מעבד 4200+ בוער עם Freezer 64 Pro - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד 4200+ בוער עם Freezer 64 Pro

Dvich

Recommended Posts

צהריים טובים,

לאחרונה רכשתי מעבד X2 4200+ עם Freezer 64 Pro (ביחד עם עוד כל מיני חלקים) ששמעתי עליו רק טוב מביקורות ומנסיון של חברי הפורום.

הרכבתי את הקירור עם המשחה שבאה עליו, בדקתי שהוא נלחץ טוב על המעבד ושהוא יציב אך הטמפרטורות עדיין גבוהות מאוד, הטמפ' במנוחה הן:

CPU: 48C

Core 1: 47C

Core 2: 45C

מאמץ:

CPU: 55C

Core1: 52C

Core 2: 50C

הטמפרטורות האלה נראות לי גבוהות מאוד, כפי שאמרתי הקירור יושב טוב על המעבד ואיוורור במארז מצויין (120מ"מ מקדימה + 80מ"מ על הדלת שמכניסים, 120מ"מ מאחור + 120מ"מ על הספק שמוציאים) , גוף הקירור יושב ככה שהמאורר דוחף אוויר מהחלק הקדמי של המארז אל החלק האחורי.

איפה פה הבעיה? האם המשחה המקורית שבאה על הקירור גרועה מאוד? יכול להיות שלא הרכבתי את הקירור בצורה הנכונה?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכולות להיות כמה סיבות

1.קודם כל משחה גרועה-לדעתי כן אבל זה הבדל של כמה טמפרטורות בודדות לא יותר מ-5 במקרה קיצוני

2.אתה ב-OC?

3.יכול להיות שלא הרגבת טוב את הקירור או ששמת שכבה עבה מדי של משחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מרחת גם משחה על המעבד עצמו ?

המשחה שמגיעה עם הפריזר היא MX-1 , משחה מצויינת.

או שתקנה את ה MX1 ותמרח גם על המעבד , או שתקנה משחה אחרת (AS5/ZLMAN) ותנקה את המשחה שמרוחה על הגוף קרור כי אסור לערבב משחות שונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד רץ על מהירויות סטוק.

אתם בטוחים שאני צריך למרוח משחה גם על המעבד בנוסף למשחה שבאה על גוף הקירור? נשמע לי מוזר, קראתי שגם ככה יש שכבה עבה מדי של משחה על גוף הקירור.

יש עוד הצעות לפני שאני אמרח משחה חדשה? אני מפחד שגם זה לא יעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טמפ' סבירות במיוחד במאמץ...שים לב שזה קשור גם לטמפ' הסביבה ...

ואתה לא צריך מרוח שום משחה נוספת עם הקירור (היא מגיעה מרוחה כבר על הבסיס)...

אם הטמפ' מציקות לך..נסה לפרק למרוח משחה מחדש..ולראות אם משהו השתנה (בהתחשב בזה שהתקנת נכון)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^הטמפ' שלו בכלל לא סבירות, מנסיון הפריזר במנוחה צריך לעמוד על 35-38 מעלות ו עד גג 50 מעלות במאמץ.

כנראה שלא הבנת אותי, יש כבר משחה ש*מרוחה* על גוף הקירור, בנוסף למשחה הזו אני צריך גם למרוח על המעבד? (לא ממש נראה לי)

מה אתה אומר... אני הבנתי טוב מאוד שיש משחה מרוחה כבר על הפריזר

אתה זה שלא הבנת אותי, אז שוב אני יגיד, תמרח משחה גם על המעבד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יידוע שמשתנה ממערכת למערכת

אבל לא עד כדי כך !

השינוי ממערכת אחת לשנייה יכול להיות של כמה מעלות בודדות, ולא הפרש של 10 מעלות ~ כמו שרואים במקרה הזה.

וכשלי היה פריזר הוא היה במארז סטנדרטי של מאוורר 120 קידמי מכניס ו120 אחורי מוציא, ולבחור כאן יש את זה ועוד 80 מ"מ על הדלת

אני מציע שימרח גם על המעבד ותיהיה ירידה בטמפ' אני בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם taotao.

אין צורך למרוח משחה גם על המעבד, ה-MX1 מרוחה כבר בצורה טובה על ההיטסינק.

בקשר לטמפרטורות, כמו שאמרו במאמץ הן טובות. במנוחה צריך לזכור שייתכן מאוד שמאוורר המעבד מוגדר לשנות מהירות בהתאם לטמפ' המעבד, ואולי אצל Lemon המאוורר תמיד פעל במלוא העוצמה. אפשר לבדוק את זה, ולראות מה הטמפ' במנוחה כשהמאוורר פועל בשיא העוצמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יידוע שמשתנה ממערכת למערכת

אבל לא עד כדי כך !

השינוי ממערכת אחת לשנייה יכול להיות של כמה מעלות בודדות, ולא הפרש של 10 מעלות ~ כמו שרואים במקרה הזה.

וכשלי היה פריזר הוא היה במארז סטנדרטי של מאוורר 120 קידמי מכניס ו120 אחורי מוציא, ולבחור כאן יש את זה ועוד 80 מ"מ על הדלת

אני מציע שימרח גם על המעבד ותיהיה ירידה בטמפ' אני בטוח.

יכול גם יכול.

לאחד מארז לא משהו וחדר קטן בלי מזגן ולשני מארז איכותי ומזגן בחדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...