דיון מאוחד בנושא חוק קסדות האופניים - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון מאוחד בנושא חוק קסדות האופניים

Armageddon1

בעד או נגד החוק אשר מחייב חבישת קסדות בעת רכיבה על אופניים.  

1671 הצבעות

1. 1. בעד או נגד החוק אשר מחייב חבישת קסדות בעת רכיבה על אופניים.

Recommended Posts

בהודעה מעליי אין טענות.

בבקשה אל תעשה מעצמך אידיוט, כי אני יודע שאתה ממש לא.

ההודעה שדיברתי עליה מפנה להודעות הקודמות.

קרא את כל האשכול, ואז הגב שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כן, ההודעה ההיא מפנה לאותה טענה, אבל לא משנה.

בכל אופן, לטיעונים שלך-

לא נוח? זה לא מטריד את חברי הכנסת, כנ"ל לגבי מקום .

לא אפקטיבי? נכון, אם תהיה לך תאונה רצינית היא לא תעזור לך, אבל לדעתי זה שווה גם בשביל האחוז הקטן של המקרים שבו היא כן יכולה לעזור, כמו נפילה על הראש. גם זה קורה לפעמים.

אי-אפשר לאכוף? ממתי זה מנע ממישהו לחוקק חוק? יש אלף ואחד חוקים כאלה שאף אחד לא אוכף. זה לא מפריע לעובדה שהם קיימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שצריך לשאול שתי שאלות נפרדות. האם קסדה משפרת את ההגנה על רוכב אופניים - כנראה שכן. האם יש צורך בחוק שמחייב חבישת קסדה - קרוב לודאי שאין. לגבי השאלה השניה כל אחד מגבש את הדעה שלו על פי עד כמה הוא מאמין שממשלה צריכה לכפות את עצמה על כל פרט ופרט בחיי אזרחים, אני אישית חושב שבמידה מועטה מאוד לכן אסור בשום פנים שחוק כזה יעבור.

למעשה התחושה שלי היא שחברי כנסת מסויימים מרגישים צורך להותיר חותם ולכן שואפים לייזום ולההעביר כמה שיותר חוקים מיותרים בקדנציה אחת כדי שאחר כך בתקופה בחירות אפשר יהיה להתפאר בכמות שלהם. האמת מעניין אותי לדעת מדוע אי אפשר לראות באתר הכנסת את פירוט ההצבעות של כל ח"כ כל מה שאני מוצא זה הקורות חיים שלהם , מה אם אני רוצה לעקוב אחר הנציגים שלי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע מי משלם על הטיפול הרפואי באדם שנפגע בתאונה? אתה ואני, מהמס שאנחנו משלמים לביטוח הלאומי. לכן אם בן אדם נהג בחוסר אחריות, לא חבש קסדה ונפגע פגיעת ראש, למה שאני אשלם על הטיפול הרפואי שלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע מי משלם על הטיפול הרפואי באדם שנפגע בתאונה? אתה ואני, מהמס שאנחנו משלמים לביטוח הלאומי. לכן אם בן אדם נהג בחוסר אחריות, לא חבש קסדה ונפגע פגיעת ראש, למה שאני אשלם על הטיפול הרפואי שלו?

אתה לא רוצה שאני אתחיל לשפוך את דעתי על ממשלתית. אבל בקצרה גם אני לא חושב שאני צריך לשלם את הטיפול הרפואי של אנשים אחרים - באופן כללי. וכן יוצא שיש לכולנו מוטיבציה למנוע מאנשים חסרי אחריות להפגע אבל החוק הזה הוא לא יעיל. באותה מידה אפשר לחוקק חוקים לכל דבר שעלול לגרום למישהו להפגע, כמו למשל להגיד לאנשים שמנים מה לאכול, אני אומנם לא יודע מה איתך אבל אני אוהב להחליט החלטות כאלו (כמו מה לאכול או מה ללבוש) לבד מבלי שהממשלה תכוון אותי כמו ילד קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באותה מידה אפשר לחוקק חוקים לכל דבר שעלול לגרום למישהו להפגע, כמו למשל להגיד לאנשים שמנים מה לאכול, אני אומנם לא יודע מה איתך אבל אני אוהב להחליט החלטות כאלו (כמו מה לאכול או מה ללבוש) לבד מבלי שהממשלה תכוון אותי כמו ילד קטן.

