האם liberty 400 יחזיק את המחשב הבא? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם liberty 400 יחזיק את המחשב הבא?

kopler

Recommended Posts

זהו הגעתי לישורת האחרונה של המחשב החדש ונותר לי רק הספק.

לא ממש נשאר לי תקציב לספק לכן אני רוצה למצוא את האיכותי והזול ביותר שיחזיק את המפרט הבא:

Intel Q6600

ASUS P5K

WD320AAKS

8800 GTS 320MB

אלה בעצם החלקים העיקריים של המחשב.

עכשיו קראתי פה בפורום שכאשר לוקחים מרובע ליבה ו 8800 + OC הליברטי נהיה גבולי.

השאלה היא האם ללא OC הספק יספיק בלי שום בעיה? ואם אני אוסיף מעט OC ממש קצת בלי קירור מיוחד, עם הקירור המקורי של , האם גם אז הליברטי 400 יספיק או שגם כאן הוא נהיה גבולי.

ואם הוא אכן לא מומלץ למפרט שלי איזה ספק איכותי באותו מחיר ואולי טיפה יותר יהיה עדיף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להלן חישוב ההספק על בסיס של עומס מירבי:

לוח אם (כולל זכרונות) - 50 וואט

מעבד - 130 וואט

כרטיס מסך - 200 וואט

דיסק קשיח - 20 וואט

* הערה - לא ציינת צורב/כונן / כונן תקליטונים "½3 > כל אחד מהם צורך בערך כמו דיסק קשיח כלומר בין 15-20 וואט !!

בהנחה שיש לך צורב יחיד - 20 ווט

==================

סה"כ - 420 וואט !!

בחיושוב הספק יש להביא מקדם ביטחון של 30% ולכן:

546 = 130% * 420

לכן אם אתה רוצה לישון בשקט - אתה זקוק לספק של 550 וואט.

זכור את הכלל שאפשר להתפשר על גודל דיסק / זיכרון / נפח .

קנה ספק טוב ומארז טוב - הם שומרים את תכולת המחשב שלך !! (וגם מכשיר אל פסק לא יזיק)

חיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להלן חישוב ההספק על בסיס של עומס מירבי:

לוח אם (כולל זכרונות) - 50 וואט

מעבד - 130 וואט

כרטיס מסך - 200 וואט

דיסק קשיח - 20 וואט

* הערה - לא ציינת צורב/כונן / כונן תקליטונים "½3 > כל אחד מהם צורך בערך כמו דיסק קשיח כלומר בין 15-20 וואט !!

בהנחה שיש לך צורב יחיד - 20 ווט

==================

סה"כ - 420 וואט !!

בחיושוב הספק יש להביא מקדם ביטחון של 30% ולכן:

546 = 130% * 420

לכן אם אתה רוצה לישון בשקט - אתה זקוק לספק של 550 וואט.

זכור את הכלל שאפשר להתפשר על גודל דיסק / זיכרון / נפח .

קנה ספק טוב ומארז טוב - הם שומרים את תכולת המחשב שלך !! (וגם מכשיר אל פסק לא יזיק)

חיים

שטויות במיץ.

הספק יחזיק.

הכ.מסך לוקח בסביבות ה-130W גג, המעבד 120.

ההרד דיסק ברוב המקרים לא עובר את ה13W.

נגיד תוסיף כונן אופטי ועוד כמה וואטים ואתה מגיע ל330-340W גג בעומס מירבי מכל הרכיבים ביחד.

בנוסף אתה מתעלם לחלוטין מהחלוקה לריילים שונים בספק.

כמעט ובלתי אפשרי להגיע למצב שבו מופעל עומס הכי כבד על כל הרכיבים בבת אחת בעבודה רגילה ואפילו מאמצת מול המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו הגעתי לישורת האחרונה של המחשב החדש ונותר לי רק הספק.

לא ממש נשאר לי תקציב לספק לכן אני רוצה למצוא את האיכותי והזול ביותר שיחזיק את המפרט הבא:

Intel Q6600

ASUS P5K

WD320AAKS

8800 GTS 320MB

אלה בעצם החלקים העיקריים של המחשב.

עכשיו קראתי פה בפורום שכאשר לוקחים מרובע ליבה ו 8800 + OC הליברטי נהיה גבולי.

השאלה היא האם ללא OC הספק יספיק בלי שום בעיה? ואם אני אוסיף מעט OC ממש קצת בלי קירור מיוחד, עם הקירור המקורי של , האם גם אז הליברטי 400 יספיק או שגם כאן הוא נהיה גבולי.

ואם הוא אכן לא מומלץ למפרט שלי איזה ספק איכותי באותו מחיר ואולי טיפה יותר יהיה עדיף?

GTS 320 צורך 200W...תראה לי מקום אחד שראית את זה

ובלי שום קשר מה שאמרת על תוספת 30 אחוז זה לא מקדם ביטחון ...תוספת 30 אחוז ברוב חישובי ההספק כגידול עתידי כלומר כמחשבה לעתיד על דברים שהולכים להיתווסף ולא כמקדם ביטחון...

הליברטי 400 יחזיק את המערכת בלי שום בעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

* יש כל כך הרבה אתרים מקצועיים ומצויינים העורכים ביקורות חומרה כגון CDR Info ו Tom's Hardware.

אתה יכול לעיין שם בביקורות שהתבצעו על / מעבדים / דיסקים קשיחים וכדומה.

