קניות בEBAY - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניות בEBAY

Dr. n00b

מה היחס שלך לEBAY?  

1864 הצבעות

1. 1. מה היחס שלך לEBAY?

• קונה תמיד, מאוד מרוצה, חוסך המון
    • קניתי פעם או לעיתים נדירות, רק פרטי אספנות
    • רועדות לי הביצים/שחלות לתת כסף למישהו בחו"ל
    • קניתי פעם, נכוותי, מזהיר את כל מי ששואל אותי
    • מה זה איביי?

Recommended Posts

מי כאן קונה בEBAY? מה קניתם עד היום? כמה כסף הייתם מוכנים לסכן? איך עבד המשלוח לארץ?

האם לדעתכם יש פריטים שהרבה יותר משתלם לרכוש בחו"ל, לא בגלל אי זמינותם בארץ?

אני חייב לציין שהיום רכשתי 3 פרטי אספנות ממוכר אחד, פעם ראשונה בחיים. קצת הלחיץ בהתחלה, אבל אחרי שעוברים את כל תהליך הרישום רואים עד כמה כל העסק בטוח.

התרשמתי לטובה, ואפילו עוד לא קיבלתי את הסחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

היום קניתי פעם ראשונה ב-. ממתג אודיו דיגיטלי. סה"כ יצא לי 15$ כולל משלוח. חשבתי שהתשלום יהיה מסובך, אבל ברגע

שעשיתי checkout זה הגיע ישר לחשבון paypal שלי ותוך דקה התשלום כבר היה אצל המוכר.

בשביל פעם ראשונה זה היה פשוט ביותר ונראה לי שאני אמשיך לעשות קניות ב- גם בסכומים גדולים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מעצבן הקטע עם שהרישום לא מושלם עד שלא מקבלים את חשבון האשראי הביתה. זה אומר שלקוחות חדשים צריכים לחכות עם קניות גדולות מסכום מסויים, ואי אפשר לבצע רישום לPAYPAL וקניה באותו יום.

מצד שני, זה אולי הדבר הכי מאובטח ברישום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תהליך הרכישה הוא די פשוט בסופו של דבר. הסרטים מתחילים כשצריך לגשת לבן גוריון ולשחרר את החבילות מהמכס (במידה וצריך), על כל הפרוצדורה הכרוכה בכך.

ד.א, ד"ר צעירות, אתה לא חייב לחכות לפירוט החשבון מחברת האשראי בדואר, במידה ונרשמת למעקב דרך האינטרנט - תוכל לראות את זה שם (לוקח 3-4 ימי עבודה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מעצבן הקטע עם שהרישום לא מושלם עד שלא מקבלים את חשבון האשראי הביתה. זה אומר שלקוחות חדשים צריכים לחכות עם קניות גדולות מסכום מסויים, ואי אפשר לבצע רישום לPAYPAL וקניה באותו יום.

מצד שני, זה אולי הדבר הכי מאובטח ברישום.

מי שיכול לראות את פירוט האשראי באינטרנט יכול לסיים את הרישום תוך כמה ימים ולא לחכות שזה יגיע בדואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קונה שם כל הזמן.... :)

ד"א:

תהליך הרכישה הוא די פשוט בסופו של דבר. הסרטים מתחילים כשצריך לגשת לבן גוריון ולשחרר את החבילות מהמכס (במידה וצריך), על כל הפרוצדורה הכרוכה בכך.

שום בן גוריון. למה אתה מדבר שטויות כשאתה לא מבין?

אתה מקבל פתק לבית, מתקשר למכס, הם בודקים את החבילה, מעריכים את שוויה ואז אם הם רואים שאתה צריך לשלם, הם רושמים לדואר כמה ואז אתה מקבל מהדואר פתק לקחת את דבר הדואר ורשום לך שאתה צריך לשלם שם...

זאת לא פעם ראשונה שלי. בייחוד כשאני מייבא לפעמים חבילות גדולות ועם המון המון מוצרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי... :yelclap:

מי מדבר על חבילות בדואר רשום? אני מדבר על חבילות של חברות שילוח כדוגמת UPS ש"משום מה" נתקעות במכס בנתב"ג.

