תיואיריית עולם הצללים?! - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תיואיריית עולם הצללים?!

MasterDK

Recommended Posts

הממ לא מצאתי כותרת יותר טובה.

הקדמה:

לא מזמן ראיתי סרטון אשר אומר שכיבכול קיימת תיאוריה שמציגה את כל מה סמביביונו כצל. כלומר העולם לא באמת קיים אלה זה צללים.

עכשיו התיאוריה מתבססת על עובדה שכל מה שאנחנו רואים, שומעים, מריחים, טועמים, ממששים זה בעצם זרם חשמלי במוח שלנו (וזה נכון) ולכן הם מנסים להוכיח שכאשר תנתקו אזור במוח נגיד שאחראי על ראיה אתם לא תראו כלום כי אין מה שיוכל לפרש את הצללים לתמונה אותה אתם רואים, אותו דבר לגבי אזורים אחרים במוח.

הם מנסים לומר שכל החומר בעולם זה בעצם צללים שמפוענחים בצורה אחידה אצל רוב בני האדם כחומר שאנחנו רואים, מריגישים טועמים וכו'.

הממ אין לי יותר איך להרחיב אם אני אמצע את הסרטון אני אשים פה.

מעוניין לשמוע את דעתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אי אפשר להוכיח את התיאורייה הזאת...

במקום צללים זה יכול להיות כל דבר אחר...

ערנבים למשל

המון המון ערנבים.

התיאוריה מנוסחת בצורת אקסיומה מה שיוצר בעיתיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מזמן ראיתי סרטון אשר אומר שכיבכול קיימת תיאוריה שמציגה את כל מה סמביביונו ??? כצל. כלומר העולם לא באמת קיים אלה זה צללים.

אמבר, אולי?

עכשיו התיאוריה מתבססת על עובדה שכל מה שאנחנו רואים, שומעים, מריחים, טועמים, ממששים זה בעצם זרם חשמלי במוח שלנו (וזה נכון)

לא זה לא. זרמים חשמליים במוח מתפרשים אצלנו כתמונות, קולות וכו' שאנחנו לרוב מניחים שמגיעים מ"עולם חיצוני" משותף.

ולכן הם מנסים להוכיח שכאשר תנתקו אזור במוח נגיד שאחראי על ראיה אתם לא תראו כלום

כאילו, דה?

הם מנסים לומר שכל החומר בעולם זה בעצם צללים שמפוענחים בצורה אחידה אצל רוב בני האדם כחומר שאנחנו רואים, מריגישים טועמים וכו'.

הממ אין לי יותר איך להרחיב אם אני אמצע את הסרטון אני אשים פה.

מעוניין לשמוע את דעתכם.

אם כל החומר בעולם זה "צל" ואין שום דבר "אמיתי" אז גם אי אפשר לדבר על הבדל בין "צל" למשהו "אמיתי". ולכן למה שהם קוראים "צל" אני יכול לקרוא "אמיתי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמבר, אולי?

לא זה היה סרטון קצר של כ 8-10 דקות. הממ בקשר למילה המודגשת זה "סביבינו" כאילו "כל מה שמסביב לנו".

לא זה לא. זרמים חשמליים במוח מתפרשים אצלנו כתמונות, קולות וכו' שאנחנו לרוב מניחים שמגיעים מ"עולם חיצוני" משותף.

אוקי אבל מי מבטיח לך שהזרם החמשלי הזה נוצר עקב הכוס שאתה רואה על השולחן ולא סתם, כלומר אני מנסה לומר איך תדע שאותה כוס על השולחן יוצרת את הזרם החשמלי במוח שלך ולא ההפך? הרי בוא ניקח אנשים שהם עיברי צבעים. בו נניח שזה בערך 20% מכלל אוכלוסיית העולם (רק הסיכויים שזה לא 20% אני לא רוצה עכשיו לחפש מספר מדוייק אין צורך להרוג אותי). עכשיו נגיד והם רואים אדום ככתום (שוב הנחה אין לי מושג אם זה נכון או לא). אז לך תוכיח שהם אכן עיבריי צבעיים ולא אנחנו (שער 80% מהאוכלוסיה) הרי אין לך הוכחה שהצבע שאתה מפרש כאדום הוא באמת אדום. אני יודע זה קצת קשה להסביר ולהבין.

כאילו, דה?

