יום הנצחון - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יום הנצחון

sikl

Recommended Posts

אתה כנראה לא מבין מה זה חג דתי ומה זה חג אזרחי...

מדינת לעומת ברה"מ מעולם לא חגגה תאריך של נצחון במלחמה בתור יום חג רשמי אז אתה מתעקש שנחגוג נצחון במלחמה שבכלל לא השתתפנו בה?

אם כבר אז ה 27 בינואר זה תאריך הרבה יותר חשוב לחגוג, ואם אתה מתעקש על סיום המלחמה ולא רק סיום השואה אז זה ה 14 באוגוסט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
מדינת לעומת ברה"מ מעולם לא חגגה תאריך של נצחון במלחמה בתור יום חג רשמי

בדיוק. וזאת מכוון שישראל פשוט אין מה לחגוג מבחינת נצחון. מבחינה היסטורית אף פעם לא נצחה. רק אדם הזוי יכול לחשוב שישראל נצחה ולו פעם אחד. לא נעים לי לנפץ אשליות אבל בכל מלחמות שהיו עד עכשיו במקרה הטוב לא הפסידה אבל גם לא נצחה. ותיקו זה לא נצחון. לא חוגגים את תיקו. אם הייתה מנצחת ולו פעם אחת, למשל אם היו כובשים את דמשק ומפרקים את סוריה ב-73, אז היו מציינים את היום הזה בישראל אבל ישראל פשוט לא נצחה את ערבים באף אחת מהמלחמות. ובכלל, לצערי היחס הזה בישראל כלפי יום הנצחון לא מפתיע אותי. מה כבר אפשר לצפות מהמדינה שבה אוכלוסיה מורכבת מ20% ערבים ששונאים אותנו וחוגגים ביום השואה, 20% חרדים מכל העדות שאצלם כל הברגים נפלו כבר מזמן וגם את יום העצמאות הם לא מציינים, 30% ערבים מצפון אפריקה שמהוים רוב בערי הפריפריה של ישראל, רוסים, אוקראינים ואתיופים שמתחזים ליהודים ורק 30% מתושבי ישראל הם העם שלי.

אני שמח שלא מכריחים אותנו לחגוג את מימונה למרות שגם זה אולי עוד יבוא :lol:. לסיכום, רוב העם שלי - יהודים אשכנזים, כן רואים ביום הנצחון חג חשוב וזה כל מה שמעניין אותי. הרי את מי זה מעניין מה חושבים על החג הזה כל הערסים למיניהם ושאר הפרימיטיבים בארץ?! לא אותי. :cool2:

אגב בכל זאת מציינים את יום הנצחון אם כי בהיקף מצומצם:

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הבטיח הבוקר (יום ד') מעל בימת הכנסת כי כבר בימים הקרובים ייקבעו אמות המידה הראויות, כדי ש"לא ייוותר אדם אחד מניצולי השואה שאינו יכול להתקיים בכבוד". אולמרט אמר בישיבה מיוחדת לציון 62 שנים לניצחון על גרמניה הנאצית כי "אנחנו חייבים להכות על חטא ולהודות בקיומם של עשרות אלפי ניצולי השואה שחיים מתחת לקו העוני".
יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, התייחס לוותיקי הצבא האדום שהגיעו להשתתף בדיון: "אנחנו פה בזכותכם, משום שאתם כחלק מהצבא האדום הבסתם את הצבאות הגרמניים ואלמלא הייתה תבוסה זאת העם היהודי היה מושמד. אתם במלחמה הזו כחיילים בצבא, כלוחמים פרטיזניים. אתם עיצבתם מורשת קרב יהודית. אנחנו חייבים לכם חוב גדול והחוב הזה אומר שאנחנו חייבים לאפשר לכם לחיות בכבוד.

"הלקח שלנו הוא שכדי למנוע שואה נוספת, אנחנו צריכים להצטייד בגבורה שלכם, בהקרבה שלכם, אבל גם במנהיגות שתזהה את הסכנה, תזהיר בפניה ותהדוף אותה בזמן, זה הלקח הגדול של היום הזה".

:yelclap:
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי כי לא השתתפה במלחמת העולם השניה?

אז מה חנה סנש עשתה? שיחקה סטנגה?

המון מעפילים וקיבוצניקים שהיו כאן לפני קום המדינה ובזמן המלחמה, התאמנו והלכו לאירופה כדי לחבל במזימה של הנאצים, בשיתוף פעולה יחד עם בריטניה. בארץ חיים כ-6000 וטרנים, רובם בעוני מחפיר. אני חושבת שזה חוסר כבוד ללוחמים שאם לא הקורבן שלהם, אולי כלל לא היינו פה היום. אני הייתי רוצה בהכרת תודה לאומית. מה כואב לכם להגיד "יום נצחון שמח על גרמניה הנאצית", לשים סרט שחור-כתום ולשרוף "בובה" של היטלר בל"ג בעומר (מה? אתם לא הייתם עושים את זה ביסודי?)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינת לא צריכה לחגוג יום ניצחון במלחמה שהיא לא השתתפה בה, ו/או שהעם היהודי לא נלחם בה וניצח בה. עם כל הכבוד לפרטיזנים - הם לא ניצחו את הנאצים, ואותם מוקירים ביום הזיכרון לשואה ולגבורה. כמובן שהניצחון במלחמה בראש ובראשונה תרם ליהודים יותר מאשר כל עם אחר, אבל לא אנחנו גרמנו או הובלנו לניצחון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה חנה סנש עשתה? שיחקה סטנגה?

