מעוניין לעשות שהמחשב יהיה שקט - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לעשות שהמחשב יהיה שקט

portance

Recommended Posts

אוקיי זה הסיפור קניתי מחשב לפני שנה מאייבורי והמחשב רועש מאז ומתמיד, ככה שאף פעם לא השארתי את המחשב דולק כל הלילה כי הוא נמצא במרחק של מטר מהמיטה שלי ואין מצב שאני יושן עם רעש כזה. בזמן האחרון קיבלתי החלטה שאני רוצה לעשות שהמחשב שלי יהיה שקט בשביל שאני יוכל להוריד דברים בלילה.

תמיד חשבתי שהרעש בא מהמאורר של המעבד, המאורר שיש לי הוא המאורר המקורי שבא עם המעבד שלי Pentiom D 805 2.6 GHZ, אבל אתמול בלילה פתחתי את המארז ועצרתי את המאורר של המעבד עם היד ועדיין יש רעש חזק, ככה שאני די בטוח שהרעש בא מהמאורר של הספק כוח. הספק כוח שיש לי, אין עליו אפילו שם של חברה מה שכתוב עליו זה Switching Power Supply. חשבתי על ללכת לחנות מחשבים ולקנות מאורר שקט לספק כוח. יש כזה דבר בכלל?

דרך אגב אין לי מאוררים אחרים במחשב, המאורר של המארז שבא עם המחשב נמצא אצלי במגירה כי נראה לי שגם הוא רועש. וגם אין לי כרטיס מסך חיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להחליף ספק?? לא נראה לי גם לי היתה בעיה כזאת כל מה שקרה זה שהספק לא היה מחוזק טוב למארז והמאוורר היה מלא אבק אבל ממש הרבה.

פתחתי אותו ניקיתי את המאוורר והיה שקט דממה.. תבדוק את שני הסיבות האלה לפני שאתה קונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתאר לעצמי שהמאוורר בספק הוא 80MM

אם כן תקנה מאוורר כזה

http://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?cPath=174_124_166&products_id=5055

ותחבר אותו לספק במקום המאוורר הישן (אם החיבור לא מתאים פשוט תחתוך את החוטים של הישן ותחבר לחדש)

אם הוא 120 פשוט תקנה 120 ותעשה אותו דבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שזה גם המאוררים במארז.

יש לו מארז וספק' ג'נריים. אם כבר מוציאים כסף אז עדיף כבר להוציא ולהעיף את הזבל הזה מהבית ולקנות משהו נורמאלי

יש הבדל בין להוציא 20 שקל על מאוורר (מקסימום 100 על גם במארז) מאשר להוציא 700 על מארז וספק טובים

אני מניח גם שאין לו ידע בהעברת הרכיבים למארז חדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי קודם כל תודה לכולם על התגובות. דור וiMMoRTaLiTY, אין מצב שאני מוציא למעלה מ100 שקל בשביל לעשות שיהיה לי מחשב שקט, ואני גם לא רואה צורך בכך, זאת אומרת אני לא חושב שאני צריך לקנות ספק חדש ובטח ובטח שלא מארז חדש. דור מאיפה הגעת לזה שיש לי עוד מאוררים במחשב? כתבתי במפורש שאין לי עוד מאוררים במחשב וגם כתבתי שאין לי כרטיס מסך חיצוני. המאוררים היחידים שיש לי בתוך המארז כרגע זה המאורר המקורי של המעבד והמאורר של הספק כח.

לפי מיטב ידיעתי אין עוד רכיבים אחרים במחשב שיכולים לעשות רעש משמעותי. דרך אגב אם זה חשוב יש לי מארז של אייבורי, לא ההוא עם הידית, המארז השחור החלק לגמרי והקטן שיש להם בתצוגה. אני הכי אהבתי את התגובה של D0ri ככה יוצא שאני משלם רק 22 שקל ומקבל מחשב שקט. מקסימום אם המאורר של המעבד יהיה קצת רועש וזה יפריע לי לישון בלילה אז אני אקנה מאורר למעבד ב50 שקל של GLACIALTECH. מה אתם חושבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין לך עוד מאוררים במארז אז אני מתפלא בכלל שהרכיבים במחשב שלך חיים.

במארז נורמאלי צריכים להיות מאוררים מקדימה ומאחורה לפחות - כדי שתהיה זרימת אויר טובה.

לי יש מארז כזה למשל והטמפ' של המעבד שלי במנוחה היא 38 מעלות..אני לא רוצה לדמיין מה הטמפ' שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויש לך את הידע לפרק את הספק, לפרק את המאורר, לחתוך את החוטים ולהלחים או לחבר אותם, לבודד עם בידוד מתכווץ או איזולירבנד ואז לסגור הכל? טעות אחת עם הבידוד יכולה לעשות יופי של זיקוקים מהספק שלך....

אם יש לך את הידע אז להחליף מאורר ספק זה הכי זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דור אתה לא חושב שאתה קצת מגזים שאתה אומר "אם אין לך עוד מאוררים במארז אז אני מתפלא בכלל שהרכיבים במחשב שלך חיים" הרי שקניתי את המחשב מאייבורי לפני שנה היה רק מאורר למארז אחד והוא רק הוציא חום החוצה ככה שלא נראה לי שהוא כל כך משפר את זרימת האוויר. שלא נדבר על זה שזה מאורר ג'נרי לחלוטין. והטמפרטורה של המעבד שלי לפי מה שכתוב בביוס היא 47 שאני מניח שזה די בסדר ואני עם קירור סטוק.

xVertigo אני עצמי אין לי את הידע, אבל דוד שלי הוא במקצועו אז אני אבקש ממנו לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...