להתגייס לקרבי - נכון או לא נכון? - עמוד 11 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להתגייס לקרבי - נכון או לא נכון?

balash-

Recommended Posts

• תגובות 267
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש כמה דברים שמציקים לי בצורת חשיבה של הבחור.

קודם כל החשיבה שהמדינה לא עושה כלום בשבילך, ושאתה, מה שנקרא - פראייר, כי אתה רק נותן ונותן ולא מקבל חזרה.

אז דבר ראשון, אתה עוד לא נתתה כלום, עוד לא התייגסת ממה שאני מבין, ואתה לא הבחור שמשלם את המיסים, אז לפני שאתה מתלונן שאתה לא מקבל, תנסה לתת קצת קודם.

דבר שני, מי אתה חושב הגן על התחת שלך, ושל ההורים שלך או של החברים שלך וההורים שלהם במשך כמעט 60 שנה? הקריב את החיים שלו בשביל שאתה תוכל לשבת כאן במחשב ולהתלונן על המדינה?

כן-כן, אותם "פאנטים" שאהבו את המדינה ורצו בטובתך ובטובת המשפחה שלך.

חוץ מזה, יש משהו טיפה מציק באיך שאתה מגדיר את המושג "מדינה", כאילו המדינה היא מסמך נייר באיזה מרתף באו"ם או בעצם כמה אנשים שיושבים שם למעלה ונותנים את כל ההחלטות החשובות. אז זאת חביבי, לא מדינה.

מדינה היא, כמו שמישהו פה אמר לפני - אני, אתה, שאר האנשים שכותבים בפורום הזה, הכותל, הרחובות, האיצטדיונים, המוכרים בשוק, התינוקות, הבתי חולים, החברים, המשפחה, השכנים, המיטה, החדר, המחשב, הכל.

ואותם אנשים שהבינו מדינה מה היא, ונלחמו ממש לפני שנה עליה, בשביל להציל את כל מה שטוב בה (ויש הרבה), הם אותם אנשים שאתה מעז לשבת פה במחשב ובחדר הנוח והבטוח שלך ולקרוא להם פאנטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל החשיבה שהמדינה לא עושה כלום בשבילך, ושאתה, מה שנקרא - פראייר, כי אתה רק נותן ונותן ולא מקבל חזרה.

אז דבר ראשון, אתה עוד לא נתתה כלום, עוד לא התייגסת ממה שאני מבין, ואתה לא הבחור שמשלם את המיסים, אז לפני שאתה מתלונן שאתה לא מקבל, תנסה לתת קצת קודם.

דבר שני, מי אתה חושב הגן על התחת שלך, ושל ההורים שלך או של החברים שלך וההורים שלהם במשך כמעט 60 שנה? הקריב את החיים שלו בשביל שאתה תוכל לשבת כאן במחשב ולהתלונן על המדינה?

חוץ מזה, יש משהו טיפה מציק באיך שאתה מגדיר את המושג "מדינה", כאילו המדינה היא מסמך נייר באיזה מרתף באו"ם או בעצם כמה אנשים שיושבים שם למעלה ונותנים את כל ההחלטות החשובות. אז זאת חביבי, לא מדינה.

מדינה היא, כמו שמישהו פה אמר לפני - אני, אתה, שאר האנשים שכותבים בפורום הזה, הכותל, הרחובות, האיצטדיונים, המוכרים בשוק, התינוקות, הבתי חולים, החברים, המשפחה, השכנים, המיטה, החדר, המחשב, הכל.

ואותם אנשים שהבינו מדינה מה היא, ונלחמו ממש לפני שנה עליה, בשביל להציל את כל מה שטוב בה (ויש הרבה), הם אותם אנשים שאתה מעז לשבת פה במחשב ובחדר הנוח והבטוח שלך ולקרוא להם פאנטים.

מילים כדורבנות :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המוסר הוא שמי שיכול ללכת לקרבי, הולך.

לא בשביל עצמו, אלא בשביל המדינה.

אהבת ארץ ואני מדגיש לא מדינה אלא ארץ ואם לא אז בשביל אלא שאוהבים אותך ואתה אוהב אותם.

