המפרטים המומלצים עדכניים לספטמבר! 14/11 - 8800GT הוכנס, עודכנו מחירי הזכרונות. - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המפרטים המומלצים עדכניים לספטמבר! 14/11 - 8800GT הוכנס, עודכנו מחירי הזכרונות.

Dr. n00b

Recommended Posts

אני יודע, אנחנו מוגבלים בבחירת מסך לגדלים ספציפים מאוד מיושנים, ו-21" זה הכי גדול....

אבל איך המפרטים החדשים?

עריכה: הוספתי 2 מפרטים מומלצים לעריכה גראפית עם ציוד היקפי (דל 20" רחב), אחד לעבודה דו מימדית והשני לתלת.

הוספתי בסופו של דבר את המפרט למשחקים ב-14K, עם הדל 24". יצא מטורף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שוב שלום וערב טוב.

המפרט החדש כאן: http://hwzone.co.il/specslist/view/140 , ב- 14,000 הכולל מסך "24 לא מאוזן בנושא המערכת הגראפית.

(בתור גיימר שיש לו המסך הזה כבר מעל שנה ב Rev 2) כרטיס המסך שבחרתם לא מסוגל להציג משחקים חדשים ברזולוצייה הטבעית של המסך (1920x1200) ב- FPS מכובד. תוסיף לכך עוד פילטרים וגמרת על FPS.

לא חסרות ביקורות באינטרנט כדי לראות זאת אבל דוגמה לכך תמצאו כאן:

בדיקת איכות וביצועי המשחק Bioshock על 8800GTX, 8800GTS 640, 8880GTS 320 ואפילו 2900XT לשיפוטכם:

מה שאני אומר בתכלס - "גיימר" שקונה מחשב ב 14,000 - יהיה מבסוט עד הגג גם עם מסך מבוסס TN+Film כגון זה שקיים ב- "Samsung 22 או ב "Benq 22 או בכל אחד מהאחרים שנמכרים בכ- 1800 ש"ח בממוצע היום בזאפ ובלבד שיוכל לשחק במשחקים החדשים ב- FPS גבוה וללא פשרות על הרזולוצייה הטבעית של המסך שלו.

אני מציע להוריד המסך הזה לטובת מסך בחצי מחיר - ולנתב את היתרה לכרטיס חזק יותר.

בשביל מסך בגודל "22 בעל רזולוצייה טבעית של 1680x1050 אפשר להנות עם 8800GTS 640 (לא 320) ועם פילטרים מכובדים של x2-x4AA ו- x8AF/x16AF.

שמוליק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתן לך דוגמא:

לפני שנתיים מישהו רצה לקנות מפרט ב14000. כמובן שבגלל שהוא גיימר הייתה לו את האופציה לקנות 7900GTX ULTRA או 7900GT. יש בין הכרטיסים 15% הפרש ביצועים, ו100% הפרש מחיר.

אופציה א: הוא קנה 7900GT בתקווה להשלים למערכת SLI. כמובן ספק ולוח כלולים במערכת.

אופציה ב: הוא קנה GTX.

אופציה ג: הוא מסתפק ב7900GT בלי SLI. הוא שומר את ההפרש בצד או משקיע בציוד היקפי רציני ביותר.

היום הוא לא מרוצה מהתוצאות במשחקים, והוא רוצה לשדרג:

אופציה א: נגיד והוא רוצה להשלים לערכת SLI. זה לא משתלם כי 8800GTS 320 יותר טוב ממערך SLI של 7900GT.

סתם שרף כסף על לוח מתאים וספק כח חזק מספיק, בזמנו.

אופציה ב: הוא רוצה להחליף את הכרטיס מסך שהוא קנה אז - 7900GTX, שנתן ביצועים של 15% יותר, אבל התיישן בדיוק באותה מידה כמו ה7900GT, כי הפרש הביצועים בינהם זניח כשמסתכלים על מערכת בפרופורציה של שנתיים שלוש. אז הוא הוציא כפול כסף, אבל הוא צריך לשדרג בדיוק באותו זמן של הבחור שקנה 7900GT. וזה לא שהבחור עם 7900GT סבל בזמן הזה, הכרטיס נתן לו ביצועים מעולים עד הסוף.

