ניסוי בחדר- vinyl vs. cd - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניסוי בחדר- vinyl vs. cd

scorpion

Recommended Posts

ערב צח ערב זח לכולם,

היום בערב ביצעתי ניסוי קל בחדר- שמתי דיסק בcd ושמתי תקליט בפטיפון.

כמובן שלשם ההשוואה השיר היה אותו שיר (still loving you מבית היוצר של העקרבים) והמערכת אותה מערכת

(המערכת הזאת)

מסקנות:

cd-

תחזוקה- רק לקנות את המכשיר וזהו, מדי פעם דיסק ניקוי.

רוב הcd (אני מדבר על הבינוניים לא על היקרים מאוד) נותנים צליל מאוד דומה.

נוח לשימוש- רק הוצאתי מהאריזה וישר למערכת.

קטן ולא תופס מקום כמעט.

צליל- נקי מרעשים אבל לא חי ממש, איכשהוא יודעים שזה הקלטה באולפן... :-\

הבאס נותן לך בראש, המיד מאוד מדוייק, והטרבל נקי אבל לא מגיע גבוה מאוד.

סיכום- נוח מאוד לשימוש ואיכות צליל מעולה לרוב האנשים.

פטיפון-

תחזוקה- חיסרון גדול, התקליטים נשחקים לאט לאט, את המחט יש להחליף לאחר מספר שעות מסויים (גדול אבל עדיין זו טירחה).

יש הבדל גדול בין המחטים ובין הפטיפנוים השונים.

מאוד לא נוח לשימוש- צריך להוציא מהאריזה לנקות אבק (ואם יש לשפוך נוזל למניעת חשמל סטטי) להכניס לפטיפון ולכוון את המחט.

תופס די הרבה מקום בחדר אפילו שיש לי אוסף קטן.

צליל- פה היתרון הגדול של הפטיפון, הצליל נשמע הרבה יותר חם- כאילו ממש מופיעה לפניי הלהקה.

הבאס לא פאנצ'י כמו בcd אבל הוא יורד נמוך יותר ומרגיש מדוייק יותר והרמקול עצמו ממש מתאמץ יותר להוציאו, המיד נשמע מאוד מדוייק- הזמר נשמע מאוד חי ומאוד מדוייק, הטרבל- מגיע לגבהים מטורפים! עברה רבע שעה ואני עדיין שומע את השיר מהדהד לי בראש ועם זאת הטרבל נשמע מאוד מדוייק.

עוד יתרונות וחסרונות:

CD- הקלטות של cd כמעט ואין הבדל, כמעט כל ההקלטות נקיות מרעשים וטובות מאוד, גם פה יש טובות יותר וטובות פחות אבל רובם טובות.

פטיפון- אחד החסרונות של הפטיפון הוא התלות בהקלטה עצמה של התקליט- תקליטים חדשים בדרך כלל נשמעים טוב יותר מישנים וישנם מספק שיטות הקלטה ואף אחת לא נשמעת בדיוק כמו השניה, ההקלטה גם תלויה במשקל התקליט- כמה שיותר כבד יותר טוב.

סיכום-

cd:

יתרונות- קומפקטי, , נוח לאחזקה, לא תופס מקום, צליל נקי ומדוייק.

חסרונות- צליל פחות "חם" ופחות נאמן למקור.

פטיפון:

יתרונות- הצליל המדהים, הקלטה טובה מבטיחה הנאה.

חסרונות- אחזקה מאוד לא נוחה, תופס המון מקום, אי אפשר לקחת אותו לריצות למשל, הקלטה רעה תהרוס את החוויה.

מנצח ברור אי אפשר לקבוע- מחוץ לבית אני אהיה עם CD אבל כשאני מוצא לי זמן פנוי אני מבלה אותו בחדר מאזין לתקליטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, יש למישהו טיפים לשימוש בפטיפון?

כמו איך למשל להיפטר מהחשמל הסטטי שנוצר בזמן הנגינה ללא שימוש בנוזל המיוחד (והיקר) הזה?

