עתירה של בזק בעניין האינטרנט - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עתירה של בזק בעניין האינטרנט

o07

Recommended Posts

NGN = NEXT GENERATION NETWORK

מה שנקרא בשפת העם TRIPLE PLAY, כלומר קול (VOICE) תמונה (VIDEO) ומידע (DATA) על אותה תשתית.

בדומה למה שHOT מציעים כרגע עם טלויזה טלפון ואינטרנט על אותו חיבור.

הבעיה היא שהממשלה לא מאשרת לבזק למכור TRIPLE PLAY ובזק לא מוכנה לשדרג את התשתית שלה, כי העלות של השידרוג הכולל תהיה כ"כ גדולה שאם אחרי השדרוג הממשלה עדיין לא תתן לה לשווק אז היא תתמוטט מבחינה כלכלית (בנוסף תהיה לה בעיה גם בגיוס ההשקעות לפרויקט מאותה סיבה).

המונח NGN למעשה לא אומר הרבה כי זה שם כללי לחבילה של סטנדרטים שיכולים להיות מיושמים בכל מיני צורות ולהביא בסופו של דבר את רוחב הפס המתאים לTRIPLE PLAY הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המונח NGN למעשה לא אומר הרבה כי זה שם כללי לחבילה של סטנדרטים שיכולים להיות מיושמים בכל מיני צורות ולהביא בסופו של דבר את רוחב הפס המתאים לTRIPLE PLAY הנ"ל.

הכל נכון רק זה לא נקרא רוחב פס בתשתיות אלה רוחב סרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן לא.

רוחב הסרט מדבר על אופי קצב השידור כפונקציה של התדר.

פה לא מדובר על הרחבת התדרים שבהם מתבצע השידור אלא על כמות המידע שניתנת לשידור בו זמנית, כלומר רוחב הפס.

כשאתה מדבר על מעבר מADSL וADSL2, לדוגמא, אתה מדבר על הגדלת רוחב הסרט. זאת אומרת הגדלת מרחב התדרים שבהן מתבצע השידור וע"י כך קבלת קצב שידור גבוה יותר.

אבל לא על זה מדובר במעבר לNGN, למרות שחלק מהמבער יהיה מן הסתם לADSL2/2+ ולקצבים מהירים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחקר העלה כי בעוד ששדרוג רשתות הבזק לרשתות NGN מתקדמות התומכות בקצבי תקשורת מהירים של 50 מגהביט נמצא בראש סדר העדיפויות של כל חברות הבזק במדינות המפותחות. בישראל, על אף אחוז החדירה הגבוה של האינטרנט המהיר, קצבי השידור מפגרים משמעותית לעומת אירופה ועומדים על 5 מגהביט לכל היותר.

זה מתוך הלינק.

בעקרון יכנס הADSL2 שמבטיח קצב של עד 12Mbps ביורד ו3.5Mbps בעולה.

אח"כ יכנס הADSL2+ שנותן קצב יורד של עד 24Mbps.

השלב הבא יהיה כבל אופטי "למדרכה", מה שנקרא, כלומר ממש "לשבת" על הסיב, שנותן קצב של בערך 30 יורד ו5 עולה ותחום עליון של 50/10.

אלו קצבי מקסימום ואני מאמין שמה שנראה בפועל יהיה טיפה יותר נמוך.

אני מאמין שאוטוטו נתחיל לראות קצבים של 8, 10 ו12.

אבל זה תלוי ברגולציה, כמו שאמרתי, לא תיהיה מוכנה להשקיע בתשתית בעלות של מיליונים שלא בטוח שתוכל להשתמש בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NGN = NEXT GENERATION NETWORK

מה שנקרא בשפת העם TRIPLE PLAY, כלומר קול (VOICE) תמונה (VIDEO) ומידע (DATA) על אותה תשתית.

בדומה למה שHOT מציעים כרגע עם טלויזה טלפון ואינטרנט על אותו חיבור.

הבעיה היא שהממשלה לא מאשרת לבזק למכור TRIPLE PLAY ובזק לא מוכנה לשדרג את התשתית שלה, כי העלות של השידרוג הכולל תהיה כ"כ גדולה שאם אחרי השדרוג הממשלה עדיין לא תתן לה לשווק אז היא תתמוטט מבחינה כלכלית (בנוסף תהיה לה בעיה גם בגיוס ההשקעות לפרויקט מאותה סיבה).

צודק בהכל מלבד הקטע הכלכלי שמדבר על התמוטטות אבל לא חשוב זה כבר לטופיק אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בזה קצת יותר ממה שסיפרתם

בזק מנסה להכנס לתחום ה IPTV וכדי לשדר IPTV בהגדרת HDTV או קרוב לזה חייבים לפחות ADSL2 ואפילו רצוי ADSL2+

זאת אחת הסיבות שכנראה נזכה לראות בארצנו ADSL2 מתישהו בזמן הסביר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך בADSL2 לHDTV כי יש להם את התשתית של יס (למי שלא יודע היא חברת בת של , אבל מסיבות רגולטוריות הקשר העיסקי בינהן מוגבל)

הבעיה עם התשתית של יס היא שאין UPSTREAM, ולכן הכוונה להשתמש בתשתית הADSL להשלמת המעגל.

IPTV הוא החלק האחרון בTRIPLE PLAY. כיוון של כל חלק בTRIPLE PLAY הוא אינטרקטיבי העברת אות טלויזיה רגיל (גם אם הוא HDTV) לא נכנס לקטגוריה.

HOT כן מספקים TRIPLE PLAY אמיתי כי יש להם VOD.

לגבי הADSL2, כרגע הוא בניסוי בבזק (אני לא יודע באיזה שלב) ורוב המרכזות כבר מופעלות בציוד תומך ADSL2, ככה שאולי נראה את זה תוך שנה מינוס.

ד"א, לא הייתי מצפה לחבילות של מגה פלוס בUP כ"כ מהר, זה תלוי בהרבה גורמים ואני לא יודע אם התשתית של תוכל לעמוד בעומס הנוסף כ"כ בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יגיע ברגע של- Hot יהיה לפחות 15% משוק הטלפוניה (למיטב זכרוני, אולי מדובר על מספר גדול יותר). רק שמשרד התקשורת לא מוכן לגלות איזה אחוז יש להוט כרגע ואיךהוא מחשב אותו. למה? לא יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההפך, ברגע שלבזק יהיה פחות מ85% מהשוק... למרות שלא ברור לי אם זה תשתית תקשורת, טלפוניה או שילוב.

HOT הם לא המתחרים היחידים.

בכל אופן, אי אפשר לדעת מתי לא תוגדר כמונופל ולכן אי אפשר לסמוך על זה. כרגע כל שינוי מחירים/מבצעים/מוצרים חדשים חייבים לקבל אישור מהממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...