למבינים בגיטרות. - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למבינים בגיטרות.

Odedb52

Recommended Posts

אהלן אהלן... :hi:

מממ... אני עכשיו רוצה להכנס לתחום של נגינה בגיטרה.

עכשיו השאלה שלי היא בנוגע לגיטרות חשמליות, אילו חברות הם המומלצות ביותר חוץ מפנדר, גיבסון ו... ESP...

פשוט אני רואה הרבה גיטרות אבל אני לא מכיר את החברות ואין לי מושג אם הם אחלה חברות, או חברות עם גיטרות צעצוע...... :nixweiss:

וגם אשמח לקבל כל מיני טיפים להתחלה... מה כדאי לדעת לפני שאני מתחיל.. או כל דבר שבא לכם לשתף / להגיד בנושא... (ואל תגידו "תתחיל מקלאסית".. כי אני מתחיל מזה בכל מקרה ;))

תודה,

עודד ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 198
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני יכול לזיין לך עד מחר בשכל על הסאונד של כל חברה, ועל כך שהחברה הזאת מצויינת והחברה הזאת מעפנה אבל בסופו של דבר, זה הכל בולשיט.

תציב לעצמך תקציב מסויים, נגיד 2000 ש"ח, לך לכל מיני חנויות נגינה(וגיטרות כמובן) ותנגן/תבקש לשמוע כל מיני גיטרות בתחום התקציב שלך, ואז תבחר את האחת שהכי מתאימה לך.

בהצלחה, אתה נכנס לעולם קסום :xyxthumbs:

אה ואל תשכח מגבר :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.... ;)

אבל אני מעדיף ש"תזיין לי" ( :behead:) על.. לאו דווקא הסאונד של כל חברה... אלא..... עם איזו חברה אני הכי יהנה ויהיה לי גם קל למכור אותה אח"כ מכיוון שהיא חברה מוכרת / טובה...

אז אשמח דווקא כן לקבל יותר מידע על החברות כי בכל מקרה.. אני באמת רוצה להכנס לזה. ולהבין גם... אז אשמח אם תשתף אותי במידע שיש לך ואתה יכול לשתף אותי בו... (אולי אפילו קישורים לאתרים אחרים שרשום על זה... לא ממש אכפת לי..)

תודה,

עודד ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו ש Judas Iscariot אומר... בגיטרות הכל עניין של טעם אישי. בשונה מתחום המחשבים בו ניתן למדוד רכיבים ו"עוצמה" תחום הגיטרות הוא תחום הרבה יותר סובייקטיבי.

בגדול אפשר לעשות חלוקה גסה בין שני מחנות.

גיטרות Fender - בעלות צליל חד, מתכתי, נקי, כמו של "זכוכית נשברת" ויודעות גם לתת צליל דיסטורשן מעולה. אחד הנגנים הכי מפורסמים שניגן על פנדר סטראטוקסטר - אריק קלפטון.

גיטרות Gibson - בעלות צליל חם, שמן, עבה ועגול יותר. נחשבות לבעלות סאונד דיסטורשן מדהים. נגנים מוכרים שמנגנים על גיבסון (בעיקר לס פאול) - ג'ימי פייג', סלאש.

בגדול Fender Stratocaster היא הגיטרה המומלצת למתחילים מכיוון שהיא הכי ורסטילית, אפשר אפילו להגיד שהיא הגיטרה הכי "נטראלית".

ממליץ על הכתבה הבאה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-1416668,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכלס, בגיטרה ראשונה, גש לחנויות תנסה כמה שיותר גיטרותף ברגע שתרגיש שגיטרה כלשהי נותנת לך את הצליל שאתה מחפש וגם כמובן חובה שהיא תהיה לך נוחה אחרת לא עשית כלום, תנסה אותה בישיבה, בעמידה, על הגב לא יודע איך, העיקר שתוודא שהיא נוחה לך (לפוזות וזהP:) אז תיקח אותה. לאט לאט, ככל שתתקדם אתה כבר תבין לבד לאיזה סגנון אתה נמשך יותר מבחינת נגינה ואתה כבר תדע מה תהיה הגיטרה הבאה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סך הכל באמת שאין הרבה מה להגיד מאשר תלך לחנות ותבדוק...

תשים פחות דגש על הצליל של הגיטרה, לאט לאט ככל שתמשיך לנגן תבנה לך צליל יחודי משלך שתאהב, לי למשל יש כמה סוגי דיסטורשן קבועים שאני אוהב לנגן עליהם וליצור איתם (למרות שעדיין חשוב להישאר יצירתי) ויש לי חבר שמנגן ויוצר על דיסטורשן אחר לגמרי שאני ממש לא אוהב, ולכל אחד מאיתנו מתאימה גיטרה אחרת לפי הצליל. לכן את הצליל האהוב עליך תבנה לאט לאט ואז תדע איזה גיטרה אתה רוצה מבחינת צליל.

מה שכן תשים הרבה דגש על הנוחות, כדי להתקדם תיהיה חייב גיטרה נוחה, לי למשל בעבר הייתה גיטרה V של ג'קסון והיא הייתה לי מאוד מאוד נוחה, היה לה צוואר מצויין, אבל היו כאלו שאפילו לא ידעו איך להחזיק אותה, אל תלך על מה שיפה(!!!) ותשים פחות דגש על צליל, הכי חשוב נוחות שתאפשר לך להתקדם ולהוציא את המקסימום.

