תאורית הקוואנטים - עמוד 6 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תאורית הקוואנטים

OC

Recommended Posts

ועוד דבר עם ישמו בתוך הקופסאה חומר נפץ שמיתפוצץ מתי שהחלקיק מיתפרק ככה נוכל לדעת מתי זה קרה כול התהליך.

פה אין השפעה של פתיחה עצמית של הקופסאה אלה מתי שזה קרה זה קרה.

אבל זאת לא הנקודה! כל הרעיון של הפראדוקס מתבסס על כך שאנו לא יודעים מה קורה בתוך הקופסא. זה כמו שאני אציע "פתרתי את הפרדוקס! פשוט נרסס את הקופסא עם M-16 ואז גם נצית אותה ונטביע אותה בתוך מים!" ברגע שאתה משפיע איכשהו על הקופסה, ברגע שיש לך איזשהו קלט חושי של מה שקורה בפנים, הפראדוקס כבר לא תקף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הקונספט של החתול של שרדינגר ציורי מדי, ואנשים מחמיצים את הנקודה.

אחד מהניסויים הבולטים הוא ניסוי שני הסדקים.

כשמדובר באלקטרונים, ויורים אלקטרון בודד כל פעם, אז לפי הפיזיקה הקלאסית, מצפים שהאלקטרון (שהוא חלקיק בעל מסה) יעבור דרך החריץ השמאלי ויפגע באיזור מסוים, או שיעבור דרך החריץ הימני ויפגע באיזור אחר.

העניין הוא שמה שמופיע זה תבנית התאבכות (פסים אנכיים) שהייתה אמורה להתקבל רק כהתנהגות של גלים.

עוד יותר מוזר, זה שאם שמים גלאי שאומר איפה עבר האלקטרון בכל פעם, אז התוצאה משתנה ומקבלים את התוצאה הצפויה בניסוי חלקיקים לפי הפיזיקה הקלאסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין שהנושא של האידיוט הזה הגיע ל8 עמודים

אמר האידיוט בעל 4 ההודעות....

...

זה פיסיקה, זה קוונטים, אתה לא יכול לצפות מראש את גודל הדיון, זה עיניין של הסתברות, הכל יכול להיות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמר האידיוט בעל 4 ההודעות....

...

זה פיסיקה, זה קוונטים, אתה לא יכול לצפות מראש את גודל הדיון, זה עיניין של הסתברות, הכל יכול להיות...

חחחח איזה יישום של הנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זאת לא הנקודה! כל הרעיון של הפראדוקס מתבסס על כך שאנו לא יודעים מה קורה בתוך הקופסא. זה כמו שאני אציע "פתרתי את הפרדוקס! פשוט נרסס את הקופסא עם M-16 ואז גם נצית אותה ונטביע אותה בתוך מים!" ברגע שאתה משפיע איכשהו על הקופסה, ברגע שיש לך איזשהו קלט חושי של מה שקורה בפנים, הפראדוקס כבר לא תקף.

אז למה חושבים שבתוך הקופסא החתול הגיע למצב של מתי וחי?.

תחשוב עם תיקח חומר נפץ מתי שהחלקיק היתפרק זה היתפוצץ עם זה תמיד עושה את הפעולה כמו בקוונטים ברגע שאתה מתחיל תניסוי זה מיתפוצץ.

ואז הכול נהרס. כי הקופסא לא יכולה לחזור לעצמה.

שמעתי פעם שניסו לדעת מתי החתול מתבעזרת כמה אוכל נישאר בקופסאה או עם הוא היתפורר או לא.

אז אפשר לקחת חומר נפץ ואז תידע בדיוק מתי זה היתפוצץ .

עם לא אז יש קשר בין עולם פיסיקה לקוואנטים רק שאתה לא יודע לחשב מתי זה יקרה.

עם כן בכול רגע נתון הקופסא מיתפוצצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה חושבים שבתוך הקופסא החתול הגיע למצב של מתי וחי?.

תחשוב עם תיקח חומר נפץ מתי שהחלקיק היתפרק זה היתפוצץ עם זה תמיד עושה את הפעולה כמו בקוונטים ברגע שאתה מתחיל תניסוי זה מיתפוצץ.

ואז הכול נהרס. כי הקופסא לא יכולה לחזור לעצמה.

שמעתי פעם שניסו לדעת מתי החתול מת בעזרת כמה אוכל נישאר בקופסאה או עם הוא היתפורר או לא.

אז אפשר לקחת חומר נפץ ואז תידע בדיוק מתי זה היתפוצץ .

עם לא אז יש קשר בין עולם פיסיקה לקוואנטים רק שאתה לא יודע לחשב מתי זה יקרה.

עם כן בכול רגע נתון הקופסא מיתפוצצת.

לא הבנתי תמשפט של ה - אז אפשר לקחת חומר נפץ ואז תידע....

אבל אם הבנתי נכון הרגע ראיתי פו משהו מעניין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם לא ממש הבנתי מה הוא ניסה להגיד שם. בכל מקרה אל תנסה ללמוד ממה שהוא רשם משהו על פיזיקה קוונטית או החתול של שרדינגר.. זה לא קשור (בלי לפגוע ב-OC..)

אני תוהה מאיפה הוא הביא את הרעיון של לבדוק כמה אוכל נשאר בקופסה כדי לדעת מתי החתול מת, רעיון משעשע. :P (אבל לא קשור לניסוי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת לא שטות, צריך ללמוד קצת פיזיקה קוונטית בשביל להבין מה הכוונה בזה בדיוק.

המטרה היא לא לנסות לגלות מתי החתול מת, זה היה סתם רעיון של OC (אני חושב), למעשה אם תשים שם זה די יהרוס את הניסוי. (אני מזכיר כמובן שזה בסה"כ ניסוי מחשבתי, אף אחד לא באמת ניסה לעשות אותו (אני מקווה), וזה לא יתן שום דבר אם היו מנסים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת לא שטות, צריך ללמוד קצת פיזיקה קוונטית בשביל להבין מה הכוונה בזה בדיוק.

המטרה היא לא לנסות לגלות מתי החתול מת, זה היה סתם רעיון של OC (אני חושב), למעשה אם תשים שם זה די יהרוס את הניסוי. (אני מזכיר כמובן שזה בסה"כ ניסוי מחשבתי, אף אחד לא באמת ניסה לעשות אותו (אני מקווה), וזה לא יתן שום דבר אם היו מנסים)

טוב לפי הרעיון של OC זה לא ניתן בכלל לביצוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע לי הניסוי הכי הזוי בעולם...

לא יותר פשוט לשים בקופסה וככה לדעת מתי בדיוק מת החתול?

מה זו השטות הזו "חצי חי וחצי מת"???

אתה לא יכול, בפיסיקה קוונטית המדידה משנה את התוצאה, כלומר אפילו קיום צופה "נייטרלי" משנה את כל התופעה שאותה אתה רוצה לאמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...