יום הנצחון - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יום הנצחון

sikl

Recommended Posts

MAY 8, MAY 9 בכל מדינות נורמליות מציינים את יום הנצחון. ובישראל?! כמעט כלום. חגי חרתה כמו ל"ג באומר ושבועות כן מציינים :screwy: בארץ אבל יום הנצחון כנראה לא חשוב כאן מספיק :kopfpatsch:. בושה וחרפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מתי פעם אחרונה ראית סרט ביום השואה על חלק הגבורה ביום הזה. רוב הסרטים מתיחסים אך ורק לנספים ולחביות הקשות שעברו וגם רעיונות עם ניצולים. אבל אף אחד לא מראה וכמעט ולא מדבר על פרטיזנים יהודים או על המרד בגטו וורשה (למרות שיש סרט על זה והוא לא רע). יום השואה נתפס תמיד כיום מדכא וכמעט ולא מוצג כיום לציון ניצחון כמו גם יום אבל.

בנוגע ליום הניצחון מה שמכונה בעולם VE day, יש בארץ לא מעט לוחמים לשעבר בצבא האדום שלחמו בנאצים ולכן יש לכבד אותם כשם שמכבדים כל לוחם בצהל, משום שגם בזכותם אנחנו יכולים לכתוב את השורות האלו. משום מה בארץ לא אוהבים לציין ימים ניצחון או בכלל מלחמות מעבר ליום הזיכרון (ששוב יש כאן ציון של אבל ולא ניצחון), אך שאני לא מופתע מדוע לא מציינים יום זה גם בארץ - פשוט כנראה האבל הרבה יותר חשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר אין כל כך הרבה אנשים שלחמו בנאצים פשוט בגלל שרובם מתו כבר, עברו כבר יותר מ 60 שנה זאת אומרת שמי שהתגייס בגיל 18 ולחם לפחות שנה אחת צריך להיות עכשיו בן 81.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לציין את זה כיום הניצחון, או שחרור המחנות או משהו.

סבא שלי חגג את ה8 במאי בתור תאריך יום ההולדת שלו.

זה לא זכה ממש להתייחסות כי אמרו שיש יום אחר שכבר מכיל את זה.

אולי צריך לתקן את זה, לא יודע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי הנקודה היא אחרת

אנחנו היינו הקורבן במלחמה ולכן אנחנו מתייחסים לחלק שלנו בה,

בכל מקרה אנחנו לא ניצחנו במלחמה לכן גם אי אפשר לחגוג את זה

הרגו לנו מליוני אנשים ולכן זה לא ראי לחגוג את זה לטעמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו אחת הסיבות המפגרות ששמעתי, אולי גם כשכל ניצולי השואה ימותו נפסיק לציין את יום השואה ?

אבל מדינת לא ניצחה במלחמה אין לנו סיבה לחגוג את יום הניצחון בתור חג לאומי, אם זה בגלל השואה אז יש לנו את יום השואה.

חוץ מזה שחג רשמי של מדינת לא יכול להיקבע על פי תאריך לועזי.

נ.ב. העליתי את הטיעון ההוא בעיקר כתגובה לזה:

בנוגע ליום הניצחון מה שמכונה בעולם VE day, יש בארץ לא מעט לוחמים לשעבר בצבא האדום שלחמו בנאצים ולכן יש לכבד אותם כשם שמכבדים כל לוחם בצהל, משום שגם בזכותם אנחנו יכולים לכתוב את השורות האלו. משום מה בארץ לא אוהבים לציין ימים ניצחון או בכלל מלחמות מעבר ליום הזיכרון (ששוב יש כאן ציון של אבל ולא ניצחון), אך שאני לא מופתע מדוע לא מציינים יום זה גם בארץ - פשוט כנראה האבל הרבה יותר חשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עדיין טיעון מפגר.

חוץ מזה שהמדינות היחידות שלא חוגגות את היום הזה הן בדרך כלל מדינות שהיו חברות במדינות הציר, אני בטוח שישראל המודרנית או האומה היהודית (שישראל מיצגת) לא רוצה להחשב כצד שהפסיד. בסה"כ מה שאני אומר הוא שבמדינה הזאת שולט השכול והאבל על כל פן בחיים ונראה כאילו אי אפשר לחגוג תוצאות של מלחמה (בכאלו שנצחנו כמובן) - כאילו זה חסר תאקט או משהו. בכל חגיגה כזאת תמיד מציינים את הקורבנות אך מציינים את מה שהשיגו אותם קורבנות ולא מציינים את המוות (כמו שעושים בכל טקס כזה בארץ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי כי לא השתתפה במלחמת העולם השניה?

:screwy:אולי כי לא הייתה קיימת?! ובוודאי שגם לא הייתה קיימת עכשיו אם לא היו מנצחים את הנאצים אז.

לנו יש את יום השואה והגבורה

ומה זה קשור לעניין?

