הדיון הראשי על 8800GT/GTS/GS: ה FAQ בעמוד ה1 עודכן. - עמוד 142 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדיון הראשי על 8800GT/GTS/GS: ה FAQ בעמוד ה1 עודכן.

lmlm

Recommended Posts

אלכס, אתה נכנס רחוק מידי... אני לא מתכוון להוכיח משהו או להתווכח!!!

אם לא שמתה לב, אני לא אמרתי זה עדיף או שזה עדיף, והמילים שלי מדגישות את זה ("מצד אחר", "יכול")!!!

וישנם גם עובדות: זה בהחלט נראה גס, ויש אנשים שאין להם מאוור 80 שקט ויעיל מתחת לאף... והאופציה עם .A.C היא דיי אטרקטיבית!

כל אחד יראה את משמתאים לו יותר... זה רק רעיונות!

נ.ב.

איך אתה מתכוון להחליף את המאוורר המקורי במאוורר של 80 ולהשאיר את הכרטיס עם מכסה? לזרוק אותו מעל הפתח הקטן? לא יתן הרבה!!!

ואם יקרה משהו עם הכרטיס ותצתרך לקחת אותו לחנות!? לא חושב שלהחזיר למקום את המאוורר יהיה יותר קל מאשר להחליף בלוק שלם, אין אמת במידתך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אלכס, אתה נכנס רחוק מידי... אני לא מתכוון להוכיח משהו או להתווכח!!!

אם לא שמתה לב, אני לא אמרתי זה עדיף או שזה עדיף, והמילים שלי מדגישות את זה ("מצד אחר", "יכול")!!!

וישנם גם עובדות: זה בהחלט נראה גס, ויש אנשים שאין להם מאוור 80 שקט ויעיל מתחת לאף... והאופציה עם .A.C היא דיי אטרקטיבית!

כל אחד יראה את משמתאים לו יותר... זה רק רעיונות!

נ.ב.

איך אתה מתכוון להחליף את המאוורר המקורי במאוורר של 80 ולהשאיר את הכרטיס עם מכסה? לזרוק אותו מעל הפתח הקטן? לא יתן הרבה!!!

ואם יקרה משהו עם הכרטיס ותצתרך לקחת אותו לחנות!? לא חושב שלהחזיר למקום את המאוורר יהיה יותר קל מאשר להחליף בלוק שלם, אין אמת במידתך!

דבר ראשון אם אתה לא מתכוון להוכיח - DON'T. ואל תשתמש בסימני קריאה, זה מיותר הרגשנות הזאת, כולה דיבור על בפורום מחשבים אחי, ברוגע :)

דבר שני אני מדבר על לעשות בדיוק את מה שהם עשו ואני תמיד אמרתי, רק שהם הראשונים שהראו על 8800GT.

הרי להוריד את הפלסטיק זה טריוויאלי לפני שמורידים את המאורר.

מה שתמוה לי זה איך אתה בכלל אומר שלעומת זה AC אטרקטיבי. איך? שוב פעם הגענו לאותה נקודה? להוריד את כל הצלעות ולשלם 85 שקל זה עדיף על משהו שאפשר למצוא אצל מישהו או לקחת ממארז ישן או מקסימום לקנות איזה מאוורר 8 ס"מ זול ב10 שקל בחנות (לא ממותג) ולהוריד מכסה ו3 ברגים... איפה האי הבנה שזה יותר פשוט... זה טריויאלי הרי. למען הויכוח אתה יכול להמשיך ולהגיב, אבל זה סתם. הסיבה היחידה שאני מגיב זה בגלל שמישהו עוד באמת יחשוב שלהחליף קירור שלם של חברה ממותגת זה עדיף :nixweiss:.

