למבינים בגיטרות. - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למבינים בגיטרות.

Odedb52

Recommended Posts

• תגובות 198
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שלום אני קורא את הדיון הזה ואני בדיוק מתחיל גם כן בקלאסית ובעקבות החדירה שלי לתחום הייתי רוצה להביא במושגים

מה זה דיסטורשן קלין טאב וכו' יש כאן הרבה מאוד דברים שאתם מדברים ואין לי שמץ

עוד דבר, כל אחד מכם שנכנס לתחום הנגינה פיתח שמיעה מוזיקלית במשך האימונים או שזה אצלו מאז שהוא נגע בפעם הראשונה בכלי, כי אני משתמש באקורדים בגיטרה קלאסית והכל נשמע לי אותו דבר :silly:

תודה ^^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום אני קורא את הדיון הזה ואני בדיוק מתחיל גם כן בקלאסית ובעקבות החדירה שלי לתחום הייתי רוצה להביא במושגים

עוד דבר, כל אחד מכם שנכנס לתחום הנגינה פיתח שמיעה מוזיקלית במשך האימונים או שזה אצלו מאז שהוא נגע בפעם הראשונה בכלי, כי אני משתמש באקורדים בגיטרה קלאסית והכל נשמע לי אותו דבר :silly:

תודה ^^

תשמע, אני אישית הרומן שלי עם המוזיקה ארוך.

התחלתי ללמוד בגיל 9 פסנתר, בגיל 11 התחלתי

לנגן על גיטרה קלאסית/אקוסטית, בחשמלית נגעתי רק בגיל 15.

לי אישית גם אין מושג גדול בדגמים של גיטרות ומושגים, אני פשוט מנגן.

מבחינת השמיעה המוזיקאלית, לקחתי גם שיעורי סולפז' בשביל לפתח אותה, אבל זה שיעמם אותי מהר מאוד.

בעיקרון אני מניח שיש לי כישרון מולד לנושא, אבל עבודה קשה זה השורה התחתונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לי מגבר מנורות?

אני צריך גם דיסטורשן מנורות?

אין קשר.. דיסטורשן מנורות עם מגבר שיש לו פריאמפ מנורות ייתן לך צליל אחר מאשר דיסטורשן מנורות עם מגבר טרנזיסטור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה ^^

אני מנגן סה"כ שנתיים אז אני לא אומן גדול עדיין.. חח, התחלתי בגיל 16 וחצי ככה (עכשיו בן 18 וחצי).

לגבי המושגים:

דיסטורשן - Distorsion - הצליל המתכתי, לגיטרה חשמלית יש 2 אפשרויות - את הצליל הנקי (שזה בעצם הקלין - Clean, שמספק צליל כמו של גיטרה קלאסית), ואת הצליל המתכתי.

טאב - יש כמה דרכים ללמוד לנגן, דרך אחת היא להוריד תוכנה כלשהי (אני משתמש ב-Guitar Pro 5 וב-Power Tab Editor) ואז להיכנס לאתרים שונים ולהוריד מהם את מה שנקרא "טאבים". הטאבים זה בעצם כמו תווים, רק שבמקום סימנים, הוא מראה לך בתוכנה בדיוק על איזה מיתר אתה צריך לפרוט ובאיזה בית בצוואר הגיטרה. יש אפשרות גם להריץ את המנגינה ככה שתוכל ללמוד את הקצב הנכון.

הוספתי תמונה לדוגמא להראות לך מה זה הטאבים.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנגן סה"כ שנתיים אז אני לא אומן גדול עדיין.. חח, התחלתי בגיל 16 וחצי ככה (עכשיו בן 18 וחצי).

לגבי המושגים:

דיסטורשן - Distorsion - הצליל המתכתי, לגיטרה חשמלית יש 2 אפשרויות - את הצליל הנקי (שזה בעצם הקלין - Clean, שמספק צליל כמו של גיטרה קלאסית), ואת הצליל המתכתי.

