שימוש בזכרון Flash במקום RAM - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש בזכרון Flash במקום RAM

גולדי

Recommended Posts

אני רואה שכרטיסי הזיכרון קטנים הרבה יותר מהסטיקים המסורתיים של הRAM - במיקרה הטוב ביותר micro SD יכול להכיל 8GB ואני שואל את עצמי: למה לא להחליף את הסטיקים המסורתיים בכרטיסי זיכרון? הם הרבה יותר קטנים וככל שיהיה יותר מקום על לוח האם כך יכניסו לתוכו יותר דברים, המחיר ירד וכו'.

קראתי שלויסטה יש אפשרות להתייחס לכרטיסי הזיכרון כאל תוספת לRAM וניסיון העבר מוכיח שהגירסה שתחליף את כבר תיכלול את האפשרות הזאת באופן מובנה - הRAM באמת יהיה כרטיס .

אני רוצה לדעת מתי יהיה ניתן להשיג לוח אם שהזיכרון הפנימי שלו הוא כרטיס , שנאמר כבר היום: למה לי סטיקים אם אפשר micro SD בנפח 8GB?

תודה! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי כי למשל במהירות 667 מעביר 5.336 גיגה מידע בשניה וMICRO SD מעביר במהירות של 15 מגהבייט +- מידע בשנייה (תלוי בצ'יפ)

באמת כ"כ איטי? ???

מתי המצב ישתפר? היתרון הוא רק בנפח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר פה על שתי זיכרונות שונים לחלוטין!

MICRO SD נועד בשביל לשמור על המידע באופן קבוע.

DDR נועד בשביל לשמור על המידע באופן זמני לחלוטין.

המידע שנימצא ב-MICRO SD לא מצריך חשמל בשביל לשמור אותו, ואילו ב- כאשר אתה מנתק את החשמל אתה מאבד את המידע שהיה לך עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי כי DDR2 למשל במהירות 667 מעביר 5.336 גיגה מידע בשניה וMICRO SD מעביר במהירות של 15 מגהבייט +- מידע בשנייה (תלוי בצ'יפ)

פשוט כי זה RAM וSD זה סוג של ROM (READ ONLY MEMORY(

ROM לא נועד לשיכתוב, בSD ודומו משתמשים בתהלכים כימיים כדי לשכתב מידע.

SD בחיים לא יתקרב למהירות של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר פה על שתי זיכרונות שונים לחלוטין!

MICRO SD נועד בשביל לשמור על המידע באופן קבוע.

DDR נועד בשביל לשמור על המידע באופן זמני לחלוטין.

המידע שנימצא ב-MICRO SD לא מצריך חשמל בשביל לשמור אותו, ואילו ב- כאשר אתה מנתק את החשמל אתה מאבד את המידע שהיה לך עליו.

נו אז? מה זה קשור? זאת באמת בעיה בשביל הBIOS לתת הוראת מחיקה לRAM כל פעם שהוא מתחיל מחדש?

ככל הידוע לי; העובדה שיש שני סוגי זיכרונות שונים היא משום שדיסק מכני לעולם 'יסתובב' מהר מספיק ואילו דיסק מכני יכול להכיל יותר מRAM. כדי לפתור את הבעיה הוחלט על שני סוגי זיכרונות: אחד קודם יהיה מהיר (להזכירכם: למחשבים השולחניים הריאשונים לא היה , - היה חובה לטעון אליהם דוס ורק אז להתחיל לעבוד) והשני קודם יכיל את המידע.

אני רואה כאן הזדמנות למהפך היסטורי: לראשונה בתולדות המחשבים ישנה אפשרות לסוג אחד, והינה אתם מבאסים אותי ;) עם מהירויות גישה נמוכות להחליא.

מתי מהירותם של כרטיסי הזיכרון צפויה לעלות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו אז? מה זה קשור? זאת באמת בעיה בשביל הBIOS לתת הוראת מחיקה לRAM כל פעם שהוא מתחיל מחדש?

אין בעיה עם זה.

רק אני אומר לך שהיעוד שונה ולכן אתה מנסה לקחת דבר שמיועד ל-X בשביל להשתמש בו ב-Y.

בגלל שהוא מיועד להיות דיסק קשיח, הוא לא יכול להיות מהיר כל כך.

ולכן חבל על המאמץ שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

... אני אומר לך שהיעוד שונה ולכן אתה מנסה לקחת דבר שמיועד ל-X בשביל להשתמש בו ב-Y.

בגלל שהוא מיועד להיות דיסק קשיח, הוא לא יכול להיות מהיר כל כך. ...

אוקיי, מתי המצב צפוי להישתנות? הרי ברגע שהROM 'יסתובב' מהר כמו , וזה אפשרי כי אין בכרטיס חלקים מכאניים, הסוגים צפויים להיתמזג: רכיב שהוא גם פנימי וגם קבוע.

מתי לדעתך זה צפוי לקרות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שנה בבקשה את הכותרת בהתאם לחוקי הפורום.

2. זכרון וזכרון ROM לא מסתובבים.

1. קראתי את חוקי הפורום ולא הבנתי מה הבעיה - לאיזו כותרת לשנות?

2. לדיסק קשיח מכאני יש פלאטות שמסתובבות - או שהבנתי לא נכון? בנוגע לזיכרון - אני אוסיף גרשיים כך שיהיה 'יסתובב'.

אם הבנתי לא נכון נא תקן :) תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כותרת אינפורמטיבית ואין צורך בריבוי סימני השאלה/קריאה

אחד מכל דבר זה ריבוי? ???

מבחינתי הכותרת אינפורמטיבית מאוד - אני מחכה לתקופה הזו שנים רבות.

אין לי רעיון לכותרת, תן הצעה ואיישם אותה :) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המהפך אליו אתה מייחל כל כך ייקרה דווקא מכיוון הביו-טכנולוגייה לפי דעתי.

IBM ועוד חברות וגופים קטנים ופרטיים מנסים להשתמש בתאים חיים לשמירת מידע דיגיטלי.. לאט לאט עם השנים יצליחו בסופו של דבר לפתח גם תא כזה באופן שיהיה מעשי לשימוש יומיומי אצל כל אחד מאיתנו..

כרגע אני חושב שכבר הצליחו להגיע לדברים מעניינים בתחום אבל לא ברמה של משהו מסחרי או שעובד באופן סדיר לחלוטין..

מה יהיה בסוף ? רק העתיד יגיד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...