זה המוסר הישראלי פחות או יותר עם תיקון קל.

תמשיך :bash: אתה בדיוק עושה על מה שידברתי. מוכנים לחיות בחרא ולקבל את החרא.

אף אחד פה לא בוחר לחיות בחרא, המציאות מכניסה אותנו למצב שאין לנו ברירה כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

YANIK צודק בקטע של המציאות הכניסה אותך למצב כזה, אין לך ברירה - נולדת יהודי, לפי מה שהבנתי ממך אלו שגרמו לעלייתך עשו טעות ועכשיו אתה 'תקוע' עם הדת יהדות ואזרחות ישראלית. אז לכן אתה צריך להבין שלא תוכל לברוח, אם נבחן את המצב מנקודת מבטך אתה 'אכלת אותה' נולדת יהודי. בעולם כמו שלנו צריך לשמוח שיש לעם הזה מדינה ושיש אנשים שעוד מוכנים לצאת להילחם לפי פקודות של אידיוטים (ראה ערך הרמטכ"ל הנוכחי\רוה"מ) ולעבור חווית מזוויעות וקשות מנשוא.

לגבי ארה"ב בעיראק, זה מאוד דומה למצב שהיינו בלבנון רק צריך לשנות את הפורפורציות - בעיראק אנחנו מדברים על מאות אלפי ואילו כאן אצלנו זה עשרות אלפי, שמה הם מצליחים להשתלט יפה מאוד על המצב, בלית ברירה נהרגים חיילים אך עדיין סה"כ הם משתמשים בחי"ר ושיריון כמעט ואין שימוש במטוסי קרב (טעות לדעתי) שם. כאן לעומת זאת צריך לעשות ההיפך מכיוון שיש עשרות אלפי טרוריסטים יש צורך בעקירה נקודתית כלומר השגת מידע מודיעיני לגבי עצרת של ארגון טרור כלשהו והזעקת מספר חטיבות וסיירות לעשות טבח בכל רעולי בפנים שקוראים להשמיד את , מתנגדים לעצם קיומה של , מתנגדים לעצם קיומה של ארה"ב מוחים נגד החלטת האו"ם 48' ומאמינים כי לרצוח יהודי אינו פשע. פעולה אחת כזאת מספיקה לזעזע את העולם ולזעזע את מצב ארגוני הטרור שנגד , הצבא שלנו יחזיר את אחד הנשקים הגדולים שלו - כוח ההרתעה, ולא יהיה אחד בעולם שיפקפק בביצים שיש לזה שעומד בראשה של המדינה הקטנה והעלובה הזאת.

אני לא נותן לך אפשרות בכלל להסיק מסקנות ולקבוע כי אני פאנט, אני כבר עכשיו אומר לך שאינני פאנט ואין לי חינוך של פאנט. אני בא ואומר שפעולה כזאת למשל תיהיה מאוד משמעותית למדינה שלנו הן מבחינה דיפלומטית, הן מבחינה חברתית, הן מבחינה פוליטית, הן מבחינה ביטחונית והן מבחינה לאומית. החיסרון היחידי שאני רואה בפעולה שכזו הוא העובדה שברור שהאיראנים\סורים\לבנונים ייפתחו במלחמה עלינו ומאוד נתקשה להחזיר להם בחזרה ללא עזרה של אף אחת ממדינות המערב אולי פרט לגרמניה. בכל מקרה אני חושב שאם היה לנו מספיק אנשים שמוכנים לשרת בשירות קרבי היינו מסוגלים לפתח יחידות יותר ויותר מוכשרות, הרי היום סיירת מטכ"ל וסיירת אגוז\דודבן\יהלום אין להן כוח הרתעה, אחרי מ"ל השנייה אין הרתעה ליחידות כאלו ורק ע"י פעולת חי"ר מתוכננת היטב נוכל להחזיר את הנשק שהיה כל כך משמעותי ב60 שנות קיום של המדינה הזאת.

