חשד: מתקן לשריפת גופות הוצת בזדון - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חשד: מתקן לשריפת גופות הוצת בזדון

stone cold

Recommended Posts

יש המון שינאה לדת הזו כיום כי יש מעט מאוד אנשים שעוסקים בא ובאמת יודעים מה המשמעות שלה ומה המקור של כל דבר ועוד יותר מעט אנשים כאלו בארץ ישראל, הדת הזו בתהליכים של הוצאה מהקשרה כבר יותר מ800 שנה והרבנים של היום אונסים אותה מכל כיוון, איך מישהוא אמור לרכוש עבורה כבוד?? הנצרות והאיסלם יותר קרובות שנות אור ליהדות המקורית מאשר היהדות היום

ועל פי מה אתה מבסס טענה זו? oO

נחמד מאוד לראות כאן דעות על יהדות מהאנשים שהקשר היחידי ליהדות אצלם זה שסבא פעם היה איזה טמבל מיושן ופרמיטיבי שצם ביום כיפור.

וכל הידע שלהם על העולם החרדי מגיע מחדשות ערוץ 2, וכוכב נולד.

ואנחנו היום מאוד נאורים ואנשי העולם הגדול עם , וכך אני מרגיש ממש מגניב כמעט אמריקאי.

כדאי לכם ללמוד דבר או שניים על היהדות לפני שאתם מתחילים להביע ביקורות על דבר בו אינכם מבינים.

חבל מאוד שבפורום על כרטיסי מסך , רק אדם שמבין ויודע יכול להגיב.

אך כאן כל אחד שלמד בגן להגיד שמע , חושב שהוא מכיר את כל התורה כולה.

ולעניננו:

לא סתם אנשי הקיבוץ שבו היה המתקן הזדעזעו על קיום המשרפה.

שכל אחד יגש לסבו ויברר עימו איך הוא מרגיש לאחר שמשפחתו הלכה לעולמה במשרפות, איך זה לראות משרפות דומות כאן בארץ.

אני אישית הייתי בפולין והזדעזעתי לראות כאלו משרפות בארץ. הם ממש מזכירות את התופת ההיא.

מזל שסבי כבר לא בחיים לראות דבר כזה. וכדאי לנו לזכור את העבר של עמנו , ולא להתכחש לו.

בברכה, ליאור

אני מודה, גם אני אוטומטית "נרתע" כאשר אני שומע על שריפת גופות, אבל צריך להבין שזה שזה מרתיע אותי לא אומר שזה מרתיע כל אחד, ישנם אנשים רבים שרוצים לשרוף את גופתם לאחר מותם, מסיבות השמורות להם - כן, אפילו ניצולי שואה.

איזו זכות יש לך לנכס לעצמך "לקח" מן השואה? אף אחד לא משמיד כאן יהודים בהמון, אנשים שמבקשים להישרף לאחר מותם נשרפים לאחר מותם, אין כאן שום דבר לא בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

נחמד מאוד לראות כאן דעות על יהדות מהאנשים שהקשר היחידי ליהדות אצלם זה שסבא פעם היה איזה טמבל מיושן ופרמיטיבי שצם ביום כיפור.

ואנחנו היום מאוד נאורים ואנשי העולם הגדול עם , וכך אני מרגיש ממש מגניב כמעט אמריקאי.

כדאי לכם ללמוד דבר או שניים על היהדות לפני שאתם מתחילים להביע ביקורות על דבר בו אינכם מבינים.

אפשר לדעת למי התכוונת ? אם התכוונת אלי , אז צפה פגיעה , כי אני הייתי " מהפנאטים " שלומדים תורה יומם ולילה ;) שנים ארוכות....

חוצמזה במקום לקרוא לסבא שלי\של אחרים טיפש ,פרימיטבי , מיושן . יכלת להגיד את טיעוניך בצורה עינינית .

