הפלישה מסודן - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפלישה מסודן

avidan28

Recommended Posts

יומיים שלושה....

המסתננים האלה כבר יושבים לנו על הוריד יותר משבוע.אם לא נמצא פיתרון איך להחזיר אותם למדינת המקור שלהם נצטרך לטפל בהם וזה יהיה לנו הוצאות

גדולות ולא ממש רצויות.ציינתי בתגובות קודמות שלי שאל לנו להתערב בבעיות פנימיות של מדינה זו או אחרת.

כאשר 2 חברה הולכים מכות תמיד השלישי חוטף את המכות לא?...פתגם ישראלי ידוע...תנו להם לאכול אחד את השני אנחנו נאכל פופקורן וניראה את האקשן.

רצח עם או לא תמיד יהיו אחרים שיתפסו את מקומם.כל המלחמה הטפשית הזו היא על שטחים.פחות מליון חצי מיליון העולם גם ככה עוד מעט מגיע לתפוסה מלאה..

אני לא מתרגש מזה להיפך זה מסקרן לראות שני שבטים הורגים אחד את השני.

בוואלה היה כתוב שזו יוזמה של ממשלת סודן - מי אנחנו שנתערב בבעיות פנימיות.טיהורים אתניים היה גם בבוסניה איפה הייתם אז??.פתאום בגלל שהם סודנים

פרימיטיבים אז הם מסכנים יותר ואומללים יותר..

אחרי דיעות כאלה מתפלאים שאדם נדרס ברחוב, ואף אחד לא עוצר כדי לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 202
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

טכנית, אפשר. מוסרית - רק אם אתה ממש אנוכי וזבל והשואה לא לימדה אותך דבר ולצערי הרב, יש יותר מדיי אנשים כאלו בקרבינו.

מה שמדהים אותי, זאת הבורות העמוקה של רבים מכם בנושא, והטענה שהם באו להדביק יהודים באיידס, היא עלילת דם לכל דבר!

הם פליטים! הם פליטים כי בארצם מצפה להם רצח, אונס ורעב מחפיר. הם פליטים כי במצריים כבר הפכו אותם לבנק איברים חיי ונושם!

ההשוואה של יהודי גרמניה בתקופת השואה לפליטי דרפור היא מגוכחת! לפני השואה, יהודים נהנו משוויון זכויות בחברה ומדינה מערבית. הם יכלו ללמוד ולהתקדם וגם היה איפה. בסודן אין איפה. האנשים האלו חיו, עד לתקופת המלחמה, בבקטות מבוץ, ואם ההצדקה שלך לגרוש שלהם היא ש"הם לא יכולים לתרום לנו כלום" אז פשוט אין לך לב ומוסר! אם הם יתדרדרו לפשע, אז זה יקרה מאותן הסיבות שעולים מחבר העמים ואתיופיה התדרדרו לפשע: עוני, ניכור, ירידה במעמד המשפחה, והעיקר - מערך הקליטה הקלקול שלנו (היתה על זה כתבה מורחבת באחד מעיתוני הסופ"ש).

שוודיה קיבלה כ-1300 פליטים יהודים לארצה. נתנה חסות מלכותית לאחרים, אשר הצילה את חייהם ולא נתנה לנאצים לפגוע בהם, ואתם מתנפחים על 200 פליטים, שגורלם לא נופל מגורלם של היהודים בשואה, וממציאים שטויות כמו "הם באו להדביק יהודים באיידס"? תתביישו לכם!

