קיבלתי את הוואקום! (עמוד 2 - ציור ראשון בוואקום, עמוד 4 - שנה טובה!) - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קיבלתי את הוואקום! (עמוד 2 - ציור ראשון בוואקום, עמוד 4 - שנה טובה!)

SerpentMage

Recommended Posts

דגם Graphire 4 XL (גודל A5), עלה 1240 ש"ח בחנות "פנדה". לדעתי שווה כל שקל.

הנה סקיצה ראשונה בפוטושופ עם הוואקום, לקח לי 5 דקות במקום 20 - 30 דקות שהיה לוקח לי עם העכבר.

בקרוב בצבע :)

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^^

הענקתי אותו לעצמי ליום ההולדת (שחל ב 14 באוגוסט)

אולי אני אעניק לך ציור נחמד :)

קצת על הדגם: Wacom Graphire4 XL

44_7.jpg

מגיע עם דיסק ועם התוכנה painter essentials.

משטח הציור מכוסה בשכבת הגנה שקופה שגם מצויינת להכניס תמונה מתחת אם רוצים לצייר את התוכן שלה. המשטח כולל 2 לחצנים ניתנים לתכנות (יש אפשרות אפילו לתכנת אותם להקפיץ תפריטים עם תוכן שאתם קובעים), וגלגלת באמצע. הגלגלת דומה לזו של העכבר.

העט גם הוא כולל 2 לחצנים ניתנים לתכנות, והקצה העליון שלו משמש כמחק.

לא הספקתי עדיין להשתמש בו בצורה רצינית (טיפה חרבשתי כמה צבעים על העץ), אבל עד כה הרושם שלי:

לגבי רגישות - יש לי רגישות טבעית גבוהה מאוד ביד, כך שאני יכול לשים לב שהדיוק בדרגות הלחץ בהחלט לא מושלם. רחוק מלהיות כמו עיפרון, הרגישות דומה יותר לזו של עט. אבל, וזה אבל גדול, 512 דרגות הלחץ מספקות מאוד מבחינה פרקטית, ובהחלט נותנות את ההיקף שלדעתי יכול לשרת כל אחד עם כל הרגלי כתיבה או ציור - לא משנה עד כמה הוא עדין. (מלבד ללחוץ עם העט בעוצמות שונות, ניתן דרך הדרייברים לכוון את עוצמת הרגישות של העט עצמו שיתאים לאנשים עדינים במיוחד או "אגרסיביים" במיוחד).

כמובן שיש דגמים עם 1024 דרגות לחץ, אבל זה לדעתי מספק יותר שיפור ארגונומי (לתת את ה"תחושה הנכונה") מאשר שיפור מעשי באמת.

בקיצור ובעברית, קשה לי להאמין שמישהו יקנה דגם מתקדם יותר רק בגלל שיש לו 1024 דרגות לחץ במקום 512, שבהחלט מספיקות.

ד"א, רוב האנשים יבחינו במגבלות הדיוק הרבה פחות ממני, כי אני יכול להיות מאוד מאוד עדין.

נוחות - אז ככה, זה תלוי בבנאדם. באופן כללי המוצר נוח מאוד ונותן תחושה קרובה מאוד של ציור עם עט על דף, אבל אלו שרגילים לכתוב או לצייר תוך הפעלת לחץ גבוה מאוד על הדף (ה"חורטים"), ירגישו שיש הבדל בין המציאות לבין שימוש בוואקום. כשמפעילים לחץ גבוה מאוד כבר מתחילים להרגיש את המשטח ואת ה"חריטה" של העט. כמובן שניתן לכוון את העט לרגישות גבוהה יותר כך שלעולם לא יהיה צורך להפעיל לחץ משמעותי.

העיצוב של המוצר פשוט ופרקטי, בעיקרון אין כ"כ מה לשפר בו. אם למישהו מאוד מאוד חשוב ההיבט הארגונומי (יותר כפתורים ניתנים לתכנות, עט יותר "רך" למגע) וכו' כדאי שישקול את דגמי ה intuos.

גודל - טוב, זה מאוד סובייקטיבי. לדעתי גודל A5 הוא אידיאלי, כי מצד אחד המשטח לא תופס מקום רב ומצד שני הוא בהחלט מרווח מאוד לציור. מה גם שאם רוצים להביא את המסך מקצה אחד לשני של המסך, אין צורך להפעיל את היד יותר מדי, בניגוד לדגמי A4.

מי שרוצה לקנות את הטאבלט צריך לשים לב שההבדל בגדלים מיוצג ע"י הבדל משמעותי מאוד במחיר.

לגבי חווית הציור עצמה - לעט אין אבחנה לגבי הזווית בה אתם מציירים. יחד עם זאת, האחיזה של העט בזווית שרוב האנשים מחזיקים, והצורה שבה העט מגיב לה, נותנת חוויה טבעית מאוד. נכון, יש לרגישות לזווית יתרונות, אבל הם בודדים יחסית ואת מה שהם מספקים בכל מקרה מספקות האפשרויות של המברשות בפוטושופ או פיינטר או כל תוכנה רלוונטית אחרת.