פאק נו יש לי בעיות עם לבטא את עצמי נכון :-X

אל תתנפלו עלי זה סך הכל סרטון שראיתי ואני מציג את הרעיון שלו בפיניכם, אני בעצמי לא מאמין בזה. אני פשוט מביא בפיניכם את התיאוריה שמוסברת שמה. אז אין צורך להרוג אותי אילו אני מדבר בולשיט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אבל מי מבטיח לך שהזרם החמשלי הזה נוצר עקב הכוס שאתה רואה על השולחן ולא סתם, כלומר אני מנסה לומר איך תדע שאותה כוס על השולחן יוצרת את הזרם החשמלי במוח שלך ולא ההפך?

אם יש שני אנשים שרואים את הכוס - מי מהם 'יוצר' את הכוס? אם האיש הזה יעצום עיניים - השני לא יראה את הכוס?

הנקודה היא שמה שאנחנו קוראים לו מציאות, משותף ברמה די גבוהה בין אנשים שונים, ולכן אם אתה מוכן לקבל את ההנחה שגם אנשים אחרים קיימים, יותר סביר שהמציאות קיימת גם מבלי שתהיה מודע לה. הנקודה הבעייתית בכל התאוריות האלה היא שאם שום דבר לא באמת "קיים" והכל "זרמים חשמליים במוח שלך", אז איפה בדיוק המוח שלך "קיים"?

הרי בוא ניקח אנשים שהם עיברי צבעים. בו נניח שזה בערך 20% מכלל אוכלוסיית העולם (רק הסיכויים שזה לא 20% אני לא רוצה עכשיו לחפש מספר מדוייק אין צורך להרוג אותי). עכשיו נגיד והם רואים אדום ככתום (שוב הנחה אין לי מושג אם זה נכון או לא). אז לך תוכיח שהם אכן עיבריי צבעיים ולא אנחנו (שער 80% מהאוכלוסיה) הרי אין לך הוכחה שהצבע שאתה מפרש כאדום הוא באמת אדום. אני יודע זה קצת קשה להסביר ולהבין.

דוגמא לא משהו, כי אנחנו כן יודעים על הדרך שבה נקלט צבע בעין (יש 3 סוגים של קולטנים, ולעוורי צבעים יש הרבה פחות קולטנים מסוג אחד או יותר).

גם נעשו מחקרים (בחיות, עד כמה שאני יודע) שע"י מדידת פעילות חשמלית במוח הצליחו לשחזר את התמונה שהחיה ראתה.

אל תתנפלו עלי זה סך הכל סרטון שראיתי ואני מציג את הרעיון שלו בפיניכם, אני בעצמי לא מאמין בזה. אני פשוט מביא בפיניכם את התיאוריה שמוסברת שמה. אז אין צורך להרוג אותי אילו אני מדבר בולשיט.

תן לינק לסרטון, אז נתנפל עליו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איפה בדיוק המוח שלך "קיים"?

לא חשבתי על זה בצורה הזאתי...

דוגמא לא משהו, כי אנחנו כן יודעים על הדרך שבה נקלט צבע בעין (יש 3 סוגים של קולטנים, ולעוורי צבעים יש הרבה פחות קולטנים מסוג אחד או יותר).

גם נעשו מחקרים (בחיות, עד כמה שאני יודע) שע"י מדידת פעילות חשמלית במוח הצליחו לשחזר את התמונה שהחיה ראתה.

ואללה לא ידעתי, טוב לדעת :)

תן לינק לסרטון, אז נתנפל עליו...

לא ממש זוכר.. נראה לי זה קשור איכשהוא לאיזה פרוייקט שנקרא "הסוד" משו בסגנון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם נעשו מחקרים (בחיות, עד כמה שאני יודע) שע"י מדידת פעילות חשמלית במוח הצליחו לשחזר את התמונה שהחיה ראתה.תן לינק לסרטון, אז נתנפל עליו...

בכל מקרה יכול ליהיות שהצבע שאתה מכיר כאדום או כחול הוא צבע שונה לגמרי מכל צבע שאני יכול בכלל לדמיין..

תנסה לחשוב על זה.

חוץ מזה התאורייה הזאת חסרת כל משמעות כמו אין סוף תיאוריות דומות שאפשר לחשוב עליהם (למעשה לשום דבר אין משמעות).

