על בסיס ננו טכנולוגיה המהנדסים הרוסיים פיתחו שכפ"ץ (מגן גוף) מנוזל - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

על בסיס ננו טכנולוגיה המהנדסים הרוסיים פיתחו שכפ"ץ (מגן גוף) מנוזל

bay

Recommended Posts

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמה כבר קליעים אתה יכול לפגוע נקודתית (במטרה נעה...)? ::)

סך הכול צריך לקרוע את החלק שמחזיק את הנוזל, נגיד עם כדור רך שמתנפץ להרבה רסיסים.... או לירות באוטומט על שטח קטן ולא לתת לחומר לשחרר את האנרגייה ולחזור למצב נוזלי- וככה לחדור\ לטחון אותו עד שהוא יאבד מהחוזק...

אבל מה, למצבים ריאליים (שחייל חוטף כדור- שניים בזמן של כמה שניות ואיזורים רחוקים יחסית, ותופס מחסה) זה אחלה דבר...

IG קיוויתי שתוכל לשפוך אור על החומר המדובר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אומרים על זה יותר מידי בסירטון- חוץ מזה שזה חומר מסווג ( ::)), ואין לי מושג על מה מדובר, אבל אני מניח שזה משהו כמו גביש נוזלי שמגיב למאמץ ולא לשדות חשמליים כמו בגבישים נוזליים בתצוגות... אבל זה ממש ניחוש פרוע :P

עקרונית יש חומרים שמגיבים בצורה שונה למאמצים במהירויות שונות (כמו שמישהו זרק פה "חומר לא ניוטוני" כאילו מישהו יבין את זה... נסה לכופף איזה כפית פלאסטיק במהירויות שונות- רצוי לחמם אותה קצת ע"י מים רותחים, ותראה הבדל בעיוות שיהייה לכפיות בשבר...), אבל בגלל שמדובר בננו חומרים בפאזה נוזלית (בד"כ לא מתייחסים לגודל כשמדובר בחומר אמורפי, ובסרטון ציינו שזה חומר ננו במצב נוזלי, ובגלל זה אני מניח שמדובר בגביש נוזלי...) אז אין לי מושג אם חוקי האלסטיות שאני מכיר פועלים פה :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסוי כזה לא רלוונטי :nixweiss:

ניסוי צריך לדמות מצב שיכול לקרות במהלך השרות של המוצר- לא איזה תרחיש ארמגדוני שיש סיכוי אפסי שיקרה...

כשרוצים למדוד עד כמה העומס שהוא יוכל לספוג מבלי להתפרק זה לא רלוונטי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רלוונטי, אבל לא עושים את זה ע"י ירי... בניסוי אתה מקבל מספר מחזורים במאמץ מסויים שבו החומר כשל, אבל אנחנו דיברנו על מה צריך כדי לפרוץ את המגן הזה, והנתון של כמה מחזורים באותה נקודה הוא פחות משמעותי מהנתון על קצב שיחרור האנרגיה והכוח המקסימאלי במחזור אחד שהחומר יכול לספוג, ועוד כל מיני...

אולי הגזמתי עם ה"לא רלוונטי", אבל מה שבטוח שכל עוד האפוד יכול לספוג כדור ולשחרר את האנרגייה מהר מספיק כדי לספוג עוד כדור ברדיוס שמושפע מהכדור הראשון (אני מניח שההשפעה דועכת אקספוננציאלית), אז גם אם במקום הפגיעה עצמו האפוד עדיין פגיע כשהכדור השני פוגע, לא ממש יתחשבו בזה.... בטח מגדירים רדיוס מסויים שתוחם את האזור הפגיע, וזמן מסויים שצריך לעבור בין פגיעה לפגיעה כדי שהאזור הפגיעה יהייה קטן מאותו הרדיוס.......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רלוונטי, אבל לא עושים את זה ע"י ירי... בניסוי אתה מקבל מספר מחזורים במאמץ מסויים שבו החומר כשל, אבל אנחנו דיברנו על מה צריך כדי לפרוץ את המגן הזה, והנתון של כמה מחזורים באותה נקודה הוא פחות משמעותי מהנתון על קצב שיחרור האנרגיה והכוח המקסימאלי במחזור אחד שהחומר יכול לספוג, ועוד כל מיני...

