מעוניין במסך LCD למחשב 19in, מחיר 1500-1700 - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין במסך LCD למחשב 19in, מחיר 1500-1700

ofirr

Recommended Posts

Bagheera תודה עבור העזרה הנרחבת.

נכון לעכשיו אני הולך לקנות את הvp930b.

תגיד "Power device form factor " לVS יש פנימי לעומת החיצוני של הLG. יש לזה משמעות ועדיפות? היכן נמצא ההתקן כח של המסך? חיצוני או פנימי?

ידוע לך מתי המחירים של המסכים ירדו?

למשל מחירי המעבדים אמורים לרדת בחודש הקרוב בגלל יציאת מעבדים חדשים, אני לא חושב שזה עובד ככה גם במסכים.

אבל אתה מתעסק בתחום הזה ולכן אני שואל, יש לך מושג מתי המחירים של המסכים אמורים לרדת או שאי אפשר לצפות לזה?

ולגבי הvp930b ידוע לך אולי איפה אפשר לקנות את מסך המחשב הזה באיזור הדרום? אולי באיזה רשת שיש להם? אופיס דיפו נכנסתי ולא מצאתי באתר שלהם.

וגם אם לא יש המלצה מאיזה חנות לקנות , חשוב שתיהיה כמובן חנות אמינה. http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=369995

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחירים של מסכי LCD די יציבים בחצי שנה האחרונה...

ברגע שיתחילו לצאת יותר מסכים עם פאנלים איכותיים נתחיל לראות ירידת מחירים וכרגע לא ברור מתי זה יהיה.

בבאר-שבע יש לך כמה חנויות מוכרות מאוד כמו KSP ו Ivory ששווה לבדוק אם הם יכולים להביא לך את הדגם הזה.

פנדה מחשבים פתחו סניף בבאר-שבע ויש להם את המסך http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=39_371_1279&products_id=5561

ויש הרבה חנויות מקומיות (לא רשת) ממש טובות בבאר-שבע. תסתובב 10 דקות בעיר העתיקה ותראה כמה חנויות. יש אחת שקניתי ממנה פעם כ.מסך (שלא זוכר את שמה) ליד קניון הנגב. יש בביג גם איזה חנות...

תסתובב קצת. תחפש. לא צריכים להאכיל אותך הכל בכפית.

לפחות נסגרת על המסך. תתחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחירים של מסכי LCD די יציבים בחצי שנה האחרונה...

ברגע שיתחילו לצאת יותר מסכים עם פאנלים איכותיים נתחיל לראות ירידת מחירים וכרגע לא ברור מתי זה יהיה.

בבאר-שבע יש לך כמה חנויות מוכרות מאוד כמו KSP ו Ivory ששווה לבדוק אם הם יכולים להביא לך את הדגם הזה.

פנדה מחשבים פתחו סניף בבאר-שבע ויש להם את המסך http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=39_371_1279&products_id=5561

ויש הרבה חנויות מקומיות (לא רשת) ממש טובות בבאר-שבע. תסתובב 10 דקות בעיר העתיקה ותראה כמה חנויות. יש אחת שקניתי ממנה פעם כ.מסך (שלא זוכר את שמה) ליד קניון הנגב. יש בביג גם איזה חנות...

תסתובב קצת. תחפש. לא צריכים להאכיל אותך הכל בכפית.

לפחות נסגרת על המסך. תתחדש.

לגבי KSP, אם היה להם זו החנות הראשונה שהייתי הולך אליה, אבל אין להם את הVP930B

יש להם את ה971P ואת הL1970HR (שבהתחלה רציתי לקנות מהם) אבל זה לא עוזר לי ולא רלוונטי.

לגבי אייבורי אני אכנס לאתר שלהם כבר ואבדוק אם יש להם, שוב - השאלה אם הם אמינים,

כי בקניית מחשב מהם אני יודע שהם על הפנים, המדיניות מדיניות החלפה בחלקים שכבר אצלם השאלה איך הם במדיניות החלפת מסכים ואחריות.

אני חושב שהוא ביקש חוות דעת על מקום עם שירות טוב ואחריות מאנשים שכבר קנו והתנוס. לדעת למצוא מליון חנויות בזאפ - או לבדוק בחנויות ברחוב זה לא בעיה.

