(בשביל ההורים שלי) - מאיפה באה המילה ג'נרי?? ומה ב-ד-י-ו-ק המשמעות שלה? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

(בשביל ההורים שלי) - מאיפה באה המילה ג'נרי?? ומה ב-ד-י-ו-ק המשמעות שלה?

The_magament

Recommended Posts

בעקבות זה שההורים שלי פשוט אומרים לי שאני מדבר שטויות ומדבר איתם על חלקים ג'נריים, החלטתי לפנות אליכם לנסות להסביר להם מה זה.

אני יודע שזה בעצם כוונה לחברות או מוצרי זבל תוצרת שזה לא איכות וכ"ו, אבל אני צריך סוג של הגדרה לזה (אמרתי את זה להורים שלי, הם אומרים לי שלא, ושאומרים בכלל גנרי בלי ה-', ושזה בכלל לפי המילון משהו כללי, דברים כלליים).

בקיצור, אם מישהו בכלל יודע, מאיפה זה בא ומה זה בדיוק אומר?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://dictionary.reference.com/browse/generic

בהקשר שאני מניח שאתה מעוניין בו ראה ערך מספר 6:

6. any product, as a type of food, drug, or cosmetic commonly marketed under a brand name, that is sold in a package without a brand.

כלומר, מוצר אשר מיוצר על ידי גורם צד שלישי (או לצורך העניין במקרה הנ"ל חסר יחוס המעיד על איכות המוצר) ומשווק ללא שם מותג (או תחת שם אשר לא מעיד כלל על מקור המוצר) מה שבד"כ גם כן מעיד על איכות ירודה מאחר ולמשווק אין כל יד ביצור או תכנון המוצר ולכן בד"כ מדובר במוצרים מאיכות ירודה המכוונים לתמחור נמוך.

הערה: נערך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוסר היחוס הספציפי (מוצר אשר מיוצג על ידי בראנד מסוים כגון לדוגמא הוא בעל יחוס ספציפי ולכן איננו כללי) הופך את המוצרים הגנריים ל"כלליים".

בקיצור, כמעט בכל המקרים אילו הם מוצרים ללא יחוס מאיכות ירודה יחסית אשר מכוונים לשוק ה-OEM ולתמחור נמוך ביותר ולכן הם נוטים להכלל בכל המחשבים אשר מוצעים במכרזים למיניהם שם מתח המכירים והרווח נעשה בין השאר על חשבון כך שהרכיבים הם מינימליים בעלותם ככל האפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גנרי זה לא בהכרח מוצר באיכות ירודה

זה שהוא לא מותג לא אופך תאיכות שלו לפחות טובה מי מוצר ממותג

העניין זה שאתה קונה מוצר גנרי אתה במובן מסוים מהמר על האיכות

אין סטנדרטים במוצרים גנרים כמו שיש במותגים

בהרבה מיקרים גם אין ביקורות

יכול להיות לדוגמה שתיקנה מוצר גנרי וביחס עלות תועלת הוא יהיה יותר טוב מי מוצר מותגי

ויכול להיות שתיקנה גנרי והוא יתקלקל אחרי שבוע

גם בעניין תרופות לדוגמה

אתה יכול ליקנות תרופה גנרית מחברה כמו טבע

ואתה יכול ליקנות את אותה תרופה מיצרן גנרי אחר ויכול להיות אבדלים ליפעמים משמעותים

מותג לאומת זאת אמור לישאר זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לתרופות,

לא...

פאראסטמול זה החומר הפעיל באקמול ובכל התרופות האלה, שהן גנריות של טבע, ולא אתיות.

וקרירין, ממש לא. תרופות אתית וגנרית של אותה תרופה, הן זהות, אחרת הם לא היו מקבלות אישור FDA.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ואתה חושב שזיפן תרופות סיני מחפש אישור של הFDA ?

תרופות גנריות לא חיבות לעמוד בחוקים ובסטנדרטים של המותגים

טבע חברה רצינית ואני מעריך שהיא לא תעבור על החוק בעניין הזה ותייצר לפי החוקים

אבל זיפנים יכולים לייצר בכיף תרופות גנריות בלי לעמוד בכללים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק החומר הפעיל זהה. החומר שמאכסן אותו משתנה בין האתית לג'נרית ועשוי לגרום אף לתופעות לוואי נוספות. בארה"ב ואירופה יש ספר שמכיל הסברים מתי ולאילו חולים אפשר להחליף לג'נרית בלי חשש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...