אבל עם גאוותן כמוך לא בא לי לדבר ..... יום טוב :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מחזק את Judas Iscariot

ונימאס להכניס תשואה לכל חור

די כבר

אין קשר בין דבר אלים כמו השואה לדבר עדיין כמו שריפת גופה לאחר בקשה

ובכלל הרבה יהודים נקברו בקברי אחים אחרי רציחות

אז אני גם יכול ליטעון שקבירה באדמה מזכיר תשואה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פחות טענה ויותר אמירה צינית רוטורית שאולי לא הייתה במקום.

ישנכם לא מעט ערכים שבהם הנצרות יותר ממשת את הציוויון של היהדות -

המקור ההיסטורי של היהדות הוא מצריים, למעשה הכיתוב הדתי העתיק ביותר שאנחנו מכירים היום הוא ספר המתים המיצרי, חשוב להבין שמעבר לעובדה שהאמונה המיצרית היא פגאנית בבסיסה, היא גם כזו שסוגדת למוות מתוך אמונה שהחיים הגישמיים הם המסע לעבר החיים האמיתיים - המוות.

לכן כשאנחנו שומעים מונח כמו ספר המתים שמקביל לתנך זה נראה תמוהה אבל להם מדובר באמת בספר קדוש ומכובד.

האמונה המיצרית היא לא בגן עדן או גיהנום - היא רק בחיים שאחרי המוות - בספר המתים קיים חלק שמתאר "50 דברים שתעשה וימנעו ממך כניסה לעולם של החיים של אחרי המוות" , עשרה מתוך אלו אתה יכול למצוא בוורייציות שונות עד כדי זההות בעשרת הדיברות ביהדות (רק כמובן שספר המתים עתיק ביותר מ3000 שנה מהתנ"ך).

מעבר לזה ההתנהגות של היהדות בכל הנושא של המוות - פריוריטיזציה של מת על פני החיי לפעמים מקרבת אותה הרבה יותר לפרופיל של דת פגאנית (שע"פ ציוויונה היא מתעבת) מאשר דת אתיאיסית.

גם ביהדות אין גן עדן, גיהנום או שטן, בידיוק כמו בדת המיצרית, אלו שאנחנו מכירים ביהדות הן המצאות שבאו הרבה יותר מאוחר, חלקן בסוף ימיי ביניים וחלקן אפילו מאוחר יותר!

מכאן שהדת היהודית סותרת את עצמה הרבה פחות מדתות כמו הנצרות שמקורה ביהדו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל מאוד שבפורום על כרטיסי מסך , רק אדם שמבין ויודע יכול להגיב.

אך כאן כל אחד שלמד בגן להגיד שמע , חושב שהוא מכיר את כל התורה כולה.

ולעניננו:

לא סתם אנשי הקיבוץ שבו היה המתקן הזדעזעו על קיום המשרפה.

שכל אחד יגש לסבו ויברר עימו איך הוא מרגיש לאחר שמשפחתו הלכה לעולמה במשרפות, איך זה לראות משרפות דומות כאן בארץ.

אני אישית הייתי בפולין והזדעזעתי לראות כאלו משרפות בארץ. הם ממש מזכירות את התופת ההיא.

מזל שסבי כבר לא בחיים לראות דבר כזה. וכדאי לנו לזכור את העבר של עמנו , ולא להתכחש לו.

בברכה, ליאור

יש לי רעיון:

בוא נסלק גם את כל הרכבות מהארץ.

הרכבות שלקחו מליונים של יהודים למותם הן סימן הרבה יותר מובהק של הזוועות שבוצעו על ידי הנאצים במלחמת העולם השנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פחות טענה ויותר אמירה צינית רוטורית שאולי לא הייתה במקום.

ישנכם לא מעט ערכים שבהם הנצרות יותר ממשת את הציוויון של היהדות -

המקור ההיסטורי של היהדות הוא מצריים, למעשה הכיתוב הדתי העתיק ביותר שאנחנו מכירים היום הוא ספר המתים המיצרי, חשוב להבין שמעבר לעובדה שהאמונה המיצרית היא פגאנית בבסיסה, היא גם כזו שסוגדת למוות מתוך אמונה שהחיים הגישמיים הם המסע לעבר החיים האמיתיים - המוות.

לכן כשאנחנו שומעים מונח כמו ספר המתים שמקביל לתנך זה נראה תמוהה אבל להם מדובר באמת בספר קדוש ומכובד.