אופציה ג: מר גיימר שקנה מחשב אז לפני שנתיים שם את ההפרש בין 7900GTX ל-7900GT בצד כחסכון (וכמו שאמרנו ההפרש שעמד על 100% קנה כרטיס נוסף), היום יש לו את האופציה לשדרג בכסף הזה את המערך הגרפי שלו ל8800GTS 320MB שנותן ביצועים כפולים, וכל זה בלי להוסיף אגורה מהתקציב המקורי שלו לפני שנתיים!

לחילופין מר גיימר קנה אז מסך איכותי, והיום אם הוא ישדרג את כרטיס המסך בלבד, הוא עדיין יהנה מהמסך - השקעה מוצדקת וממושכת.

וזו הסיבה שכרטיסי ULTRA HIGH END ומערכים "מוכנים ל-SLI" פשוט לא משתלמים. תלמד מההיסטוריה.

לכן המפרט ב14K עם ציוד היקפי כמו שהוא כרגע הוא מהמאוזנים במאגר, ואין שום טעם לשנות אותו. מי שקונה היום 8800GTS 320MB יהיה מרוצה ממנו לשנתיים, ואם סדרה 9 יוצאת בעוד כמה חודשים, סביר להניח שאותו קונה לא ישדרג עד ליציאת הסדרה שאחריה. הפרש הביצועים יהיה עצום.

פרט לכך, בקשר למסך הספציפי של , אני באמת חושב שבאף משחק פרט לישנים מאוד לא תוכל אף פעם לשחק עם כרטיס סביר ברזולוציה הנאטיבית של מסך כזה. זה מוטרף לגמרי.

הפתרון הוא פשוט, אגב - לשחק מתחת לנאטיבית. ההבדל הוא לא כזה גדול אם תשחק ב-720P.

עריכה:

נוספו עוד שני מפרטים.

האחד ב4500 למשחקים עם מסך.

השני ב7500 למשחקים עם מסך.

מבחינתי, יש כעת מפרט לכל תקציב. 43 סך הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע, אנחנו מוגבלים בבחירת מסך לגדלים ספציפים מאוד מיושנים, ו-21" זה הכי גדול....

אבל איך המפרטים החדשים?

עריכה: הוספתי 2 מפרטים מומלצים לעריכה גראפית עם ציוד היקפי (דל 20" רחב), אחד לעבודה דו מימדית והשני לתלת.

הוספתי בסופו של דבר את המפרט למשחקים ב-14K, עם הדל 24". יצא מטורף.

זה מין באג? זה לא שורה ריקה, כמו בפתיחת נושא חדש בפורום, שאפשר לכתוב בה מה שאתה רוצה?

ואני חייב לשבח אותך על כל העבודה הזאת, ולכל מי ששותף במלאכה. זה ממש יפה שאתם ממשיכים לתמוך במדור המפרטים ולא נותנים לו לגבוע.

ח"ח ענק :xyxthumbs: :xyxthumbs: :yelclap: :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט ב6000 שח עשו ועוד בלי ה8800 640 . אני למפרט של 5300 מכניס את ה8800 640 . וכל החומרה פצצה.

סבבה. תקנה מה שנראה לך, אנחנו לעומת זאת מסתכלים גם עך עלות תועלת וטווח ארוך.

לבחור ששאל על תמיכה בDDR3 -

זה לא נותן שום יתרון עכשיו או בעתיד. המעבד הכי טוב לשוק הביתי היום, הQ6600, בקושי מנצל PC5300 באוברקלוק מקסימלי. DDR3 בינתיים זה גימיק, ואנחנו לא יכולים להמליץ על מערכות כאלה עד שיתברר ה יתרון של DDR 3.

