מצלמה עד 1100שח.. דחוף עד מחר (טיסה לחול) - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצלמה עד 1100שח.. דחוף עד מחר (טיסה לחול)

Green

Recommended Posts

על מה אתה מדבר?

תתפלא אבל התמונות של הסוני בISO נמוך הרבה יותר חית מהתמונות של ה FUJI ואני מדבר כי אתמול לקחתי את שתיהן לצילומים ואותו צילום נראה זוועתי בF32FD יחסית ל N1 ועוד לחשוב שקניתי אותה כי חשבתי שזה הרבה יותר טוב מה N1 :kopfpatsch:

תמונות רכות בלי פוקוס כמו ב N1 צבעים דהויים יותר ובכלל פחות מגהפיקסלים. ראיתי את הביקורות שהיללו ועד שהבנתי שיש הבדל בין ביקורת לבין לראות ליד FUJI. בוא אליי הבייתה תראה את שתיהן תבין לבד. ואני לא צלם מתחיל.

האמת לא החזקתי את שתיהם אבל השתמשתי ב F31 והצלומים שם מאוד מאוד מוצלחים ויש אין ספור דוגמאות ברשת. הנקודה החזקה ביותר של ה F31 זה ISO 1600 שמיש ואילו ה בקושי מגיעה ל 800.

על הנייר הפוג'י לוקחת בכל פרמטר (פרט למשקל)

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=sony_dscn1%2Cfuji_finepixf31fd&show=all

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תתפלא אבל התמונות של הסוני בISO נמוך הרבה יותר חית מהתמונות של ה FUJI ואני מדבר כי אתמול לקחתי את שתיהן לצילומים ואותו צילום נראה זוועתי בF32FD יחסית ל N1 ועוד לחשוב שקניתי אותה כי חשבתי שזה הרבה יותר טוב מה N1 :kopfpatsch:

1. לא קיימת בשם F32FD.‏

2. אם הצילום עם הפוג'י נראה זוועתי בהשוואה למצלמה בינונית כמו ה-N1 אז יש רק שתי אפשרויות: או שהפוג'י תקולה, או שאתה לא יודע להשתמש בה.

3. אם לקחת את שתיהן לצילומים, אז בוודאי תוכל להעלות את התמונות כדי שגם אחרים יוכלו לחזות בהבדלים האלה, נכון? אנא שתף.

תמונות רכות בלי פוקוס כמו ב N1 צבעים דהויים יותר ובכלל פחות מגהפיקסלים. ראיתי את הביקורות שהיללו ועד שהבנתי שיש הבדל בין ביקורת לבין לראות ליד FUJI. בוא אליי הבייתה תראה את שתיהן תבין לבד. ואני לא צלם מתחיל.

ראה סעיף 3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על הנייר הפוג'י לוקחת בכל פרמטר (פרט למשקל)

וזאת בדיוק הבעייה . . . עוצמתו של הנייר

- מסך 3 אינץ' מול 2.5

- מסך מגע שבשנייה אתה משנה מה שלוקח לי בפוג'י להתחיל לפשפש עם הג'ויסטיק המחורבן הזה שאחרי ה שליטה ב N1 נראה כמו ארנטרפרייז מול קארטינג

- שמגיע ל 5 מטר ולא רק ל 3 כמו בFUJI

- צילום לילה עד 30 שניות במקום 15 ב FUJI

- מסך פוקוס שאתה פשוטו לא צריך לעשות FOCUS RECOMPOSE? פשוט מכוונים את המצלמה על מישהו עם נוף יפה ולוחצים עם האצבע על הפנים שלו. המצלמה כבר תזהה את המיקום של האצבע ותעשה פוקוס על הפנים שלו מבלי להזיז את המצלמה כמו בשאר המצלמות.

