עזרה בבחירת ספק כח (לחומרה חזקה, תקציב עד 1000 ש"ח) ועצות מקצועיות לגביו - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת ספק כח (לחומרה חזקה, תקציב עד 1000 ש"ח) ועצות מקצועיות לגביו

GrimLockI

Recommended Posts

שלום,

ברכישת מחשב חדש איזה ספק כח יומלץ למפרט הבא? :

מעבד Intel QUAD 2.4

לוח אם DELUX WIFI (כולל 2 כרטיסי רשת, 1 כ.רשת אלחוטי, לא כולל כרטיס גרפי מובנה)

4 GB זכרון, CL5-5-5-15 מהירות 800MHZ

כרטיס מסך GEFORCE8800 PCIE 640MB

2 כוננים קשיחים SATA

1 כונן קשיח IDE

1 כונן דיסקטים

1 צורב DVD

כרטיס קול SB XFI PLATINUM FATALITY CHAMP כולל פאנל קדמי

כרטיס טלויזיה (פנימי, PCI)

מודם פנימי 56K

מאורר זלמן CNP9700

מארז הכולל מאוורר 120MM (דגם: Thermaltake soparno dual 120mm fan)

הזנתי (לא בטוח שנכון ולא בטוח שאת הכל) למחשבון וזה מה שיצא שם, רק שזה נראה קצת מעל למה שציפיתי מבחינת הצריכה...:

System Type: Quad Processor

Motherboard: High End - Desktop

CPU: Intel 2 Quad Q6600 2400 MHz Kentsfield

CPU Utilization (TDP): 85% TDP

RAM: 4 Sticks SDRAM

Video Card: NVIDIA 8800 GTS 640MB

Video Type: Single Card

IDE HDD 7200 rpm: 1 HDD

SATA HDD: 2 HDDs

DVD-RW/DVD+RW Drive: 1 Drive

Floppy Drive: 1 Drive

56K PCI Modem: Yes

PCI Network Interface Card: Yes

Sound Blaster w/ Front Bay: Yes

PCI SATA RAID Card: Yes

USB: 4 Devices

Fan Controller: Yes

Fans

Regular: 2 Fans 80mm; 1 Fan 120mm;

Keyboard and mouse: Yes

System Load: 100 %

Recommended Wattage: 701 Watts

לכן, איזה ספק כח יומלץ בבחירה של המפרט שצויין (לא מה שהוזן במחשבון)?

רצוי שזה יהיה ספק שכמובן הכל יופעל עמו וגם יהיה שקט ואיכותי.

ושאלה כללית, אם מדובר למשל בספק של 650W ולא 500W מה זה אומר מבחינת חיבור לחשמל- צריך פקק נפרד/פאזה נפרדת או שזה תמיד מוזן אותו הדבר ומספק אחרת? האם יש הבדל מהותי בכך בצריכת החשמל הביתי וכנגזרת מכך גם בחשבון החשמל? או שזה משהו שניתן לעשות בכל בית ממוצע?

תודה.[br]פורסם בתאריך: 24.08.2007 בשעה 12:05:41

עוד הערה קטנה בהתאם לנהלים/בקשה: מבחינת תקציב לרכישת הספק (מעבר כמובן לתקציב שבו נרכש כל המפרט) הינו עד 1000 ש"ח שהמטרה היא כמובן יחס עלות/תועלת מקסימלי. אגב, הבנתי שלא ה-W זה הדבר המשמעותי אלא נושא האמפר מחנות המחשבים, אך לא ברור לי מה נכון ומה הכי מתאים ועל כן המלצתכם תעזור (איזה ספק, אם יש בעיות מיוחדות מול חשמל ביתי ולא תעשייתי, דגם איכותי,שקט וטוב של חברה מוכרת וכו'). תודה רבה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחנות הציעו במקור 500W (עולה בסביבות ה-420 ש"ח+מע"מ). מאחר ובמחשבון יצא מספר בסביבות ה-700W ואח"כ הוסבר לי שמשמעות לא מעטה יש דווקא לאמפרים ולא להתסכל על ה-W ומהמלצתך אפשר להבין שגם 520/600W זה בסדר גמור לחומרה "הכבדה" שרשמתי במפרט. אברר לגבי הספקים שהצעת, והאם מה שהציעו בחנות סביר ויעבוד עם זה או שלחלוטין לא לגעת? (אין כאן בעיה של תקציב בשביל משהו טוב).

