רשיון ל-50 סמ"ק = לרשיון ל-125 סמ"ק! + המלצות לקטנועים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשיון ל-50 סמ"ק = לרשיון ל-125 סמ"ק! + המלצות לקטנועים

3d7

Recommended Posts

יש לי רשיון לקטנוע 50 סמ"ק.

לפני שנה, בערך, קראתי איפשהו שיש כוונה לבטל את הרשיונות ל-50 סמ"ק, כך שכל מי שיש לו רשיון לקטנוע 50 סמ"ק, יהיה לו בעצם רשיון לקטנוע 250 סמ"ק.

מישהו שמע על התוכנית הזאת? קיים חוק חדש כזה? אם כן, אז ממתי? האם צריך לקבל רשיון חדש, או שאפשר להשתמש ברשיון הישן שכתוב עליו 50 סמ"ק?

אני מעוניין לקנות קטנוע 50 סמ"ק (חדש או יד שנייה) לעיר, אבל אם אני יכול מבחינת הרשיון, אז אני חושב שעדיף לקנות קטנוע 125 סמ"ק (חדש או יד שנייה), מבחינת היציבות של הקטנוע והכוח שלו.

אשמח גם לקבל חוות-דעת איזה קטנוע הכי כדאי לקנות (חברה, דגם ושנה), מבחינת אמינות, מחיר של חלפים ויציבות (גם 50 סמ"ק וגם 125 סמ"ק).

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ע"פ החוק החדש אתה יכול לרכב על אופנוע/קטנוע עד 125 סמ"ק (רשיון A הפך ל A2), מוגבל ל 14 כ"ס

קישור ממשרד התחבורה:

http://www.mot.gov.il/wps/portal/!ut/p/_s.7_0_A/7_0_3N9/.cmd/ad/.ar/sa.subject/.c/6_0_27V/.ce/7_0_3NV/.p/5_0_3AJ/.d/0?PC_7_0_3NV_subject=index.jsp?subject=HE_RISHUI_21#7_0_3NV

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרגות החדשות נכנסו לתוקף בתחילת 2007, הן אומרות שלך יש רישיון A2 שזה עד 125 סמ"ק או 13.4 כ"ס.

הדרגה הבאה היא עד 33 כ"ס, ואחריה בלתי מוגבלת.

אז כן, יש לך רישון כרגע לעד 125 סמ"ק.

לא מבין בטוסטוסים אז אין לי המלצה.

ד"א,

היום עשיתי סיבוב על R1100, טירוףףףףףף 180 קמ"ש בכביש הצפון... שום דבר לא דומה לזה.

הקטע היותר נחמד הוא שזה ה-האופונע הראשון שאני רוכב עליו.. לפני זה רכבתי על שטויות.. :)

אני חייב לקנות משהו כבר.......................................... :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המידע! התבלבלתי בין 125 סמ"ק ל-250 סמ"ק. בכל אופן, אני מעדיף 125 סמ"ק לעיר.

לפי החוק החדש שעבר בכנסת, אני צריך ללכת למשרד התחבורה ולקבל רשיון חדש שכתוב עליו A2 במקום A, או שאני יכול לקנות קטנוע 125 סמ"ק ולהמשיך להשתמש ברשיון הנוכחי שלי שכתוב עליו A? נניח שעוצר אותי שוטר, אז הוא לא יעשה בעיות שאני רוכב על קטנוע 125 סמ"ק וברשיון נהיגה שלי כתוב A ולא A2?

קישור ממשרד התחבורה:

http://kaisa.notlong.com

הקישור הזה לא עובד לי. ממתי משרדים ממשלתיים בארץ משתמשים בסיומת com?

אשמח לקבל המלצות נוספות לקטנועים 125 סמ"ק. הבנתי שלחברות שונות יש דגמים מוצלחים יותר בשנים שונות, כלומר שקטנוע של חברה מסויימת משנת 2005 עשוי להיות יותר מוצלח מאותו דגם של שנת 2006. לכן, אני אשמח לקבל המלצות ספיציפיות מאנשים בעלי נסיון. המטרה היא לרכוש קטנוע מאוד אמין עם חלפים זולים שנחשב גם ליציב יותר על הכביש לעומת המתחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

R1100 ? חכה שתעשה סיבוב על R1... :)

cant wait...!

תודה על המידע! התבלבלתי בין 125 סמ"ק ל-250 סמ"ק. בכל אופן, אני מעדיף 125 סמ"ק לעיר.