* אני אומר, זאת ייחודית ואי אפשר להתווכ עם זה. זה פשוט טוב יותר למי שלא צריך ISO גבוה ומטורף

**הכוונה הייתה ל F31 FD פשוט טעיתי במקש פעם קודמת ותיקנתי

כמו שאתם רואים, התמונות של ה זה ב ISO 400 (!) ושל ה FUJI ב ISO 100 (!) ואני חייב להגיד שאישית אני ממש נגעל מהחוסר חדות שיש ב FUJI בכל התמונות שצילמתי איתה בהשוואה ל N1 הגם שכמו שאתם רואים גם ב ISO 400 היא מוציאה נהדרות, ועוד התמונות האלה כלל לא ערוכות.

front2707wfpvk0.jpg

Shot with FinePix F31fd at 2007-07-29

dell2707wfpfrontnh8.jpg

Shot with DSC-N1 at 2007-07-28

dell2707wfpsideoo6.jpg

Shot with DSC-N1 at 2007-07-28

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלבד המסך מגע שנשמע מעניין מאוד (ולא גודלו) לגבי כל השאר יש תשובות פשוטות לטובת ה F31.

צילום לילה עד 30 שניות במקום 15 ב FUJI

קפיצה אחת (סטופ) של ה ISO משווה בינהם וה F31 טובה יותר מה N1 בכל ISO נתון.

מסך פוקוס שאתה פשוטו לא צריך לעשות FOCUS RECOMPOSE? פשוט מכוונים את המצלמה על מישהו עם נוף יפה ולוחצים עם האצבע על הפנים שלו. המצלמה כבר תזהה את המיקום של האצבע ותעשה פוקוס על הפנים שלו מבלי להזיז את המצלמה כמו בשאר המצלמות.

ב F31 לא צריך לסמן כלום כי טכנולוגית ה FD נועדה לזהות פנים באופן אוטומטי ולהתמקד בהם.

צלום ברצף הרבה יותר מהיר, טיימר (מאוד שמושי) של 2 שניות, זמן חשיפה מינימלי של 1/2000 לעומת 1/1000 (לימי שמש בהירים).

לגבי חוסר חדות בכוונה פוג'י בוחרים לא לעבד את התמונה יותר מדי ונותנים אותה טבעית יותר מה שניתן בקלות לבצע אח"כ עם כל עריכה פשוטים במחשב.

תמונה מעובדת עבוד יתר מהמצלמה כבר הרבה יותר קשה לתקן.

ונוסף לכל יש הבדל של שנה לטובת הפוג'י בגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכס, מה אתה מצפה שיהיה אפשר להבין מההשוואה הזו? כדי שיהיה טעם בהשוואה, צריך להשוות את כל הפרמטרים* ולהעלות קרופים של חלקים נבחרים (או טוב יותר, את הקבצים המקוריים מהמצלמה).

* פרמטרים שצריכים להיות זהים - זווית צילום (הנקודה שממנה מצלמים), ISO, אורך מוקד יחסי (זווית ראיה), רמת חידוד וריוויון צבע (רצוי להשתמש בברירות המחדל), צמצם יחסי (אם הכי פתוח, אז בשתי המצלמות). כמו כן, כדי למנוע את נושא רעידות היד, חשוב לצלם על חצובה + טיימר 2 שניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בוא אני אגיד לך שטכנולוגיית זיהוי הפנים הזאת על הפנים רק במצב של אור רק כשהנושא קרוב יחסית במרחק של 2 מטר מהמצלמה ורק אז זה פועל 100%

וכל הזין שב FUJI זה פועל רק ב AUTO. מה זה החרטא הזה ? בSONY אני יכול להפעיל את זה מתי שאני רוצה פשוט לגעת במסך ויש לי פוקוס, לא משנה באיזה אור(כי ה AF ASSIST נכנס לפעולה ומאיר את השטח), לא משנה באיזה אורך מוקד ולא משנה באיזה מרחק כי הוא תמיד יתמקד על הנקודה הספציפית שהתמקדתי עליה.

לגבי ה "עיבוד המוחלש של FUJI". תגיד לי אי, כשהייתה לי D2X ביד הייתי יכול להגיד ואללה נכון, זאת שאני רוצה לעבד את התמונות שלה אח"כ למגזין.

אבל פאקינג למען השם, איזו סיבה תהיה למישהו לקנות מצלמה POINT AND SHOOT שנועדה אך ורק להימכר עקב גודלה ותו לא ?! אני לא מכיר אף אחד ואני מדגיש אף צלם רציני (כולל מועדוני צילום) שקנו מצלמות כאלה ועוד יושבים קבוע ומתקנים תמונות. נכון פעם ב . . . אפשר לתקן, ךעשות קרופים למשפחה או לאיזו הגדלה אבל ככה ? תמיד בוחרים את התמונות של ה שלי כנבחרות ב ROUNDUP.