בידיוק, אני רוצה חנות אמינה שיש המלצה עליה מאנשים שכבר קנו בה. אם קנית בחנות כלשהי או ידוע לך על חנות אמינה או לכל אחד אחר , אשמח לקבל המלצה.

פאנדאס אני לא יודע אם היא חנות אמינה, אשמח לתשובה ממך אם קנית מהם משהו/ידוע לך על החנות

ועל איזה חנות אתה מדבר בביג? יש שם את -דיפו אבל רשמתי שאין להם את המסך הזה.

חזרה לנושא וכמה שאלות:

בנוגע ל"Power device form factor ", לVS יש פנימי לעומת החיצוני של הLG. יש לזה משמעות ועדיפות? היכן נמצא ההתקן כח של המסך? חיצוני או פנימי?

ומשהו נוסף, מה אומר הנתון הבא לגבי המסך - 20ms (rise + fall) וגם מה זה אומר Swivel270?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט מאוד, הספק כוח ב VP930 פנימי וברוב המסכים של חיצוני, יתרון משמעותי לדעתי ל VP930 ולכל מסך בעל

ספק פנימי על פני מסך בעל ספק חיצוני.

זמן התגובה שחור->לבן->שחור של ה VP930 הוא 20ms, הנתון הנ"ל בד"כ לא מפורסם במסכי TN פשוטים שם החברות נוטות

לקחת את מעבר האפור->אפור הכי מהיר ולפרסם אותו אפילו אם יש למסך מעברים אחרים אשר לוקחים זמן רב יותר.

Swivel זה אפשרות לשנות את כיוון המסך מבלי להרים את הבסיס מהשולחן, אתה מוזמן לעבור על החלק שדן בארגנומיה

של מסכי LCD בחלק ב של המדריך באתר, בעברית זנ נקרא שינוי כיוון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום הלכתי לבדוק מסכים מה ההבדלים מבחינת זוויות ראייה,עומק צבעים וכו'.

נכנסתי לאופיס-דיפו, ולא מצאתי לא את ה2007wfp/fp ולא את הviewsonic vp930b.

היה להם את הסמסונג 971p ועוד מסכי TN.

מי שמכיר את אופיס דיפו (או שזה רק בסניף ב"ש מתחם ביג) כל המסכים מחוברים לאותו מחשב, ובכולם מוצג שומר מסך אחד

שומר מסך "אקווריום" עם דגים נעים ורקע שחור.

ניסיתי לזוז קדימה,אחורה,לצד לראות אם רואים הבדלים. אבל כלום. לא שמתי לב לכלום.

ראו אותו דבר מכל הצדדים, אותם צבעים.

לדעתי זה בגלל שומרי המסך, ביקשתי אם אפשר לשנות את זה, הם אמרו שלא.

עכשיו השאלה למה שזזתי לצדדים, ראיתי הכל אותו דבר ללא שינוי. ורואים בהם ממש מעולה (כן כן מסכי TN)

או אם זה באמת כמו שאני חושב בגלל השומר מסך "אקווריום דגים" הזה.

(אגב אני חייב לציין, גם באופיס דיפו אין לאנשי מכירות ידע מה זה "פאנלים" והם לא ידעו מה אני רוצה בכלל ועל מה אני מדבר)

זה היה באופיס דיפו, נכנסתי לאחר מכן לפנדה מחשבים ושם יש למוכרים מסך 17inch בטוח פאנל TN.

האחראי שם סיבב לי את המסך, ראיתי בכמעט 90 מעלות לאמצע המסך ולא ראיתי שינוי בצבעים. אני לא יודע למה לא הרגשתי בזה.

להם בניגוד לאייבורי ואופיס-דיפו היה את הvs שעולה שם 1670[משהו כזה] אבל ראיתי שכתוב על הקרטון את הדגם vp930 (בלי b), נראה לי דגם ישן יותר, אני צודק?

ולגבי ה2007wfp/fp גם זה וגם זה לא נמצאים במלאי שלהם אבל ניתן להזמין, דיברתי עם האיש מכירה שאחראי על המקום שם.

שאלתי אותו אם הוא מבין בפאנלים, ואני חייב לציין שבסניף ב"ש - מתחם ביג, האיש היה כנה איתי לאורך כל הדרך.

