שאלת חיבור מאווררים אחד על השני ... - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלת חיבור מאווררים אחד על השני ...

chicipici

Recommended Posts

אני רוצה להצטרף לשאלה - ולתסבך אותה (סליחה צ'יקי ::))

לפי מה שהבנתי, למאוור יש יכולת לאלץ זרימה של אויר דרכו בקצב מסוים (מה שנמדד ב-CFM / רגל קרושה בדקה).

אם מצמידים 2 מאוררים זהים אחד בהמשך לשני, אין סיבה שהקצב יגדל (אם להקביל לדוגמא מתחום החשמלטוריקה, זה כמו חיבור 2 מקורות זרם זהים בטור), ככה שאני לא רואה איך יכולה לבוא מזה תועלת.

מצד שני, אני רואה שרעיון כזה בדיוק מיושם במחשבים של "מומחים לקירור HWzone Certified" (בלי לנקוב בשמות), ככה שאני מניח שזה כן עוזר במשהו.

אני אשמח להסבר, טכני יותר או פחות - למה זה עובד?

בקשר לרעש - הוא יהיה חזק קצת יותר ממאוורר בודד ב-1000RM, אבל חלש באופן ניכר ממאורר בודד ב-2000RPM (וקח בחשבון שכשמעלים מהירות לא רק העוצמה גדלה, אלא גם תדר הצליל. תדר גוה יהיה מטריד יותר מתדר נמוך - אפילו אם הם בעוצמה זהה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מומחים לקירור HWzone Certified"
:hi:

א. בתמונה השנייה ששם יש שרוולים של 3 מאווררים, המאוורר החיצוני(הכי קרוב לכ.מסך) נתן ספיקת אוויר חזקה יותר מאשר במצב רגיל שהוא מחובר כיחיד.

אגב, זה לא תמיד עובד. יש כלל מסויים (לא זוכר במדוייק) שהמאוורר שלפני צריך להיות בעל ספיקת אוויר זהה או גבוהה יותר, אחרת זה חסר משמעות ואפילו יביא לעוצמת רעש גבוהה יותר.

ב. בתמונה הראשונה המאוורר הפנימי יותר שצמוד לכלוב של הHD, נמצא שם רק בשביל ששני הSMARTים יהיו יותר קרובים לחומרה. (ועדיין יהיה להם לחץ אוויר סביר (האוויר שמגיע דרך המאוורר שנמצא לפני הכלוב של הHD עובר דרך הכלוב ושני המאווררים השחורים ממשיכים את הזרימה עד לשני הSMATים.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, בדיוק על התמונות האלה דיברתי. אז אם הבנתי נכון:

1. בתמונה הראשונה המאווררים השחורים משמשים כספייסר/שראוד (ספייסר - מקרב את הכחולים ללוח, שראוד - מבטיח שהאויר יגיע מכלוב הקשיחים ולא מהסביבה).

2. בתמונה השניה, המאורר האחרון (קרוב לכ. מסך) מזרים אויר מקצב גבוה מהרגיל תודות למאורר חזק יותר שמספק לו אויר בקצב גבוה ממה שהוא (האחרון) מסוגל להזרים בכוחות עצמו. שוב, אני לא יודע בדיוק איך זה עובד, אבל באינטואיציה נראה לי שעדיף היה להציב את המאורר החזק יותר סמוך לכ. המסך, והמאורר החלש רק מפריע לו. לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מדוייק

2. כל שלושת המאווררים, הם אותו סוג. רבל זה שהכי קרוב לחומרה נותן ספיקת אוויר גבווהה יותר בעקבות לחץ האוויר הגבוה יותר שהוא שואב, משום שלפניו יש עוד מאוורר, ולא רק שטח עם אוויר רגיל :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:hi:

א. בתמונה השנייה ששם יש שרוולים של 3 מאווררים, המאוורר החיצוני(הכי קרוב לכ.מסך) נתן ספיקת אוויר חזקה יותר מאשר במצב רגיל שהוא מחובר כיחיד.

אגב, זה לא תמיד עובד. יש כלל מסויים (לא זוכר במדוייק) שהמאוורר שלפני צריך להיות בעל ספיקת אוויר זהה או גבוהה יותר, אחרת זה חסר משמעות ואפילו יביא לעוצמת רעש גבוהה יותר.

ב. בתמונה הראשונה המאוורר הפנימי יותר שצמוד לכלוב של הHD, נמצא שם רק בשביל ששני הSMARTים יהיו יותר קרובים לחומרה. (ועדיין יהיה להם לחץ אוויר סביר (האוויר שמגיע דרך המאוורר שנמצא לפני הכלוב של הHD עובר דרך הכלוב ושני המאווררים השחורים ממשיכים את הזרימה עד לשני הSMATים.

:yelclap: תודה רבה על התמונות וההסבר !

אם הבנתי נכון, הדוגמאות שהבאת מתייחסות להזזת אויר ממקום למקום תוך שמירה על לחץ מסויים כדי להבטיח את התנועה.

עדיין לא קיבלתי תשובה לשאלה, מה קורה כשאני מדביק מאוורר אחד לשני, האם הלחץ הכללי ו CFM ששני המאווררים מייצרים יחד יגדל = קרור טוב יותר ?

יש למישהו מושג ? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שלא תבדוק בעצמך? :xyxthumbs:

אמ, כי אין לו מנהרת רוח בבית? ::)

אוקיי, אז לגבי CFM אני לא יודע מה השיפור שיתקבל מ-stacking (Immortality אומר שיש, אני לא מבין למה. אבל אני אף פעם לא ניסיתי).

הלחץ שיווצר גדול יותר עם כל מאורר נוסף שתצמיד, השאלה היא כמה זה עוזר לקירור. אני חושב שזה יכול לתרום באוורור חללים צפופים (Heatsinks וכו') אבל לא יביא להבדל משמעותי בחלל חופשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מד CFM בעבודה. אני אשיג גם מד רעש ואבדוק את הדברים האלו בבית.

אני מקווה ששבוע הבא (אולי לפני) תהיינה לי תוצאות.

ולא צריך מנהרת רוח בבית :) הרי אנחנו רוצים לדעת תוצאות אמיתיות מחיי היום יום לא?

(אלא אם כן אתה חי במנהרת רוח ;))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטרה הייתה לקרר טוב יותר את ה Q6600 B3 שמחובר ל NINJA ועובד 3.2 GHZ .

בגלל שהלוח P35-DQ6 עמוס עם גופי קרור גדולים, לא נכנס מאוורר 12 נוסף בצד האחורי של ה NINJA .

במקום זה, חיברתי מאוורר 10 [2000 RPM] בכל צד בתצורת PUSH -> PULL והחום נזרק למאוורר האחורי של המארז [מנהרת רוח ;)].

אתמול פרקתי את הקונסטרוקציה ובמקומה חיברתי 2 מאווררי 12 [1000 RPM] צמודים ומהודקים עם ברגים [מכאן הגיעה השאלה המקורית] ,

אך רק מצידו הקדמי של ה NINJA והחום נזרק למאוורר האחורי של המארז.

להפתעתי, תוצאות הבדיקות הראו שיפור ניכר לעומת התצורה הקודמת ובגלל שמאווררי ה 12 גדולים יותר, גם הטמפ' של שאר הרכיבים ירדו .

אין לי זמן ואפשרות לפרק הכל כדי להשוות מה קורה רק עם מאוורר 12 בודד [הקליפסים עברו דפורמציה "קלה" ;D כדי להחזיק 2 מאווררים צמודים].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...