מודם ADSL של סמסונג לא צריך כרטיס רשת ?????? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מודם ADSL של סמסונג לא צריך כרטיס רשת ??????

Ibrow-Now

Recommended Posts

לפני שתגידו שהוא לא נתמך וזה, שתדעו שהוא נתמך וקיים בארץ !

עכשיו......

הנה הדף מידע שלו:

http://www.sem.samsung.co.kr/product/eapphtmlview.jsp?gcode=I1&code=P20A

וזאת השורה שמעניינת אותי:

" - No Ethernet card is required "

פירוש הדבר שלא צריך כרטיס ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך כרטיס רשת ! ! ! !

ואני חושב שזה מודם מצוין, אני מאד מרוצה מהגלישה ב-ADSL איתו ולפחות ככה אני לא חייב לבזק כלום חוץ מדמי שימוש קבועים.

עדיף שבפעם הבאה תתן לינק לאתר באנגלית של סמסונג. זה בסך הכל שינוי קל בכתובת :

www.sem.samsung.com

ומכן קל למצוא את המודם הפנימי לפי הדגם שלו :

AHT-N120

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי אותך שאלה בפורום חומרה אז אם תוכל לענות עליה תודה.

ויש לי שאלה: לפי מה שהבנתי אתה לא קנית את המודם ADSL בכלל מבזק ! שילמת רק 299 ש"ח על ההמרת קו וזהו!

1. הם מסכימים לדבר כזה, שלא תקנה מהם מודם ? זאת אומרת שאמרת לפקידה "אני לא רוצה לקנות ממכם את המודם, יש לי כבר קניתי בחנות" היא אמרה "בסדר" או שהיא אמרה שאתה חייב לקנות ?

2. אמרו לי שכשהם מתקינים את המודם הם מביאים לך 5 פילטרים, שאתה מחבר לכל הטלפונים בבית ולאינטרנט. בטלפונים אתה שם את זה על מצב "בזק" או "טלפון" או מה שזה לא יהיה, ולשקעים שאתה מחבר לגלישה בADSL אתה שם את זה על "ADSL". אם אתה אומר לבזק שאתה לא רוצה מודם, אני לא מאמין שטכנאי יבוא אליך הביתה רק כדי להביא לך את הפילטרים האלה (או שכן??). בכל אופן, אתה מקבל כמה פילטרים כאלה עם המודם של , ואם כן, כמה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי אותך שאלה בפורום חומרה אז אם תוכל לענות עליה תודה.

ויש לי שאלה: לפי מה שהבנתי אתה לא קנית את המודם ADSL בכלל מבזק ! שילמת רק 299 ש"ח על ההמרת קו וזהו!

1. הם מסכימים לדבר כזה, שלא תקנה מהם מודם ? זאת אומרת שאמרת לפקידה "אני לא רוצה לקנות ממכם את המודם, יש לי כבר קניתי בחנות" היא אמרה "בסדר" או שהיא אמרה שאתה חייב לקנות ?

2. בזק אמרו לי שכשהם מתקינים את המודם הם מביאים לך 5 פילטרים, שאתה מחבר לכל הטלפונים בבית ולאינטרנט. בטלפונים אתה שם את זה על מצב "בזק" או "טלפון" או מה שזה לא יהיה, ולשקעים שאתה מחבר לגלישה בADSL אתה שם את זה על "ADSL". אם אתה אומר לבזק שאתה לא רוצה מודם, אני לא מאמין שטכנאי יבוא אליך הביתה רק כדי להביא לך את הפילטרים האלה (או שכן??). בכל אופן, אתה מקבל כמה פילטרים כאלה עם המודם של סמסונג, ואם כן, כמה ?

טוב אז ככה :

אני כותב את זה שוב בפעם המיליון, פה בפורומים.