אולי הגזמתי עם ה"לא רלוונטי", אבל מה שבטוח שכל עוד האפוד יכול לספוג כדור ולשחרר את האנרגייה מהר מספיק כדי לספוג עוד כדור ברדיוס שמושפע מהכדור הראשון (אני מניח שההשפעה דועכת אקספוננציאלית), אז גם אם במקום הפגיעה עצמו האפוד עדיין פגיע כשהכדור השני פוגע, לא ממש יתחשבו בזה.... בטח מגדירים רדיוס מסויים שתוחם את האזור הפגיע, וזמן מסויים שצריך לעבור בין פגיעה לפגיעה כדי שהאזור הפגיעה יהייה קטן מאותו הרדיוס.......

מה שגם הקלע חייב להיות חם,אני מתכוון ממש חם,גוף מתפשט בחום ומחליש אותו,אין כזה קלע שמשתמש באנרגית חום בכדי לקרוע שיריון (יש את תחמושת הHEAT \ חץ בטנקים אבל זה נושא אחר לגמרי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא כל כך הבנתי מה קשור חום עכשו (אתה מתכוון שזה מחליש את האפוד או את הקליע?)....

וסתם לידע כללי, בד"כ חום מחליש חומרים לא בגלל ההתפשטות אלא בגלל האצת הדיפוזייה... נדרשת "דחיפה" קלה יותר לחלקיקים כדי שיזרמו בתוך החומר ויעוותו אותו... כול חומר מושפע צורה אחרת מעליית הטמפ'.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אומרים על זה יותר מידי בסירטון- חוץ מזה שזה חומר מסווג ( ::)), ואין לי מושג על מה מדובר, אבל אני מניח שזה משהו כמו גביש נוזלי שמגיב למאמץ ולא לשדות חשמליים כמו בגבישים נוזליים בתצוגות... אבל זה ממש ניחוש פרוע :P

עקרונית יש חומרים שמגיבים בצורה שונה למאמצים במהירויות שונות (כמו שמישהו זרק פה "חומר לא ניוטוני" כאילו מישהו יבין את זה... נסה לכופף איזה כפית פלאסטיק במהירויות שונות- רצוי לחמם אותה קצת ע"י מים רותחים, ותראה הבדל בעיוות שיהייה לכפיות בשבר...), אבל בגלל שמדובר בננו חומרים בפאזה נוזלית (בד"כ לא מתייחסים לגודל כשמדובר בחומר אמורפי, ובסרטון ציינו שזה חומר ננו במצב נוזלי, ובגלל זה אני מניח שמדובר בגביש נוזלי...) אז אין לי מושג אם חוקי האלסטיות שאני מכיר פועלים פה :nixweiss:

מה יקרה אם הגוף הפוגע לא בעל תנע מספיק שיביא לשינוי פאזה של החומר? למשל אם אותו חייל ידקר(חסה וחליל)?

האם זו הסיבה שמתחת עדיין קיים שימוש בלוחות קרמיים?

ועוד באותו עניין - נניח שנוכל ליצור קליע מאותו חומר - מה יקרה בעת פגיעה ביריעה? הרי אמרת שלא מתייחסים לגודל(ולמה הכוונה בגודל? מסה?)

סליחה על התמימות פשוט זה ממש לא השדה שלי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שיש סף מסויים של תנע (או מאמץ... יכול מאוד להיות שגם בלחיצה איטית החומר ישנה את הפאזה בלחץ מסויים... לדוגמא יש הרבה שמנים שמתקשים אם המאמץ עליהם גדול מידי, לכן יש שמנים שונים למכונות שונות וכו'...) שדרוש בשביל המעבר, ואם הוא לא יהייה מספיק אז כנראה זה ישאר נוזל :nixweiss:

עקרונית זה משהו כמו מסטיק: תמתח אותו לאט- הוא יתארך מאוד, תמתח אותו מהר, הוא יקרע אחרי כמה ס"מ...

אין לי מושג למה (ואם בכלל) יש שם לוחות קרמים, אבל כנראה זה להגנה נוספת... לך תדע אולי איזה רסיס יחדור את האפוד... ואיפה ראית שיש שם לוחות קראמייים?

בעניין הגודל- אז זה מתייחס ל"ננו"... בד"כ כשמציינים את הגודל אז מתייחסים לגודל המולקולה (בחומרים אמורפיים ופלאסטיים) או גודל הגרעינים (בחומרים גבישיים)- בד"כ חומר גבישי (מתכת, קרמיקה...) בנויים מגרעינים שמסודרים כמו פאזל, כשכל גרעין זה בעצם קבוצת אטומים שמסודרים בצורה מסויימת עם אותו כיוון (לדוגמא, קח קובייה הונגרית, תדמה את הקובייה לגרעין, שים ליידה קוביה נוספת עם זווית מסויימת וזה יהייה גרעין נוסף, אם הן יהיו צמודות אז הן יחשבו כגרעין אחד רציף........) בחנויות גדולות בד"כ יש מערכת מיזוג של צינורות גדולים שנראים כאילו הם עם כתמים- אז זה הגרעינים...