_______________________________________________________________________________________________

VAZ אתה שוכח את מענק השחרור שמקבל לוחם? 30K NIS מהמדינה ש"לא נותנת כלום לחיילים שלה", בוא נסכים ש30K זה התחלה מעולה לסטודנט גם בשכר לימוד שמגיע כבר לשמיים במדינה הזאת. עם 30K אפשר ללמוד ולעבוד באיזי ולסיים תואר ראשון כמעט ללא כל קושי כלכלי משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. אני מניח שהרעיון הכללי עבר בין כו וכו. אתה לא חושב שהמסר שמובע פה נכון והגיוני?

במידה זו או אחרת בהחלט הגיוני רק עם מעט קשר לנושא הדיון. אני לפחות לא מצאתי קשר גדול אם יש אז אתה מוזמן לחלוק אותו איתי.

מסיים אנחנו כן משלמים.

אף אחד לא היגן עלי 60 שנה או על החברים שלי כי אף אחד מאיתנו לא חי כל כך הרבה זמן. שוב צריך לחזור על זה שזה לא קשור מי/מה היגן או לא היגן מדובר על על משהו מאוד פשוט שנקרא "הגדרה".

אתה מסכים איתי שאם סיני מתגייס לצבא הוא עדיין נשאר סיני?

זה המוסר הישראלי פחות או יותר עם תיקון קל.

לא, זה המוסר שאתה הולך לפיו.

אין מוסר כללי לכולם במדינה רגילה אלא אם היא ברית המועצות של המלחמה הקרה/צפון קוריאה/כל מדינה דומה.

אף אחד פה לא בוחר לחיות בחרא, המציאות מכניסה אותנו למצב שאין לנו ברירה כזאת.

לא, הוא בוחר לקבל את הגישה של להיות עבד למדינה ולא שהמדינה כאן בשבילו ולא ההפך כמו שזה צריך להיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם שווה להתגייס לקרבי ?

לדעתי גם לא שווה להתגייס בכלל , המשפט הזה - don't ask what the country can do for you, ask what you can do for your country

כבר לא רלוונטי במדינת , מדינה של כח אדם וניצול - מדינה שאפילו לא רוצה לשלם לניצולי שואה את מה שמגיע להם.

הצבא כבר מזמן איבד את הערך שלו - והוא לא מתאים להיות צבא העם יותר..בחורים צעירים בני 18 לא צריכים ללכת למלחמות , ולבזבז 3 שנים מהחיים שלהם על כלום - בן אדם בן 18 צריך ללכת לאוניברסיטה ולעבוד ולטייל , ולא ללכת ללמוד להרוג אנשים.

נכון שאנחנו לא בשלום עם המדינות השכנות שלנו , ולכן צריך פה צבא - אבל לא בגיוס חובה - אי אפשר לקחת בן אדם ולשלם לו 300 שקל לחודש ולצפות שהוא יבזבז ויסכן 3 שנים מהחיים שלו - צריך להקים פה צבא בשכר מלא , להיות חייל זה צריך להיות מקצוע בדיוק כמו בארצות הברית ,

צבא של שכירים , וכל מי שאומר שאף אחד לא יתגייס אם יהיה פה צבא שכירים - אז הוא טועה - כי יהיה פה בדיוק מה שקורה בארצות הברית

שילדים אחרי תיכון הולכים למכללות , וכאלה שלא מוצאים את עצמם או סתם מחפשים הרפתקאות , או אין להם כסף לשלם ללימודים - מתגייסים לצבא ,

כי הם גם יקבלו משכורת טובה , גם יהיה להם מענק שחרור גדול , לימודים בחינם ועוד הטבות , ובגלל זה יש שם שיעורי גיוס נורא גבוהים , וצבא ברמה , לא צבא של חיילים שיושבים לאכול בורקסים בעזריאלי.

אי אפשר לקחת בן אדם ל3 שנים ולשלם לו 300 שקל לחודש ולבזבז את השנים הכי יפות שלו , ואז לתת לו לצאת לאזרחות פה בישראל בלי כלום.

מה ייצא לך אחרי שתהיה חייל קרבי ? בגיל 22 תלך לחפש עבודה ? תעבוד בשכר מינימום כמו עבד אצל איזה חברת כח אדם ? תשלם מיסים לממשלה של מושחתים ? ממשלה שלא משלמת לניצולי שואה ? כשתלך לעשות מילואים לא ידאגו לך לציוד מלא ? ולאוכל ?