בתשובה לשאלה שלי הוא אמר שהוא לא מבין בזה כמעט כלום (הוא הראה ידע שVA וIPS זה לגיימרים וגראפיקאים בעיקר וחוץ מי זה לא זכור לי משהו נוסף).

אני זה שלימדתי אותו יותר מאשר הוא אותי אפשר להגיד.

שאלתי מה רוב האנשים קונים, הוא אמר לי שהרוב קונים את הvp930.

לגביי הדל אני יודע שהצבא משתמש איתם, ומתעסק רק עם המסכים שלהם, הוא הבהיר לי שזה רק בגלל שהם הציעו את ההצעה הכי נמוכה למכרז.

שוב אני לא יודע למה לא הבדלתי ב"בריחת צבעים" שכולם מדברים שזזים אחורה או זזים לצדדים.

דבר נוסף ל2007wfp/fp יש כניסות קומפוננט? מצאתי "קומפוזיט" ואני לא יודע אם זה אותו דבר.

ועוד משהו... זה נכון שעבודה ממושכת עם מסך LCD גורמת ליובש בעיניים,עיניים אדומות? אם כן בכולם או רק בTN? יש לי חבר שאמר לי את זה היום ואני רוצה לדעת אם זה באמת ככה או שזה בסוג פאנלים מסויימים או שזה רגישות שלו בכלל למשהו בLCD.

אשמח לתשובות בנושא, אופיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שראית הם פאנלים של VA ו-TN מודרניים,שהם בעלי זויות צפייה אופקיות דומות מאד ההבדל הוא בזויות האנכיות,כאשר יהיה טוב מ- ובשני הכיוונים.

כשבודקים מסכים חשוב לקחת איתך סרט או שתיים ותמונות כדי לבדוק את התנהגות המסכים,לשם-לב לבהירות, הצבעים, החדות ביניהם, לבדוק שהמסך ברזו' המתאימה ולשחק קצת עם ה-OSD וכ"ו וכ"ו

מוזר שבאופיס דיפו לא נתנו לך גיש למחשב אבל שם גם הכל מחובר אנלוגית ויש ירידה באיכות של המסכים כי הם מחוברים בשרשרת, כך שקשה לשפוט.

בכל זאת שמתי לב לזה שה971P היה טוב יותר זה דווקא היה לי די בולט והוא היה גם קל מאד על העיניים.

חבל שאין פנדס בי-ם או בגוש-דן אני חייב לבדוק את ה-VS הזה.

איך התרשמת ממנו מבחינת הבהירות שלו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שראית הם פאנלים של VA ו-TN מודרניים,שהם בעלי זויות צפייה אופקיות דומות מאד ההבדל הוא בזויות האנכיות,כאשר יהיה טוב מ-VA ובשני הכיוונים.

כשבודקים מסכים חשוב לקחת איתך סרט או שתיים ותמונות כדי לבדוק את התנהגות המסכים,לשם-לב לבהירות, הצבעים, החדות ביניהם, לבדוק שהמסך ברזו' המתאימה ולשחק קצת עם ה-OSD וכ"ו וכ"ו

מוזר שבאופיס דיפו לא נתנו לך גיש למחשב אבל שם גם הכל מחובר אנלוגית ויש ירידה באיכות של המסכים כי הם מחוברים בשרשרת, כך שקשה לשפוט.

בכל זאת שמתי לב לזה שה971P היה טוב יותר זה דווקא היה לי די בולט והוא היה גם קל מאד על העיניים.

חבל שאין פנדס בי-ם או בגוש-דן אני חייב לבדוק את ה-VS הזה.

איך התרשמת ממנו מבחינת הבהירות שלו ?

לא חושב שזה מוזר שהם לא נתנו לי גישה לעכבר ולבדוק את המסכים, כי כמו שאמרתי כל המסכים מחוברים לאותו מחשב (וכמו שאמרת בשרשת בצורה אנלוגית).

ואם אקבל גישה למחשב כל המסכים יראו אותו דבר, ואחרי זה עוד אנשים יבקשו גם והם כנראה רוצים למנוע את זה.

אבל בכל זאת לא הייתי קונה מהם, הם יקרים יותר מדיי. יש חנויות כגון פנדה , KSP ועוד שיותר זולים.

