איזה מתיחות אתם עושים לפני ואחרי ריצה? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה מתיחות אתם עושים לפני ואחרי ריצה?

WHITE_ZOMBIE4

Recommended Posts

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אוי כמה שטויות בת'רד אחד...

1. 60 דקות ריצה זה ממש לא מטורף, זה חביב.

עם זאת, להגיע ל60 דקות של ריצה זה יפה, ואני מקווה שעשית את זה בהדרגה.

הרבה מהפציעות נגרמות עקב חוסר הדרגתיות ומנוחה בתוכנית האימונים - אתה לא אמור לעשות כל שבוע אותו דבר וגם לא כל שבוע לעלות.

אתה אמור לעלות בהדרגה ולרדת כל שבועיים או שבוע בעומס (עיקרון המחזוריות וההדרגה).

תסתכל בתוכניות אימונים באתרים כמו ayalot ושוונג.

2. משטחי ריצה מומלצים - שביל עפר קשיח, חול ים (בצד הקשה ולא בצד הרך כמו שנאמר פה!), דשא ישר (להיזהר מבורות...) ומסלול רקורטן (המסלולים כמו באתלטיקה, עשויים או מחימר או מגומי מיוחד או משילוב).

וגם פה, מומלץ מדי פעם לרוץ על משטח קצת יותר קשיח (עם נעליים שמתאימות).

3. נעלי ריצה - על זה יש המוווןן חומר באינטרנט, ממליץ לך לקרוא את המאמר הזה.

בגדול החברות הרציניות בארץ זה נייק (דגמי הריצה ולא דגמי השוקס והשטויות האלה), סוקוני (אישית לא אוהב), אסיקס (כנראה הכי טובות אבל יקרות בטירוף) ברוקס (מעולות ומחירים הגונים) ומספר דגמים של אדידס (כמו המגהבאונס) וסלמון (נעלי שטח, ממש חביבות אבל לא נפוצות)

בחו"ל יש את מיזונו (פשוט מדהימות, הלוואי היו מוכרים בארץ), דגמים של ריבוק שלא נמכרים בארץ ועוד מספר חברות.

אני אישית משתמש בברוקס קסקדיה לריצות שטח, סלמון XA3D לשבילי עפר בעיקר (גם קצת אופניים), נייק סקיילון לכביש ומיזונו ששחקתי בתור נעלי הליכה, בקרוב זוג אסיקס קינסי לריצת כביש.

אממ אוקיי אבל מה עם הנעליים שאני רץ איתם? הם טובות מספיק? השווי שלהן הוא בערך 500 שקל~

עכשיו יש לי את הפארק הלאומי ברמת גן שיש שמה משטחי דשא גדולים יחסית ואפשר לרוץ בו,עוד מישהו רץ שמה אולי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רץ בלי נעליים בחוף ים ,לדעתי יותר טוב מאחלה נעל באלף שקל,ואין בעיות של שום שריר,אים עושים את הספורט נכון.

נעלי ריצה איכותיים ביותר מיועדים למשטח כביש או אספלט או עפר,כביש ואספלט לא מומלצים לעשיית

ספורט ,כי הם דופקים את הברך והשרירים,זאת רק דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתך לא מקצועית ומבוססת.

לכל משטח היתרונות והחסרונות שלו, חול ים (בחלק הרך) עלול לגרום לדלקות בגיד אכילס לדוגמה.

איזה נעל יש לך?

אני רץ בפארק לאומי די הרבה, אם אתה רואה איזה דביל שבמשך שעה וחצי לא מפסיק לרוץ (בעיקר בסופי שבוע) יש סיכוי שזה אני :silly:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח ואללה? אתה רץ שעה וחצי?..אגב אתה רץ על הדשא או על המסלול ;)

יש לי נעלי supernova של adidas...איך הם?,אני כבר שנה וחצי בערך איתם כדאי להחליף?

נ.ב.

מה האיסי שלך אולי נקבע פעם לרוץ אם בא לך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנה וחצי עם נעל זה יותר מדי.

נעל מאבדת אחרי כחצי שנה 20 אחוז יכולת מספיגת הזעזועים (גומי שמתייבש מן הסתם).

אחרי שנה וחצי הנעל אולי נראית טוב, אבל הסוליה הפנימית לא שווה כלום, אחרי 700 קילומטר נעל בדר"כ מפורקת לגמרי.

אני רץ ריצות שונות, בין 40 דקות בקצב 4 דקות לקילומטר (10 ק"מ מן הסתם) לבין ריצות של שעתיים בקצב קל (5:30-5:40), הכל כהכנה למרתון טבריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד 700 קילומטר ולא יותר לדעתי (יש הטוענים עד 1000), אם עם הנעל מראה סימני שחיקה או שנה.

אני משתמש בנעלי הליכה ובנעלי ריצה שנלבשות רק לריצות, מונע שחיקה מיותרת של הנעל.

נעל שמתאימה למשטח ולסגנון הריצה של מי שרץ איתה מאריכה חיים.

אני רץ לעיתים על דשא לעיתים על האספלט, בריצות נפח בד"כ בדשא וריצות מהירות (טמפו ופארטלק) בד"כ באספלט, אבל לא נעול לגבי זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתך לא מקצועית ומבוססת?

אולי אתה צודק?

התכוונתי שהדעה שלא גם לא מקצועית כי הא לא מגיע מבעל מקצוע וגם לא מבוססת כי אין לה הוכחות.

תביא לי מאמר מעוסק רציני בתחום ואז אשנה את דעתי.

דעתי בינתיים מבוססת על הרצאות ומאמרים של אנשים רציניים וגם לא מעט ניסיון אישי.

לגבי הנעליים, לא התנסיתי עם רוב נעלי הריצה של אדידס, אם הן נוחות לך אז נהדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה לי בעיה דומה בברך כשהיתי באימוני כדור-סל, היתי מרגיש כאבים בעיקר בימיםם שהיינו צריכים להתאמן על מגרש אספלט.

היתי פשוט עושה את המתיחה שמזחיקים בכף רגל ומושכים את הרגל אחורה, וזה היה נותן לי עוד איזה 15 דקרות בלי כאבים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה עבר לך מעצמו?

אתמול אפילו כשסתם הלכתי בחוץ צלעתי ובקושי יכולתי ללכת זה מתחיל להפחיד... :-Xמחר לפחות התור סוף סוף לאורטופד...

הנעליים האלה של אדידס קצת קטנות עליי אני חושב...עושות לי קצת שיפשופים בכפות רגליים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי רץ 10 קילומטר ב40 ומשהו דקות ברחוב על אספלט או על המדרכה עם עליות וירידות במשך כמה חודשים (סביב תקופת מירוץ רעננה) ואז פתאום נהיה לי כאב בברך שמאל באזור המפרקים. לא התאמנתי 3 חודשים ועכשיו אני מחזק בפזיותרפיה את השרירים התומכים..אני חושב שזה עוזר.

אם יש לך דשא או ים נגיש אז זה עדיף וזה די ידוע.

אחרונה קניתי נעליים של REEBOK שכנראה מיודעות לCROSS TRAINING ויש לי גם זוג NIKE AIR כלשהו

מה מומלץ לאנשים עם פלטפוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...