איך מחלקים באתרים מסויימים את האתר לטבלה אחת גדולה אבל מחולקת להמון תאים? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך מחלקים באתרים מסויימים את האתר לטבלה אחת גדולה אבל מחולקת להמון תאים?

^DaGoN^

Recommended Posts

למשל, באתר כמו http://www.walla.co.il/

האתר עצמו הוא בעצם טבלה אחת גדולה, אבל מחולק להמון תאים כמו בצד ימין את כל המדורים באתר, בצד שמאל את התיבת דואר וכן הלאה.

אני לא מבין איך עושים את החלוקה הזאת, בטבלת HTML זה לא נראה אפשרי.[br]פורסם בתאריך: 22.06.2007 בשעה 17:17:17

עוד שאלה, באתרים כמו: http://www.entry.co.il/default.asp

שאתה לוחץ על לינק, בעצם יש לך מבנה בצד ימין והלוגו למעלה שהוא סטטי ורק הדף האמצעי משתנה, זה מערכת FRAMES?

או שאני יודע שכבר לא עובדים יותר עם FRAMES ו-IFRAME, אז איזה דרך יש לעשות את המבנה הקבוע ושאתה לוחץ על לינק רק שהאמצע ישתנה.

כי אני מתאר לעצמי שבאתרים האלה הם לא רושמים בכל דף את הקוד מחדש של כל המבנה, לא ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) לא בטוח שבנו את WALLA ע"H טבלאות, יכול להיות שהם השתמשו בDIVים וSPANים. בכל מקרה, אתה יכול לשים טבלה בתוך טבלה(טבלה בתוך תא של טבלה יותר נכון), אבל אז זה סתם מעיק על הדפדפן.

2) למה אתה מתכוון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למה זה לא נראה לך מבנה של טבלה? תא ימיני תוכן, תא שמאלי מייל, מבזקים, וכו'. כל חלק בפנים יכול להיות div.

2. אתה מדבר על include. אתה מכין קובץ אחד שמכיל את החלק הסטטי שחוזר על עצמו, ועושה לו include בכל דף שאתה בונה. מה שנוצר בעצם זה חיבור של שני הדפים ביחד והחזרתם לקליינט בתור דף אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה שום בעיה לבנות כמעט כל אתר באמצעות tables זה די נוח ושומר על סדר האלמטנים בפנים

העקרון הוא לעבוד עם טבלאות מקוננות פשוט בתוך אלמנט td אתה פותח אלמנט table חדש

גם המאפיינים של rowspan, colspan משמשים למרוח אלמנט על פני כל השורה או כל הטור

האתר entry לא בנוי עם frames (אפשר לראות בקוד) גם לחיצה על כל לינק בתפריט מרעננת את כל הדף

מה שנהוג היום להשתמש במקום frames זה ajax

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למה זה לא נראה לך מבנה של טבלה? תא ימיני תוכן, תא שמאלי מייל, מבזקים, וכו'. כל חלק בפנים יכול להיות div.

2. אתה מדבר על include. אתה מכין קובץ אחד שמכיל את החלק הסטטי שחוזר על עצמו, ועושה לו include בכל דף שאתה בונה. מה שנוצר בעצם זה חיבור של שני הדפים ביחד והחזרתם לקליינט בתור דף אחד.

אוקיי, בקשר לאחד הבנתי תודה לכולם. :)

ובקשר לשתיים איך אני עושה את ה-include? אתה יכול לתת לי איזה 2 דפים לדוגמא עם הקוד כדי לראות איך זה עובד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חייבים להשתמש בINCLUDE(INCLUDE יעבוד רק אם יש לך תמיכה מASP, וידרוש יותר משאבים משיטה אחרת).

השיטה האחרת היא להשתמש בJS:

<script type="text/javascript" src="yourjsfile.js"></script>

אז הדף ההוא חייב להיות מסוג js?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לשאלה הראשונה שלך , מבנה כזה אפשרי בעזרת שימוש ב CSS, ברגע שלומדים את הנושא זה הרבה יותר פשוט, מסודר ונוח מאשר שימוש בטבלאות. מה עוד ששימשו בטבלאות להצגת אלמנטים שהם לא אלמנטים של טבלה סותר את התקנים (לא אומר שזה לא יעבוד, אבל זה לא עומד בתקנים).

המבנה של שני האתרים שציינת באמת נעשה בעזרת טבלאות. אם אתה רוצה לראות את הקוד בו כתוב האתר, מתוך הדפדפן תלחץ על הכפתור הימני של העכבר על שטח "מת" של האתר ואז בחר ב view source code וככה תוכל לראות בדיוק איך כתוב האתר.

ללמוד זה CSS זה לא תהליך מורכב, רק צריך קצת זמן וידע מוקדם ב HTML. ניתן ללמוד בעזרת ספר (באנגלית בדרך כלל) או מהאינטרנט. אם אתה רוצה לראות דוגמאות לאתרים שנכתבו בעזרת CSS הנה מספר דוגמאות http://www.mezzoblue.com/zengarden/alldesigns/official/ ו http://cssmania.com/, והמבנה שאתה מבקש ליצור הוא מבנה פשוט בעל 3 טורים. אם תלמד קצת CSS ותקבל ידע כללי בעזרתו תוכל להבין יותר טוב את השפה (ושוב אני אומר זה מאוד פשוט אם אתה יודע כבר HTML) אז פשוט תחפש באינטרנט אחר CSS 3 column layout ותמצא המון מקורות שיעזרו לך ליצור בדיוק את המבנה הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חייבים להשתמש בINCLUDE(INCLUDE יעבוד רק אם יש לך תמיכה מASP, וידרוש יותר משאבים משיטה אחרת).

השיטה האחרת היא להשתמש בJS:

<script type="text/javascript" src="yourjsfile.js"></script>

לא מומלץ בכלל.

א. שיקולי SEO- מנועי חיפוש לא קוראים קבצי JS.

ב. אף אחד לא ישים לב להבדלי מהירות בין include של ASP לבין JS.

ג. מבחינה לוגית אין שום סיבה שהתוכן יהיה בJS. בשביל איזור שלם באתר למשל תצטרך לעשות אלפי document.write, בעוד שבinclude תוכל לבנות את הקובץ בדיוק כמו שהיית בונה אותו בקובץ המקורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) לא תמיד אתה יכול לעשות INCLUDE לקבצים מסויימים, במיוחד אם השם שלהם נקבע במהלך ריצת הקוד(לדוגמא, אם אתה רוצה להוסיף תמיכה בשפות שונות באתר שלך).

2) לא תמיד יש לך תמיכה בASP.

עריכה: 3) הוא לא אמר שהוא משתמש בASP(אלא אם פיספסתי את זה). יכול להיות שהוא משתמש בPHP למשל, ואז INCLUDE בצורה הזו לא יעבוד. צריך להשתמש בדברים אחרים. יכול להיות שהוא בכלל לא מעוניין להעמיס על השרת שלו.

ד.א. כאשר קבצי הJS לא קשורים לאתר עצמו(אתה לא עושה אינקלוד לקובץ כלשהו), אתה חוסך בתעבורה. קובץ הJS יורד פעם אחת אחרי כל שינוי, ולא כל פעם מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...