אני מצטער , אבל לא שווה למות בעד ארצנו , מדינת של היום זה לא מה שהיה פעם שהיו קיבוצים והקימו את המדינה וכולם עזרו אחד לשני ,

היום זה כל אחד לעצמו , כל אחד חוסך כסף לעצמו מנסה להשיג יותר , מנסה לשרוד - וכשאתה תהיה אחרי בגיל 22 - רק אז אתה תצטרך לעבוד כמה שנים כדי לחסוך כסף ללימודים או כדי לנסוע לטייל בחו"ל , ותאמין לי שהמדינה לא תעזור לך בכלום.

ולמה שאתה תתגייס ותסכן את החיים שלך ? כשמליון וחצי דוסים יושבים ולומדים ומקבלים משכורת ופטור ? וחיים מהמיסים שלנו ?

למה כל בחורה מהכיתה שלך יכולה להצהיר שהיא דתיה ולשבת בבית ואתה תסכן את החיים שלך בשביל 300 שקל ?

לדעתי צריך להקים שכירים כמה שיותר מהר , ולחייב שירות לאומי של שנה כל אדם שלא רוצה להתגייס , ככה נערים צעירים יתרמו לבתי חולים

לזקנים , לעבודות בעיר שלהם , לנזקקים ודברים כאלה.

עוד ילד קטן שמשתמש במילים גדולות.

נכון, במדינה נורמלית צעירים בני 18 צריכים ללכת ללמוד, לעבוד ולטייל. אתה לא חי במדינה נורמלית. אתה חי במדינה שנמצאת במצב חירום 58 שנים. למה? צפה במהדורת חדשות, לשם שינוי.

הצבא לא בזבוז. לומדים הרבה דברים בצבא, אפילו בתפקידים ג'ובניקים. קרביים יוצאים מהצבא עם חברים אמיתיים לכל החיים. הצבא מחזק ומחשל. אתה לומד להסתדר לבד. אתה לומד לחיות בלי אמא ואבא. אתה מקבל מקצוע. (יותר רלוונטי לג'ובניקים) לא חסר דוגמאות לאנשים שהתגייסו לצבא פרחחים ואחרי שלוש שנים קיבלו שכל, השלימו בגרויות, עשו פסיכומטרי והיום לומדים לתואר. ללא הצבא הם עדיין היו מסתובבים ברחובות. בפירוש לא בזבוז זמן.

אתה עדיין לא התגייסת וסביר להניח שגם לא תתגייס. אין לך מושג קלוש כיצד פועלת המערכת הצבאית. נכון, הצבא צריך להתייעל. אבל עדיין יש דרך ארוכה עד מקצועי מסיבות רבות. סיבות שאתה לעולם לא תבין ללא גישה למידע רלוונטי ולמידע הזה תיקבל גישה בדרגת סא"ל, לפחות.

אבל אתה גם צודק. אסור לקחת צעירים, להשתמש בהם שלוש שנים ולזרוק אותם לאזרחות עם פיקדון והטבות מס זניחות. צריך לצ'פר אותם בכל דרך אפשרית. וצריך לזיין משתמטים בכל דרך אפשרית. אם זה היה תלוי בי משתמטים לא יקבלו לימודים מסובסדים. שישלמו 30,000 שקלים מכיסם הפרטי. שישלמו מיסים גבוהים יותר. שיסבלו מאפליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, זה המוסר שאתה הולך לפיו.

וואלה? מוזר כי גם אני עליתי לארץ הזאת וזה מה שקלטתי פה מאנשים מאז שעליתי וזה מה שמועבר פה כל יום הזכרון לחללי צהל (לפחות ככה אני מרגיש)

אין מוסר כללי לכולם במדינה רגילה אלא אם היא ברית המועצות של המלחמה הקרה/צפון קוריאה/כל מדינה דומה.