איך לשמור על התקליטים בצורה הטובה ביותר? איך לנקות טוב טוב את התקליטים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אאההההמממ.....

בקשר לחשמל סטטי: בתור חשמלאי (כן ממש... חצי שנה במגמת אלקטרוניקה, כיתה י' ;) ) הייתי מציע לך אולי לסדר איזשהי הארקה לרצפה. זה בעיקרון אמור להיפטר מהחשמל הסטטי. השאלה היא בקשר לנוחיות, ואיך לסדר דבר כזה על פטיפון. ובגלל שאין לי פטיפון, אני לא אוכל לעזור לך בקשר לסידור הזה.

רק רעיון כללי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החשמל נוצר על התקליט עצמו תוך כדי הנגינה... בגלל זה שופכים נוזל מבטל חשמל סטטי על התקליט ורק אז מנגנים אותו.

בשביל שהרעיון שלך יעבוד צריך לחבר הארקה לתקליט עצמו, לא נראה לי אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לא לחבר לתקליט. לשים איזשהו חוט מוליך (עם סיבים עדינים כאלה) שיהיה קבוע על הפטיפון, ובזמן שהתקליט יושב שם הסיבים האלו ייגעו בתקליט. כך גם בזמן שהתקליט יסתובב, הסיבים בחוט שמחובר לפטיפון ייגעו בתקליט.

עריכה: הנה ציירתי את זה. זה בערך משהו כזה:

LinkPhoto?GUID=72ec77d0-2bff-3d20-463a-187948b6595a

והחוט למטה יהיה מקובע על הפטיפון, ולא מחובר לתקליט עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ישרוט את התקליט לא משנה כמה עדין זה יהיה....

תשכח מזה, פשוט צריל לקנות את הנוזל :-\

ולפי הבנתי הDVD-A לא כל כך טוב כמו שציפו, מה שאני כן מצפה שיגיעו אליו כבר הרבה דברים זה הSACD (ושהמחיר של נגן יירד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אני אספיג את המשטח שעליו התקליט בנוזל מונע חשמל סטטי........?

אגב, למישהו יש את התקליט של dark side of the moon חוץ ממאקרוט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאד מצטער, אבל אם אתה משווה פאטיפון של TECHNICS, כמקור, לבין של פיוניר כנגן תקליטורים, אתה מראה בברור חוסר מקצועיות... הקרב הזה הוא "לא כוחות"! :-X

איך אתה יכול להשוות יכולותיו של נגן צנוע לנגן CD יעודי במוסיקה?! :o

רוב הממירים האנאלוגיים בDVD-ים השונים מתאפיינים בצליל אנליטי, שטוח ובבמת צליל קטנה וצנומה.

רק נסה נגנים טובים יותר ותראה שהתחרות תעשה מעניינת הרבה יותר.

אתה בעצמך אמרת:

רוב הcd (אני מדבר על הבינוניים לא על היקרים מאוד) נותנים צליל מאוד דומה.

נראה לי משונה מאד!

הגדר CD בינוני בבקשה. ???

מה רמת המחיר של CDP בינוני, ומאיו רמת מחירים מתחיל CDP יקר?

הרי זה דבר סובייקטיבי!

אני כן יכול לומר לך שאם לא שמעת נגן טוב יותר מהפיוניר שלך, מחכה לך עולם שלם של הנאה.

אם אתה מוכן לעשות מסע מרתק לגילוי נפלאות ה CD, נסה לשמוע את הנגנים היעודיים הבאים,ברמות מחירים שונות, ותראה מה טמון ביכולותו:

Cambridge Audio A500-SE עולה 2,600 ש"ח

NAD 514i עולה 3,750 ש"ח

Arcam CD72T עולה 4,500 ש"ח

Audio Analogue Paganini עולה 5,500 ש"ח

Creek CD53 עולה 6,500 ש"ח

Rocksan Caspian עולה 10,000 ש"ח

ברור שאיני אומר לך לעשות השוואה של הרוקסאן עם הפטיפון שלך, אלא אני רוצה שתלך לשמוע ולראות איך הצליל משתנה מהפיוניר האנליטי והשטוח שלך, דרך ה CA, ה AA וכלה ברוקסאן החמים...

