תאורית הקוואנטים - עמוד 5 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תאורית הקוואנטים

OC

Recommended Posts

ווואוו.. סמסטר 7, זה הרבה.. =)

אאממ... כן יש גרסאות של תורת המיתרים שטוענות שיש 26 מימד, ויש שאומרות 9, אבל עכשיו די סגורים על 11...

יש דבר שנקרא "סופר-סימטריה", שטוען שבמקביל לאלקטרון, פרוטון, וגרוויטון, יש 3 חלקיקים מקבילים, הם אמורים להיות הרבה יותר כבדים, וזה אומר שצריך מאיץ חלקיקים ממש גדול בישביל למצוא אותם... ועכשיו בונים אחד, לא זוכר איפה, עוד חודשיים אמור להיות גמור, וזאת תיהיה המטרה הראשונה שלו...

לצערנו 3 ה particles האלה, הם אחת הבדיקות היחידות שאנחנו יכולים לעשות בהקשר לתורת המיתרים.. בגלל זה היא גובלת בפילוסופיה.. :'(

--------------

חזרה לקוונטים: מה אתר של הפורום של אס"ט? :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם אני זוכר נכון רק לפני איזה חצי שנה נפתח המאיץ חלקיקים הכי גדול עד אז, בינתיים כבר בנו עוד אחד יותר גדול? :0

ואתה סמסטר שלישי ולא יודע מה זה הפורום של אס"ט? ??? :o

http://forums.asat.co.il

אני מבין אז שאתה לא מוכר לי משם..

יש מימד בו אתה לא אידיוט?

זה התייחס אלי? ::) אם כן אז אין לי מושג מה אתה רוצה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אני מתבלבל, או שאולי דחו את הפתיחה בכחצי שנה+2 חודשים וזה אותו מאיץ שאתה מדבר עליו. :D

אולי מפתחים אותו.. :P (פעם אחרונה ששמעתי עליו זה היה לפני בערך חצי שנה ולמיטב זכרוני הוא היה בדיוק אמור להפתח טיפה אחרי)

וכן אני עתודאי, אבל לא בפסגות. (סתם חשמל-פיסיקה :))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאיץ הגדול בעולם עומד להיפתח ב-2008 אאל"ט. מדובר ב-LHC (Large Hadron Collider) במרכז CERN שבגבול שוויץ-צרפת. המאיץ בקוטר 27 ק"מ. מי שקרא מלאכים ושדים של דן בראון ימצא את השם מוכר, למרות שהספר די מנפיץ פרטים שונים.

www.cern.ch

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסרט של בריין גרין, "the elegant universe" הוא מספר על המאיץ הזה, והוא אומר תאריך שבו המאיץ אמור להיות גמור, וזה השנה, בסוף השנה הזאת... את זה אני זוכר על בטוח!!!!!! :-\

מצד שני יש דחיות וכאלה, אז יכול להיות אתה להיות צודקים. :s05:

בכל מקרה, למצוא גרוויטון יכול להיות סבבה... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסבר קטן תיקח נגיד פרוטונים ונטרונים איך שלא קוראים לזה.

ותימדוד אותם במכשיר של אנרגיה אז זה היה חומר.

עם תימדוד במכשיר של חומר זה היה אנרגיה.

ברגע שיראו איך הם ניראים יבנו הכול 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מנסה להגיד שחומר זה אנרגיה? ::)

ת'כלס, אם האינו יודעים מראש את כל מה שאנחנו יודעים עכשיו, אז האינו מגדירים מסה, כיחידת אנרגיה, כי זה היחידה הטבעית למדוד מסה, תאר לעצמך, בך יש 5000J (ג'וול), שזה בעצם, 50 קילו חרא... :P... מדהים המדע הזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמודדים אותם בדרך שמודדים אנרגיה זה מופיע כ אנרגיה שמודדים אותם כחומר זה יוצא חומר........

ועוד דבר עם ישמו בתוך הקופסאה חומר נפץ שמיתפוצץ מתי שהחלקיק מיתפרק ככה נוכל לדעת מתי זה קרה כול התהליך.

פה אין השפעה של פתיחה עצמית של הקופסאה אלה מתי שזה קרה זה קרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...