אז זהו בחורצ'יק שאנחנו לא חיים במדינה רגילה, אנחנו וכדאי שתתעורר למציאות אנחנו חיים במידנת או ארץ , (תקרא לזה איך שאתה רוצה) שעדיין יש איום יום יומי על קיומה כמעט מכל הצדדים ואם אתה חושב אחרת אז אתה חי בבועה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה? מוזר כי גם אני עליתי לארץ הזאת וזה מה שקלטתי פה מאנשים מאז שעליתי וזה מה שמועבר פה כל יום הזכרון לחללי צהל (לפחות ככה אני מרגיש)

מוסר שלך ששותפים לו עוד אנשים אין זאת אומרת שהוא של כולם ואין דבר כזה מוסדר כללי של כל המדינה במדינה שהיא לא כמו אחת מאלו שאמרתי.

אז זהו בחורצ'יק שאנחנו לא חיים במדינה רגילה, אנחנו וכדאי שתתעורר למציאות אנחנו חיים במידנת או ארץ , (תקרא לזה איך שאתה רוצה) שעדיין יש איום יום יומי על קיומה כמעט מכל הצדדים ואם אתה חושב אחרת אז אתה חי בבועה!

אתה חושב שפה זה כמו בצפון קוריאה/ברית המועצות לשעבר? :screwy:

אם זה היה ככה אתה יודע מי היו נשארים בארץ הזו(במידה והיה ניתן לצאת)?

דתים+ערבים+פאנטים פאשיסטים כל שאר האנשים היו פשוט בורחים מהמדינה הזו כמו שניסו/מנסים לברוח מהמדינות שציינתי מקודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוסר שלך ששותפים לו עוד אנשים אין זאת אומרת שהוא של כולם ואין דבר כזה מוסדר כללי של כל המדינה במדינה שהיא לא כמו אחת מאלו שאמרתי.

זה שלא שותפים לו כולם זה לא אומר שהוא לא מועבר פה בארץ בין אם הוא מועבר בצורה מסודרת או שהוא מושרש בין המשפחות.

אתה חושב שפה זה כמו בצפון קוריאה/ברית המועצות לשעבר? :screwy:

אם זה היה ככה אתה יודע מי היו נשארים בארץ הזו(במידה והיה ניתן לצאת)?

דתים+ערבים+פאנטים פאשיסטים כל שאר האנשים היו פשוט בורחים מהמדינה הזו כמו שניסו/מנסים לברוח מהמדינות שציינתי מקודם.

קודם כל התגובה שלך בכלל לא קשורה למה שרשמתי. כי אני לא השוותי את המדינה לכל המדינות שאתה מדבר עליהם.

אתה באמת חושב שאף אחד לא מאיים על המדינה הזאת? ואתה חי פה עם כולם בשלום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד ילד קטן שמשתמש במילים גדולות.

נכון, במדינה נורמלית צעירים בני 18 צריכים ללכת ללמוד, לעבוד ולטייל. אתה לא חי במדינה נורמלית. אתה חי במדינה שנמצאת במצב חירום 58 שנים. למה? צפה במהדורת חדשות, לשם שינוי.

באמת... מצב חרום! אנחנו והממשל הדפוק פה נתנו למצב הזה להגיע, 100 שנה של סיכסוך בגלל אדמות, כן בגלל פאקינג אדמה שכמה דם כבר נשפך שם.

אנחנו מעצמה גרעינית באזור, מחזיקים שטחים כבושים של מדינת אויב (סוריה) בונים תשתיות כדי להוציא להם עוד יותר את העניים, ובזלזול רוצים לעשות "שלום".

ומה עם רצועת עזה והגדה, מי לעזאזל צריך את השטחים שמה בכלל! כמה עוד דם וחטיפות צריך כדי להבין.

נ.ב. אולי שהיו ילדים לכמה מכם תדברו אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קרה לא טוב להיות ג'ובניק ?

ושוב לא קשור איפה אתה בצבא אם ביאת לתרום וללמוד אתה תצליח. אם ביאת ליראות שחורות ולהגיד שהכל לא טוב אז זה מה שיצא לך (כלום).