תשאל כל צלם מה זה T100 N1 N2 T1 ויגידו לך ש בדר"כ הצבעים הטובים ביותר והחדות הגבוהה ביתר מתקבלת מהן.

אישית אני פשוט סובלללללללל שב FUJI יש לי כזה טשטוש בתמונות מול מה שאני רגיל להוציא מהסוני - חד כתער כבר מהצילום הראשון. וחוץ מזה אני לא מדבר על הזמן שעולה לי לחזור אחרי טיול ולהתחיל לעשות BATCHים של SHARPEN ל500 . :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחינו אני לא מבין את הגישה הזאת שלך ושל אנשים כמוך, זה כמו לערבב בשר אם חלב.

מצלמת POINT AND SHOOT מאורה להיות:

- קטנה

- קלה (הסוני גם קלה מהפוג'י באיזה 30 גרם)

- עם AF ASSIST

- חברה מוכרת אצלי זה NIKON CANON FUJI לדוגמה

- להוציא תתמונות מעולות כבר מהצילום הראשון בלי לגעתת בחיים ב POST PROCCESSING

מה שאתם אומרים זה להתייחס ל POINT AND SHHOT כמו ל DSLR - טעות כבר מהמחשבה הראשונה

אבל זאת זכותכם ורק אתם סובלים ממנה. אני סובל מזה שזה חילחל לאיזו חברה לראש ואני במקום לצלם ולפתח תמונה חדש מצלם וצריך לערוך כמו מניאק ולחדד אותה. אז בשביל מה אופטיקה טובה, בשביל מה מחיר יקר. בקיצור :nono:

נ.ב הסוני נותנים 3 שנים אחריות ולפוג'י רק 2.

==============================

אני כבר מצאתי קונה אחר כי פותח התרד לא התקשר אליי וכנראה עם האף למעלה למרות שקחתי אותה לעבודה חשבתי שתרצה לראות אז מישהו בעבודה בשנייה שהוא נגע בה טיפה כבר רוצה אותה כמתנה ליום האהבה לחברה.

יש לך הזדמנות אחרונה לצלצל אליי ולדבר על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחינו אני לא מבין את הגישה הזאת שלך ושל אנשים כמוך, זה כמו לערבב בשר אם חלב.

מצלמת POINT AND SHOOT מאורה להיות:

זה שקוראים להן מצלמות point&shoot לא הופך אותן למצלמות שזה כל מה שהן מסוגלות לעשות. המונח הזה הוא שריד לעידן שבו מצלמות פילם קומפקטיות היו משוללות יכולות לחלוטין. מאז דברים השתנו מאוד, ורבות מהמצלמות האלה (לא בהכרח ה-F31 וה-N1) כוללות את כל השליטות הידניות שאפשר להעלות על הדעת, פורמט RAW, מדידות אור מתוחכמות, קימפוז TTL והרבה דברים אחרים. מונח מדוייק יותר יהיה "מצלמות חיישן-קטן" או "מצלמות קומפקטיות" (מונח פחות מדוייק, אבל יותר מוכר).

- קטנה

אתה בטוח? הנה אחת ממצלמות ה"P&S" שלי:

8994580.jpg

אתה חושב שטעיתי שקניתי שאינה-DSLR ושמגיעה למימדים כאלה? כי אני מאוד נהנה להשתמש בה ולא מוצא שום סיבה להפסיק, למרות שיש לי מצלמת DSLR.

- קלה (הסוני גם קלה מהפוג'י באיזה 30 גרם)

גם במצלמות כיס כמו הפוג'י ממש לא מזיז לי המשקל. מצידי שיישקלו עוד 100 גרם, רק שיכללו יותר תכונות שרלוונטיות לצילום.

- עם AF ASSIST

פיצ'ר נחמד, אבל לא שובר עסקה.

