מישהו יודע בכמה ראם ויסטה תתמוך? - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו יודע בכמה ראם ויסטה תתמוך?

Slash87

Recommended Posts

ניקח לדוגמה מערכת של 32Bit (סתם נוח לי כרגע, אפשר להשליך מזה על מערכות דומות אחרות)

נניח שהמידע איזה תאי ריקים נשמר ברשימה מקושרת

במקרה קיצוני שיש לך את כל התאי ריקים אתה צריך לשמור 2 בחזקת 36 כתובות (כשהכתובת היא 36Bit), סה"כ מדובר על 36 כפול 2 בחזקת 36 ביטים של מידע, כלומר 2473901162496Bit, שזה 309237645312Byte כלומר 288GB של מידע!!

אם זה 32Bit אז זה "רק" 16GB

וזה עוד בלי לדבר על החלק הנוסף בכל צומת ברשימה שזה המצביע לצומת הבאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה לא ברור? רשימה מקושרת של בלוקים. יכול להיות איבר שאומר "ה-1000GB הבאים פנויים".

סבבה, יכול להיות במקרה הכי גרוע שיש לך תא ריק ותא מלא

אז אתה תצטרך רק חצי מהנפח שאמרתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טענת שמערכת צריכה לשמור 16GB או 288GB של מידע בשביל לנהל את הזיכרון.

ואם אתה מסכים שאין למ"ה בעיה לשמור את כמות המידע הדרושה אז למה אמרת שזה יפריע לה לתמוך ב-1024GB ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל במקרה הכי גרוע יש לך 1024G כתובות להתמודד איתם

וזה ממש, אבל ממש לא כמו 2G כתובות

עד כמה שידוע לי המערכת עובדת בבלוקים. אני לא סגור מה הגודל שלהם, אבל נראה לי שהוא 1KB או 4KB. לכן צריך הרבה פחות מ-2GB (לפי הגישה שלך, שזוכרים עבור כל כתובת אם היא בשימוש או לא, בכל מקרה צריך שמינית מהזיכרון רק בשביל האלמנט הזה של ניהול הזיכרון, וזה מאוד לא יעיל). בנוסף, אם אכן עובדים בבלוקים אז אפשר להגדיל את גודל הבלוק וע"י כך להקטין את ה-overhead (גם בזיכרון ניהול וגם בזמן חישוב כשעוברים על הרשימה), אמנם במחיר ניצול פחות יעיל של הזיכרון.

וזה עוד לפני עניין הרשימה המקושרת ש-McFly ציין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מתעסקים בטפל ולא בעיקר

העיקר והדיון הוא על כך שצריך יותר מקום כדי לטפל ביותר זיכרון

וכדי להתמודד עם יותר מקום צריך תוכנה מתאימה (מוכרת למשל הבעיה של עם HDים מעל 130GB?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך יותר מקום בשביל לטפל ביותר , אבל לא שכנעת אותי שיש סיבה שזה יפריע למערכת ההפעלה באופן מהותי.

מה גם שדי תמוה לי שזה עולה בצעדים קטנים, כלומר גרסה שתומכת ב-4, ב-16, ב-64 ב- 128 וכו'.

אם הייתה להם בעייה עקרונית (נגיד הם מפנים לזכרון בטבלה עם שתי רמות ונגמרה הרמה העליונה אז מוסיפים עוד אחת) אז הייתי מצפה שזה יקפוץ מ-4GB לנגיד 4096GB ישר בכל הגרסאות של המ"ה.

אולי הם פשוט מגבילים את זה סתם כדי שהם יוכלו להגיד "כדאי לכם לקנות את הגרסה הזאת (הכי יקרה) כי היא תומכת בהכי הרבה זכרון"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט אפשרי

אני סה"כ טוען שיש הגבלה מסוימת ממ"ה, כלומר הגבלה תוכנתית לפנות ליותר מ-4GB זיכרון

חומרתית אין שום בעיה לפנות להרבה יותר מ-4GB גם עם מעבד 32Bit

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה ככה למה בחרו גם בויסטה 32 להשאיר את זה במגבלת הארבע גיגה ולא לטפס ליותר ?

כי מייקרוסופט ****

למה הם מוציאים גרסא חדשה שלחלונות כשיש בה עדיין כל כך המון באגים?

:bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...