טאב - יש כמה דרכים ללמוד לנגן, דרך אחת היא להוריד תוכנה כלשהי (אני משתמש ב-Guitar Pro 5 וב-Power Tab Editor) ואז להיכנס לאתרים שונים ולהוריד מהם את מה שנקרא "טאבים". הטאבים זה בעצם כמו תווים, רק שבמקום סימנים, הוא מראה לך בתוכנה בדיוק על איזה מיתר אתה צריך לפרוט ובאיזה בית בצוואר הגיטרה. יש אפשרות גם להריץ את המנגינה ככה שתוכל ללמוד את הקצב הנכון.

הוספתי תמונה לדוגמא להראות לך מה זה הטאבים.

אתה מנגן שנתיים וחצי וכבר הגעת למייקל רומאו?

יפה...אם אתה מנגן את הדברים בקצב שלו, אז אתה סוג

של ילד פלא :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יודע אם הMetal Zone (מה שיש לי, לינק לפני כמה פוסטים) הוא אנלוגי או דיגטלי? נדמה לי דיגטלי, למרות שקילי הוסיפו לו "מצב" שנקרא Tube משהו... :smile1:

פאק, אני התחלתי לעבוד לפני איזה שבועיים מתוך רצון לקנות איזה מגבר מנורות טוב בשביל להחליף את הFender FrontMan 25R שלי(מגבר טוב, טוב מאוד אפילו ביחס למחיר, בעיקר בגלל ערוץ האוברדרייב המובנה הטוב שלו אבל אני רוצה כבר מגבר מנורות)... הייתי בטוח שאני אצטרך להיפרד מסביבות ה2000-2500 ש"ח בשביל מגבר נחמד... עכשיו אני רואה שמגברי מנורות רק מתחילים מסביבות ה4000 ש"ח.....

בלאט, ואני סה"כ מג'מג'ם בבית :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מנגן שנתיים וחצי וכבר הגעת למייקל רומאו?

יפה...אם אתה מנגן את הדברים בקצב שלו, אז אתה סוג

של ילד פלא :)

חחחח איזה רמה של מייקל רומאו xD

בחלומות שלי אולי ^^

אני מנגן כמה דברים שלו כן, אבל לסולואים הבאמת יפים והמהירים שלו אני יכול רק להסתכל ולבכות.. חחח.

הסוויפים שלו מטורפים לגמרי.. בשילוב עם הטאפינג וכל זה.. זה פאקינג מטורף.. חח.

אבל את ההתחלה של out of the ashes שרואים שם אז כן, אני מנגן את זה חלק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה יעודד אותך.

אני מנגן 12 שנה ואני מסתכל על הסולואים שלו ובוכה.

אבל אני עדיין מנסה בערך...חחח..

אבל אין על אינגווי :)

חחח האמת שזה לא ממש מעודד ;D :'(

מי זה אינגווי? לא מכיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מנגן כמו שד ומדבר כמו ארנולד שוורצנגר, אינגווי מלמסטיין...

קבל גם פארדיה עליו(של קנאים:)):

http://www.youtube.com/watch?v=aX0bcZjnjaM

חחחח. הוא מנגן טוב באמת, אבל אם נכנסו לזה, ראיתי דברים הרבה יותר מפחידים.. גם של מייקל רומאו וגם של להקה שנקראת DragonForce. תסתכל על זה..

http://www.youtube.com/watch?v=NNzVCHOo2-M

http://www.youtube.com/watch?v=3gdjyA1kayE

אם אתה תוריד ותראה את הטאבים של השיר השני פה (Throught The Fire And flames) אתה תתפחלץ במקום.. מבטיח...! חחח.

אם שני אלה לא ירשימו אותך יותר ממה שהראת לי אני אופתע.. חח.

ובנוסף הם לא תופסים תחת כמוהו (ומגיע לו על איך שצחקו עליו.. חח) ויש להם הרבה יותר סטייל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את השיר damnation game אני לומד כרגע כבר חודש...

בינתיים הגעתי לחלק הראשון...הוא דווקא מהלא מסובכים שלו, אבל יפים.

בנוסף, הכל סולמות אצלו...אצל מייקל רומאו, שמעת שיר אחד, שמעת את כולם.

את השניים מתחת אני לא מכיר, אבל הם בהחלט מרשימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...