- חברה מוכרת אצלי זה NIKON CANON FUJI לדוגמה

רשימת החברות אצלי ארוכה בערך פי שלושה, אבל זה לא ממש משנה. הפרמטר הזה ממילא לא נכנס אצלי לעשיריה הפותחת של התכונות שמנחות אותי בקניית . יש לא מעט דברים אחרים שמשמעותיים בעיני הרבה יותר, למשל עדשה רחבה 28 מ"מ, שליטות ידניות, ממשק משתמש נוח, היסטוגרמה, מייצב, ISO גבוה שמיש, RAW, תושבת לפלאש, מהירות תגובה ואיכות עדשה וחיישן. משום מה הדברים האלה לא מופיעים אצלך ברשימה.

- להוציא תתמונות מעולות כבר מהצילום הראשון בלי לגעתת בחיים ב POST PROCCESSING

אצלי המצב הפוך. כמה שפחות עיבוד במצלמה יותר טוב. העיבוד הזה יוצר נזק בלתי הפיך, ולכן ממש אין לי שום בו שום עניין.

מה שאתם אומרים זה להתייחס ל POINT AND SHHOT כמו ל DSLR - טעות כבר מהמחשבה הראשונה

הטעות היא דווקא שלך. אתה חושב שיש דרך אחת שנכונה לכולם, וכאן אתה טועה. אתה מוזמן להתייחס למצלמות כאלה כ-P&S ולחיות עם התוצאות. אני מעדיף להתייחס אליהן כאל כלי צילומי רציני לכל דבר, ולפחות במקרה של האולימפוס והריקו שלי, זה אכן המצב. למרבה הצער ה-F31 לא כוללת הרבה תכונות רציניות (במיוחד חסרות לי עדשה רחבה והיסטוגרמה), ואיכות התמונה הפנטסטית שלה לא ממש מפצה על החסרונות האלה. בגלל זה היא לעולם תהיה משלימה עבורי ולא יותר מזה.

אבל זאת זכותכם ורק אתם סובלים ממנה.

על איזה סבל בדיוק אתה מדבר? אני נהנה להשתמש בקומפקטיות שלי לא פחות מאשר ב-DSLR.

אני סובל מזה שזה חילחל לאיזו חברה לראש ואני במקום לצלם ולפתח תמונה חדש מצלם וצריך לערוך כמו מניאק ולחדד אותה. אז בשביל מה אופטיקה טובה, בשביל מה מחיר יקר. בקיצור :nono:

ולי לעומת זאת מפריע שיש יותר מדי חידוד במצלמה הזו. You can't please everyone

נ.ב הסוני נותנים 3 שנים אחריות ולפוג'י רק 2.

באופן אישי לא הייתי קונה את הסוני הזו גם עם אחריות לכל החיים, כי אין בה שום דבר שהיה גורם לי להשתמש בה. ואם המצלמה ממילא שוכבת במגירה, אז זה לא משנה מה אורך תקופת האחריות שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בורן בשנייה שראיתי מה עשית מהמצלמה המסכנה של אולימפוס כבר הבנתי עם מי יש לי עסק עזוב אחי, אתה מהמשוגעים.

כהגדרה POINT AND SHOOT היא בדיוק מה שהמילים האלה אומרות באנגלית זה שאתה תוקע עליהן את כל מה שאני שמתי על ציוד שעולה פי 5 זה משהו אחר אתה פשוטו כמשמעו מערבב בשר עם חלב.

זה או לקנות קטנה לטיולים ולצלם איתה במסדות את החברה.משפחה וואטאבר או לקנות DSLR עם אביזרים רציניים ולא הצעצועים האלה מפלסטיק או מגנזיום מדומה שאתה משתמש בזה.

אין טעם שתענה לי גם כי יש לי דברים חשובים יותר לעשות מלשבת ולנתח מילה מילה בתגובות שלך כאילו שהפורום הזה זה החיים שלי :kopfpatsch:

חצי דקה הספיקה לי בשביל להעביר לאנשים הנכונים את המסר והמסר הועבר לפי השקט וכמות הצפיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסר שהועבר הוא שניסית למכור את המצלמה שלך וניסית לשבח אותה .כמו שאמרתי מלכתחילא הסוני מנסים למכור בעזרת פיצרים שונים שאינם הכרחים בצילום.יצא להם צעצוע יפה אבל מכאן ועד להגיד שהF31 "לא מתקרבת אליה" :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כהגדרה POINT AND SHOOT היא בדיוק מה שהמילים האלה אומרות באנגלית