לפי החוק החדש שעבר בכנסת, אני צריך ללכת למשרד התחבורה ולקבל רשיון חדש שכתוב עליו A2 במקום A, או שאני יכול לקנות קטנוע 125 סמ"ק ולהמשיך להשתמש ברשיון הנוכחי שלי שכתוב עליו A? נניח שעוצר אותי שוטר, אז הוא לא יעשה בעיות שאני רוכב על קטנוע 125 סמ"ק וברשיון נהיגה שלי כתוב A ולא A2?

הקישור הזה לא עובד לי. ממתי משרדים ממשלתיים בארץ משתמשים בסיומת com?

אשמח לקבל המלצות נוספות לקטנועים 125 סמ"ק. הבנתי שלחברות שונות יש דגמים מוצלחים יותר בשנים שונות, כלומר שקטנוע של חברה מסויימת משנת 2005 עשוי להיות יותר מוצלח מאותו דגם של שנת 2006. לכן, אני אשמח לקבל המלצות ספיציפיות מאנשים בעלי נסיון. המטרה היא לרכוש קטנוע מאוד אמין עם חלפים זולים שנחשב גם ליציב יותר על הכביש לעומת המתחרים.

מוציאים עכשיו לכולם רישיונות חדשים.. במקומך הייתי הולך למורה נהיגה או שוטר ושואל - הכי בטוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה התקציב לדו"ג?

אל תשכח שצריך גם לקנות קסדה וגם עדיף מעיל קיץ... שרשרת' date=' מנעול דיסק שלא ייגנבו לך לייתר ביטחון.

[/quote']

בקיצור לאמצעי ביטחון תשים 1K לפחות.

כמובן שאפשר בפחות אבל על בטיחות לא מתפשרים ( או שכן אם אתה פסיכופט ומפגר :lol: )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור לאמצעי ביטחון תשים 1K לפחות.

כמובן שאפשר בפחות אבל על בטיחות לא מתפשרים ( או שכן אם אתה פסיכופט ומפגר :lol: )

1K??

השתגעת?

הלכתי לראות קסדות ביום חמישי והכי זולה ששווה משהו עלתה 700 שקל... איפה מעיל רכיבה...? זה לבד עולה 700+ למשהו סביר..

מנעול עולה בים 70-300 תלוי בדגם...

אני הולך לקנות אופנוע בעוד חודש, ואני משאיר לפחות 2000 בצד לטובת מיגון סביר, תוסיף לזה עוד כמעט 5K לביטוח.. :) הרבה כסף..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקנתי את הקישור (ניסיתי להימנע מכתובת ארוכה, אז השתמשתי באתר שמקצר כתובות)

תודה!

מה התקציב לדו"ג?

אל תשכח שצריך גם לקנות קסדה וגם עדיף מעיל קיץ... שרשרת' date=' מנעול דיסק שלא ייגנבו לך לייתר ביטחון.

[/quote']

התקציב הוא פחות מ-10K עבור הכל.

אם אפשר, הייתי מעדיף לקנות קטנוע טוב (מאוד) יד שנייה ב-5K-7K.

כמה עולה קסדת שואי? בערך 1K, לא?

יש לי מעיל עור, אבל לא כזה שמתאים לאופנועים. מה זה מעיל קיץ? איזה מעיל כדאי לקנות?

כמה עולה אזעקה לקטנוע? אני מתכוון לאזעקה שפועלת כשאתה נוגע בקטנוע.

ביטוח לקטנוע 125 סמ"ק עולה 5,000 ש"ח לשנה? ביטוח חובה? צד ג'? זה ל נשמע לי הגיוני, זה כמעט כמו המחיר של הקטנוע.

עריכה: אולי כדאי להשקיע קצת יותר, ולקנות קטנוע חדש. מה אתם אומרים? מה דעתכם על סאן-יאנג HD125?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HD125, מצחיק ,זה בדיוק מה שפול גז אמר לי שהוא רוצה לקנות....

קסדות שואי חדשות מתחילות מ 2500 שקל, לפחות זה מה שראיתי באביזריון..

רק אל תקנה יד שניה כי לא קונים בחיים קסדה מיד שניה.

אזעקה זה משהו שתצטרך לבדוק בחנויות בגלל עלויות התקנה זה משתנה מקצה לקצה...

מעיל, רק קורדורה, לשים לב שזה לא ניילון - ההבלים במראה מאוד מאוד קטנים וההבדל בבטיחות ענק..

תקנה רב עונתי , חבל להתקע בשיא החום עם מעיל חורף ולהפך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...