לדוגמה יכול ליהיות שאנחנו נשלטים ע"י ישויות שמשחקות בנו כמו בsims, או יכול ליהיות שהעולם הזה הוא בעצם פרי דימוני (כמו למשל בסרט ונילה סקיי), ואף אחד ממכם לא "מתקיים", ולא משנה מה תכתבו פה, זה לא יוכל להפריח את התאורייה הזאת כי זה יכול ליהיות רק מה שאני מדמיין (אם אתם מבינים למה אני מתכוון)..

אהה, וגם יש את מטריקס - את זה אני בטוח לא צריך להסביר..

כמו כן שאלות כמו למה ?(כל סוג של למה), יש אלוהים?, ומה המשמעות של X ? - לכולן יש אינסוף תשובות חסרות ערך ומשמעות (אין לי כח להסביר, תצטרכו להבין לבד בנתיים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המוח האנושי מתוכנת לפרש את הסביבה בצורה מסויימת, ויצורים אחרים רואים את סביבתם בצורה שונה.

איברי החישה שלנו מספקים למוח גירויים חשמליים שאותם המוח מפרש להבנה מופשטת של הסביבה ומתכנן תגובה בהתאם.

יש יצורים שקולטים את העולם בצורה שונה. עטלפים עם הסונאר שלהם, עכבישים עם 8 עיניים, חפרפרות, וכלבים - כל אחד מהחיות האלה רואה את העולם בצורה שונה, אבל מסוגלות להבין ברמה מסויימת מה נמצא סביבם.

אני חושב שמה שמנסים להגיד זה שהעולם לא בהכרח חייב להיות מה שאנחנו רואים, שומעים או מריחים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה יכול ליהיות שהצבע שאתה מכיר כאדום או כחול הוא צבע שונה לגמרי מכל צבע שאני יכול בכלל לדמיין..

תנסה לחשוב על זה.

לא מפריע לי, אבל שנינו קוראים לאותו הצבע בשם "אדום".

...או יכול ליהיות שהעולם הזה הוא בעצם פרי דימוני (כמו למשל בסרט ונילה סקיי), ואף אחד ממכם לא "מתקיים", ולא משנה מה תכתבו פה, זה לא יוכל להפריח את התאורייה הזאת כי זה יכול ליהיות רק מה שאני מדמיין (אם אתם מבינים למה אני מתכוון)..

כן, אבל איפה אתה מתקיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי רק חצי מהתגובות והייתי חייב להגיב

אני עיוור צבעים, ואנחנו לא מחליפים בין צבעים, אנחנו רק מתקשים להבדיל בין כמה

למשל, תביא לי כחול, ואחר כך סגול, שניהם יראו לו אותו דבר [לא לגמרי, כמובן, כי הגוון שונה]

כלומר כשמביאים לי כחול או סגול, ושואלים אותי איזה צבע זה, זה בדרך כלל יהיה ניחוש

וזה פחות סביר להגיד שבני האדם ה"רגילים" כביכול, לוקחים את אותו הצבע ולפעמים קוראים לו סגול ולפעמים כחול

הרבה יותר הגיוני שקבוצה מסויימת לא מבדילה בין 2 צבעים, מאשר שקבוצה אחרת מפרקת צבע אחד ל-2 צבעים באופן שיטתי וקבוע

אני חושב שמה שמנסים להגיד זה שהעולם לא בהכרח חייב להיות מה שאנחנו רואים, שומעים או מריחים...

אני מסכים עם זה

גם אם תגידו שזה לא "אמיתי" וזה רק דימיון, במצב כזה מי אתם שתקבעו מה זה בכלל "אמיתי"?

הרי זה מושג שאנחנו המצאנו שאמור להגדיר את המציאות

ואם המציאות היא דימיון, וכל העולם החיצוני הוא רק זרמי חשמל שרירותיים במוח

הרי שהדמיון הוא אמיתי, ואין אמיתי ממנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסירטון הזה מפגר. :kopfpatsch:

הוא מפריד בין האדם למוח שלו ולחושים שלו.

ברור שאם לא יהיו לנו עיניים אז לא נראה! ובלי אוזניים לא נשמע...

איברי החישה שלנו מעוצבים כך שישלחו למוח אותות וגירויים כך שיוכל לפרש את העולם שסביבו!

המוח לא צריך לגעת בכוס תה בשביל לדעת שהתה חם. יש לגוף ידיים בשביל זה.

כמו שלא טועמים פיצה עם הרגל, אין סיבה לטעום אותה עם המוח.

לכל איבר בגוף יש תפקיד. ותפקידו של המוח זה לפרש ולהגיב למידע שהוא מקבל מחמשת החושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...