כנראה שפיספסת את ההסבר בפעם הראשונה. הנה ניסיון נוסף:

"זה שקוראים להן מצלמות point&shoot לא הופך אותן למצלמות שזה כל מה שהן מסוגלות לעשות. המונח הזה הוא שריד לעידן שבו מצלמות פילם קומפקטיות היו משוללות יכולות לחלוטין. מאז דברים השתנו מאוד, ורבות מהמצלמות האלה (לא בהכרח ה-F31 וה-N1) כוללות את כל השליטות הידניות שאפשר להעלות על הדעת, פורמט RAW, מדידות אור מתוחכמות, קימפוז TTL והרבה דברים אחרים. מונח מדוייק יותר יהיה "מצלמות חיישן-קטן" או "מצלמות קומפקטיות" (מונח פחות מדוייק, אבל יותר מוכר)."

אתה חולק על משהו מהדברים? אם כן, נסה להגיב לגופו של עניין.

זה שאתה תוקע עליהן את כל מה שאני שמתי על ציוד שעולה פי 5 זה משהו אחר אתה פשוטו כמשמעו מערבב בשר עם חלב.

איך אתה והציוד שלך קשורים לבחירת הציוד שלי ולצרכים שלי? ומה כאן בדיוק בשר וחלב?

זה או לקנות קטנה לטיולים ולצלם איתה במסדות את החברה.משפחה וואטאבר

מה ניסית להגיד כאן בדיוק? :nixweiss:

או לקנות DSLR עם אביזרים רציניים ולא הצעצועים האלה מפלסטיק או מגנזיום מדומה שאתה משתמש בזה.

יש לי DSLR. היא לא מחליפה ולא מסוגלת להחליף את האולימפוס C5060. כל משמשת לדברים שבהם היא מצטיינת.

לגבי "צעצועים מפלסטיק", אין לך מושג כי כנראה שמעולם לא החזקת את ה-C5060 ביד. המצלמה הזו בנויה יותר טוב מרוב מצלמות ה-DSLR הזולות שמוכרים כיום. לא שיש לזה משמעות כלשהי מבחינתי. אני קונה בגלל התכונות הצילומיות שלה, לא בגלל החומרים שמהם היא עשויה. בכל מקרה, המצלמה הזו עברה טיולים בכל רחבי העולם ועד היום היא מצלמת כאילו אין מחר.

חצי דקה הספיקה לי בשביל להעביר לאנשים הנכונים את המסר והמסר הועבר לפי השקט וכמות הצפיות

זאת המסקנה הלוגית שלך? גדול! :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיד את זה קצר וקולע כדי שלא תפרשו אותי עוד פעם ב 10 שורות כי זה הופך לסוג של אנלוגיה ל פרויד אחרי שקוראים את הדף הזה.

P&S= מצלמות שבעיקרן נועדו לשים בכיס וללכת לצלם בדר"כ בעובי של 2 ס"מ.

כל השאר אחרי זה עד רמת DSLR זה בדיחה. זה לא בשר ולא חלב מצלמות בגודל בינוני שמסות להיות "כאילו". תכלס הדגם הכי מיוחד שראיתי זה ה החדשה ה H9

לשם שינוי זום ענק X15 NIGHT SHOT מילא אני מבין דגם שאשכרה ייחודי כל השאר זה . . . כל השאר

http://www1.zap.co.il/model.asp?model_id=577477#

ואז אני מגיע ל DSLR שזה ליגה בפני עצמה

קודם כל אין על מינולטה. הדגם האגדי 7D עד היום נמכר במחירים מטורפים למרות שהחברה חדלה לפעול., אבל זה לידע כללי כי אני הייתי מצלם איתה.

ולבסוף מילה קטנה:

NEVER SAY NEVER

כל החכמים שאומרים שאני כותב את זה על מנת לפאר את המצלמה שלי ה N1

באמת נראה לכם שאני צריך לפרסם אותה ? ? ?

היא כבר נמכרה עוד ביום השני וההוכחה שלי לכך שהמסר עבר היא כמות הטלפונים שקיבלתי. אז ZIP IT. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...