כן שמתי לב שם ל971P, ואכן ראיתי חדות צבעים דיי טובה יותר, אבל אם אתה רוצה ללכת עליו לא ממליץ לך עדיף לך את הvp930b. או אם אתה יכול להגיע לתקציב של 2200 בערך ולקנות את הDELL 2007WPF זה בכלל יהיה מצויין (פאנל S-, רכזת USB במסך, תכונות כגון: תמונה בתוך תמונה,תמונה ליד תמונה, ועוד כניסות למסך), כי שחושבים על זה כדאי מאוד לשדרג למסך 20inch אם כבר ולא ל19inch.

לגבי הvp930b בסניף שלהם ב"ביג" אין עמדות מסכים לראות את המסכים, כל המסכים היו בקרטונים, המסכים היחידים שיכלתי לראות אלו מסכי הLG של אנשי המכירות שהם 17inch.

דיברתי עם האחראי בסניף הזה גם לגביי מדיניות החלפת המסכים, והמדיניות היא שלאחר קניית מסך אני יכול לפתוח ולחבר את המסך אצלו בחנות, נבדוק שם אם יש פיקסלים מתים, ואם יש ואפילו רק 1, המסך יוחלף.

שאלתי אותו מה יקרה עד שאקבל מסך חדש. אקח את זה בנתיים או אאלץ להסתדר עם המסך הישן שלי. והוא אמר שזה קורה לעיתים נדירות ו"נסתדר".

לגבי סניף שהכי קרוב אליך, שזה הסניף הראשי שלהם הוא ב-פארק עסקים דרומי - קיסריה. רחוב אשל 2 , מבנן 3 , בניין אופק 1.

ואם אתה אומר שהזוויות האופקיות של הפאנלים TN,VA, דומות מאוד, ואם זה ככה אז מה שמפריד בין הVA והIPS לTN זה עומק צבעים שגם דיי קשה להרגיש אותו.

אז עדיף להשקיע בהרבה פחות ולקחת מסך TN. כי אני לא זז עם הכיסא אחורה וקדימה. לא חושב?

ולעוד כמה שאלות:

*מסכי TN מאמצים יותר את העיניים, מעייפים אותם? או שהפאנלים האחרים עושים את זה?

*ל2007wfp/fp יש כניסות קומפוננט? מצאתי "קומפוזיט" ואני לא יודע אם זה אותו דבר.

*זה נכון שעבודה ממושכת עם מסך LCD גורמת ליובש בעיניים,עיניים אדומות? אם כן בכולם או רק בTN? יש לי חבר שאמר לי את זה היום ואני רוצה לדעת אם זה באמת ככה או שזה בסוג פאנלים מסויימים או שזה רגישות שלו בכלל למשהו בLCD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למי שעובד הרבה עם טקסטים יהיה יתרון לפאנל שהוא לא TN. יחד עם זאת, נתקלתי פה בכמה שציינו שיש להם TN בעבודה ואין להם בעיה איתו ולאחד מהם אפילו יושב בבית ה-2007...

2. composite או component - אפשר לומר שהם שני הפכים (כמו השמות שלהם), בפשטות הראשון והנחות יותר, מכיל בתוכו את כל רכיבי התמונה והשני והאיכותי יותר מחלק את הנתונים ל-3 רכיבים נפרדים (3*RCA).

החיבור הראשון הוא כמובן הוותיק יותר אבל יש בו עדיין יישומים, הקומפונט מיועד במסכים לקונסולות בעיקר והוא החיבור שנפוץ לDVD.

בדל יש לך גם S-Video שבתוכו הפרדה לשני ערוצים.

20" היחידי שאני יודע שמגיע עם קומפוננט הוא אסוס PW201

3. ל-LCD יש בהירות שהיא גבוהה מאד יחסית לCRT ומכאן אולי הבעיה, אך כמובן שרמת הקרינה נמוכה בהרבה.

כל שימוש ממושך במסך איזה שלא יהיה מייבש את העיניים ורצוי לעשות הפסקות תכופות (יש אפילו תוכנות עזר לכך)

כדאי לך לקרוא את המדריך של ארז בסטיקי - מדריך ל-LCD חלק א.

* לא הבנת אותי נכון בקשר לז.הצפייה -

TN גרוע בזויות אנכיות.

שיפור ניכר בזויות אנכיות.