ולגבי ה ציטוט שלך "זה בהחלט נראה גס" . . . SO WHAT ? אם אתה מהמיעוט הפריקי לגמרי שיש בקהילה (הכוונה אחוז מסויים מהקהילה שלנו פה שמגזים) שמציץ תכופות לתוך המארז שלך ובאמת איכפת לך יותר איך המחשב שלך נראה בפנים(אלא אם כן יש לך חלון) במקום איך שהוא מתפקד ומריץ את מה שהתכוונת להריץ עליו - הרי שבאמת אין לי מה לענות לך חוץ מלהפנות אותך לתגובה של מישהו שכתב כמוך וזכה לתגובה הולמת בעמוד הזה בתגובות למטה:

http://en.expreview.com/?p=194

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולשים לו ולעשות OC מטורף ששווה 30 מעלות מתחת לקירור של הסטוק ב LOAD.

כן רק שהנתונים לא נכונים וההשוואה בכלל לא נכונה, לא מדובר ב30 מעלות אלא ב24 מעלות ועם הרבה יותר רעש. כשהתשמשו במאורר שקט יותר ההפרש הוא רק 16 מעלות. כשעושים ממוצע באמצע עם העובדה שאפשר להעלות את מהירות מאורר הסטוק ממצב אוטומטי לרמת רעש גבוה יותר כמו שעשו במוד הזה אז ההפרש יצתמצם למספר מעלות בלבד.

הרעיון נחמד ובהחלט מספק תעסוקה ושיפור קל בעלות קטנה עד אפסית. אבל מפה ועד 30 מעלות הפרש באותה רמת רעש - זה רחוק מהעובדות (ואני שם גרף לכל הספקנים). כמו שכסף לא גדל על העצים ואי אפשר לזרוע זרעים של ולקבל אותם בחינם , כך גם לא ניתן להגיע לרמה של יעודי ב 10 שקלים בלבד (דרך אגב - אם קונים מאורר מאוד איכותי ושקט אז הרמה תשתפר כמו מה שקיבלו עם המאורר הרועש יותר רק עם שקט מעולה, רק שמאורר כזה עולה 50-70 ש"ח).

63361d1199970114-easy-homebrew-8800gt-cooling-less-than-hm.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן רק שהנתונים לא נכונים וההשוואה בכלל לא נכונה, לא מדובר ב30 מעלות אלא ב24 מעלות ועם הרבה יותר רעש. כשהתשמשו במאורר שקט יותר ההפרש הוא רק 16 מעלות. כשעושים ממוצע באמצע עם העובדה שאפשר להעלות את מהירות מאורר הסטוק ממצב אוטומטי לרמת רעש גבוה יותר כמו שעשו במוד הזה אז ההפרש יצתמצם למספר מעלות בלבד.

הרעיון נחמד ובהחלט מספק תעסוקה ושיפור קל בעלות קטנה עד אפסית. אבל מפה ועד 30 מעלות הפרש באותה רמת רעש - זה רחוק מהעובדות (ואני שם גרף לכל הספקנים). כמו שכסף לא גדל על העצים ואי אפשר לזרוע זרעים של ולקבל אותם בחינם , כך גם לא ניתן להגיע לרמה של יעודי ב 10 שקלים בלבד (דרך אגב - אם קונים מאורר מאוד איכותי ושקט אז הרמה תשתפר כמו מה שקיבלו עם המאורר הרועש יותר רק עם שקט מעולה, רק שמאורר כזה עולה 50-70 ש"ח).

63361d1199970114-easy-homebrew-8800gt-cooling-less-than-hm.jpg

בבקשה. קצר ולעניין. למה אתה מתעקש אחינו, תנסה אצלך, הרי יש לך את זה. אני פשוט יודע מניסיון מה יהיה כי עשיתי את זה על ה 880(GTX ואני יודע שהבעייה בקירורים זה המאוררים ולא הצלעות עצמן, שוב - בדרך כלל.. נכון שזה לא עשוי נחושת כי אז הכרטיס היה עולה עוד 300 שקל, אבל עם מאורר טוב גם צלעות אלומיניום מראות תוצאות צעולות כמו שראית. בביקורת הם שמו מאורר 8. מה היה קורה אם:

אחי אם אני שם שם את הדבר הזה ומטה את האוויר מתחתיו להיכנס לאיזה גודל חור שאני רוצה, אתה מקבל 55 CFM ב21 DBA ב50 שקל בלי להחליף צלעות .

http://www.gibornet.co.il/?page=shop/flypage&product_id=2591&category_id=15608bd0bc0113fbbbae6420ce6d9772&

תמונה:

a706fafb17cdf03684a909d2d938a4b0.gif

ואללה אם היהי לי, עכשיו הייתי עושה את זה עם המאורר האגדי הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה. קצר ולעניין. למה אתה מתעקש אחינו, תנסה אצלך, הרי יש לך את זה. אני פשוט יודע מניסיון מה יהיה כי עשיתי את זה על ה 880(GTX ואני יודע שהבעייה בקירורים זה המאוררים ולא הצלעות עצמן, שוב - בדרך כלל.. נכון שזה לא עשוי נחושת כי אז הכרטיס היה עולה עוד 300 שקל, אבל עם מאורר טוב גם צלעות אלומיניום מראות תוצאות צעולות כמו שראית. בביקורת הם שמו מאורר 8. מה היה קורה אם:

ואללה אם היהי לי, עכשיו הייתי עושה את זה עם המאורר האגדי הנ"ל.

מתעקש ? מתעקש על מה ? הבאת מידע שגוי ולא נכון, אז תיקנתי אותך תוך כדי נימוקים וגרפים, אין מה לחזור על זה.

(וכדי באמת לא לחזור על זה, הם קיבלו 69 מעלות על מאורר 80 רועש, ו 72 מעלות עם סטוק רועש - 3 מעלות הפרש, אני חוזר שוב - 3 מעלות ).

ולגבי המאורר שלך כבר הגבתי לך על זה בתרד על הקירורים, למה "לנסוע מתל אביב לרמת גן דרך חיפה" ? גם לקנות מאורר ב50 ש"ח, גם להתסבך באיך להרכיב אותו בצורה שתהיה גם יעילה כי הגודל שלו הוא 13 ס"מ והוא שוקל 140 גרם. כבר עדיף לשלם עוד כמה שקלים ולקבל יעודי עם תוצאה טובה יותר.

סה"כ מדובר בדרך לקבל שיפור נחמד, וממש לא את מה שהצגת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מבין למה על כל מילה שלי אתה חייב להכפיל את הטקסט שלך. :)

הם הרי עשו את זה לא סתם, הם עשו את זה כי זה עדיין שקט יותר מהקירור סטוק. ואז הבאתי דוגמה של מאורר טיפה גדול יותר שאם תשים אותו על הצלעות , זה כבר לא יהיה משנה מה, עדיין זה יתקרר מצויין בלי להשקיע שום דבר. כן, גם אם תשים אותו סתם על הצלעות עקב גודלו הוא יקרר באותו אופן ואולי אף טוב יותר. ולגבי זה שהאוויר יוזרם תוך המארז, זה לא משנה אם יש לך ספק טוב שלא מזיז לו מעלה או שתיים יותר במארז. אם אין למישהו מארז מאורר ממילא - אין לו מה להיכנס לOC מלתחילה ונזכיר, שלOCורק לOC צריך בכלל את כל השטויות האלה של צד שלישי. כי גרסה 2 מספיקה

לא חושב שכמה אחוזי שיפור שווים את כל הטרחה, אבל זו דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואז הבאתי דוגמה של מאורר טיפה גדול יותר שאם תשים אותו על הצלעות , זה כבר לא יהיה משנה מה, עדיין זה יתקרר מצויין בלי להשקיע שום דבר.

כן רק ששכחת שמאורר כזה איכותי ומעולה עולה 51 ש"ח.