ופותח הת'רד - אתה גזען קטן ושפל. אף אחד לא משלם 100 דולר בגבול. אולי ברוסיה, 1000 אם יש לך משהו חשוד במזוודה. אין להם 100 דולר או שלא היו הולכים לכאן ברגל. תמצא זוג תאי מוח, תשפשף אותם חזק חזק אחד בשני ותראה שכל מי שמנסה לחצות את הגבול סתם כך, לא עושה זאת בתשלום של 100 דולרים - לפחות את מג"ב אי אפשר עדיין לשחד ככה. הם פשוט נעצרו ע"י כוחות משמר הגבול והועברו למתקן כליאה, משם לטיפול הרווחה אשר אין לה תקנים, כסף וזמן. אח"כ לרמת אביב ורמה"ש, משם הם נזרקו לכלבים כי "הם משחירים את הערים הלבנות שלנו והורסים לנו את האופוריה". וזה לא הם שעורכים הפגנות בגן הורדים - זה סטודנטים ועוד איזה אחד שעומד בראש כל הסיפור. המחאה שם שקטה, הם סתם יושבים שם ומדברים. גם הפליטים סתם יושבים שם כאילו זה קמפינג. אף אחד לא בנה להם מאהלים ובולשיט. אין מה להשוות בין מפוני ההתנחלויות ועזה. כל מי ששם אשר נותן להם , בגדים וטיפול רפואי עושה זאת בהתנדבות, כך שאל תדאג לקופת המדינה - זה לא בא, וספק אם יבוא משם.

חקוק בסלע.

מה אם קצת "להיות אור לגויים" - אפילו באירופה היו אלפי יהודים שניצלו מגורל דומה בזכות טוב ליבם של אנשים שלא חשבו ש"הם באו לפה לנצל את טוב ליבנו"...פותח התרא'ד - אתה באמת אדם קטן ושפל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, אני לא מכיר את הפתגם הישראלי שלך.

תגיד, גם לפני 65 שנה היית אומר משהו כמו "נו, מה זה פחות 6 מיליון, העולם גם ככה עוד מעט מגיע לתפוסה מלאה"?

זה לא מפני שהם סודנים, אלא כי הם באים אלינו. כשפליטים מבוסניה יגיעו לישראל, אז נדבר גם עליהם.

ובלי קשר - תלמד כבר לפסק, ודי עם כל ירידות השורה האלה. בלתי אפשרי לקרוא את התגובות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יומיים שלושה....

המסתננים האלה כבר יושבים לנו על הוריד יותר משבוע.אם לא נמצא פיתרון איך להחזיר אותם למדינת המקור שלהם נצטרך לטפל בהם וזה יהיה לנו הוצאות

גדולות ולא ממש רצויות.ציינתי בתגובות קודמות שלי שאל לנו להתערב בבעיות פנימיות של מדינה זו או אחרת.

כאשר 2 חברה הולכים מכות תמיד השלישי חוטף את המכות לא?...פתגם ישראלי ידוע...תנו להם לאכול אחד את השני אנחנו נאכל פופקורן וניראה את האקשן.

רצח עם או לא תמיד יהיו אחרים שיתפסו את מקומם.כל המלחמה הטפשית הזו היא על שטחים.פחות מליון חצי מיליון העולם גם ככה עוד מעט מגיע לתפוסה מלאה..

אני לא מתרגש מזה להיפך זה מסקרן לראות שני שבטים הורגים אחד את השני.

בוואלה היה כתוב שזו יוזמה של ממשלת סודן - מי אנחנו שנתערב בבעיות פנימיות.טיהורים אתניים היה גם בבוסניה איפה הייתם אז??.פתאום בגלל שהם סודנים

אתה מוכן להרגיע? אתה מדבר כמו נאצי,גם הנאצים אמרו שהיהודים עלוקות ומוצצי דם.אתה משתמש באותו סגנון.

אם כל הכבוד לדבריך .הפעם הלכת רחוק מידי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעניין אחר - מה דעתכם על אדישות המצרים לנוכח ההסתננויות דרך הגבול? תכל'ס בעיה מתמשכת מאז קום המדינה, אבל בזמן האחרון המצב נעשה כבר בלתי נסבל. לדעתי הגיע הזמן לארגן לחץ בינלאומי על מצרים שתעשה משהו בנידון (עיבוי האבטחה בגבול סודאן, נקודת ביקורת בסואץ, או כל פתרון אחר) בזמן שישראל עצמה תקים גדר נוסח איו"ש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום בוקר טוב - ארה"ב ואירופה התערבו במלחמה בבוסניה וסלודבאן מילוסביץ נתפס ונישפט. אולי אם היו מצליחים לפעול באותה עוצמה נגד היטלר היו פה עוד כמה יהודים - אולי אפילו קרובי משפחה שלך (לא מכיר אותך אישית אבל להרבה יהודים יש).