ההבדלים בנגנים הם בעיקר ב DAC-ים, אבל גם במנגנוני הJITTER וכלה בטרנספורטים עצמם.

תחזור לכאן אחרי ההשוואה ואז תציג בפנינו את רשמיך.

באם יתאפשר לך, השתדל לשמוע על אותה מערכת, כשרק הנגנים משתנים. כמובן שלא תמצא את כולם בחנות אחת, אבל זה לא כל כך משמעותי. מה עוד: את ההשוואה תעשה על מגבר (רצוי PRE ו POWER נפרדים) ורמקולים יקרים יחסית לנגנים כדי שחולשת המקור תחשף.

נסה לשמוע פטיפונים אחרים בנוסף, במיוחד את שלך, אם תוכל להביאו לחנות.

Fkl0ster

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את האמת את שמעתי יותר... ולצורך ההוואה השתמשתי בנגן CD של denon אם אינני טועה עם ממירים מעולים... (שכחתי לציין את זה)

עדיין- הצליל היה אחר לגמרי... וכן אתה צודק עם נגן cd טוב אתה יכול להוציא תוצאות טובות אבל מה המחיר של הפטיפון שלי ומה המחיר של הארקאם או איזה naim אחד לדוגמה?

ההשוואה אמורה להיות באותה דרגת מחיר בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולצורך ההוואה השתמשתי בנגן CD של denon אם אינני טועה עם ממירים מעולים...

Denon ממש, אבל ממש לא נחשבת ליצרנית CDP-ים אודיופיליים אמיתיים, כמו אלו שציינתי.

אני מוכן לחתום שבאותה רמת מחיר CDP ה"זול" שהצגתי בהודעה הקודמת, עולה עליו עשרות מונים.

קשה למצוא לו מתחרים ברמת מחירו...

ומה המחיר של הארקאם או איזה naim אחד לדוגמה? ההשוואה אמורה להיות באותה דרגת מחיר בערך.

זהו, שמההשוואה הקצרה והלא מבוססת שלך, גזרת שהפטיפון בכלליות גובר על הדיסק הקומפקטי בכל הקשור לעושר צליל וחמימות וגודל בימת הצליל. ייתכן שבאותה רמת מחיר הפטיפון הוא המתכון לקבלת עושר צליל, אבל זה בגלל שפטיפון שלפני שני עשורים נמכר במחיר גבוה לימיו ויועד לשוק ה HIGH END , כיום מתמודד (בגלל מחירו הנמוך יחסית) מול CDP זול ונחות (בהתאם למחירו) ולכן הוא גובר עליו בקלות...

אני כן יכול להטיח לך שיש הפתעות אפילו בתחום מחירים נמוך יחסית. צליל חם ובמה מפתיעה אצל נגן יעודי מתחילים ב CDP הזול שציינתי של חברת קימברידג' אודיו, מדגם D500-SE.

בהחלט מומלץ ללכת לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה denon ישן, מאוד איכותי למחירו אז.

הטכניקס שבו השתמשי להשוואה הוא אחד הדגמים הזולים ביותר שהם הוציאו אי פעם...

כמובן שעם CD טוב יורת היו מתקבלות תוצאות טובות יותר ואני כרגע בחיפוש אחד CD ייעודי זול וטוב כי הDENON קצת בעייתי.

בכל מקרה 2600 שקל אני לא הולך להשקיע בנגן אז הפטיפון מבחינתי ניצח... וכמובן שלא צריך לשכוח שאודיו למרות הכל זה עדיין דבר סובייקטיבי- מה שאתה מצאת לנכון לא אומר שבהכרח גם אני.

ולסיכום- אני כבר לא יכול לחכות לSACD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...