האם כדאי לעבור להוט? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כדאי לעבור להוט?

McMerc

Recommended Posts

שלום.

עד היום הייתי מחובר בתשתית של במהירות 2 מגה (200 קילו העלאה) בתשלום של 60 ש"ח לחודש, והייתי מאוד מרוצה

היום באו אלי עובדי הוט והמליצו לי לעבור אליהם, והם יתנו לי 3 מגה (אין לי מושג כמה העלאה), בתמורה ל-70 ש"ח בחודש.

עכשיו, מה שדוחף אותי לעבור להוט זה לא האינטרנט, זה הטלפון.

בבזק אנחנו משלמים בערך 300 ש"ח בחודש על שיחות, והוא יתן לי 2000 דקות חינם בחודש בתמורה ל-60 ש"ח של שירות.

הספק ישאר אותו דבר (בזק בינלאומי).

אני מאוד מרוצה מהשירות של , ועוד לא נתקלתי בבעיה, ולכן ההכרעה מאוד קשה.

יש לי כמה שאלות לגבי הוט.

איזה מודם אני צריך לבקש מהם (תנו לי דגם ספציפי, חייב להיות רשת!)?

האם הם איך שהוא מגבילים בהורדה? כי אני מוריד הרבה מתוכנות P2P (אימיול, ביטורנט וכו'...).

האם יש הבדל באיכות הקו בין להוט?

אני אדם שדיי נוטה להסתדר בכוחות עצמו, ולכן אני לא מתקשר הרבה בשביל עזרה, ככה שתמיכה תכנית לא ממש מעניינת אותי.

הבעיה היא בשירות ההחלפה, אם יתקלקל לי משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה.

ומה לגבי חיבור ללא חייגן?

אני שונא חיגנים, ועד היום הגדרתי את המודם שלי לחייג בשבילי.

האם אפשר לבקש מהם שאני אהיה מחובר ללא חייגן?

או אולי להגדיר גם במודם שלהם לחייג בשבילי?

האם השילוב של הוט+בזק בינלאומי טוב?

עוד שאלה שיש לי, התשתית של חוטי הכבלים בבית נעשתה על ידי אבא שלי (גם הטלפון אבל זה לא הפריע).

אנחנו לא רוצים שהם יראו את זה (וגם לא יגעו בזה)... אבל פעם שעברה שניסינו להתחבר להוט, הייתה בעיה שחייבה אותנו להשים מגבר (ולכן בחרנו בבזק).

האם יש מצב למודם או משהו בסיגנון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמינות הקו של ADSL מנסיוני טובה יותר.

גם התמיכה מרחוק טובה יותר (כלומר רוב הבעיות שכמעט לא קיימות יפתרו בשיחת טלפון לעומת הצורך של טכנאי בהוט).

לכן אם אין לך צורך ייחודי בחבילות האפ לואד של , לדעתי ADSL עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המוטורולה כבר SB5101. אבל כל מודם מוטורולה הוא אחלה (גם ה-4200, שכבר לא מחלקים אותו, נדמה לי).

מי שעשוי להגבילך במהירות ההורדה זה הספק ולא התשתית. בזק בינ"ל בד"כ בסדר בקטע הזה ולא היו תלונות לאחרונה על שום הגבלות מצידם.

איכות הקו - תלוי איך תיפול. יש מקומות שבהם תשתית הכבלים מזעזעת ועד שהכל ידפוק, תקרא לטכנאי 10 פעמים. כנ"ל לגבי בזק - יש אזורים רחוקים מהמרכזיות שלהם, ושם האינטרנט לא יציב. לרוב הכל בסדר גם שם וגם שם.

תדע שהסטנדרט בכבלים על 3 מגה זה 150K העלאה, כלומר פחות ממה שיש לך בבזק. זה כנראה מה שהציעו לך. יש להם גם חבילה עם 278 מגה העלאה, ב-10 ש"ח יותר. אם תתעקש, אולי תקבל אותה באותו מחיר.

הציוד בד"כ לא מתקלקל, אבל אם כן - הם יגיעו עד הבית ויחליפו. בקטע הזה הם סבבה.

בזק בינ"ל נותנים חיבור ללא חייגן אוטומטית, ועובדים מצוין עם HOT.

אין מודם , אבל אתה יכול לחבר אליו נתב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השילוב של ובזק בינלאומי מוצלח מאוד לדעתי. יש לי חבר שמחובר איתם כבר מעל 5 שנים בכבלים, הוא מרוצה מאוד והפינגים אצלו מהנמוכים שראיתי

לגבי איכות הקו, זה כבר תלוי בטיב התשתית בבית שלך ובמספר הנקודות (מעל 3 נקודות אם אני לא טועה כבר צריך לשים מגבר)

במקרה שלי הטכנאי שהתקין את האינטרנט בדק את העוצמה בשקע שליד המחשב ולטענתו העוצמה היתה מצויינת (עוצמה גבוהה מדי אגב זה גם חסרון, העוצמה צריכה להיות בטווח מסויים וכל ערך שחורג מהטווח הוא מקור לניתוקים/בעיות סנכרון) ואכן אחרי שנה שאני מחובר עם הכבלים, אני יכול להעיד שהחיבור יציב. 95% מהבעיות מקורן בחייגן ותמיד זה 769 מעצבן שמחייב הפעלה מחדש ו-5% מקורן בתקלה כללית בתשתית הכבלים האזורית (אין קליטה גם בממיר באותו זמן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אתה באמת צודק, וזה מה שהציעו לי.

אם הכל יעבוד טוב, אני לא אפחד להתחייב בשביל מחיר נמוך.

בקיצור, אין בעיה בלסגור דילים איתם.

אמרתי כבר למה אני שוקל לעבור להוט.

הסיבה היא הטלפון, לא האינטרנט.

וכן, גם את זה אהבתי בבזק, את האפשרות לניתוח הקו מבלי צורך בטכנאי שיבוא ויתעסק לי בחוטים.

אז בדגול, מה שאתם אומרים לי זה לנסות.

אם טוב אז להישאר.

אם לא לחזור לבזק.

כי אף אחד לא יכול לדעת איך החיבור אצלי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית מחובר דרך HOT בשנתיים האחרונות

וחוץ מבעיה אחת שהייתה בתשתית לא היו לי יותר בעיות

גם בבעיה הספציפית הזאת הם טיפלו למחרת בבוקר

ולגבי החלפת המודם הם החליפו לי 3 בלי לשאול הרבה שאלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי.

סיכום ביניים:

לקחת חבילת 3 מגה (278 קילו העלאה), לבקש את המודם SB5101, להתחבר בלי חייגן (אם לא דרכם אז דרך בינלאומי).

כל זה ב-70 שקל ולהתעקש על זה...

עכשיו יש בעיה קטנה.

אני מחויב לבזק לעוד חודש.

רק ב-1 לאוגוסט אני אוכל להתנתק מהם.

נתאזר בסבלנות, ונאסוף עוד מידע.

נכין את הקרקע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...