בוסניה רחוקה מאוד מישראל איך אתה בדיוק רוצה שיגיעו אילנו פליטים :screwy:.

ולצורך העניין - למיטב זכרוני - כן קלטה מספר פליטים מבוסניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סודן היא מדינה עוינת לישראל. מצד שני, סודן גם עוינת ל-50% מתושביה. זה שהם תושביה, זה אומר שהם עוינים את גם כן?

סודן היא עדיין מדינה ערבית ועויינת לישראל.

מה הקשר? כשצה"ל יפסיק לעבוד והפלסטינאים יבצעו רצח עם, אז הטענה הזו תהיה רלוונטית.

בטח שזה רלוונטי. מה, אתה רוצה לחכות עד שהפלסטינים ירצחו את כולנו?

קרא שוב את הכתבה שעמרי הביא (ציטטתי אותו בתגובה הקודמת). הפליטים שאינם מדרפור יוחזרו. אני מדבר על 200 הפליטים מדרפור.

מאיפה לך שהם באמת יוחזרו?

לגבי ה-200 פליטים מדרפור, מדובר כבר לא ב-200 אלא ב-1,200, ועוד מעט זה כבר יהיה 200,000.

באופן אישי, אני לא מוכן לקלוט אפילו לא פליט סודני אחד. לעומת זאת, אם זה היה מדובר בפליטים ממיקרונזיה, למשל, אז זה כבר היה סיפור אחר.

לישראל יש יכולת לעזור. לאלפי פליטים לא, אבל ל-200 כן. אני גם מסכים שישראל יכולה לשמש כתחנת מעבר לפליטים למדינות אירופה, ויש הבדל בין זה לבין גירוש הפליטים חזרה לסודאן או מדינות ערב.

ישראל בקושי מצליחה לטפל בפליטים מגוש קטיף וצפון השומרון, אז איך אתה מצפה שהיא תטפל בפליטים מסודן?

זה לא מפני שהם סודנים, אלא כי הם באים אלינו. כשפליטים מבוסניה יגיעו לישראל, אז נדבר גם עליהם.

למה מה קרה? נהפכה להיות מרכז קליטה לכל פליטי העולם?!

בוסניה רחוקה מאוד מישראל איך אתה בדיוק רוצה שיגיעו אילנו פליטים :screwy:.

ולצורך העניין - למיטב זכרוני - כן קלטה מספר פליטים מבוסניה.

צודק! אכן קלטה פליטים מבוסניה, למרות שהיינו צריכים להפנות אותם למדינת רווחה נוצרית שתקלוט אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סודן היא עדיין מדינה ערבית ועויינת לישראל.

אז מה? גם גרמניה הייתה מדינה עוינת למדינות אירופה בזמן מלחמת העולם. זה אומר שהתושבים היהודים בה היו הפקר?

בטח שזה רלוונטי. מה, אתה רוצה לחכות עד שהפלסטינים ירצחו את כולנו?

על מה אתה מדבר, ואיך זה קשור לנושא הדיון? ומה זאת אומרת "לחכות"? מה הקשר?

מאיפה לך שהם באמת יוחזרו?

לגבי ה-200 פליטים מדרפור, מדובר כבר לא ב-200 אלא ב-1,200, ועוד מעט זה כבר יהיה 200,000.

מאיפה לך שהם לא?

ומאיפה לך שאלה 1200? המאמרים מדברים על כ-1000 פליטים בסך הכל, מתוכם רק 200 מדרפור. ורק עליהם אני מדבר כאן.

