שאלה על רעיון בהקמת רשת אלחוטית במחשב עם WIN98 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על רעיון בהקמת רשת אלחוטית במחשב עם WIN98

aviran_n

Recommended Posts

היי

מבירורים שעשיתי הבנתי שבWIN98 אין תמיכה ברשת אלחוטית, למרות זאת, אצתרך כניראה להקים כזאת בקרוב (לא בביתי).

לאחר מחשבה הגעתי לרעיון שאולי יכול לעבוד, הרעיון הוא לחבר ראוטר למודם האינטרנט ואת המחשב שממוקם ליידם לחבר חוטית לראוטר, עד כאן הכל רגיל.

בצד שאמור לקלוט אלחוטית (המחשב עם WIN98) חשבתי לשים אקסספוינט מחובר לסוויץ' ואת המחשב לחבר לסוויץ' באופן חוטי כמובן.

כך יוצא מצב שהמחשב יקבל מבחינתו את האותות כאילו מרשת חוטית אך התקשורת תהיה אלחוטית.

הרעיון שלי הגיוני וצפוי לעבוד במידה וננסה לבצעו? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון כן - אתה יכול להגדיר ל-AP להתחבר לנתב האלחוטי ולהיות REPEATER.

שתי הערות:

1) אתה יכול לקנות AP משולב סוויץ' - דגם 7209APG של EDIMAX.

2) WIN98 כן תומך ברשת אלחוטית. זה יכול להיות סרבול - אבל זה אפשרי. לפחות לחלק מכרטיסי ה-WIFI יש תמיכה ב-WIN98, ואם זה WIN98 SECOND EDITION, סיכויי ההצלחה עולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהכי פשוט זה לחפש כרטיס רשת אלחוטי אם דריבר לWIN98

זה שהמערכת לא תומכת מהקופסה לא אומר שהיא לא משוגלת לתמוך אם תוכנה מתאימה

לדוגמה WINXP לא תומכת מהקופסה בסירטי DVD

אבל תתקין תוכנה ותקבל תתמיכה -

עריכה-

פה יש מדריך-

http://www.willamette.edu/wits/resources/docs/network/wireless/win98-me.htm

ופה אתה יכול לחפש מדריכים אחרים-

http://www.google.co.il/search?q=win98+wireless&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאפשר לקמבן תמיכה בWIN98 חשבתי על זה...

אבל לא יותר אמין לעבוד בדרך שרשמתי קודם? במיוחד שבבית שבו הרשת תהיה מותקנת, במקרה של בעיה, לא ידעו לשחק עם הדריברים וכו' כמו שצריך. ככה שבדרך שהצעתי הם כימעט ולא צריכים לגעת בכלום....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שזה יותר אמין.

ראשית, ברגע שתגדיר הכול כמו שצריך פעם אחת, סביר להניח שלא תצטרך לגעת בזה יותר (רק עם התקנה מחודשת של מערכת ההפעלה).

שנית, ככל שאתה מעמיס רכיבים בדרך, סיכויי התקלה עולים.

ובל נשכח את הפרשי המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט לא יותר אמין!

זה כמו לחבר למשאית עוד משאית מאחורה כדי שיהיה אפשר לסחוב עוד משא במקום לחבר נגרר.

ב98 אתה צריך פשוט להשתמש בתוכנת ניהול רשתות שבאה עם הכרטיס האלחוטי (ל99% מהכרטיסים יש תוכנה שתומכת ב98SE).

זאת לא קומבינה, התוכנות האלו מותאמות לכרטיס ולפעמים הן יעבדו יותר טוב מהפתרון של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז אני מבין מכם שהפתרון שאני צריך ללכת עליו הוא ראוטר + כרטיס רשת וזהו.

אשמח לקבל מכם המלצות לדגמים של החומרה הדרושה.

המרחק בין המחשבים הוא בערך 8-10 מטרים ויש כמה קירות בינהם, אני צריך שתעזרו לי לבחור ראוטר וכרטיס שיעבדו טוב עם המרחק הזה. (עדיפות לראוטרים של EDIMAX).

תודה רבה לכם! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתרון סטנדרטי:

נתב EDIMAX BR-6204WG עם כרטיס EDIMAX EW-7108G

פתרון יקר יותר שייתן קליטה יותר טובה (לרוב לא נחוץ, אלא אם כן יש קירות ברזל או בטון):

נתב EDIMAX BR-6216MG עם כרטיס EDIMAX EW-7608IG (שניהם MIMO עם 3 אנטנות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לך.

מספר שאלות ברשותך:

1. לא הצלחתי למצוא את אף אחד מדגמי כרטיסי הרשת שנתת בזאפ ואפילו בגוגל התוצאות היו לא הכי מועילות, בדוק בבקשה את הדגמים וצרף לינק לחנות בארץ אם תוכל בבקשה כדי שאוכל לקבל אומדן מחיר ולהיוכח שהכרטיסים אכן נמכרים בארץ למרות שלא מצאתי להם זכר.

2. מה יקרה אם לדוגמא ניקח MIMO וכרטיס רגיל או ההיפך (כרטיס MIMO ונתב רגיל)? יתכן מצב של ביצועים של בין MIMO לבין מצב רגיל או שאקבל ביצועים של רגילה לחלוטין?

תודה רבה לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1)

כרטיסי רשת של EDIMAX ב-ZAP:

http://zap.co.il/models.asp?Sog=C-NetworkCard&DB135407=135418

הכול שם.

באמת שלא מצאתי אותם... את הנתבים מצאתי, את כרטיסי הרשת הספציפיים שציינת לי לא מצאתי.

מצאתי 2 דגמים בעלי שם דומה, אך הם מיועדים למחשבים , ואם לדגמים האלה התכוונת, כניראה שהייתה בינינו אי הבנה ואני צריך כרטיסים למחשב נייח.

אשמח לקבל את עזרתך בנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לך! :)[br]פורסם בתאריך: 2.10.2007 בשעה 01:19:01

היי, מצטער שאני מקפיץ אבל אני שוב צריך את עזרתך, בנתב שהבאת לי לרשת רגילה (לא MIMO), הבנתי שהוא כולל מודם. אני מדבר על הנתב הזה:

BR-6204WG

הרשת מתוכננת לחיבור למודם כבלים ואין צורך במודם בנתב, אם נוותר על המודם, נוכל לקנות זול יותר בעל אותם ביצועי רשת?

שאלה נוספת, התכנון הוא לרשת שעוברת מרחק של בערך 7 מטרים ו3 קירות בינהם, הקירות למיטב ידיעתי אינם מבטון או ברזל (קירות רגילים), האופציה הרגילה (לא MIMO) אמורה להספיק נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...