לדים נדלקים עם הפעלת המחשב - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לדים נדלקים עם הפעלת המחשב

dbzu

Recommended Posts

שלום לכולם !

לאחר חיפושי בפורום מצאתי מעגל של לדים שנדלקים אחד אחרי השני (למטה) כפי שהבנתי הלדים נדלקים מהאמצע ואל הצדדים אחד אחרי השני,

עכשיו חשבתי למה לא לעשות את זה יפה יותר שהמחשב נדלק זה יעבוד לכמה שניות ואז יכבה למישהוא יש רעיון איך לעשות את זה?

בתודה אילון :hi:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בשביל מה שאתה רוצה אני מציע להחליף את המתנד שלך (ה 555) למונה שיתן רק מספר דפקים, וכך יגרום להפסקה של הרכיב השני (ה CD4017B)

אפשר גם לחבר את ה Vcc של הרכיבים לקבל ונגד שימנע הספקת מתח תוך כמה שניות, אבל זה נשמע קצת מסוכן כך שזה מצריך ידע של אדם מבין יותר ממני בקטע הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון אתה צריך להסתכל על המקור מתח שלך (9VDC). אל תיגע ב555 כי אני לא חושב שזה פתרון טוב. אתה צריך לתכנן מעגל שיתזמן את מתח המקור לזמן קצוב. אני חושב שקבל ונגד לא יעזרו לך כאן כי תצטרך לטעון אותם, לתת להם להתפרק על המעגל שלך ואז לא לתת להם להיטען מחדש. אולי אפשר לעשות זאת עם טרנזיסטור או משהו, אבל אני חושב שזה יהיה קצת מורכב.

אני חושב שכדאי לנסות להוסיף רכיב 555 בנוסף לקיים שישמש כטיימר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכל לתת סרטוט של עוד רכיב 555 מחובר , ואיך אני מחבר את הכפתור הפעלה למעגל?

ובמעגל יש רכיבים שלא מובנים לי:

c1 - מה זה אומר איזה רכיב זה?

1k - לא שמעתי על נגד של 1k

אם תשימו לב מהרגל החמישית של ה 555 יוצא חוט יש רווח כמו של קבל ואז אדמה מה זה הרווח הזה?

מה זה הדבר הזה שכתוב 01. זה קבל לא שמעתי על קבל כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

C1 זה קבל אלקטרוליטי לדעתי וחשוב שתסתכל על הקוטביות שלו כשאתה מחבר - מסומן לך שם מה הרגל החיובית.

ומה זה אומר: 4.7 - 10uf

הכוונה היא שC1 יכול להיות בתחום שבין 4.7 ל10 מיקרו פאראד.

איפה שכתוב 01. הכוונה היא לקבל של 0.01 אני מניח שמדובר על מיקרו פאראד, אבל לא בטוח.

אני לא זוכר כל כך את החומר על רכיב 555 , אבל אני חושב ששינוי C1 יגרום ללדים לדלוק יותר או פחות זמן (ההבדל יהיה במילי שניות).

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכל לבנות מעגל טעינת קבל פשוט - קבל גדול יחסית עם נגד משתנה כך שיקח לו כמה שניות להטען למתח שמסופק לו (כתלות בנגד).

המעגל הזה יחובר ל RESET של המונה (4017)ואולי גם של ה 555 כך שלאחר זמן קצר ה 4017 יקבל RESET קבוע ויפסיק למנות.

תוכל לשלוט בזמן הזה כרצונך בעזרת הנגד המשתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערכי הקבל והנגד יקבעו את משך הזמן שיקח לקבל להטען למתח שיחשב 1 לוגי ויגרום ל RESET קבוע ב 4017.

ה 555 מקבל 0 לוגי כ RESET ולכן לא ניתן לחבר לו את היציאה הזאת.

תוכל להיעזר במחשבון כדי לדעת איזה ערכי קבל נגד (RC) להשתמש עבור הזמן שתרצה.

אתה צריך רק לברר איזה מתח נחשב 1 לוגי ב 4017 כי הוא מתחת ל 9V וזה המתח אליו אתה צריך לחשב את זמן הטעינה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין כזה גדול באלקטרוניקה כך שאין לי מושג על מה אתה מדבר...

ועדיין לא הבנתי איך אני מחבר את הכבל הפעלה של המחשב ואם תוכל לעזור לי בעיניין של הערכים כי כמו שאמרתי אני לא מבין כזה גדול בזה

עריכה: מצאתי את זה: http://www.datasheetarchive.com/search.php?q=4017&sType=part&ExactDS=Starts

הראשון זה הדפי נתונים של הרכיב אבל אני לא יודע מה אני צריך ואיך לחשב את זה אני רוצה שהלדים יפעלו 5 שניות

עריכה 2: חבר שלי אחי שהוא מהנדס אלקטרוניקה אמר לי שהמתח הוא 5 וולט עכשיו איך אני מחשב את זה ואיזה מתח צריך לקבל ולנגד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך מקור מתח זמין של 12V מהספק ואתה רוצה להתעסק עם סוללות?

למה לעשות דבר כזה?

באופן כללי רכיבי CMOS כמו ה 4017 וכמו כן יש גם רכיבי 555 ב CMOS עובדים בד"כ עד 15-18V כך ש 12V זה בסדר גמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...