לדים נדלקים עם הפעלת המחשב - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לדים נדלקים עם הפעלת המחשב

dbzu

Recommended Posts

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לפי דפי הנתונים של LM555 הוא מסוגל לעבוד במתח של 16V, לך יש 12V. יש גם תחליפי CMOS ל 555 כמו LMC555.

רכיבי CMOS כמו ה 4017 עובדים ב 15V לפחות ולכן אין לך שום סיבה לעבוד על .

לגבי המחשבון:

Supply Voltage (Volts)

זה המתח אותו אתה מספק למעגל, במקרה של ספק מחשב - 12V

Resistance (K_Ohms)

התנגדות הנגד בקילו אוהם, הערך שתקבל אמור להיות בטווח של הפוטנציומטר שתקנה.

Capacity (Microfarads)

ערך הקבל במיקרו פרד - היות ואתה זקוק לטעינה של מספר שניות תצטרך ערך גבוה יחסית (קבל אלקטרוליטי) של כמה עשרות מיקרו או יותר.

Time (Milliseconds)

זה זמן הטעינה של הקבל למתח הרצוי - שים לב היחידה היא מילישניה, כלומר עבור שניה אחת צריך לרשום 1000.

Instantaneous Voltage

זה המתח המבוקש אליו הקבל צריך להטען.

ועכשיו דוגמא לחישוב:

אתה ממלא תמיד 4 שדות והמחשבון מחשב את ערך השדה החמישי עבורך.

מה שנתון לך זה:

- זמן טעינה של 5 שניות - כלומר Time=5000

- המתח הרצוי (עבור 1 לוגי) כ 8.5V (כ 70% מ 12V) ולכן Instantaneous Voltage=8.5

- מתח הכניסה נתון והוא 12V ולכן Supply Voltage = 12

מה שנשאר כמובן זה חישוב הנגד והקבל וזה באמת לא משנה ותלוי גם בקלות השגת הרכיבים בחנות בו אתה קונה, הקבל הוא קבוע אבל זכור שהנגד משתנה (פוטנציומטר) כך שיהיה לך משחק לקבוע את הקצב הרצוי.

- נניח קבל של 100 מיקרו-פרד ולכן Capacity=100

וכעת חשב את הנגד ותקבל : 40KOhm אם תמצא פוטנציומטר של 100K זה בסדר כי בטווח האמצע הוא יתן לך את הצוצאה המבוקשת עם יכולת משחק לשני הכוונים.

תוכל לשחק קצת עם ערכים שונים או בהתאם למצאי בחנות.

מובן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו במקום שני הנגדים משתנים אפשר לשים נגדים רגילים כי חבר שלי רצה שאני ישים לו כזה בתוך קופסה ואין מקום לשני נגדים משתנים יש מצב לרגילים?

ומה הקטע לשים :screwy: סך הכל לא הבנתי משהוא אני לא משוגע או משהוא כזה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בודאי שניתן להחליף את הנגדים המשתנים בנגדים קבועים.

אבל אז תאבד את היכולת לשלוט בתדר ה 555 - כלומר במהירות התנועה/הבהוב של הלדים.

וגם בזמן שהם מהבהבים עד שהתהליך מסתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו במקום שני הנגדים משתנים אפשר לשים נגדים רגילים כי חבר שלי רצה שאני ישים לו כזה בתוך קופסה ואין מקום לשני נגדים משתנים יש מצב לרגילים?

ומה הקטע לשים :screwy: סך הכל לא הבנתי משהוא אני לא משוגע או משהוא כזה....

כמו שכבר אמרו כן אתה יכול להחליף את הנגדים לרגילים..... ואתה פשוט משאיר ערך "ממוצע" לדוגמא אם לנגד המשתנה היית צריך 40 אוהם ולקחת 100 כדי לתת טווח שליטה מסויים... פשוט תקח נגד רגיל של 40 או הערך הכי קרוב שתמצא לו.....

דרך אגב.... ממתי ":screwy:" אומר שאתה משוגע?? בסך הכל התכוונתי שזה היגיון פשוט ולא התכוונתי לפגוע :xyxthumbs: (זה לא ששמתי " :bash::s07: או משהו כזה :P)

עודד ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהוא סיימיתי להלחים את הכל וחיברתי למחשה אבל שאני מדליק את המחשב רק לד אחד נדלק והוא לא מתכבה אחרי 5 שניות הוא נשאר דולק אני לא יודע מה לעשות הפוטנציומטרים עובדים אבל אף לד לא נדלק חוץ מאחד מה אתם אומרים מה הבעיה ההלחמות בסדר אבל זה לא נדלק.... :s07: :s07:

אולי הבעיה היא שלא חיברתי את הרגל של ה555 שכתוב עליה n.c לדעתי זה not conact אבל אני לא יודע לאן לחבר אותה :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

11 זה המוצא האחרון (מקביל לספרה 9).

כלומר המונה שלך סופר כנראה מהר מדי ואתה לא מספיק לראות את האורות זזים (אולי אם תתאמץ).

השעון פועל מהר מאוד ואז המונה מגיע למצב הסופי בחלקיק שניה, היות ואין איפוס במעגל אז הוא נשאר שם ולכן אתה רואה רק לד אחרון דולק.

פתרון:

- לשנות את הערכים המעגל 555 כך שקצב השעון יהיה לטעמך.

- אם אתה רוצה יותר ממחזור אחד של מעברים צריך לחבר גם RESET למונה כך שיבצע כמה מחזורים.

הסתכל על המעגל הזה לדוגמא במוד Astable ותראה שצריך קבל הרבה יותר גדול מה 10 מיקרו שבמעגל שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי ניתקתי את המעגל של החמש שניות וסידרתי שזה יעבוד רגיל עכשיו שאני מסתכל לד אחד לא עובד וכל השאר כן אבל שאני לוקח את ה+ של הלד הזה ומחבר אותו לאיזה מקום במעגל ואז מנתק אותו הלדים זזים לא מהאמצע אלא מכל מני מקומות כל פעם מקום אחר

הנה וידיאו:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...