נשמח לדעת מה התקציב שלך, ואם אתה צריך מגבר ואולי נוכל לתת לך קצת כיוון...

בתור נגן שמנגן הרבה מאוד סגנונות, לא הייתי הולך על IBANEZ בגלל קלין איום ונורא לדעתי, וגם אם יבוא מישו שיגיד שיש להם קלין טוב, שוב זה עניין של טעם, אבל רוב הגיטריסטים יגידו שלאיבנז קלין גרוע.

אם יש לך כסף, אז לג'קסון יש כמה גיטרות מאוד טובות, צליל מגוון והם די נוחות, גם לESP יש גיטרות טובות, מעט טובות יותר משל איבנז. (ולא אלו לא רק גיטרות למטאל)

ואם אתה מפוצץ בכסף הייתי מתפנק בגיבסון, או ESP יקרה. אבל בתור מתחיל עזוב את זה...

תלך תבדוק תגיד מה מצאת ואולי נוכל להגיד לך מה עדיף לדעתינו...

בהצלחה.

ולההוא שדיבר על CORT, לדעתי גיטרות איומות... ושוב הנה דוגמה שאכן זה טעם אישי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תקבע תקציב, שלא תערבב גיטרות של 16K עם גיטרות של 1K.

ובגלל שאתה מתחיל, אין שום סיבה לקנות גיטרה חדשה. חפש ביד שנייה יש שם מציאות.

בכללי, גיטרה כמו ה-Ibanez Talman יתאימו לך סבבה (לחבר קרוב שלי ולאחי הגדול יש נסיון טוב מאוד עם הגיטרות האלו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעו... עוד לא התחלתי ללמוד בכלל לנגן.. ככה שבינתיים אני רק רוצה לקבל רקע על החברות שיש. אבל הבנתי כבר שזה יותר עניין של טעם אישי ונוחות..

יש לי עוד זמן עד שאני יתחיל לנגן על חשמלית, אם כי יכול להיות בכלל שאני יקבל אחת עם מגבר מתנה..

תודה רבה לכולם..

ואשמח לקבל עוד "מידע לגיטריסט המתחיל" :xyxthumbs:...

עודד ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרו, הכי טוב ללכת לחנות גיטרות, לנגן ולראות מה נשמע לך הכי טוב ומה הכי נוח לך.

בנוגע לכיוון - אני ממליץ לך להימנע מללכת על Squire או פנדר זולות כמו כן גם מקורט - אלה גיטרות זולות ולא איכותיות. בתקציב נמוך יש גיטרות לא רעות בכלל של איבנז וג'קסון שייתנו לך תמורה הרבה יותר טובה מאשר פנדר או קורט זולות.

בנוסף, רצוי שתדע שגוון הסאונד בעיקרו נקבע ע"י המגבר (!), על מגבר טוב גם גיטרה גרועה וגם גיטרה מעולה יישמעו טוב, אבל על מגבר זול ומעאפן גם גיטרה טובה מאוד בכמה אלפי שקלים תשמע חרא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעו... עוד לא התחלתי ללמוד בכלל לנגן.. ככה שבינתיים אני רק רוצה לקבל רקע על החברות שיש. אבל הבנתי כבר שזה יותר עניין של טעם אישי ונוחות..

יש לי עוד זמן עד שאני יתחיל לנגן על חשמלית, אם כי יכול להיות בכלל שאני יקבל אחת עם מגבר מתנה..

תודה רבה לכולם..

ואשמח לקבל עוד "מידע לגיטריסט המתחיל" :xyxthumbs:...

עודד ב.

כמה שאלות...

1. ניגנת פעם אל איזושהי גיטרה בחיים שלך?

2. ניגנת על איזשהו כלי נגינה בחיים שלך?

אם התשובות שלך לשאלות הנ"ל הן: לא.

אני מציע שתתחיל עם קלאסית ואחרי זה תעבור

לחשמלית.

לא בונים בניין בלי בסיס, אתה חייב ללמוד נגינה בסיסית

ומשם להתפתח לסגנון מסויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שאלות...

לחשמלית.

אם שמת לב הוא ענה לך הוא לא התחיל עוד ללמוד לנגן הוא רק רוצה שתסבירו לו על החברות שיש ועל המובילות ועל המומלצות

כמו שאמרו לך קלאסית זה שלב ראשון והבסיס

אני התחלתי את הבסיס ל5 חודשים ועברתי אני כבר שנה על חשמלית בלי בסיס לא הייתי בכלל יודע מה זה טאב :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שאלות...

לחשמלית.

שטויות.. אני מנגן בלי טיפה של רקע מוזיקלי באף כלי. התחלתי ישר מחשמלית ואני לומד בלי מורה. זה עניין של רצון. אז קלאסית נראה לי כמו כלי משעמם- אם היית מכריח אותי לשבת על קלאסית הייתי פורש מנגינה.

בנוגע לכיוון - אני ממליץ לך להימנע מללכת על Squire או פנדר זולות כמו כן גם מקורט - אלה גיטרות זולות ולא איכותיות. בתקציב נמוך יש גיטרות לא רעות בכלל של איבנז וג'קסון שייתנו לך תמורה הרבה יותר טובה מאשר פנדר או קורט זולות.

לא, אין. JS = קקי. ולמעשה ה-DK2 שאני קניתי הייתה בחירה לא נכונה בעליל- הסאונד שלה פשוט לא מתאים לכלום. במחיר שלה יש פשוט גיטרות טובות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...