8800GTS במאמץ ברזלוציות גבוהות כגון 1200 * 1920 למשל על מסך "24 יגיע ל 200 וואט - ה XT2900 יצרוך אפילו הרבה יותר.

מקדם ביטחון של 30% נועד בהחלט למקרים של הרחבות / תוספות / ביצועי OC המעלים את הצריכה עוד ועוד

ולשם כך הוא נועד...

לא ניתן כיום לרכוש מערכת מחשב מתקדמת עם מעבד מרובע + כרטיס מסך 8800

ולהסתפק בספק 400 וואט שהתאים למערכת "פחות רעבות" לפני כמה שנים.

מערכת מחשב מודרנית עם הרכיבים הנ"ל מתקרבת ל 400 וואט במצב מנוחה !

בצע ניסוי בבית, כבה את המערכת המחשב וראה את צריכת החשמל במונה ואח"כ הדלק אותה וראה את צריכת ההספק.

תגלה שסה"כ החישובים קרובים מאוד למה שתארתי.

בכל מקרה, איזה ספק לרכוש זו החלטה שלך או של כל משתמש הרוכש מערכת חדשה...

לצערי הטעות הנפוצה היא להשקיע בכרטיס 8800 עם OC או OC2 או OC3 או גרסות ACS3 KO + מעבד מרובע

וכל האיזרים הנלווים ואח"כ ביתרת הכסף לקנות ספק העומד בגבולות המערכת שנרכשה ואח"כ להגיע עם המערכת הביתה

ולבצע OC למעבד ואולי גם OC נוסף ל 8800 שמבחינה זו הוא משתף פעולה טוב ולקוות לטוב.

הזדמן לך לראות מערכת מחשב שמחליפים לה כרטיס מסך חזק יותר או מוסיפים דיסק קשיח נוסף,

ובכל אתחול של מערכת ההפעלה/מחשב "נעלם" דיסק אחר - ראיתי זאת יותר מפעם.

השיקול הנבון ברכישת מחשב הוא קטדם כל ספק איכותי, מארז איכותי ורצוי אל-פסק וביתרת הכסף לתכנן את השאר.

בכל מקרה, זה נתון לשיקולו של כל רוכש מערכת מחשב חדשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הליברטי 400 יחזיק כמו גדול אבל עם OC קל ולא יותר מכך.

אם אתה מתכנן OC רציני אז קח ספק יותר חזק כגון הOCZ 600W שנמכר ב480 ש"ח בנועה.

אבל חשוב לציין שתוכל לבצע OC דיי רציני לכרטיס מסך אבל לא למעבד גם עם ליברטי 400.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם ובעיקר למי שמתכנן לרכוש ספק חדש למערכת מחשב מודרנית.

במקום להתנצח איתכם בהתנצחויות חסרות תוחלת, אפנה אותכם לסיכום מאמר המעולה הבא:

http://www.tomshardware.com/2007/08/09/pc_power_supplies/index.html

הוא נכתב לפני יום-יומיים כאילו לפי הזמנה לחברי הפורום הזה.

בהנחה שרובכם/כולכם יודעים לקרוא אנגלית טכנית, אזי המאמר המחכים הזה יעזור לך להבין את מורכבות ספק הכוח,

את צריכות החשמל / איבוד-פיזור חום / אוורור במערכת מחשב נוכחית,

וכנראה גם תנפץ כמה מיתוסים ואמונות טפלות הנוגעות לחישוב/הערכת הספק הצריכה של מערכת המחשב שיש לכם טו שאתם עומדים לרכוש.

קראו, תהנו ותחכימו....

שבת שלום !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשום

CPUs typically fall in a range of 35 to 130 watts, the motherboard from 25-50 watts sans , drives usually fall between 15-20 Watts apiece, and graphics cards may require anywhere from 30 to 200 watts depending on the specific make and model in use. Add 30 percent to this total when you're finished just to be on the safe side

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה ראית שה-coolermaster 600W מומלץ פה בפורום? :nixweiss:.

Cahiml, לגביך, אני לא נכנס בכלל לויכוח... איפה ראית שה-8800GTS לוקח 200W? תן קישור, אל תדבר סתם.

תראה בסטיקי של "ספקים מומלצים לפי תקציב"

5. תקציב של 320-400 ש"ח.

ישנם שלושה ספקים מומלצים בתקציב:

אחד הוא ה - COOLERMASTER EXTREME POWER 600W PCAR שהוא החזק יותר, לינק - http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=3164

בכל מקרה אם הוא כבר לא מומלץ אני רואה שבמפרט שלי הליברטי כן נהיה גבולי ואנימוכן לרדת כאן באיכות לטובת ספק יותר חזק במחיר לגבוהה יותר, יש הצעות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשום

CPUs typically fall in a range of 35 to 130 watts, the motherboard from 25-50 watts sans RAM, drives usually fall between 15-20 Watts apiece, and graphics cards may require anywhere from 30 to 200 watts depending on the specific make and model in use. Add 30 percent to this total when you're finished just to be on the safe side

Chaiml, אז אתה פשוט רשמת את כל הערכים המקסימליים שרשומים כאן? בלי להתייחס בכלל למפרט הספציפי של פותח הדיון?

ממש בפורומים של THG אתה יכול למצוא עובדות קצת יותר מדוייקות:

http://www.tomshardware.com/forum/243066-28-which-power-supply-q6600-8800gts-raid0#t1728609

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...