ננו חומרים זה חומרים שהגרעינים האלה קטנים יותר מ-100 ננומטר... ולחומרים האלה יש תכונות שונות מאותם חומרים עם גרעינים גדולים יותר. זה כל השוס של ננו טכנולוגיות....

לגבי קליע מאותו החומר, אז לפי דעתי הוא לא יחדור כי לאפוד עדיין יהייה יותר "בשר" לספוג את האנרגייה שלו... אני לא חושב שהחומר הזה בעל התנגדות אינסופית, והוא ישבר בלחץ מסוים, או שהאפוד יספוג את האנרגייה שגורמת לכדור להיות קשיח ואז הכדור ימרח ל האפוד, או שלא האפוד ולא הכדור יתקשחו מלכתחילה, והכדור יהייה כמו כדור צבע או סתם כמו שפריץ מאקדח מים :P

לא מכיר את החומר- לא יכול להגיד בוודאות :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה עם רובה צלפים?

אני אישית לא הייתי חושב שהשכפ"ץ הזה היה עוזר אם הייתי חוטף מהרובה הזה כדור בודד...

0016-01.jpg

ולא נראה לי ששכפצ"ים זה הגנה יעילה, במיוחד לא נגד צלפים שבד"כ מכוונים בעיקר לאיזור הראש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שיש סף מסויים של תנע (או מאמץ... יכול מאוד להיות שגם בלחיצה איטית החומר ישנה את הפאזה בלחץ מסויים... לדוגמא יש הרבה שמנים שמתקשים אם המאמץ עליהם גדול מידי, לכן יש שמנים שונים למכונות שונות וכו'...) שדרוש בשביל המעבר, ואם הוא לא יהייה מספיק אז כנראה זה ישאר נוזל :nixweiss:

עקרונית זה משהו כמו מסטיק: תמתח אותו לאט- הוא יתארך מאוד, תמתח אותו מהר, הוא יקרע אחרי כמה ס"מ...

אנחנו רוצים את העיקרון, רק בגרסתו ההפוכה......

אין לי מושג למה (ואם בכלל) יש שם לוחות קרמים, אבל כנראה זה להגנה נוספת... לך תדע אולי איזה רסיס יחדור את האפוד... ואיפה ראית שיש שם לוחות קראמייים?

בעניין הגודל- אז זה מתייחס ל"ננו"... בד"כ כשמציינים את הגודל אז מתייחסים לגודל המולקולה (בחומרים אמורפיים ופלאסטיים) או גודל הגרעינים (בחומרים גבישיים)- בד"כ חומר גבישי (מתכת, קרמיקה...) בנויים מגרעינים שמסודרים כמו פאזל, כשכל גרעין זה בעצם קבוצת אטומים שמסודרים בצורה מסויימת עם אותו כיוון (לדוגמא, קח קובייה הונגרית, תדמה את הקובייה לגרעין, שים ליידה קוביה נוספת עם זווית מסויימת וזה יהייה גרעין נוסף, אם הן יהיו צמודות אז הן יחשבו כגרעין אחד רציף........) בחנויות גדולות בד"כ יש מערכת מיזוג של צינורות גדולים שנראים כאילו הם עם כתמים- אז זה הגרעינים...

ננו חומרים זה חומרים שהגרעינים האלה קטנים יותר מ-100 ננומטר... ולחומרים האלה יש תכונות שונות מאותם חומרים עם גרעינים גדולים יותר. זה כל השוס של ננו טכנולוגיות....

לא עד כדי כך תמים.......

לגבי קליע מאותו החומר, אז לפי דעתי הוא לא יחדור כי לאפוד עדיין יהייה יותר "בשר" לספוג את האנרגייה שלו... אני לא חושב שהחומר הזה בעל התנגדות אינסופית, והוא ישבר בלחץ מסוים, או שהאפוד יספוג את האנרגייה שגורמת לכדור להיות קשיח ואז הכדור ימרח ל האפוד, או שלא האפוד ולא הכדור יתקשחו מלכתחילה, והכדור יהייה כמו כדור צבע או סתם כמו שפריץ מאקדח מים :P

לא מקבל ת'הסבר - אם ניקח אותה כמות עם אותו שטח פנים - האחד בתנועה מהירה והשני במנוחה - מה אז?

לא מכיר את החומר- לא יכול להגיד בוודאות :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית לא הייתי חושב שהשכפ"ץ הזה היה עוזר אם הייתי חוטף מהרובה הזה כדור בודד...