That brings up the more difficult question: what to buy today? That is a much more complicated question. If you are looking for a new system, definitely choose the new P35 chipset over the P965, as it is a better memory performer. At launch we are told DDR3 will be much more expensive than DDR2. Prices are expected to be about $480 for a 2GB DDR3 kit. At that lofty price it is difficult to recommend DDR3 over DDR2, when DDR2 performs just the same on the P35 chipset and decent 2GB kits can be had for under $150 now.

Two conditions would shift the recommendation to DDR3 instead. When DDR3 prices come close to DDR2 then buy DDR3 instead. More significantly, when DDR3 becomes available at higher speeds and/or faster timings then definitely choose DDR3 if you are looking for performance - even if the price is higher.

http://www.anandtech.com/memory/showdoc.aspx?i=2989&p=8

בהתחשב בכך שהמערכת מתעדכנת כל 3 חודשים, אולי נראה בעדכון הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה. תקנה מה שנראה לך, אנחנו לעומת זאת מסתכלים גם עך עלות תועלת וטווח ארוך.

כן אבל למפרט של משחקים עדיף 8800 640 היום. אותי אישית זה משגע מפרט ב6000 שח רק חומרה ובלי 8800 640 . גם ככה נראה לי מי שירצה מפרט הוא יפתח תדר משלו.

ראיתי עכשיו שבמפרט ב7500 שח עשיתם שני מפרטים. הראשון עם 8800 320 מי שיקנה את זה ממש דפוק. הרי הוא רוצה מחשב למשחקים מה יתן לו לוח אן שעולה 1100 שח? לא יתן לו כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם,

הצצתי בכל המפרטים שהמלצתם לגבי ה"קולנוע ביתי" ואף לא אחד מהם לא שמתם כרטיס מסך ATI 2600XT.

תמיד הלכתם בכיוון של הסדרות 8500 ו-8600 של .

למרות שיצאו כתבות ובדיקות ומצאו כי הכרטיס של 2600XT הרבה יותר טוב מהם לשימושים של HD וגם פורמטים של 264 (HDDVD ו-BLUE RAY)

ואפילו יותר זול מהם...

אז למה ? :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל למפרט של משחקים עדיף 8800 640 היום. אותי אישית זה משגע מפרט ב6000 שח רק חומרה ובלי 8800 640 . גם ככה נראה לי מי שירצה מפרט הוא יפתח תדר משלו.

ראיתי עכשיו שבמפרט ב7500 שח עשיתם שני מפרטים. הראשון עם 8800 320 מי שיקנה את זה ממש דפוק. הרי הוא רוצה מחשב למשחקים מה יתן לו לוח אן שעולה 1100 שח? לא יתן לו כלום.

3 מילים: יחס. עלות. תועלת.

כבר הסברתי לך. אם אתה רוצה לשלם 30% יותר כסף על 4-5% הפרש ביצועים, כשבין כה וכה עד שתרגיש בהבדל בין השניים יצאו כרטיסים טובים בהרבה משני הדגמים, ובין כה וכה תצטרך לשדרג, אז תרגיש חופשי, אני לא אמליץ על זה.

לוח אם הוא פלטפורמה שעליה ניתן לשדרג את המחשב שוב ושוב, ובאופן כללי אורך החיים שלו בערך כפול במחשב ממוצע מאורך חיים של כרטיס מסך.

וההפרש בין המפרטים זה לא רק לוח האם. בתקציב הזה יכלנו לשפר כמעט כל רכיב במחשב על חשבון כרטיס מסך מפלצתי ומיותר שביום טוב היה נותן 10-12% תוספת ביצועים, שכלל אינה מורגשת, אבל עולה 100% יותר.

חרטא.

לבחור ששאל למה אנחנו לא כוללים כרטיסי רדאון אלא רק לשוק הנמוך ביותר:

הם אומנם פורסים HD, ועושים את זה כביכול יפה מאודאבל ההפרש בינם לבין סדרה 8 זניח מבחינת איכות תמונה, בטח שברזולוציה הפופולארית של 720P, וכרטיסי סדרה 8 הם קרירים יותר, ולכן מקוררים פאסיבית בכמעט כל המפרטים שלנו.