בחלק מהמקרים, אתה משלם לחברת המשלוחים סכום עשקני על-מנת שהם ישחררו את החבילה עבורך, במידה ואתה לא רואה לנכון, אתה צריך לגשת לשם ולשחרר אותה בעצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר זול, אולי... בהתחשב בעצם העובדה שאתה מאבד לפחות חצי יום עבודה, תעשה את החושבים שלך. חברות השילוח גובות בין 70 ל 90 דולרים עבור השחרור.

מה שגם ישנה עמלת "אחסנה", אשר עליך לשאת בתשלום שלה (בסביבות ה 20 ש"ח ליום). לצורך העניין עברו יומיים והחבילה "התייבשה" בנתב"ג עד שאתה קיבלת את ההודעה להגיע ולשחרר/לשלם לחברת המשלוחים עבור השחרור? על כל יום שהחבילה מתייבשת בנתב"ג, אתה נאלץ לשלם את זה. :yeyz:

יש לפעמים עוד הפתעות בדרך... במידה וניתן, שווה לנסות לשלח באמצעות דואר רשום, כמו ש Dimax עושה. הרבה יותר פשוט לשחרר את החבילות מדואר , מאשר מנתב"ג.

בדואר, בנוסף על המע"מ ועלות המכס בהתאם לשיקוליהם, ישנם סיכויים שתיגבה ממך עמלת "טופס ממוחשב" ועמלת בטחון, בסך 80 ש"ח לערך - אך מלבד זאת, אין סיבה שתשלם על הנפצות נוספות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עשיתי כבר 30 עסקאות בEBAY, קנייה בעיקר וכמה מכירות.

קניתי 4 גיטרות, פדאלים לגטירה, פרהאמפ, מגבר לגיטרה, רדיו, רמקולים KEF, דיסקים ועוד כל מיני שטויות.

בגדול, הייתה לי נפילה אחת וזה די באשמתי, הייתי כולי מהופנט וטיפה בסרט אבל בקטנה.

מבחינתי זה הדבר הכי טוב שקרה לאינטרנט.

יש שם פוטנציאל פשוט מטורף לעסקאות, יש שם שפע של דברים שבחיים לא יהיו בארץ ולא בשום שוק אחר בעולם.

בסך הכל צריך להבין איך זה עובד ולהגיע בראש הרבה יותר פתוח, זה אמנם עם עמודים ואתר עם חוקים והסדרים ובלה בלה בלה אבל בשורה התחתונה זה נטו אנשים שעושים עסקים.

כשרואים שבנאדם שולח רק לארה"ב, כמה בירורים וכבר אין לו בעיה לשלוח לארץ... כשרואים שמכירה נגמרה בלי מכירה, שולחים למוכר הודעה עם מחיר משלך, אם זה מתאים - סגרת עסקה.

המחירים פשוט מצחיקים בכל כך הרבה מקרים וגם אחרי מכס מע"מ ומחיר משלוח יש דברים שפשוט שווה בטירוף לקנות שם.

צריך טיפה הבנה באתר ובPAYPAL, קצת ידע על חברות השילוח/דואר, להכיר את המכס בארץ ולהיות פתוחים עם עצמכם בקניות שלכם.

אין דברים כאלה כמו לנסוע לנתב"ג להביא חבילות וקשקושים כאלה, לי יצא לנסוע למכס ביד אליהו רק כשהבאתי גיטרות ולא היו הפתעות או משהו, הכל התנהל חלק והוגן.

במקרים של תשלום מע"מ, שזה בדרך כלל מה ששלמתי, אתה משלם מזומן בדואר בשכונה ולוקח את החבילה, והרבה מאוד פעמים פשוט לא מחייבים לא מכס ולא מע"מ.

גם מכירות שם זה סבבה, אם משלמים בWESTERN UNION זה בכלל תענוג, הולכים לדואר עם פרטי ההעברה ופשוט שולפים לך מזומן.

בגדול העיצה הכי חשובה זה להתרחק מUPS/FEDEX/DHL וכו' כמו מאש, ולעבוד אך ורק עם הדואר.