את ה-ADSL שלי עשיתי בזכות מבצע שיש (או שאולי כבר הסתיים, אין לי מושג) בלמיר. לפי המבצע הזה באים אליהם לחנות, קונים מודם של סמסמונג (יש פנימי ויש חיצוני שהוא יקר יותר). מודם פנימי עולה 389 ש"ח ומקבלים במתנה מצלמת רשת של . באותה הזמנה מקבלים גם את הפילטרים (כמה שצריכים.. את הנתון הזה ממלאים בטופס ההזמנה של בזק). לוקחים בלמיר טופס הזמנה לשירות WOW. ממלאים אותו ומחתימים את בעל הקו בלבד !. מחזירים את הטופס ללמיר והם אלה שמעבירים אותו לבזק ומבצעים את הזמנת השירות. כשמקבלים את המודם , הפילטרים ומצלמת הרשת אפשר להתקין אותם לבד. מוודאים שאין שום מכשיר טלפון שמחובר לשקע של קו ADSL ללא פילטר ושהמודם מותקן כמו שצריךץ. המודם מסתנכרן ברגע שבזק ביצעו את ההמרה של הקו וזה קורה כל פעם שמפעילים את המחשב. עכשיו כל מה שצריכים לעשות זה להשתמש בחיוג לרשת שההתקנה של המודם יצרה (זה בא עם ההתקנה של הדרייברים). להזין שם משתמש + סיסמה ולשנות את הגדרות ה-SECURITY לפי הנחיה מהתמיכה הטכנית או מחבר שכבר יש לו ADSL וזהו ! אפשר לגלוש .

החיבור מתבצע עם פרוטוקול PPP (כמו ה-DIAL UP הרגיל) וה-IP הוא IP אמיתי (ולא של הרשת הוירטואלית של בזק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור אם המודם הוא אז לא צריך כרטיס רשת

יש מודם ואז לא צריך כרטיס רשת ויש גם מודם פנימי PCI שהוא יותר זול מה- וגם אז לא צריך כרטיס .

כרטיס צריך רק עם אחד מהמודמים החיצוניים שבזק מספקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"החיבור מתבצע עם פרוטוקול PPP (כמו ה-DIAL UP הרגיל) וה-IP הוא IP אמיתי (ולא של הרשת הוירטואלית של בזק). "

זה טוב או לא טוב ?

לפי מה שאתה אומר, אם אתה במודם של לא יודעים מה הכתובת IP האמיתית שלך אלה כתובת וירטואלית של .... זה טוב. או שאני טועה ?

בקשר ללמיר, אתה מקבל מהם בחנות טופס הרשמה לWOW ? כשאתה מסיים להכתים את ההורים, תוך כמה ימים הופכים לך את הקו לקו ADSL ? זה לוקח הרבה זמן ?

נ.ב.

כל פעם שאתה מפעיל את המחשב המודם בודק אם החיבור קיים, והוא הוא קיים הוא פשוט מודיע לך שיש חיבור ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הקטע הוא בקשר למודם חיצוני וUSB, שבאתר של סמסונג (דגם 310) רשום שהוא פרוטוקול PPP אבל לא רשום כמו בדגם PCI שהוא לא זקוק לכרטיס רשת.

http://www.sem.samsung.co.kr/product/eapphtmlview.jsp?gcode=I1&code=P20A&src=./ca/24_unitp/adslE310.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"החיבור מתבצע עם פרוטוקול PPP (כמו ה-DIAL UP הרגיל) וה-IP הוא IP אמיתי (ולא של הרשת הוירטואלית של בזק). "

זה טוב או לא טוב ?

לפי מה שאתה אומר, אם אתה במודם של בזק לא יודעים מה הכתובת IP האמיתית שלך אלה כתובת וירטואלית של בזק.... זה טוב. או שאני טועה ?

בקשר ללמיר, אתה מקבל מהם בחנות טופס הרשמה לWOW ? כשאתה מסיים להכתים את ההורים, תוך כמה ימים בזק הופכים לך את הקו לקו ADSL ? זה לוקח הרבה זמן ?

נ.ב.

כל פעם שאתה מפעיל את המחשב המודם בודק אם החיבור קיים, והוא הוא קיים הוא פשוט מודיע לך שיש חיבור ?

אם אתה משתמש במודם החיצוני שבזק מספקים אז ה-IP שרואים הוא ה-IP של ה-VPN של בזק ולא IP של ספקית האינטרנט (זה מה שאני יודע). אין לי מושג אם זה טוב או לא טוב.

מודם ה- של סמסונג מתחבר הרי ל- (זה הגיוני, לא? ) אז בשביל מה הוא צריך כרטיס רשת ?

אל תדאג - הוא לא צריך כרטיס רשת.