אמנם אני לא רואה איך בדיוק ניצחנו במלחמה הזאת... זהו תאריך היסטורי.

אולי אתם לא נצחתם. אבל אצלי במשפחה כמעט כל הגברים באותה תקופה התגייסו לצבא האדום. מבחינתי וגם מנקודת מבט היסטורית אובייקטיבית הנצחון על הנאצים חשוב הרבה יותר מכל מלחמות ביחד.

כבר אין כל כך הרבה אנשים שלחמו בנאצים פשוט בגלל שרובם מתו כבר, עברו כבר יותר מ 60 שנה זאת אומרת שמי שהתגייס בגיל 18 ולחם לפחות שנה אחת צריך להיות עכשיו בן 81.

:kopfpatsch: קודם כל יש עוד הרבה בחיים. ובכלל איזו מין סיבה מפגרת זו לא לציין חג :screwy: ?!

לפי דעתי הנקודה היא אחרת

אנחנו היינו הקורבן במלחמה ולכן אנחנו מתייחסים לחלק שלנו בה,

בכל מקרה אנחנו לא ניצחנו במלחמה לכן גם אי אפשר לחגוג את זה

הרגו לנו מליוני אנשים ולכן זה לא ראי לחגוג את זה לטעמי

שוב פעם ה"אנחנו" הזה. מי זה האנחנו האלה שאתם מדבר עליהם כל הזמן?

רוב מוחלט של העם היהודי באותה תקופה ישב בפולין וברית נמועצות. רוב היהודים בפולין נספו בשואה אבל בברית המועצות חלק ניכר מהיהודים הספיק לסגת מזרחה כשהנאצים תקפו ורובם אחר כך נלחמו בגרמנים כחיילים וקצינים בצבא האדום. אולי למרוקאים, אתיופים ושאר החג הזה לא מזיז אבל רוב מוחלט של היהודים בעולם הם אשכנזים עם שורשים במזרח אירופה ומבחינתנו האבות והסבים שלנו נלחמו ונצחו ואין חג חשוב מהחג הזה.

אבל מדינת לא ניצחה במלחמה אין לנו סיבה לחגוג את יום הניצחון בתור חג לאומי, אם זה בגלל השואה אז יש לנו את יום השואה.

חוץ מזה שחג רשמי של מדינת לא יכול להיקבע על פי תאריך לועזי.

כתבת כאן כולו שני משפטים וכמה שטויות הצלחת לדחוס לתוכם :screwy: !!

עד כמה שידוע לי היו כמיליון חיילים וקצינים יהודים בצבא האדום בלבד וכשליש מהם נפל תוך כדי לחימה. זה פי 10 יותר ממספר הנופלים במלחמות ישראל והנצחון באותה המלחמה הרבה יותר חשוב לעם היהודי מאשר הקמתה של מדינת ישראל. בלי ישראל רובנו היו מסתדרים מצויין (עובדה שרוב העם היהודי לא גר בארץ) אבל אף יהודי בעולם לא היה נשאר בחיים אם הנאצים היו מנצחים. החג הזה אמור להיות הכי חשוב עבור העם היהודי.

1375.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובגלל כל הסיבות האלה יש לנו את יום השואה והגבורה, אין שום סיבה שיום הנצחון יהיה חג ישראלי.

רק בגלל שבאת מרוסיה איפה שזה חג יחסית גדול לא אומר שאוטומטית זה חג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובגלל כל הסיבות האלה יש לנו את יום השואה והגבורה, אין שום סיבה שיום הנצחון יהיה חג ישראלי.

רק בגלל שבאת מרוסיה איפה שזה חג יחסית גדול לא אומר שאוטומטית זה חג.

אני רק טוען שיש בישראל כל כך הרבה חגים סתמיים שהרבה פחות חשובים מיום הנצחון ואותם כן מציינים אבל את יום הנצחון לא מצאו לראוי לציין כמו שצריך (למרות ששמעתי שיהיו היו טקסים). קח את חנוכה - מציינים את נצחון של הקנאים הדתיים מלפני 2000+ שנים ובנוסף יש את הסיפור המצוץ מאצבע על שמן בבית המקדש? הסיפור הזה מזכיר לי את הסיפורים הנפוצים אצל הנוצרים בדרום אמריקה עם המנטליות שלהם - על פסלים בכנסייה שבוכים בדם ואבן שנראת כמו ישו ושאר השטויות.

וקחו לדוגמא את פורים - חג לכבוד משהו שייתכן ולא היה לעולם. סתם אגדה. לציין פורים זה כמו לציין בחג את הנצחון של הכיפה האדומה על זאב הרשע. פשוט חגים מגוחכים. אבל משהו כה חשוב ליהודים, משהו שלא קרה לפני דורות, משהו שרלוונטי עד היום (כי אפשר לראות דמיון ברור בין נאצים לערבים מבחינת הכוונות שלהם כלפי היהודים) - את זה לא מוצאים לנכון לציין כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...