זה נכון שאפשר וזה טוב ויפה, אבל אם רוצים לקבל הפרשים משמעותיים צריך כבר להשקיע כסף. הרעיון ככללותו הוא נכון וטוב, אבל מדובר בשיפור מה וזה הכל.

ולגבי כסף - אני חושב שאוברקלוק כדאי לעשות בכמה שפחות השקעה של כסף במקרה הרע וללא השקעה של כסף במצב נורמאלי, ככה שאני לא חושב ההיפך ממך.

ותאמין לי שעוד לפני קרוב ל 10 שנים היתי קושר מאוררים וגופי קירור על (TNT2) בעזרת אזיקונים. זה לא שהרעיון לא נכון, פשוט כדאי להעמיד את היתרון בביצועים ובשקט בפרופורצייה הנכונה. בימינו זה בחיים לא יגיע לרמה של יעודי בלי השקעת כסף, זה הכל. אתה יכול ללכת היום לקנות מאורר 80 זול ב 18 שקל או אולי אפילו 15 אבל שקט ואיכותי הוא לא יהיה והתוצאה בין מאורר למאורר תהיה שונה לגמריי.

אני חוזר שוב - ההפרש והשיפור נחמדים, אבל לא משהו רציני עד שאתה מתחיל להשקיע סכומים נחמדים של כסף.

ואם כבר דיברת על למה קונים קירורים טובים, אז כל אחד והסיבות שלו, אני למשל קניתי את כל הקירורים אך ורק בשביל שקט וממש לא בשביל יותר טוב. ועוד פרט מעניין מבחינת קירורים - כל החיים שלי קניתי רק 2 קירורים ל וזהו (קירור למעבד, מארז וכל השאר - מעולם לא השקעתי שקל מעבר למה שקיבלתי עם החומרה).

וד"א - עוד משהו ששמתי לב אליו עכשיו :

אם אין למישהו מארז מאורר ממילא - אין לו מה להיכנס לOC מלתחילה ונזכיר

אתה רואה את המפרט שלי ? אתה רואה את האוברקלוק ? זה כרגע על באס עגול של 300 אבל הפסקתי את האופטימיזציות במהירות שקרובה ל 3000 כי זה דורש זמן של בדיקות ומשחקים ובכל מקרה מדובר כרגע ביותר מ1000MHZ של .

לגבי המארז שלי ? מארז ישן קטן וצפוף בן 8 שיש בו שני מאוררים ג'נרים זולים של 8 ס"מ כשלאחורי קדחתי חורים בכלל בכדי שיהיה אפשר לשים אותו. שניהם, כמה שהם גרועים עוד עובדים על 5 V בלבד ובקושי מזיזים אוויר (אבל שקטים לחלוטין). מה לעשות אני אוהב את המארז הזה. אז מה שרשמת הוא ממש לא נכון. זה ההבדל בין מקצוען לחובבן, מקצוען יוכל לעשות לך טוב גם באמצע מדבר סהרה עם מינימום אמצעים. צריך לדעת מה לקנות, לאתר את החומרה הנכונה וסדרות הייצור הספציפיות, צריך שליטה טובה בהגדרות והרבה סבלנות של בדיקות וצריך לדעת להפיק את המקסימום ממה שיש לך (גם אם זה מאורר 80 של 15 שקל). והכי חשוב כמובן כמו בכל דבר בחיים - ניסיון ;).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כזכור לי לפני שנייה אתה בעצמך אמרת שזה העלה לך את מהירות הספק ויצר רעש וכדומה כי המארז שלך לא מאורר, אז שוב, מה זה שמנה.

קונים מארז של JSP ב350ש קל עם מאורר ענק על הדלת, קרי:

http://www.gibornet.co.il/?page=shop/flypage&product_id=1991&category_id=26d2b2fa0c600e4cf05eb2d707a7426a&

4aa2f4647ec5d5e22a84083caffe392d.jpg

עכשיו, להרבה אנשים לא ממש משנה ספק איכותי בעוד 500 שקל או 300 או מה שזה לא יהיה. אני רק יודע שבכמה כאלה עשו OC מצויין לאורך זמן.