באופן אישי, אני לא מוכן לקלוט אפילו לא פליט סודני אחד. לעומת זאת, אם זה היה מדובר בפליטים ממיקרונזיה, למשל, אז זה כבר היה סיפור אחר.

מה זה משנה מאיפה הפליטים? מה, זה שממשלת מיקרונזיה פעם אחד הצביעה בעדנו באו"ם זה אומר שכל המיקרונזים אוהבי ישראל?

ישראל בקושי מצליחה לטפל בפליטים מגוש קטיף וצפון השומרון, אז איך אתה מצפה שהיא תטפל בפליטים מסודן?

תחזור על אחד התגובות הקודמות שלי. מפוני גוש קטיף אינם פליטים, ולכן הם לא רלוונטים לדיון.

למה מה קרה? נהפכה להיות מרכז קליטה לכל פליטי העולם?!

צודק! אכן קלטה פליטים מבוסניה, למרות שהיינו צריכים להפנות אותם למדינת רווחה נוצרית שתקלוט אותם.

על כל מדינה לקלוט פליטים במסגרת היכולת שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה? גם גרמניה הייתה מדינה עוינת למדינות אירופה בזמן מלחמת העולם. זה אומר שהתושבים היהודים בה היו הפקר?

אני חושב שזה די ברור שמבחינתו הוא לא היה נותן מחסה ליהודים - וגם לא מבין למה נתנו מחסה מלכתכילה... מבחינתו חסידי אומות העולם הם פשוט חבורה של פריארים שסיכנו את חייהם... הוא אפילו לא היה מוכן לסכן כמה שקלים בשבילהם...

זה הערכים לפיהם הוא חיי. מסתבר להיות יהודי לא מחסן אותך מלהיות נבלה באותה מידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה כל דבר את משווה למלחמת עולם??

להזכירך, ישראלים ויהודים מזה שנים רבות משווים כל דבר לשואה. גם פינויי של מאחזים לא חוקיים.

כשזה נוגע לדמך אז אתה זועק "גוועלד! לא עוזרים לי!", אבל כשמתבקש ממך לעשות אותו הדבר אז "על הזין שלי, אני לא מתערב".

במדינות ערב צדים אותם לאיברים? אוקיי לא בעיה שלנו.את יודעת אסור לאדם להתערב בתהליך הטבעי של הטבע.כאשר את רואה אריה אוכל צבי או ארנב את

מתערבת???.לא?. נכון?.יפה אותו דבר פה.

מצויין! אז כל הכבוד לעולם הנאור אשר לא התערב בשואת היהודים! הרי הם היו ארנבים והנאצים ועוזריהם היו בסה"כ אריות רעבים. :screwy:

סחר בבני אדם (או חלקי גופם, לצורך העניין), איננו "תהליך טבעי של הטבע", והסודנים אינם צבאים או ארנבים.

הם הפליטים האלה הביעו דעה בעדנו נגד הפלסטינים? לא.שהם היו תושבי סודן הם יכלו בקלות לתמוך בנו ולהכריע את הכף לטובתנו בהצבעות....אבל לא....אנחנו לא מעניינים אותם ממש שהיה להם טוב והיה להם כח השפעה.

באיזו סדרת ריאליטי אתה חיי? לאנשים האלו אין דיעה עלינו ועל הפלסטינים, ובמדינתם שלהם אין להם מילה/השפעה בכל הנוגע לעצמם, שלא לדבר עלינו. ועל אילו הצבעות אתה מדבר לכל הרוחות? אתה ממציא דברים מהאויר עכשיו כי הטיעונים שלך לא משהו, או שאתה פשוט אינך יודע כלום על סודן?

זה לא כמו פה שיש להם ומחשב בכל בית. לרובם אין בית, במקרה הטוב מחנה פליטים עם אוהלים או בקתות אשר עשויות מבוץ וגללי פרות.

מעניינת רק כמחנה פליטים פה רק אפשר לנצל אותה....הם שמעו שאנחנו מדינה הוגנת ומדינת רווחה.