IPS שיפור הן בזויות אנכיות והן באופקיות וביחס לVA

- גם פה אתה יכול לקרוא הסברים מפורטים ומצויינים, כולל , במדריך LCD חלק ב של ארז. תמצא אותו בסטיקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למי שעובד הרבה עם טקסטים יהיה יתרון לפאנל שהוא לא TN. יחד עם זאת, נתקלתי פה בכמה שציינו שיש להם TN בעבודה ואין להם בעיה איתו ולאחד מהם אפילו יושב בבית ה-2007...

2. composite או component - אפשר לומר שהם שני הפכים (כמו השמות שלהם), בפשטות הראשון והנחות יותר, מכיל בתוכו את כל רכיבי התמונה והשני והאיכותי יותר מחלק את הנתונים ל-3 רכיבים נפרדים (3*RCA).

החיבור הראשון הוא כמובן הוותיק יותר אבל יש בו עדיין יישומים, הקומפונט מיועד במסכים לקונסולות בעיקר והוא החיבור שנפוץ לDVD.

בדל יש לך גם S-Video שבתוכו הפרדה לשני ערוצים.

20" היחידי שאני יודע שמגיע עם קומפוננט הוא אסוס PW201

3. ל-LCD יש בהירות שהיא גבוהה מאד יחסית לCRT ומכאן אולי הבעיה, אך כמובן שרמת הקרינה נמוכה בהרבה.

כל שימוש ממושך במסך איזה שלא יהיה מייבש את העיניים ורצוי לעשות הפסקות תכופות (יש אפילו תוכנות עזר לכך)

כדאי לך לקרוא את המדריך של ארז בסטיקי - מדריך ל-LCD חלק א.

* לא הבנת אותי נכון בקשר לז.הצפייה -

TN גרוע בזויות אנכיות.

VA שיפור ניכר בזויות אנכיות.

IPS שיפור הן בזויות אנכיות והן באופקיות וביחס לVA

- גם פה אתה יכול לקרוא הסברים מפורטים ומצויינים, כולל תמונות, במדריך LCD חלק ב של ארז. תמצא אותו בסטיקי.

כבר קראתי את המדריך הזה, וראיתי את מה שכתוב שם לגבי הפאנלים.

אבל במעשי הלכתי לאופיס דיפו ופנדה כמו שאמרתי ולא ראיתי הבדלים בין המסכים עם פאנלים שונים ולכן אני שואל איפה פה כל ההבדלים.

רוב הסיכויים שבאמת צריך לראות סרט,תמונות,לעבוד עם המסך במשך זמן ואז אפשר לשים לב להבדלים.

לגבי מסך שמייבש את העיינים אני עובד עם FLATRON F700B, ולפעמים אני עובד איתו במשך כמה שעות והמסך פשוט מעולה.

שום יובש, אדמומיות בעיניים יש אם אני באמת יותר מדיי זמן איתו (המון שעות רצופות) אבל חוץ מי זה הכל מצויין.

וזו הסיבה שרציתי בהתחלה, אבל לא יודע אחרי כל מה שקראתי כאן וכל העיצות שנתנו לי וכל מה שלמדתי לא מתקרב למסכים שלהם.

למרות שאחרי אתמול אני עדיין תוהה איפה כל ההבדלים ואני עדיין מחכה לתשובה שתבהיר לי את העניינים.

מצפה שארז יגיב כי יש לו באמת תשובות ענייניות וברורות.

לגבי הזוויות, כן הבנתי אותך כבר בהודעה הראשונה. אבל אני בקושי אם בכלל נוטה להישען אחורה עם הכסא או קדימה. אז זה לא רלוונטי.

יותר רלוונטי אלו הזוויות האופקיות.

דבר נוסף שארצה לדעת, עם איזה מסך אתה עובד כרגע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם מסך CRT גמור ולקראת קניית מסך חדש.

CRT וLCD טכלוגיות שונות אי אפשר ולהסיק מנסיון ה-CRT שלך כלום לגביהם מבחינת יצרן ואפילו לא ל-CRT כי כל דגם בפני עצמו.

אתה ציינת שאתה עובד הרבה על מסמכים ומבין השורות אפשר להבין שיוצא לך לעבוד גם שעות ארוכות לפעמים על המחשב כך מבחינת מאמץ לעיניים, אם אתה רוצה ללכת על הצד הבטוח יותר עדיף מסך עם פאנל איכותי.

