על בסיס ננו טכנולוגיה המהנדסים הרוסיים פיתחו שכפ"ץ (מגן גוף) מנוזל - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

על בסיס ננו טכנולוגיה המהנדסים הרוסיים פיתחו שכפ"ץ (מגן גוף) מנוזל

bay

Recommended Posts

סרטון שהאלתי ליוטובה על שכפ"צים חדשים

מאפיינים של החומר החדש וקצת עלב:

החומר גמיש אך בעת פגיעה הוא מתקשה ולא מרפה עד שהכדור נהדף

גמישות יוצאת מן הכלל מאפשרת לשריין מקומות שבדרך כלל נשארים חשופים

חוזק : השכפ"ץ חזק יותר משכפ"צים רגילים (קרמיקה+ בד חזק במיוחד) וגם כן המכה של הכדור מתפשטת על כל השכפ"ץ באופן שווה ולכן הנפגע מרגיש מין דחיפה חזקה ולא מכה ששוברת לו את העצמות

מהפעולות שהרוסים עשו בצ"צניה הם הבינו שה השכפ"ץ מגן באופן יוצא מן הכלל על החיילים מכדורים רגילים אך 70-80 אחוז מהעבודות מתבצעות על ידי רסיסים בגלל שהם פוגעים במקומות חשופים ולא ניתנים למיגון על ידי שכפ"ץ רגיל ושכפ"ץ החדש מאפשר למגן את המקומות הללו בזכות הגמישות שלו

אני חייב לציין שהאמריקאים המציאו ראשונים חומר דומה אך הם עשו זאת רק כדי להגיד ההינו ראשונים החומר של האמריקאים בנוי משלוב של נוזל זכוכית (או משהו כזה) ואבקת קבלר (בד חזק במיוחד) הנוזל מקשר בין חלקיקי האבקה שהם נותנים לו את החוזק (פשוט קבלר נוזלי) הקבלר הנוזלי לא נחדר אל ידי הכדור אך הכוח שלו שובר לחייל את העצמות ואף משאיר לו פצעים פתוחים מכיוון שהחומר אינו מתקשה ולכן האמריקאים מעדיפים את הdragon skil שיש לו יכולות לא רעות בכלל ואף מצוינות

סרטון על הdragon skil

http://youtube.com/watch?v=KS0pSwdQfbY

אני שמח הים היה לי אחד כזה במילואים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ש לך משהו קצת יותר מבוסס מהסרטון הזה על השכפץ הרוסי?

לא השכפ"ץ סודי אז לא הרשו להם לגלות יותר מידע

כל מה שרואים שם שהוא עוצר כדורי 9 מ"מ בשכבת מיגון עבה..

זה בגלל שאין לו תמיכה מאחור שים לב שבשניות ה10-6 הכדורים פשוט קופצים ממנו

וגם הממשלה ניסתה כמה סוגים של חומרים אז זה בתך החומר שהפסיד

ואני בספק אם זה קשור איכשהוא לננו ...

המספר אומר בברור שהשם שלו הוא ננו שכפ"ץ

וגם לגביNano-layered plastic sheet is strong as steel טוב הוא כמו קבלר חזק אך מיתקפל בקלות ולא מיתקשה בגלל זה השכפ"ץ יצתרך לוחות אגנה קרמיים שמגבילים את תזוזתו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה עובד על העיקרון של הקורנפלור - חומר שעשוי ממולקולות ארוכות מאוד (בגלל שהוא מכיל סוג של עמילן, ששכחתי את השם שלו) וברגע שמרעידים אותו המולקולות מסתבכות אחת בשניה, והן נפרדות אחת מהשניה רק זמן מסוים אחרי הרעידות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה עובד על העיקרון של הקורנפלור - חומר שעשוי ממולקולות ארוכות מאוד (בגלל שהוא מכיל סוג של עמילן, ששכחתי את השם שלו) וברגע שמרעידים אותו המולקולות מסתבכות אחת בשניה, והן נפרדות אחת מהשניה רק זמן מסוים אחרי הרעידות.

לא נכון בעת ריצה השכפ"ץ מורעד על ידי גופו של החייל אך הוא לא מתקשה הוא מתכשה רק כשה משהו פוגע בו וחזק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חשבתי שזה פועל על אותו עקרון ברגע שקראתי את התיאור על חומר שמתקשה בעת פגיעה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חשבתי שזה פועל על אותו עקרון ברגע שקראתי את התיאור על חומר שמתקשה בעת פגיעה..

וכאשר הקליע פוגע בשכפ"צ הוא מזיז את המולקולות ברדיוס מסוים?

ברדיוס הזה המולקולות מתקשות.

