איזו שפת תיכנות צד שרת עדיפה? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזו שפת תיכנות צד שרת עדיפה?

X-Style

Recommended Posts

שלום,

לאחר בערך שנתיים שלא נגעתי כמעט בכל מה שקשור לתיכנות, חשבתי אולי לנסות ולחזור לכל הנושא.

לפני שלקחתי את ההפסקה, הייתי מתכנת בVB.NET ובPHP...

עכשיו קיימת פה בעיה ..

VB.NET היתה הרבה יותר נוחה ומסודרת וכו', אבל הבעיה היא שסרבר SQL לדוגמא הוא לא ממש חינמי, ולמצוא שרתי איחסון תומכי ASP.NET + SQL זאת קצת בעיה בוא נגיד (אני מדבר על להעלות את האתר ככה שיפעל ONLINE ועוד אנשים יוכלו להכנס אליו).

מצד שני יש את PHP - כשלPHP יש הרבה יותר שרתי איחסון כך שפה אין בעיה

הבעיה היא שPHP בנויה אחרת מVB והיא פחות מסודרת מבחינת המבנה שלה וזה מה שאני לא אוהב בה.

עוד משהו, אם מישהו יפתור לי את הבעיה עם ה-VB.NE ויתן לי פתרונות אחרים, שאלה אחרת עולה-

מה עדיף? VB או C# לתיכנות בסביבת .NET? אני זוכר שהיו כל מיני שטויות עם POINTER'ים שלא הבנתי מה זה בכלל ועוד כמה דברים שאמרו שמהבחינה הזאת C# עדיפה. ותאמת שאם לא הייתי אוהב את הנוחות של הVB ישר הייתי הולך לC# ככה שאתם מבינים את ההתלבטות שלי :]

תודה מראש ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VB.NET וC# זה אותו דבר. אין משהו באחד שאין בשני.

אתה יכול להתחבר למסד נתונים שהוא ACCESS. אומנם לא פתרון אידיאלי, אך הוא זול יותר מהתחלופה.

אז אני מבין שמPHP אני יכול לרדת?

ועוד שאלה, מה הסיכוי למצוא שרת איחסון נורמלי ל.NET?

כי אני זוכר שבעבר זה היה ממש סיוט למצוא שרת חינמי כזה שלא היו בו פירסומות או כל מיני שטויות.

אגב - שאלה נוספת. איזו תוכנה הכי מומלצת לעבודה ב.NET?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה תודה על המידע :]

אגב עוד שאלה דיי חשובה ..

האם קיים הבדל בין כתיבת הקוד בתוך הקובץ ASPX עצמו לבין כתיבת הקוד בתוך קובץ aspx.vb חיצוני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא, טעמי אסתטיקה בלבד - קוד נקי וקריא בלבד.

הכוונה של היא שתכתוב את הקוד בעיקר בCode Behind (קובץ ה.vb) - לטענתם מקל על תחזוקה של הקוד.

האפשרות להכניס שורות פקודה גם ב.aspx הן בעיקר בכדי להקל על אילו שהתרגלו לעבוד כך בASP הישן והטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...