המון מעפילים וקיבוצניקים שהיו כאן לפני קום המדינה ובזמן המלחמה, התאמנו והלכו לאירופה כדי לחבל במזימה של הנאצים, בשיתוף פעולה יחד עם צבא בריטניה. בארץ חיים כ-6000 וטרנים, רובם בעוני מחפיר. אני חושבת שזה חוסר כבוד ללוחמים שאם לא הקורבן שלהם, אולי כלל לא היינו פה היום. אני הייתי רוצה בהכרת תודה לאומית. מה כואב לכם להגיד "יום נצחון שמח על גרמניה הנאצית", לשים סרט שחור-כתום ולשרוף "בובה" של היטלר בל"ג בעומר (מה? אתם לא הייתם עושים את זה ביסודי?)?

בחיל האוויר האמריקאי של אז שירתו טייסים יהודים, חלק בסתר, וחלק בגאווה (ריססו מגן דוד על המטוסים שלהם)

מדינת לא צריכה לחגוג יום ניצחון במלחמה שהיא לא השתתפה בה, ו/או שהעם היהודי לא נלחם בה וניצח בה. עם כל הכבוד לפרטיזנים - הם לא ניצחו את הנאצים, ואותם מוקירים ביום הזיכרון לשואה ולגבורה. כמובן שהניצחון במלחמה בראש ובראשונה תרם ליהודים יותר מאשר כל עם אחר, אבל לא אנחנו גרמנו או הובלנו לניצחון.

אומנם לא גרמנו או הובלנו לניצחון, אבל בהחלט עזרנו לו, ובלי מתנדבים מ"פלסטינה", לבריטים היה יותר קשה להדוף את רומל במצריים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם סבא שלי היה קצין בצבא האדום ובכל זאת אני בהחלט לא חושב שמדינת צריכה לחגוג את סוף המלחמה באירופה.

יכולות להיות כמה סיבות למה לחגוג את זה (חלקן בכלליות לאו דווקא למדינת ישראל).

1. בגלל ניצחון במלחמה, קצת בעייתי לחגוג כשאנחנו לא נלחמנו אפילו.

2. בגלל השואה, לא רק שיש כבר יום אחר לשואה השואה גם הסתיימה כבר לפני זה ולכן אמרתי שהזמן לחגוג את זה זה בינואר.

3. לכבוד סיום המלחמה הכי נוראית שהייתה בהיסטוריה, המלחמה נגמרה רק באוגוסט.

אני פשוט לא רואה שום סיבה לחגוג את החג הזה, אני בהחלט חושב שזה יום חשוב ושצריך להזכיר את זה אבל יש דרך ארוכה בין זה לבין יום חג לאומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד מודה להם וכמו שאמרתי סבא שלי היה קצין בצבא האדום, אבל מדינת ישראל זה לא רוסיה ואנחנו לא חייבים לחגוג באותו יום שחוגגים את זה ברוסיה (שהוא בכלל לא היום הנכון בכל מקרה).

הנה עוד יום מאוד חשוב בנושא שאנחנו לא מציינים כי כבר יש את יום הזכרון לשואה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשנוח לכם, זאת מדינת היהודים, כשלא אז לא... מוזר. לא רק רוסיה לחמה, גם בריטניה וגם ארה"ב וגם בשורותיהם היו יהודים, אז אם זאת מדינת היהודים אז שלפחות יהיה יום הוקרת תודה, אם לא לכל הצבאות המשחררים, אז לפחות לחיילים היהודים שבהם, גאד דאמניט! ולידיעתכם, אם לא הם, יכול היה מאד להיות שהיטלר היה שולט על העולם ובכלל לא היינו פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כ"ז בניסן הוא יום הזכרון לשואה ולגבורה, מוקדש, מדי שנה בשנה, להתייחדות עם זכר השואה שהמיטו הנאצים ועוזריהם על העם היהודי ועם זכר מעשי הגבורה ומעשי המרד בימים ההם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלא שציון מעשי הגבורה הוא מגוכך, כמעט אפסי. כמו שיש יום אבל על נרצחי השואה, לדעתי, צרייך להיות יום חג על כך שהיטלר לא הצליח במזימתו להשתלט על העולם ולהשמיד את העם היהודי. אני חושבת שבמידה מסויימת, זה כמו יציאת מצריים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דריה:

זה כבר בעייה שונה לחלוטין אבל את לא יכולה לטעון שישראל לא מעריכה את הגבורה בכלל ובטח שאנחנו לא צריכים לאמץ חגים של מדינות אחרות כשכבר קבענו תאריך משלנו.

להזכיר לך התאריך הזה נבחר בגלל הגבורה שבו ולא לציון טבח או משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשו מה בא לכם, אני אלך להרים כוסית בפאב של אמריקקים, שם יכבדו את היוזמה מעט יותר ואם אראה וטרנים ברחוב אלחץ להם את היד ואתן להם פרח (מה שמזכיר לי, צרייך להגיע ל"כרמל" לפני שסוגרים את חנות הפרחים שם...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...