תודה רבה על התשובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- HX 520W עושה רושם טוב. אגב אילו פרמטרים לא טובים/לא מתאימים ב-TT 500W שהם הציעו?.

חיפשתי TT THOUGHPOWER 600W ומצאתי לפחות באתר השוואות מחירים רק 850W שאני מבין שאני לא צריך את העוצמה הזאת למרות החומרה החזקה. ובחזרה לעוד שאלה ששאלתי, האם ספק לדוגמא של 700W יעבוד בלי בעיות ברשת חשמל ביתית בלי שדרוגי רשת וזלילת חשמל יוצאת דופן? אני די בטוח שהתשובה היא כן, כי מפזר חום לוקח כ-2000 (ובחוץ יש עכשיו בחינם- אוגוסט של השמש :) )

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לחסוך כמה שיותר קח לעצמך LIBERTY 400W

אם אתה רוצה להשקיע עוד קצת קח HX520W או TT TP 600W

אם באלך ממש להשקיע בעצמך (ואולי גם לחסוך קניה של ספק חדש לדור הבא של כרטיסי מסך) קח HX 620W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט הזה נכון תמיד...

48A במסילות ה-12V נותן לך ה-TT 650W אם אינני טועה ובמחיר של כ-600 ש"ח. בישביל מה צריכים להוציא עוד 400 ש"ח על 2A במסילות הללו?

אם מתעקשים "להשקיע" ורוצים באמת לחשוב על העתיד ולעשות כסת"ח רציני ביותר אז ה-TT הוא הפיתרון...

כעיקרון,הסיכוי שבעתיד הקרוב (גם עוד שלוש שנים) יצא כ.מסך בודד שידרוש יותר ממה שה-HX 520 על 40 אמפריו נותן הוא קטנצ'יק...

המגמה היא כיום להקטין דברים,לצמצם צריכת חשמל וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט הזה נכון תמיד...

48A במסילות ה-12V נותן לך ה-TT 650W אם אינני טועה ובמחיר של כ-600 ש"ח. בישביל מה צריכים להוציא עוד 400 ש"ח על 2A במסילות הללו?

אם מתעקשים "להשקיע" ורוצים באמת לחשוב על העתיד ולעשות כסת"ח רציני ביותר אז ה-TT הוא הפיתרון...

כעיקרון,הסיכוי שבעתיד הקרוב (גם עוד שלוש שנים) יצא כ.מסך בודד שידרוש יותר ממה שה-HX 520 על 40 אמפריו נותן הוא קטנצ'יק...

המגמה היא כיום להקטין דברים,לצמצם צריכת חשמל וכו'...

לפי סדרת הHD של ATI אני דיי בטוח שאתה טועה...

(כן אני צוחק... סדרת HD של ATI היא עלבון לתהליך ההקטנה... העובדה שהכרטיסים של NV ב90NM צורכים פחות חשמל פשוט מראה כמה הכרטיסים האלה צריכים להשתפר)

בעיקרון למרות ההקטנות וכל זה הצריכה עדיין גודלת במעט כל פעם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סדרת כרטיסי המסך של ה-8800 ידועה לפי הביקורות עליה כזוללת אנרגיה ופולטת חום. מאחר והחומרה חזקה מאוד ויש כאן לא מעט "צרכנים" אין שום כוונה לחסוך 200 שקל ולקצר (תרתי משמע) את חייה. לכן אחפש את ה-TT האיכותי על פי מה שהוצע ותודה לכם על כל המידע.

עם החומרה החדשה יהיה גם אלפסק חדש (כי הקודם הוא עד 450W ולדעתי לא יחזיק את זה+מסך LCD 19"), וזה כנראה יהיה ADVICE PRD1250 או PRD1050.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...