את הטופס הזמנה של ADSL אתה אכן מקבל אצל למיר וצריך להחזיר להם אותו עם כל הפרטים וחתימה של בעל הקו. ההמרה של הקו מתבצעת לפי השיקולים (או העצלנות) של . זה תלוי כמה גדולה וטובה המרכזיה באיזור בו אתה גר. אצלי זה לקח 6 ימי עבודה (לא סופרים את שישי ושבת) עד שהקו הומר.

למודם יש אייקון שמראה מה המצב: הם אין בכלל חיבור ADSL, האם מתבצע HANDSHAKE, האם הוא מחובר ל-DSLAM והאם מתבצעת העברת נתונים. זה מאד נוח.

כל פעם שמעלים את המחשב המודם מבצע את ה-HANDSHAKE עם המרכזיה של וזה לוקח כמה שניות (אם יש לך הרבה תוכניות שעולות עם המחשב אז סיכוי טוב שהמודם כבר יהיה מחובר עד שהמחשב יסיים את הטעינה של הכל). אז כל מה שאתה צריך לעשות זה ללחוץ על אייקון החיבור ל-ADSL וזה מתחבר תוך 2-3 שניות (תלוי כמה טובה ספקית האינטרנט שלך).

זהו, נראה לי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

6 ימים.... מעצבן. אבל בתופס ממי אתה מקבל את הפילטרים למודם ולטלפונים בבית ? בא טכנאי מיוחד להביא לך, אם כשאתה מקבל את המודם מלמיר אז למיר מביאים לך את הפילטרים לפי הכמות שביקשת ?

(כעקרון, ביום שאני אבוא לקחת את המודם (כי אני מזמן מטלפון) אני אחתום על התופס, אז צריך להודיע ללמיר מראש שאני לוקח נגיד 6 פילטרים ?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

6 ימים.... מעצבן. אבל בתופס ממי אתה מקבל את הפילטרים למודם ולטלפונים בבית ? בא טכנאי מיוחד להביא לך, אם כשאתה מקבל את המודם מלמיר אז למיר מביאים לך את הפילטרים לפי הכמות שביקשת ?

(כעקרון, ביום שאני אבוא לקחת את המודם (כי אני מזמן מטלפון) אני אחתום על התופס, אז צריך להודיע ללמיר מראש שאני לוקח נגיד 6 פילטרים ?)

במבצע הזה של למיר אתה בעצם מקבל ערכת חיבור ל-ADSL. הם מספקים לך את הפילטרים של , אתה רק צריך להודיע כמה אתה צריך. ואל תשכח שבמודם יש פילטר אחד וזה יכול לחסוך חוט במקרה שאתה רוצה להשאיר במחשב גם מודם אנלוגי רגיל

אני לא חושב ש-6 ימי עבודה זה כל כך נורא לחכות ;) יש דברים יותר גרועים (לחכות חודש ללוח אם עבור מעבד כי היבואן בארץ טיפש מדי ולא מחזיק כמה במלאי שלו).

TAKE IT EASY !

אם אתה מתקין לבד את המודם במחשב שלך ומחבר אותו לשקע בקיר (קל מאד) ושם את הפילטרים על השקעים בכל הבית אז אין לך בכלל צורך בטכנאי של . הם יתעקשו לשלוח לך כי זו הרי זכות לתת שירות אבל אתה תסרב בנימוס אך בתקיפות וככה תצטרך לשכנע אותם כמה פעמים ובסוף זה יעזור - הם יבינו שהתחברת והכל בסדר ולא ישלחו לך טכנאי

תתחדש ! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דירות גדולות שבהן קו טלפון אחד משמש את כל החדרים בבית ובכל חדר יש שקע. אם קו כזה עובר המרה ל-ADSL אז כל שקע חייב להיות מצויד בפילטר (ולא רק השקע שאליו מחובר המודם ADSL). פעם היו מתקינים פילטר אחד ראשי אבל ירדו מזה. אם יש שני קווים או יותר אז לא צריכים לשים פילטרים על כולם אלא רק על הקו שהוא ADSL.

הפילטר הוא כדי שלא ישמעו רעשים במכשיר הטלפון שנובעים מתדרים גבוהים בהם עובד ה-ADSL (מעל ל - 3kHz).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...