אדמות קק"ל - ליהודים בלבד - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אדמות קק"ל - ליהודים בלבד

bla7

Recommended Posts

קק"ל ממומנת גם על ידי המדינה, לא רק מתרומות

הרוב המוחלט של אדמות קק"ל נרכשו מתרומות.

וזו כבר הפעם השלישית בה אתה מסרב לענות לשאלה פשוטה: למה לקק"ל זה אסור אבל לוואקף זה מותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 105
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא אמרתי לרגע שזה בסדר שהוואקף לא מוכר אדמות ליהודים

אבל ממתי מתקנים עוול בעוול אחר?

זה לא אתה שהתנגד לאפליה מתקנת בדיוק מהסיבה הזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, אז מתי אתה מגיש בג"צ בדרישה לחייב את הוואקף למכור אדמות ליהודים?

ונכון, לא מתקנים עוול בעוול. לחייב את קק"ל למכור אדמות שהיא קנתה למי שהיא לא רוצה למכור לו זה עוול (לא שאני יודע איזה עוול זה נועד לתקן). תאר לעצמך שיחייבו אותך למכור נכס שלך למי שהמדינה תחליט ולא למי שאתה תחליט. וחוק יסוד: כבוד האדם, מה יהיה איתו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, אז מתי אתה מגיש בג"צ בדרישה לחייב את הוואקף למכור אדמות ליהודים?

אני לא מגיש בג"צ נגד הוואקף

מצד שני, גם לא מגיש בג"צ נגד החוק החדש

אני מאלה שיושבים על הגדר :)

ונכון, לא מתקנים עוול בעוול. לחייב את קק"ל למכור אדמות שהיא קנתה למי שהיא לא רוצה למכור לו זה עוול (לא שאני יודע איזה עוול זה נועד לתקן). תאר לעצמך שיחייבו אותך למכור נכס שלך למי שהמדינה תחליט ולא למי שאתה תחליט.

גם אם אני פותח מכולת, אני לא יכול למכור למי שבא לי (נגיד, לאתיופים לא)

המדינה וחוקיה מחייבים אותי למכור לכולם או לא למכור בכלל

באסה.

חוק יסוד: כבוד האדם, מה יהיה איתו?

מה יהיה איתו באמת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קום המדינה הוסכם באמצעות אמנה בין קק"ל לבין מדינת כי מנהל מקרקעי ידאג לפן הניהולי של הקרקעות, בעוד קק"ל תמשיך להיות הבעלים הרשמיים כנציגי העם היהודי.

הבעייה פה היא פשוטה מאוד: אסור שגוף רשמי של מדינת יפלה בין אזרחי המדינה.

אם זה היה באמת קרן פרטית כמו הוואקף אז חופשי, אבל עד שגאיידמק יקנה את כל אדמות קק"ל והן יהפכו באמת לפרטיות אז אסור להפלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל.... כבר הביאו לך דוגמאות למלא גופים כאלה שפועלים בצורה גלוייה ובלי הפרעה (קרנות ליוצאי עדות מסויימות, הוואקף.....).

מכולת זה עסק, ולעסקים אסור להפלות. לקרנות וכו' מותר אם למטרה הזו הם הוקמו :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי לך כבר

לפי החוק מותר לי לחלק כסף (שלי) למי שבא לי, לרוסים כן ולאתיופים לא

אבל אני לא יכול להחליט שאני מוכר משהו לרוסים ולאתיופים לא מוכן למכור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה כאן תגובות ומתקשה להאמין שיהודים כותבים אותם (ואולי לא?)

למה להיתמם ולהתיחס לכל ענין כאילו הוא משפטי טהור ו/או מנותק מהמציאות בשטח.

דמוקרטיה אוטופית זה נחמד אבל עובד אם יש לכל הצדדים אינטרס בקיומה ושמורה.

הדמוקרטיה היא לא המטרה, המטרה היא לחיות בבטחון בארצינו במדינה יהודית, זה יותר חשוב ממדינה דמוקרטית (לכאורה) מדינת כל אזרחיה וכו וכו הצהרות יפות. אתם יודעים שהמדינה "היהודית והדמוקרטית" (כן כן תקפצו ותגידו שאין חיה כזאת) לא תתקיים ככזאת הרבה זמן לאחר שהערבים ישיגו רוב ושלטון.

חיבים להבין שהערבים זה לא מיעוט כמו יהודים בארה"ב או רוסים בקנדה. יש כאן מלחמת קיום מתמשכת וכוונות הצד השני אינן לשלום.

חייבים לשמור על האדמות בשליטתינו, אי אפשר להתפרק מכל הנכסים בשם הדמוקרטיה/המשפט.

אכן לעתים גם עושים דברים נכונים במדינה שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה כאן תגובות ומתקשה להאמין שיהודים כותבים אותם (ואולי לא?)

למה להיתמם ולהתיחס לכל ענין כאילו הוא משפטי טהור ו/או מנותק מהמציאות בשטח.

דמוקרטיה אוטופית זה נחמד אבל עובד אם יש לכל הצדדים אינטרס בקיומה ושמורה.

הדמוקרטיה היא לא המטרה, המטרה היא לחיות בבטחון בארצינו במדינה יהודית, זה יותר חשוב ממדינה דמוקרטית (לכאורה) מדינת כל אזרחיה וכו וכו הצהרות יפות. אתם יודעים שהמדינה "היהודית והדמוקרטית" (כן כן תקפצו ותגידו שאין חיה כזאת) לא תתקיים ככזאת הרבה זמן לאחר שהערבים ישיגו רוב ושלטון.

חיבים להבין שהערבים זה לא מיעוט כמו יהודים בארה"ב או רוסים בקנדה. יש כאן מלחמת קיום מתמשכת וכוונות הצד השני אינן לשלום.

חייבים לשמור על האדמות בשליטתינו, אי אפשר להתפרק מכל הנכסים בשם הדמוקרטיה/המשפט.

אכן לעתים גם עושים דברים נכונים במדינה שלנו.

אתה צודק!

אני מציע שבשלב ראשון לא נאפשר להם לקנות קרקעות

בשלב השני נעביר חוק שיחייב אותם ללכת עם טלאי אדום עם סהר עליו, שנוכל לזהות אותם

בשלב השלישי נעביר חוק שערבים לא יכולים להתקבל למקומות עבודה, לא יכולים להכנס לחנויות של יהודים ולא יכולים ללמוד במקומות של יהודים

ואח"כ אפשר להיות יצירתיים

למשל, אפשר להצעיד אותם מאילת עד קרית שמונה באוגוסט, בלי מים (כי מה לעשות שהחורף פה זה לא באמת חורף), מי שיפול בדרך נירה בו.

נקרא לזה "טיילת המוות"

אולי גם נשרוף ספרים של ערבים ונגלח להם את השפם (נערי אורי אריאל האלה שובבים, כל הזמן מציקים לערבים)

וכמובן שכל זה בהומור

אני לא רואה בחוק הזה דבר נוראי, סתם לא צודק במקרים מסויימים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...