לא נכון בעת ריצה השכפ"ץ מורעד על ידי גופו של החייל אך הוא לא מתקשה הוא מתכשה רק כשה משהו פוגע בו וחזק

תנסה לגרום לקורנפלור (עם מים) לנוע בתנועה שדומה לריצה ותוכל לראות שזה לא מתקשה במצב כזה. מה שכן, יש סיכוי שאפשר לנטרל את השכפ"צ בעזרת שידור גלים בתדר מסוים (רדיו או קול) וזה יכול להיות חיסרון ענקי.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכאשר הקליע פוגע בשכפ"צ הוא מזיז את המולקולות ברדיוס מסוים?

ברדיוס הזה המולקולות מתקשות.

אני לא מכיר את ההסבר של התופעה, אבל הראו ב Brainiac ובעוד תוכנית אחרת שאפשר ללכת על custard (שנראה לי מורכב מקורנפלור וחלב) בגלל שכשמפעילים עליו מספיק כוח הוא מתקשה, אבל ברגע שעומדים במקום (מפעילים עליו פחות לחץ כנראה) מתחילים לשקוע.

לפי תיאור השכפ"צ הזה שיערתי לעצמי שזה פועל על אותו עקרון..

סרטון מהתוכנית Brainiac (לא רואים את הקטע שהוא עומד ומתחיל לשוקע):

http://www.youtube.com/watch?v=pIzSCadHph0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ

אז לא צריך הרבה בכדי להרוס את המיגון הזה

כדורי ח"ש או red point \ APB בשפה מקצועית

אם היו סאבוטים בקוטר 5.56 \ 7.92 זה היה נחמד

http://www.prbullet.com/pts.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ

אז לא צריך הרבה בכדי להרוס את המיגון הזה

כדורי ח"ש או red point \ APB בשפה מקצועית

אם היו סאבוטים בקוטר 5.56 \ 7.92 זה היה נחמד

http://www.prbullet.com/pts.htm

זה בערך כמו להגיד שהשריון של המרכבה הוא לא מספיק טוב כי טילי נ"ט מסוימים יכולים לחדור אותו :bash:
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדורים חודרי שריון נועדו כדי לחדור שרין

אך יש להם בעיה גדולה יותר מהשכפ"ץ הנוזלי מאשר שכפ"צים רגילים כי הקשיחות שלו יותר גבוהה וגם כן לאחר שאתה יורה בשכפ"ץ רגיל הכרמיקה נשברת ואז יש לך dead zone איפה שנשברה הכרמיקה אך השכפ"ץ הנוזלי אופך לנוזל ובעת פגיעה חוזר להיות לוח אגנה חזק במיוחד בגלל זה השכפ"ץ אמיד גם בירי אוטומת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בערך כמו להגיד שהשריון של המרכבה הוא לא מספיק טוב כי טילי נ"ט מסוימים יכולים לחדור אותו :bash:

לכול הגנה יש נקודת תורפה,לכול נקודת תורפה יש הגנה

קיצר כאשר יש מיגון טוב מחפשים איך לנתץ אותו משמע חיזוק החימוש,וכאשר ההחימוש חזק דיו מנסים למצוא דרך להתגונן מפניו וכן הלאה וכן הלאה...

כדורים חודרי שריון נועדו כדי לחדור שרין

אך יש להם בעיה גדולה יותר מהשכפ"ץ הנוזלי מאשר שכפ"צים רגילים כי הקשיחות שלו יותר גבוהה וגם כן לאחר שאתה יורה בשכפ"ץ רגיל הכרמיקה נשברת ואז יש לך dead zone איפה שנשברה הכרמיקה אך השכפ"ץ הנוזלי אופך לנוזל ובעת פגיעה חוזר להיות לוח אגנה חזק במיוחד בגלל זה השכפ"ץ אמיד גם בירי אוטומת

מה שאומר כי יש נקודת תורפה

אם הירי נקודתי לאותה הנקודה ניתן בסופו של דבר לנתץ את השיריון,כמה כבר קליעים הוא מסוגל לספוג נקודתית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה כבר קליעים אתה יכול לפגוע נקודתית (במטרה נעה...)? ::)

סך הכול צריך לקרוע את החלק שמחזיק את הנוזל, נגיד עם כדור רך שמתנפץ להרבה רסיסים.... או לירות באוטומט על שטח קטן ולא לתת לחומר לשחרר את האנרגייה ולחזור למצב נוזלי- וככה לחדור\ לטחון אותו עד שהוא יאבד מהחוזק...

אבל מה, למצבים ריאליים (שחייל חוטף כדור- שניים בזמן של כמה שניות ואיזורים רחוקים יחסית, ותופס מחסה) זה אחלה דבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...