כן, זה בדיוק מה שרבים אומרים על היהודים. שהם רק רוצים לנצל את אירופה/אמריקה/אוסטרליה (מחק את המיותר).

ברגע זה ויתרת על זכותך להתלונן על כך שארה"ב דחתה ספינת פליטים יהודים והכריחה אותה לפנות לאחור ולחזור לתופת, ובכלל, על העובדה ש"העולם שתק".

סודן אינה מדינת אוייב, היא דיי נייטרלית. היא לא מדברת עלינו ולא מתעניינת בנו ולא אנחנו בה. אין לנו שום יחסים דיפלומטיים איתה, וכרגע, האנשים הללו, הם פליטים מהסיבה שהמדינה שלהם הפכה להיות להם לאוייב.

מרבית הפליטים חיים על המדשאה בגן הורדים ולא בבתי מלון אז תפסיק להתבכיין כי זה לא בא מהויזה של אמא שלך אלא מאיזו עירייה (ארנונה של מי שחיי בעיר הזאת, קרוב לוודאי לא שלך), ואותם "נזקקים שלנו שחיים ברחוב"... מתי פעם אחרונה נתת תרומה? או איזה שקל לקבצן? אתה בטח מאלו שכשבא אליך חירש-אילם ומבקש תרומה, אתה אומר שאתה לא יודע לקרוא מה כתוב על הפתק שלו. ממש מסכן! כמה נשים אנוסות וילדים יתומים פשטו ממך את העור והגידים ממש! BOO HOO

למה לא. כמה אלפים פה, עוד כמה אלפים שם, ותוך זמן קצר אנחנו נהיה מיעוט בארצנו.

נו כן בטח, עוד מעט יהודים יהיו רוב בארה"ב. :screwy:

הת'ראד הזה פשוט גורם לי להתבייש שאני ישראלי.

עם כמויות האנשים האנוכיים, הגזענים והצבועים שחיים פה, כן, גם לי. המוסר הכפול הזה שלפיו אנשים רבים חיים כאן פשוט הורג אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוקר טוב

אמת לא ציפיתי ממך לכזו הטפת מוסר ויטניר אולם את בהחלט יכולה להיות לוחמת לזכויות האדם.אני מאד מעריך אותך בדעות שונות כמו שחברי כנסת משני צדי

המתרס כמו ש"ס ומרצ שותים קפה יחד בבופה של הכנסת...

להיות בעל דיעה "אני לפני כולם זה לא פשע.לחשוב אני חשוב יותר" זו תכונה שכל אחד צריך לחשוב עליה.אגואיזם זה חלק מהצד האנושי בנו.יש כאלה שמקצינים (כמוני לדעתך אני מניח) ובהחלט לא מגלים

(עניין במי שלא מעניין אותם.אולם אם היית מכירה אותי היית יודעת שלמען החברים שלי אני מוכן לעשות הכל.אפילו לתרום כליה או ריאה כי ככה אני חושב.אלה חברים שלי והם הכי חשובים לי

בעולם.בקשר לאותם פליטים שאת כל כך בלהט וחירוף נפש מגינה על פלישתם..נו את רואה שיש כאלה שחושבים כמוני שכאלה שחושבים כמוך.זה רק מראה חיץ בחברה שלנו מראה על חוסר סבלנות

לשונה (וזה לא רע בכלל) מראה על חוסן חברתי מסויים שחשוב לשמור עליו כל אלה שמוכנים לקבל

כל אחד בטענה "כולנו בני אדם" זה מראה על תמימות יתרה לדעתי.את תחשבי ככה גם על מחבל מתאבד ותעבירי אותו את הגבול לתוך רק כי הוא "בן אדם" אבל עם חגורת נפץ ??

איפה הקו האדום שלך?.איפה ההגיון?.היו כבר כמה כאלה כמו טלי פחימה ואני מקווה שאת לא

חושבת בצורה רדיקלית כמוה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...