למרות שגם אני חושב שהשכפ"ץ לא יעצור כדור כזה ואין אף שכפ"ץ בעולם שיעצור את הכדור הזה

אך מצד שני בצצנה נרשמה רק תקיפה אחת יל ידי רובי 0.50 הו 12.7

וגם כשה מדברים על ראש יש כסדה ומטווח של יותר מה 250 מטר הצלף יורה בגוף ולא בראש כי גם לנשק יש סטייה למרות שזה רובה צלפים ובטווח של 400 מטר כל תזוזה פיצפונת שלך אופחת לענקית 1מ"מ=1מטר

ומה עם מטרה נעה זה בכלל קשה מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

E.B, למה לעשות חיים קשים תשובה? :P

אנחנו רוצים את העיקרון, רק בגרסתו ההפוכה......

בערך... המסטיק זה דוגמא להתנהגות של חומר שתלוי במהירות העיוות... אין כל כך קשר בין ההתנהגות של המסטיק ושל החומר המדובר... מנגנונים שונים....

לא עד כדי כך תמים.......

הכוונה שאתה יודע מה זה גרעין?

אם כן, אז בכיף, אבל לא רק אתה קורא את זה, ולא כולם יודעים ומבינים מה זה ;)

לא מקבל ת'הסבר - אם ניקח אותה כמות עם אותו שטח פנים - האחד בתנועה מהירה והשני במנוחה - מה אז?

אז באותה מידה אתה יכול לזרוק לחייל פטיש לראש... אתה מדבר פה על קליע במשקל של האפוד... יענו אותו האפוד, אבל מקופל וטס במהירות של 700 קמ"ש... או שאתה מדבר על לדחוס את החומר במשקל של האפוד לגודל של כדור? אם כן אז אני לא חושב שזה אפשרי או פראקטי, כי אותו אופן אתה יכול לקחת כדור 0.5 מאורניום מדולל או טונגסטן, וזה יהיה בערך אותו הדבר (כשהכדור המתכתי בטח יהייה חזק יותר...)- שלא לדבר על זה שלא תצליח לדחוס את החומר הזה לגודל של כדור...

ומה עם רובה צלפים?

0016-01.jpg

ולא נראה לי ששכפצ"ים זה הגנה יעילה, במיוחד לא נגד צלפים שבד"כ מכוונים בעיקר לאיזור הראש..

ומה עם טיל חודר בונקרים?

אתה יכול לחשוב מה בא לך, אבל עד שאין לך (ובינתיים לאף אחד חוץ מהחוקרים אין) תוצאות של הניסויים הבאליסטיים, אתה לא יכול לדעת מה האפוד הזה יכול לעצור...

למרות שגם אני חושב שהשכפ"ץ לא יעצור כדור כזה ואין אף שכפ"ץ בעולם שיעצור את הכדור הזה

אך מצד שני בצצנה נרשמה רק תקיפה אחת יל ידי רובי 0.50 הו 12.7

וגם כשה מדברים על ראש יש כסדה ומטווח של יותר מה 250 מטר הצלף יורה בגוף ולא בראש כי גם לנשק יש סטייה למרות שזה רובה צלפים ובטווח של 400 מטר כל תזוזה פיצפונת שלך אופחת לענקית 1מ"מ=1מטר

ומה עם מטרה נעה זה בכלל קשה מאוד

על מה אתה מדבר? צלף טוב יכול גם מ-400 מטר לפגוע בראש של חייל רץ... עם כוונת טלסקופית קטנה אתה יכול בכיף לפגוע בראש של מישהו עומד במרחק של 400 מטר גם עם M16 (או M4... שכחתי עכשו איך קוראים לזה עם הקנה המעובה וכו'...) וקסדה עוצרת כדורים שפוגעים בה בזווית מסויימת, וכוח מסויים- ממש לא אפקטיבי כמו אפוד...

ושוב, אין לך את הידע על כל השכפ"צים שקיימים, ואין לך את כל הנתונים הבליסטיים של השכפ"ץ הזה.... לנחש כל אחד יכול עד מחר, אבל זה לא יותר מניחוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה אתה מדבר? צלף טוב יכול גם מ-400 מטר לפגוע בראש של חייל רץ...

אתה בטוח (ז"א יש לך דוגמה למקרה?)? כי לדעתי מחוץ למשחקי מחשב וסרטים יהיה ממש קשה לפגוע בחייל רץ במרחק כזה, גם עם כוונת טובה ונשק מתאים.

[עריכה]

שלא נדבר על לפגוע בראש שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...