לא צריך להשקיע הרבה במחשב. שוב, כמו לקחת זוג 8800GT במקום איזה משהו מטורף אח"כ. אפשר לחסוך, מסכים איתך. אבל שוב, בכרטיסי המסך, ה OC הוא סיפור כזה גדול, התקנת תוכנה, בדיקות, ארטיפקטים, קירורים, בלגאנים שבשביל המקסימום 8 או כמה FPS שמקבלים אחרי OC עצבני (שהרוב לא מגיעים אליו). לטעמי זה קצתץ חורג מהנורמה של לקנות כרטיס מסך, להמהיר אותו טיפה וזהו. מקסימום, שמים עליו מאורר ע"י הרכבה HOMEMADE וזהו. להחיף לקירור צד שלישי, לפרק את הHEATSINKS, זה כבר OVERKILL לטעמי. וואללה, אפילו אם סתם תצמיד את המאורר שהראיתי לצלעות הקירור, כבר גורם הרעש, שזה המאורר הקודם - מתבטל. מה גם שאפשר להשיג אותו דבר עם מאורר 8 בכמה שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

INNOVISION Geforce 8800GTS OC 512MB DDR3 PCI-E ב 1,750

בנעה מחשבים !!!!

-שיתחדשו על העיצוב החדש שלהם, יפה יותר והרבה יותר נח-

http://www.noacomp.co.il/Product.aspx?productid=1453

INNOVISION I-Chill Geforce 8800GT OC 512MB DDR3 PCI-E

בקרור שלהם, הרבה יותר שקט וטוב ב1500 שקל

http://www.noacomp.co.il/Product.aspx?productid=1454

ממש משתלם ושווה לפי דעתי את השנה פחות באחריות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כזכור לי לפני שנייה אתה בעצמך אמרת שזה העלה לך את מהירות הספק ויצר רעש וכדומה כי המארז שלך לא מאורר

כן סלקטיבי יש לך. פיספסת שנייה אחרי שבה נאמר שאחרי ששמתי את הקירור הישן שכבר השתמשתי איתו בשלושה כרטיסים הכל חזר להיות שקט וקריר לחלוטין. הקירור עלה לי 170 ש"ח, הרבה יותר זול ממארז שמגיע לרמת שקט חרישי שהוא בעל אפקטיבי וטוב. על הדרך גם הרווחתי בלי השקעת כסף נוסף טוב לכרטיס מה שפותח דרך לאובקלוק עם העלאת מתחים דרך הביוס מה שלא היתי משיג אם היתי משקיע פי 3 במארז בלבד. גם חסכתי כסף, גם הרווחתי ביצועים, גם הכל שקט וגם הכל עובד בדיוק כמו שאני רוצה ואפילו יותר מכך. קצת שכל תמיד טוב בחיים :) (ורמז דק - גם גישה ונסיון לחצי מהחומרה שראית כל החיים שלך, אני חושב שהעמדה שלי קצת יותר טובה משלך בכל הקשור לנסיון ומחירים).

לא יודע על איזה "אותו דבר" אתה מדבר (או ביחס למה) אבל כשאתה תיקנה את ה8800GT שלך אתה אפילו לא תצטרך להשקיע את ה15 שקל בקניית המאורר 8 שאתה מדבר עליו כי אני כאן מתחייב לתת לך בחינם מאורר 8 ס"מ חדש שעלותו 15-20 ש"ח בחנות. אני בטוח שתהינה מהשקט שלו והפרש טמפרטורות ניכר :).

אני יכול לספר לך על למעלה מ 10000 קירורים (בלי שום הגזמה) שעברו בידיים שלי. אם אתה חושב שלהרכיב כמו הסליינסר זה מסובך, או לחלופין מסובך יותר מלאלתר כיסוי מקרטון אחרי פירוק הכיסוי המקורי והרכבה בקומבינה של המאורר - אז יש לך עוד הרבה מה ללמוד (הרכבת הסליינסר החדש מהשלב שהוא במחשב ועד השלב שהוא חוזר אליו תיקח בין 6 ל 8 דקות לאדם בעל נסיון, 15-20 דקות לבן אדם ללא נסיון).