תנסה לצמצם לך אפשרויות לפי תקציב וצרכים לדגמים ספציפיים יותר בהם הדילמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם מסך CRT גמור ולקראת קניית מסך חדש.

CRT וLCD טכלוגיות שונות אי אפשר ולהסיק מנסיון ה-CRT שלך כלום לגביהם מבחינת יצרן ואפילו לא ל-CRT כי כל דגם בפני עצמו.

אתה ציינת שאתה עובד הרבה על מסמכים ומבין השורות אפשר להבין שיוצא לך לעבוד גם שעות ארוכות לפעמים על המחשב כך מבחינת מאמץ לעיניים, אם אתה רוצה ללכת על הצד הבטוח יותר עדיף מסך עם פאנל איכותי.

תנסה לצמצם לך אפשרויות לפי תקציב וצרכים לדגמים ספציפיים יותר בהם הדילמה.

לגבי הCRT והLCD, לא אמרתי שאלו טכנולוגיות זהות, פשוט אמרת ששני סוגי המסכים גורמים ליובש עם עבודה ממושכת . ואצלי זה לא ככה במסך הזה.

יכול להיות זה גם בגלל שאני לא עובד עם בהירות גבוהה, כי זה גורם לי לסינוור.

לגבי אפשרויות: נכון לעכשיו ההתלבטות היא בין vp930b ל2007wfp/fp . יותר לכיוון של הdell, כי כמו שאמרתי אני מעדיף לעבור מ17'' ל20'' ולא מ17'' ל19''.

ולגבי ההבדלים, אני אלך במהלך השבוע הזה לחנויות מחשבים פה בעיר, לבדוק איך רואים סרטים/תמונות ומה שניתן, אולי ככה יהיה אפשר להבדיל יותר.

ומה זאת אומרת "CRT גמור"? ירידה בחדות הצבעים? רצידות? איך זה מתבטא בידיוק?

בנוסף..הייתי מעוניין לתשובה מBagheera , עד עכשיו הוא סיפק לי תשובות מדוייקות שסיפקו אותי ונתנו לי רק יותר ידע. תשובה לגבי למה אני לא מבדיל בהבדלים בין סוגי הפאנלים כמו שרשמתי בהודעות הקודמות. כי בכל זאת גם בשומר מסך אני אמור להבחין בהבדלים. כי גם שם היו דגים זזים[לכל אחד צבע וגוון שונה].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל זאת גם בשומר מסך אני אמור להבחין בהבדלים. כי גם שם היו דגים זזים[לכל אחד צבע וגוון שונה].

עם שומרי מסך שמדמים אקווריומים הרבה יותר קשה להבחין בהבדלי הגוונים ואחידותם בצפיות מזוויות צדדיות. אולי ההבדלים יותר ניתנים לאבחנה עם מצגות ב-webshots שמתחלפות לאחר פרק זמן מספיק גדול על מנת לסקור את הפנלים מכל כיוון. הפנלים מסוג TN מתאפיינים בשינויי גוונים והצהבה שלהם מהסתכלות מזווית מסויימת והלאה ממנה כמו כאן http://hwzone.co.il/view-image/reviews-files/19_inch_simple/vangles_1900R.jpg .

אפקט השינוי בגוונים בולט עוד יותר כאשר אתה עובד עם דפי web, pdf או ובמהלך העבודה די בזה שאתה מזיז את ראשך כמה ס"מ הגוונים משתנים בקצה הרחוק של הפנל. מי שיש לו רגישות בראייה אפילו יבחין בחוסר אחידות בתאורה באזורים שונים במבט ישיר בפנלים הלא איכותיים, וזה גם מוביל לחוסר אחידות בגוונים - משום כך אדם כזה לא מסוגל לעבוד עם TN שעות רבות ברציפות גם אם אינו עוסק בעיסוק הגרפיקה.