אלו שיצטרכו דגמים שנותנים רגישות לזווית, הם אמנים שסגנון הציור שלהם מבוסס כולו על המשחקים האלו עם זוויות האחיזה, ופשוט לא מסוגלים לחשוב על לצייר בלי היכולת הזו. לרוב האנשים, גם האמנים המקצועיים, ה Graphire יספק את הסחורה.

לא יצא לי לשחק עדיין עם המברשות, אבל באופן כללי אני יכול לומר שגם מי שרגיל לעבוד עם עפרון וגם מי שרגיל לעבוד עם מכחול ירגיש בבית עם ה Graphire.

לסיכום, סה"כ אני מאוד מאוד מרוצה, הדגם הזה מושלם לכל הצרכים שלי. אני גם אחד מהאנשים הנדירים שמציירים וכותבים ביד ימין אבל משתמשים בעכבר ביד שמאל (עד כה גם ציירתי ביד שמאל עם העכבר), אז אני יכול לעבוד עם וואקום, עכבר ומקלדת בשיא הטבעיות :)

תחשבו מה היה קורה אם היה ניתן לצייר עם הוואקום והעכבר בו זמנית, הייתי כובש את העולם! (טוב, או לפחות הייתי מצייר כמה דברים מעניינים מאוד)

אם יש לי הסתייגות אחת היא זו - מי שמצפה שה Graphire יהווה תחליף לציור (לא רישום קווי מתאר אלא חווית ציור מלא) בעיפרון, צפוי לאכזבה. הדיוק והרגישות של הטאבלט רחוקים מזה של עפרון טוב, ואני בספק רב שאפילו ה intuos יכול להגיע לכך. כל הרעיון בציור דיגיטלי הוא לדעת גם לשחק עם המברשות ה"דיגיטליות" ולנצל את התכונות שלהן, במקום לצפות שהואקום יספק את התכונות של מדיום מסויים.

עדכון קטן ששכחתי: הטאבלט מתחבר עם כבל , והכבל עצמו קצר למדי (כמעט כל המשתמשים שירצו לחבר את המכשיר ל מאחורי המארז יאלצו להשתמש במאריך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, מגיע בלי עכבר (שגם ככה חסר תועלת לדעתי). זאת הסיבה שהוא עלה 1240 במקום 1400. נראה לי שכבר לא משווקים את ה Graphire עם עכבר.

העניין הוא שעם הראשון יש לפעמים בעיות אם יש עכבר מחובר

לא אמור להיות WACOM 2? מזו סדרת הגרפיט הזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הרבה דגמים. הגרפיר הוא רק אחד מהם, אבל הוא הדגם הכי פופולארי שמיועד לקהל היעד הרחב ביותר, כי הוא דגם all - around מצויין.

אתה מוזמן לעיין כאן:

http://www.arigent.co.il/wacom/index.asp

אני מתאר לעצמי שמה שיש לך הוא wacom bamboo.

עדכון: התחלתי לצבוע קצת, איזה כיף! (הכל עם מברשת ברירת מחדל של .) :)

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, למשפחה שלהם קוראים Wacom Cintiq, והם עולים בין 6500 ל 14500 ש"ח (בלבד)..

O_O אבל זה ממש חלום לעבוד על הדברים האלה

יש כאלה שמגיעים בגודל של 20" וזה כנראה מסכי המגע הכי טובים כיום

ד"א מה שיש לי בבית זה סדרת ה VOLITO (הראשונה שיצאה אם אני לא טועה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הענקתי אותו לעצמי ליום ההולדת (שחל ב 14 באוגוסט)

אולי אני אעניק לך ציור נחמד :)

אבל.. אבל.. כבר היתה לי יום הולדת... :'(

בכל מקרה, העבודה שלך ממש יפה, הלוואי עלי כישרון כזה (אני בקושי מצייר את מר קו :-X) וההסברים והמקיפים שלך הם מחזה נדיר במחוזותינו. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש בחור.

אני משתמש בלוח של Genius והוא מספק אותי לצרכים שלי (8 על 6 אינץ').

בהתחלה רציתי ללכת ישר על וואקום אבל אמרתי שאני אנסה קודם משהו פשוט ובסוף נשארתי איתו עד עכשיו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בקושי מצייר את מר קו :-X

:lol: :lol:

ותודה רבה על המחמאות לייזי. בכל מקרה אם יהיה לי כוח לסיים את הציור הוא יוקדש לך :)

תתחדש בחור.

אני משתמש בלוח של Genius והוא מספק אותי לצרכים שלי (8 על 6 אינץ').

בהתחלה רציתי ללכת ישר על וואקום אבל אמרתי שאני אנסה קודם משהו פשוט ובסוף נשארתי איתו עד עכשיו :)

תודה. למען האמת, כמו שאני מכיר את עצמי כנראה הייתי עושה אותו הדבר אם הייתי מתחיל עם משהו פשוט יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...