לגבי - אתה כנראה לא מבין מה מעניין באוברקלוק, זה ממש לא רק הFPSים. תנסה להבין את הכייף של לקחת מכונית ולהתחיל לשפר אותה - אם אתה חושב שהמטרה וההנאה היא אך ורק מהתוצאה הסופית - אתה טועה. כל התהליך והיכולת לראות לאן תוכל להגיע זה העניין והכייף (ואפילו עשו על זה תוכנית טלווזיה). כנ"ל בלהחזיק פרארי בחצר בלי כמעט לנסוע בה. אם אתה לא מסוגל להבין את זה זו זכותך המלאה, כל אחד ותפיסתו וכל אחד ואישיותו. אבל זה שאתה מנסה לקבוע כאילו אחרים הם אנשים לא נורמאלים או שיש להם בעייה הבנתית (טיפשים) ואתה הוא זה שכולם צריכים ללכת בדרכו אז הבעייה היא כנראה בצד שלך ובפתיחות שלך להתנהגות ודרך חיים של אחרים. במילים אחרות - מבטיח לך שהאוברקלוקרים נהנים מהתהליך עצמו ומחכים בקוצר רוח עד לחומרה הבאה שיזדמן להם לשפר, ואילתורים כמו שציינת הם גם חלק מהכייף, לא שיקול מטורף של מה יצא לי מזה. המטרה כמובן - למצוא את הדרך הכי יעילה להפיק את המקסימום, ולשמרנים - גם בלי להוציא הרבה על זה.

ROES,

כן המחירים יורדים, אני יכול לספר לך כבר על GTS בפחות מ 1700 שקל. ו GT ב 1200 שקל.

הGT של INNO מגיע עם הACCELERO X1 שהוא מאותה חברה של הסליינסר. הוא בעיקרון לא מתאים לכל 8800GT אבל לINNO יש PCB לא שיגרתי שמתאים לקירור הזה.

תכלס לא יודע אם כרטיס מהחברה הזו שווה 1500 ש"ח בהתחשב בעובדה שהX1 עולה 120 ש"ח. אמנם הX1 לא יתאים לרוב הGT האחרים, אבל אפשר להשיג קירורים לא פחות טובים ועדיין זה יצא יותר זול מ 1500 ש"ח.

בכל מקרה יפה שיש מי שגם מביא INNO, אני בטוח שהמחירים שלהם ירדו לא מעט כי הם רק הביאו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ROES,

כן המחירים יורדים, אני יכול לספר לך כבר על GTS בפחות מ 1700 שקל. ו GT ב 1200 שקל.

עזוב לספר, תביא לינקים... יש מצב חנות בחיפה?

אם אתה מביא לי לינקים אז מחר אני קונה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמת לא יודע אם אפשר להגיד שמות של חנויות, אבל יש איזה שועל בשם של החנות (שועל באנגלית זה FOX).

ועד כמה שאני יודע יש להם סניף באיזור העמק הפורה הגדול שמסתתר מזרחית לאיזור חיפה.

ועד כמה שאני עוד יותר יודע - רק לפני שבוע קניתי מהם כרטיס - והכי כייף לראות את מחירו יורד ככה אחרי כמה ימים :cool2: .

אם תקנה - כמובן תספר לנו ותדווח לנו רשמים.

עריכה:

טוב נו, אני מניח שאם מנהל הפורום עשה את זה, אז זה לא מנוגד לחוקים:

הינה:

http://www.foxpc.co.il/Product.aspx?productid=842

http://www.foxpc.co.il/Product.aspx?productid=968

מה לא עושים בשביל לראות את החיוך הענק הזה של הסמיילי שלך :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...