עברתי על מסכי TN בחנויות - מאוד לא הרגשתי בנוח עם הביצועי תצוגה שלהם, במיוחד כשהייתי רגיל לעבוד עם CRT. עד שהחלטתי להשוות בין 2 צגים עם פנלים מסוג S-PVA ו-P-MVA אחד לאחד ומול TN בחנות ואז נפל לי האסימון - שצריך להשקיע יותר תקציב בשביל לקבל שביעות רצון גבוהה יותר. (ה-VP930 היה בין הצגים שהושוו הוא היה טוב בהרבה מכל ה-TN שראיתי. רק היה צריך להפחית את הבהירות שאליה היצרן כיוון, ובמחיר של היום הוא מציג פער עצום לעומת ה-TN).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם שומרי מסך שמדמים אקווריומים הרבה יותר קשה להבחין בהבדלי הגוונים ואחידותם בצפיות מזוויות צדדיות. אולי ההבדלים יותר ניתנים לאבחנה עם מצגות ב-webshots שמתחלפות לאחר פרק זמן מספיק גדול על מנת לסקור את הפנלים מכל כיוון. הפנלים מסוג TN מתאפיינים בשינויי גוונים והצהבה שלהם מהסתכלות מזווית מסויימת והלאה ממנה כמו כאן http://hwzone.co.il/view-image/reviews-files/19_inch_simple/vangles_1900R.jpg .

אפקט השינוי בגוונים בולט עוד יותר כאשר אתה עובד עם דפי web, pdf או אופיס ובמהלך העבודה די בזה שאתה מזיז את ראשך כמה ס"מ הגוונים משתנים בקצה הרחוק של הפנל. מי שיש לו רגישות בראייה אפילו יבחין בחוסר אחידות בתאורה באזורים שונים במבט ישיר בפנלים הלא איכותיים, וזה גם מוביל לחוסר אחידות בגוונים - משום כך אדם כזה לא מסוגל לעבוד עם TN שעות רבות ברציפות גם אם אינו עוסק בעיסוק הגרפיקה.

עברתי על מסכי TN בחנויות - מאוד לא הרגשתי בנוח עם הביצועי תצוגה שלהם, במיוחד כשהייתי רגיל לעבוד עם CRT. עד שהחלטתי להשוות בין 2 צגים עם פנלים מסוג S-PVA ו-P-MVA אחד לאחד ומול TN בחנות ואז נפל לי האסימון - שצריך להשקיע יותר תקציב בשביל לקבל שביעות רצון גבוהה יותר. (ה-VP930 היה בין הצגים שהושוו הוא היה טוב בהרבה מכל ה-TN שראיתי. רק היה צריך להפחית את הבהירות שאליה היצרן כיוון, ובמחיר של היום הוא מציג פער עצום לעומת ה-TN).

ננסה את מה שאמרת בחנויות בעיר פה, בציפיה אכן לראות הבדלים בין סוגי הפאנלים.

מה שכן, היום הלכתי לסדר איזה משהו לשכנה פה והיה לה מסך 1953S , ולאחר שראיתי את גודל המסך(19''), האיכות שלו (TN)ובכלל מה שאמרו לי על הרזולוציה של מסך 19'' שהיא בעייתית משהו אני בכלל חושב לעבור ל20'' כמו שרשמתי בהודעה הקודמת, ולחוש יותר בהבדל ויותר הנאה (Dell2007wfp/fp).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך להודעה הקודמת שלי, היום יצא לי לסוע לסניף אחר של דיפו (קניון הנגב)

בניגוד לסניף שלהם במתחם "ביג" בסניף בקניון לא היו שומרי מסך, היה מוצג שולחן עבודה ורקע בצבע שחור וקצת כחול בוהק. זה לא אידאלי להבחין בהבדלים (לדעתי עדיף רקע צבעוני כדי שיהיה ניתן להבחין) אבל בטוח בכוונה הם שמו את זה ככה שלאנשים יהיה קשה להבדיל בהבדלים אם בכלל יבדילו.

בעוד במסכים עם פאנל TN רואים "הצהבה" ו"בריחת צבעים" מהצדדים, במסך PVA (היחיד שהיה שם) 971p הצבע האחיד נשאר, וגם בצפייה מול המסך זה המסך שהיה עם אחידות ועומק הצבעים הטוב ביותר.

הייתי קונה אותו, אבל לאחר כל הדיונים פה וההמלצות וכל מה שבדקתי אני מעדיף את ה2007wpf/fp.

ובהקשר למסך הזה ולvs:

ל2007wfp/fp ולvp930b יש מצבים מוגדרים מראש (רגיל,,לילה וכו') כך שלא נצטרך לשחק עם הבהירות ולהתאימה לכל מצב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...