יש הבדל בין לחוקק חוק שמחייב שימוש בקסדה לבין חוק שמכתיב לך מה לאכול. זה לא שאוסרים שימוש באופניים כליל, זה שמתנים את השימוש הזה בלבישת אמצעי מיגון מינימליים שימנעו פגיעות קטלניות. לדעתי החוק הוא גם מידתי, כי הוא לוקח בחשבון את מידת הסיכון שיש ברכיבה על אופניים ומעמיד מולה את מידת הסבירות לפגיעת ראש, ואם התוצאה היא שחייבים ללבוש קסדה בלבד, אז זה נשמע לי סביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בדבר מצופים חובה בים?

יש הבדל בין לחוקק חוק שמחייב שימוש במצופים לבין חוק שמכתיב לך מה לאכול. זה לא שאוסרים שחייה בים כליל, זה שמתנים את השימוש הזה בלבישת אמצעי מיגון מינימליים שימנעו טביעות קטלניות. לדעתי החוק הוא גם מידתי, כי הוא לוקח בחשבון את מידת הסיכון שיש בשחייה בים ומעמיד מולה את מידת הסבירות לטביעה, ואם התוצאה היא שחייבים ללבוש מצופים בלבד, אז זה נשמע לי סביר.

:smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין לחוקק חוק שמחייב שימוש בקסדה לבין חוק שמכתיב לך מה לאכול. זה לא שאוסרים שימוש באופניים כליל, זה שמתנים את השימוש הזה בלבישת אמצעי מיגון מינימליים שימנעו פגיעות קטלניות. לדעתי החוק הוא גם מידתי, כי הוא לוקח בחשבון את מידת הסיכון שיש ברכיבה על אופניים ומעמיד מולה את מידת הסבירות לפגיעת ראש, ואם התוצאה היא שחייבים ללבוש קסדה בלבד, אז זה נשמע לי סביר.

או.קיי.

אז באותה מידה, לא נמנע מבנאדם שמן לאכול לגמרי, אלא נמנע ממנו לאכול דברים משמינים,

בעצם נעמיד אותו מול הסיכונים באכילת ארוחות מקדונלדס רוויות שומן, כולסטרול ופחמימות מרובות

ונמנע ממנו עפ"י חוק לאכול דברים משמינים, אחרת ישלם קנס של 250 ש"ח על כל 100 גר' שומן שהוא ייצרוך :)

לדעתי זהו חוק טיפשי וחסר תועלת, מבחינת אכיפה, אני חושב דווקא ששוטרים יישמחו להרוויח ככה כסף

קל על דוחות סתמיים.

אתם עוד תשמעו על רוכב אופניים שיצא לרכיבה בפארק הירקון ב-6 בבוקר למטרות אימוני כושר

וקיבל קנס על אי חבישת קסדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או.קיי.

אז באותה מידה, לא נמנע מבנאדם שמן לאכול לגמרי, אלא נמנע ממנו לאכול דברים משמינים,

בעצם נעמיד אותו מול הסיכונים באכילת ארוחות מקדונלדס רוויות שומן, כולסטרול ופחמימות מרובות

ונמנע ממנו עפ"י חוק לאכול דברים משמינים, אחרת ישלם קנס של 250 ש"ח על כל 100 גר' שומן שהוא ייצרוך :)

סבבה לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר שאלה..נניח שוטר עוצר אותי בלי קסדה ::)

איך הוא יודע למי לרשום ת דו"ח הרי גם ילדים בלי תעודת זהות יכולים להשתמש באופניים ואני יכול לשקר על הגיל ושם ..אז איך אפשר לקנוס אותי כשלא יודעים מי אני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...