אבל אם אתם כבר זורמים עם חברות כאלה ויש לכם את הכסף, אין ממה להיבהל, הם משלמים את המכס ואתם משלמים להם.

אליי התקשרו ושאלו מתי נוח להגיע לבית ומתי אני נמצא, וזה גם ככה עם דואר EXPRESS.

יש שירותים שפשוט לא חלמתם עליהם, העניין הוא שזה לא משתלם אז כדאי לברר עם המוכר איך הוא עובד וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל שם הולך לפי הגודל ??

כשאני הזמנתי משם חולצות ודיסקים - אז לא שילמתי מע"מ ולא כלום. פשוט הגיע אליי דואר רשום הבית.

כשמזמינים משהו גדול ? מעל מחיר מסויים ? או גודל מסויים ? אז זה עובר למכס ? או צריך לשלם הוצאות מע"מ ?

ושזה מגיע למכס אז המכס מתקשרים אליך ואומרים לך לבוא לקחת את זה ?

או שהחברות האלה Ups ו dhl משתלטות על הפרטים שלך ישר ? ושואלות אותך אם אתה רוצה לשלם להם בשביל שחרור ?

לא הכי הבנתי איך זה הולך..אתה חושב שאפשר לקנות משם כיסא למחשב למשל במחיר יותר זול מאשר בארץ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדואר יש מגבלות של גודל חבילה ומשקל, יש שירותים זולים - אבל רק עד 2 קילו וגודל מסוים, יש שירותים אחרים שהם עולים בדיוק לפי המשקל וכו'...

כשמזמינים משהו שמוגדר כ"מתנה" והוא די קטן ולא מצוין עליו ערך אז הרבה פעמים החבילה פשוט תגיע עד לדואר ללא מכס או מע"מ כי פשוט לא יודעים כמה לחייב וזה נחשב מתנה פרטית ולא קנייה.

תחשבו שאתם עכשיו יושבים בעמדת שיקוף ואתם מעבירים אלפי חבילות... חלק מהן בכלל ללא ערך שניתן לזיהוי וחלק יכול להיות שברור שהן יקרות אבל אולי בפנים יש משהו מקולקל שנקנה במחיר אפס ? בגלל זה הבעיתיות בכל הקטע של מתנות ובכלל חבילות שאין עליהם ערך מוצהר.

בכל מקרה אם זה משהו שעולה פחות מ50$ אין מכס או מע"מ בכלל.

אבל אם מזימינים משהו ממש גדול (גיטרה/טלויזיה וכו') אז זה בדרך כלל יגיע למכס ולשם תצטרך להביא קבלה או להסדיר את התשלום גם אם זה מתנה, אם תוכיחו שזה עלה פחות מ50$, אני מניח שתצאו משם בלי לשלם כלום, אם זה הוזמן דרך חברת שילוח ולא יודעים כמה לשלם ואם יש מכס או אין אז באמת שאין לי מושג מה קורה, יכול להיות שסתם תשלמו על המשלוח הרבה ותצטרכו לנסוע למכס (לא בנתב"ג!).

כסא למחשב... זה דבר דיי גדול, אם זה לא מתקפל לקופסא קטנה סטייל IKEA וזה שוקל הרבה אז יכול להיות שזה לא משתלם, מצד שני יש כסאות ממש יקרים אז יכול להיות שיחסית לארץ תקנה משהו זול וגם ביחד עם מע"מ ומשלוח זה עדיין יצא משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה אני מתפרץ ככה עם השאלה שלי אלבל אולי זה יהיה רלוונטי לשאר החברים

אם אני מעוניין קלנות דיסקים מאמזון יש שני אפשריות .com ו .co.uk

מאיפה יהיה לי יותר משתלם להזמין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאנשים שמעוניינים להתחיל לקנות ולמכור באיביי... אני ממליץ לקנות עיתון של יום שישי הזה של ידיעות אחרונות.. ושם בכלכלה יש כתבה של 2 עמודים שיכולה לאנשים מתחילים שלא מבינים מאומה בזה.. להתחיל ולקנות שם....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...