אין ספק שהכי טוב זה צבא שמשלמים לו משכורת כמו שצריך. קודם כל הצבא כן רוצה להגיע לזה, אבל יש בעיה קטנה - אין למדינה כסף בשביל זה(ולא אם לא יקנו טושים ורהיטים למשרדים זה לא יפתור את הבעיה אפילו לא עשירית) ...

אתה יודע מה התקציב של מדינת לבטחון ?? אני מקווה שאתה יודע ... אתה יודע מה התקציב נגיד בארה"ב ? 800 מיליארד דולר !!! עכשיו תבין למה הם יכולים להרשות לעצמם שכיר ואנחנו לא . כנ"ל גם לגבי שירות חובה(סד"כ חיילים).

תבין הצבא שלנו רוצה חיילים איכותיים שיבינו את המצב שאנחנו נמצאים בו ויבינו שהם נחוצים ובלדיהם הצבא לא יכול להתקיים... בגלל זה בישראל מגייסים חיילים עם קב"א של 44 במעלה כשנגיד בארה"ב מגייסים לצבא רק אנשים עם קב"א 44 ומטה בכדי שלאף אחד לא יהיה איכפת מכלום... שרק ילכו לפי המשוואה - משלמים לך - תעשה את העבודה אחרת לא נשלם.

תשמע Kill אתה ילד מפונק. ואתה תמשיך להיות כזה אם לא תבין למה המדינה היא ככה ולא אחרת. אתה פשוט ילד קטן שעדיין לא מבין איך כל המערכת פועלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קרה לא טוב להיות ג'ובניק ?

ושוב לא קשור איפה אתה בצבא אם ביאת לתרום וללמוד אתה תצליח. אם ביאת ליראות שחורות ולהגיד שהכל לא טוב אז זה מה שיצא לך (כלום).

אין ספק שהכי טוב זה שמשלמים לו משכורת כמו שצריך. קודם כל הצבא כן רוצה להגיע לזה, אבל יש בעיה קטנה - אין למדינה כסף בשביל זה(ולא אם לא יקנו טושים ורהיטים למשרדים זה לא יפתור את הבעיה אפילו לא עשירית) ...

אתה יודע מה התקציב של מדינת לבטחון ?? אני מקווה שאתה יודע ... אתה יודע מה התקציב נגיד בארה"ב ? 800 מיליארד דולר !!! עכשיו תבין למה הם יכולים להרשות לעצמם שכיר ואנחנו לא . כנ"ל גם לגבי שירות חובה(סד"כ חיילים).

אל תשווה לארה'ב מבחינת פרופורציות.

דבר שני, אם רק היית יודע כמה כסף הולך על מילואים מיותרים, אתה יודע כמה פעמים דפקו לי חודש מילואים על איזה מגדל ששומר על 3 משפחות שחיות באיזה חור. :screwy:

ותחשוב ששירתו איתי קצינים שהם מנכ"לים באזרחות, אז תחשוב על איזה משכורות צריך לשלם להם מהביטוח לאומי על חודש במגדל שמירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינת חלם , פשוט ככה.

תקח מליון חיילים שאתה לא צריך ותכפיל ב400 שקל לחודש + הכסף על המדים והנעליים והביטוח שלהם ותרופות ואוכל

ופשוט את כל הכסף הזה תשלם לחיילים קרביים ויהיה מאיפה לשלם להם משכורות ,

תשחרר את כל הבנות שלא צריך , גם ככה לכל איש קבע שם יש פלאפון על חשבון משלם המיסים אז למה הוא צריך פקידה שתענה לטלפון ?

שיתנו פקידות רק לסאלים או למפקדים קרביים ,

קח לכל האנשי קבע בקריה ובצריפין את הקנגו תבטל להם את הדלקן , בשביל מה הם צריכים רכב ? הרי הם יכולים לעלות בחינם על רכבת ואוטובוס.

תפטר את כל האנשי קבע המיותרים , את כל הנגדים "החכמים"

ויהיה אחלה תקציב , יהיה מאיפה לשלם משכורות לאנשים שמגיע להם , וגם יהיה יותר חזק ואיכותי.

ואם לא שמעת רק עכשיו דיברו על זה שאנחנו אמורים לקבל עוד 10 מיליארד דולר מארצות הברית לחיזוק הצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...