שלא לדבר על כך שלסדרה 8 יש יתרון עצום במשחקים, 30% יותר ביצועים שקל לשקל ולדעתנו יש אנשים שזה יעניין אותם לא פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[לבחור ששאל למה אנחנו לא כוללים כרטיסי רדאון אלא רק לשוק הנמוך ביותר:

הם אומנם פורסים HD, ועושים את זה כביכול יפה מאודאבל ההפרש בינם לבין סדרה 8 זניח מבחינת איכות תמונה, בטח שברזולוציה הפופולארית של 720P, וכרטיסי סדרה 8 הם קרירים יותר, ולכן מקוררים פאסיבית בכמעט כל המפרטים שלנו.

שלא לדבר על כך שלסדרה 8 יש יתרון עצום במשחקים, 30% יותר ביצועים שקל לשקל ולדעתנו יש אנשים שזה יעניין אותם לא פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתוך הכתבה:

"בתחום עיבוד הוידאו, התמונה שונה במקצת: כרטיסי Nvidia אינם כוללים מעבד VC-1 מובנה על הכרטיס ולכן בזמן ניגון סרט המקודד בקידוד זה, מעבד המחשב יתאמץ יותר (ההבדלים אינם מאוד גדולים אך עדיין קיימים). בנוסף, כרטיסי ATI כוללים יציאת DVI שהופכת ליציאת HDMI מלאה (בעזרת המתאם) כולל העברת אודיו DD 5.1 ותמיכה מלאה בפרוטוקול ההגנה HDCP שמאפשר לצפות בסרטי HD DVD, Blu-ray ללא חשש.

גם צריכת ההספק של הכרטיסים צנועה יחסית: ATI מצהירה על נתון של 45Watt-65Watt. נתון זה חשוב עבור מחשב אשר נשאר פעיל 24 שעות ביממה. לכן, בשורה התחתונה, הדגמים מסדרת 2600 מתאימים יותר, לדעתי, לשימושי מחשבי מדיה מאשר דגמי החברה המקבילה."

חרטא.

מה, אין כרטיסי NVIDIA עם HDMI? לא כוללים HDCP? כרטיסי NVIDIA לא תומכים בהאצת HD בחומרה? אז לא VC1, אבל כן H264, פורמט מאוד פופולארי. הוא בכלל מתייחס לצריכת ההספק של כרטיסים של NVIDIA או רק מצטט נתוני יצרן?

חובבן.

הוא יכל להגיד במילים אחרות: "כל ההבדל בין NVIDIA לATI זה תמיכה בVC1, ואם יש לכם מעבד מודרני סביר להניח שגם זה לא ישנה."

שורה תחתונה - ATI בפרט וAMD בכלל נמצאות בבעיה. החומרה האחרונה שלהם לא מחזיקה מול התחרות.

הכרטיסים אומנם תומכים בהאצת HD - אבל זה בערך הדבר היחיד שהם עושים. אה כן, והם זולים. מאוד. לכן כללנו אותם (רק HD2400PRO) במפרטים המאוד זולים לקולנוע ביתי.

מי שהפרוטה בכיסו, שיחפש 8500GT עם קירור פאסיבי. לא חסרים כאלה. פאק, יש אפילו 8600GT מקורר פאסיבית. אפילו 8600GTS, לכל הרוחות!

בין כה וכה כל מעבד מודרני לא ממש מתקשה עם האצת HD.

אם אתה רוצה לקרוא משהו יותר מחובבני, אתה מוזמן:

http://www.guru3d.com/article/content/440/7

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה לי כמה אנשים שקנו לוח 915 שתמך גם בDDR1 וגם ב-2 באמת שדרגו רק את הזכרונות, ולא החליפו את הלוח יחד עם המעבד והזכרונות לCORE2.

זה שהלוח תומך בזכרונות חדישים לא אומר שהזכרונות האלה יתנו לך יתרון עם המעבד העדכני שלך, ולא אומר שהלוח שלך יתמוך במעבדים עתידיים.

מסקנה: מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...