האמונה המיצרית היא לא בגן עדן או גיהנום - היא רק בחיים שאחרי המוות - בספר המתים קיים חלק שמתאר "50 דברים שתעשה וימנעו ממך כניסה לעולם של החיים של אחרי המוות" , עשרה מתוך אלו אתה יכול למצוא בוורייציות שונות עד כדי זההות בעשרת הדיברות ביהדות (רק כמובן שספר המתים עתיק ביותר מ3000 שנה מהתנ"ך).

מעבר לזה ההתנהגות של היהדות בכל הנושא של המוות - פריוריטיזציה של מת על פני החיי לפעמים מקרבת אותה הרבה יותר לפרופיל של דת פגאנית (שע"פ ציוויונה היא מתעבת) מאשר דת אתיאיסית.

גם ביהדות אין גן עדן, גיהנום או שטן, בידיוק כמו בדת המיצרית, אלו שאנחנו מכירים ביהדות הן המצאות שבאו הרבה יותר מאוחר, חלקן בסוף ימיי ביניים וחלקן אפילו מאוחר יותר!

מכאן שהדת היהודית סותרת את עצמה הרבה פחות מדתות כמו הנצרות שמקורה ביהדו...

זה מאוד לא מדויק שלא קיים גן עדן

גם העדן קיים כבר בהתחלה בסיפור אדם וחווה

מה שאין זה הגהנום או השטן

אם אני זוכר נכון המלאך גבריאל הוא המקביל למלאך המוות בדתות אחרות

והוא לא דמות רעה ביסודה

בעניין מה קורה אחרי המוות יש כל מיני פרשנויות שונות

אבל כל סיפור הגהנום לא הגיעה מהיהדות

למעשה במיטולוגיה הרומית או היוונית או בשתיהן קיים במובן מסוים גהנום

לא בדיוק גהנום נוצרי אבל גם לא כל כך רחוק מיזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שלא לזה התכוונתי, קיים גן עדן תחת אותו שם אבל ממש לא תחת אותו רעיון, גן עדן שמתואר בתנך לא מהווה פילטר לטוב או לרע או עונש\פרס על מעשיך בעולם לפני המוות.

פשוט תחילת החיים, בדומה לאומנה המיצרית שמתארת את אבידוס, מקום היוולדו של אוסיריס - המקום בו בני האדם קיבלו את התרבות, חוכמה, כילים לעבוד את האדמה - ובמהות - אינטיליגנציה (עץ הדעת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש איזה ציטוט שאני לא זוכר של מי הוא

כשאדם אחד מאמין במשהו, הוא משוגע

כשכמה אנשים, זאת כת

כשהרבה, זאת דת

;D מוכר.

יש ציטוט נוסף:

The only difference between a cult and a religion is the amount of real estate they own.

לא שאני בא בטענות אליך, אלא בכלל לדת בקטע הזה, אבל זה יותר נשמע כמו ציטוט שלקחו מהספר "ילדת ההפך" שקוראים בגן טרום חובה.

אז כל מה שהגויים יעשו אנחנו נעשה הפפך או לא נעשה סתם בשבל הפרנציפ?

ובכלל כל הדת בקטעים האלו מאוד משעשעת - המון מהסמלים היהודיים ודרכי הפולחן של הדת נובעים במקור מדתות פגאניות, אפילו עשרת הדיברות במקור נובע מספר המתים של מצריים העתיקה , נראה לי שהיהדות היא האחרונה שיכולה להתגאות כדת מונותאיסתית.

:xyxthumbs:

במידה רבה מטרת הדת האורתודוכסית היא פשוט לא להיות הם (א-אחר...), כלומר לא זהות עצמית נפרדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי רעיון:

בוא נסלק גם את כל הרכבות מהארץ.

הרכבות שלקחו מליונים של יהודים למותם הן סימן הרבה יותר מובהק של הזוועות שבוצעו על ידי הנאצים במלחמת העולם השנייה.

וגם את חברת ישראגז, איך קיימת כזו חברה בישראל הרי בשואה השתמשו בגז....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...