מעבר דירה - מעבר לאלחוט, רק איך? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבר דירה - מעבר לאלחוט, רק איך?

yambtz

Recommended Posts

אז ככה, עברנו עכשיו דירה ובגלל שזאת דירה שכורה אין מצב להעביר כבלים.

אני מתנצל כי אני מניח שכבר ענו על זה הרבה אז גם לינקים זה סבבה :)

בכל מקרה, מה שיש לי זה מודם אלקטל שהפכתי לנתב לפני כמה שנים ואני מאוד אוהב, והאב פשוט וקטן. חוץ מזה יש לי מודם אלחוטי של אחותי שהיא השתמשה בו בלפטופ הישן שלה (כתוב עליו linksys compact wireless G USB) ואין לי מושג במה מזה אני יכול להשתמש.

למען הסר ספק, אני לא יודע דבר וחצי דבר בנושא של תקשורת אלחוטית, אבל זה לא נשמע לי מסובך. חיפשתי ולא מצאתי בפורום אפילו מה הרכיבים הדרושים, אז אני אשמח ללינק.

חוץ מזה אני צריך המלצה על איך לבנות את הרשת (איזה רכיבים), המלצות לדגמים ספציפיים, ואולי גם איפה לקנות(אני מניח שלא כדאי מבזק?). מאז הגיוס (לפני שנתיים) אני ממש לא מעודכן.

אז מה אני מנסה לחבר?

-שני מחשבים שולחניים , שליד שניהם יש קו טלפון.

-מחשב נייד של אחותי עם מובנה.

-והכל צריך להתחבר ל ADSL

-המרחק בין שני המחשבים לא גדול, הם באותה קומה, ואין הרבה קירות.

אני קצת לחוץ עם זה כי אני חוזר לצבא ביום ראשון.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה זקוק קודם כל לנתב (ראוטר) אלחוטי, שאותו תחבר לאלקטל שלך (שמומלץ שתהפוך בחזרה למודם לצורך העניין)

הנתב ישדר אות אלחוטי למחשבים השונים, ויתן להם ורשת פנימית (יכולת להעביר קבצים ממחשב למחשב)

ה"מודם" האלחוטי של אחותך הוא לא מודם, הוא כרטיס רשת , אז כבר חסכת לעצמך קניה של אחד כזה.

(כנראה במחשב הנייד הישן לא היה לה כרטיס מובנה, או שהיה ולא עבד תקין, לכן היא רכשה חיצוני שמתחבר ב USB)

אני ממליץ : לחבר את המחשב שקרוב יותר לאיפה שהנתב יהיה - בכבל רשת ישירות לנתב. (לכל נתב יש 4 יציאות חוטיות רגילות)

(או לחילופין לקנות עבורו עוד כרטיס רשת , אבל באמת שאם יש אופציה עדיף לחבר אותו בכבל, יותר זול ויותר נוח)

את המחשב השני לחבר באמצעות המתאם האלחוטי שנשאר לאחותך מהלפטופ הישן שלה.

והלפטופ הנוכחי (החדש אני מניח) מכיל כמו שאמרת, כרטיס רשת מובנה, אז לא צריך לקנות בשבילו שום דבר.

ההמלצה הרווחת לנתב אלחוטי בפורום הוא ה WRT54GL של לינקסיס , עולה בסביבות ה 300-400 ש"ח.

(אתה מוזמן להריץ חיפוש עליו כאן בפורום ולקרוא עוד לגביו)

נתב אלחוטי הוא הרכיב היחיד שאתה צריך לרכוש בעצם, את כל השאר כבר יש לך. (אהה, וכבל רשת לחיבור המחשב הראשון לנתב)

(אלא אם כן תרצה שגם המחשב הראשון יהיה מחובר באלחוט ואז תצטרך לקנות עוד כרטיס אלחוטי בשבילו)

מבחינת חיבורים :

אלקטל > מחובר לנתב האלחוטי (שמחייג דרך האלקטל לספקית האינטרנט שלך) > אלחוטי מחובר בכבל למחשב הראשון

+ שני המחשבים האחרים באלחוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי דווקא ממליץ על ה-Edimax BR-6204Wg. זול יותר מה-Linksys באופן משמעותי ותומך בכל הדברים הבאמת נחוצים. כמו כן, אם בעתיד תעבור לתשתית כבלים, תגלה שה-Edimax יותר ידידותי ופועל טוב יותר Out-of-the-Box בכבלים. ודרך-אגב הוא מגיע עם כבל (אבל לדעתי רוב הנתבים מגיעים עם כבל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...