חשד: אמר לחיזבאללה לאן לירות - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חשד: אמר לחיזבאללה לאן לירות

MoRtZkInG

Recommended Posts

אני מת.. אלימלך.. מור...

~_~ אתם פשוט עגומים.

יש לי שאלה עקרונית אליך אלימלך. אתה נהנה לצעוק "גזען גזען גזען". אז מה? אם אדם תומך בטרנספר הערבים כיוון שהם מהווים איום דמוגרפי ובטחוני, והוא יוצא גזען, אז מה? הוא גזען אבל מציל את המדינה היהודית דמוקרטית. הוא גזען אבל מונע מלחמה ואת מותם של רבים אחרים משני הצדדים. אז הוא גזען.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש לי שאלה עקרונית אליך אלימלך. אתה נהנה לצעוק "גזען גזען גזען". אז מה? אם אדם תומך בטרנספר הערבים כיוון שהם מהווים איום דמוגרפי ובטחוני, והוא יוצא גזען, אז מה? הוא גזען אבל מציל את המדינה היהודית דמוקרטית. הוא גזען אבל מונע מלחמה ואת מותם של רבים אחרים משני הצדדים. אז הוא גזען.

כמו שאמרו כאן אין דבר כזה מדינת דת שהיא מדינה דמוקרטית, תשכח מזה.

ולשאלה שלך: אז הוא גזען.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניתי על הראשונה בלא ועל השאר אני לא יכול לענות אלא אם עניתי על הראשונה "כן".

צודק, עכשיו שמתי לב.

בכל מקרה, אם זאת התשובה שלך, אז אין בכלל על מה לדבר. אתה לא חושש אפילו טיפה מהתרחיש הריאלי לחלוטין שתהיה כאן מדינת שריעה. אני לא יודע אם זה בגלל שלא אכפת לך לחיות במדינה מוסלמית או בגלל שאתה מהאנשים שאין להם מניעה מוסרית ויש להם את האפשרות לברוח (לארה"ב, למשל?) ולהשאיר את האחרים בגיהנום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת הטעות שלכם, ה"יהודית" ב"יהודית ודמוקרטית" זאת מדינת לאום יהודית, ולא מדינת דת יהודית.

מדינת היא בכלל לא מדינת לאום יהודית דמוקרטית. הלאום אומר שסה"כ יש כאן רוב יהודי, זה לא צריך להשפיע על הדמוקרטיה והממשל בארץ אבל זה כן.

צודק, עכשיו שמתי לב.

בכל מקרה, אם זאת התשובה שלך, אז אין בכלל על מה לדבר. אתה לא חושש אפילו טיפה מהתרחיש הריאלי לחלוטין שתהיה כאן מדינת שריעה. אני לא יודע אם זה בגלל שלא אכפת לך לחיות במדינה מוסלמית או בגלל שאתה מהאנשים שאין להם מניעה מוסרית ויש להם את האפשרות לברוח (לארה"ב, למשל?) ולהשאיר את האחרים בגיהנום.

בין מדינת תנכית למדינת שריעה אין הבדל מבחינתי, זה או מדינה 100% דמוקרטית או כלום בשבילי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינת לאום יהודית עם סממני תרבות יהודיים מספיק טוב לך?

צריך להפריד עוד קצת את הדת מהמדינה (ממה שיש היום למשל את הנישואין), אבל לא לגמרי.

מה שמיוחס במגילת העצמאות זאת מדינת לאום יהודית, שאותה ניתן ורצוי לשמר באמצעים דמוקרטיים כמו חוק השבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דברים כמו חוק השבות אני יכול לקבל, אבל זה שאי אפשר לרשום "אתאיזם" בת.ז? אי גיוס של דתיים/חרדים? נישואים אזרחיים וחד מיניים? גירושים רק דרך בית דין דתי? ויש עוד.

דרך אגב, למגילת העצמאות אין תוקף חוקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מדינה דמוקרטית ויהודית"

הבדיחה של המאה החדשה.

לא קיימת חיה כזו הדברים נוגדים אחד את השני.

כמו שכבר הסברתי, ובהמשך לדיון של מור על "דמוקרטיה אידיאלית", מדינה יהודית ודמוקרטית מסתדר מצויין במזרח התיכון היות ואם המדינה לא היתה יהודית, אלא מדינת כל אזרחיה, ולא היתה שומרת על צביונה היהודי-דמוקרטי, הערבים היו משתלטים עליה (או ישתלטו בעתיד) ואז היא תיראה בדיוק כמו כל מדינה "ערבית דמוקרטית" אחרת. כפי שמור הזכיר, יש "רמות" של דמוקרטיה, כלומר קירבה לאידיליה. העניין הוא שבמחינה ריאלית, קירבה יתרה לאידיליה, תביא אותנו (במקרה הספציפי שלנו) להיפך המוחלט. המציאות אינה אידיליה, כפי שמתברר לפעמים ::)

האמת שאני חושש ממדינת הלכה לא פחות ממדינת שריעה.

מבחינתי ההבדל הוא שמדינת שריעה מקושרת יותר מדי לגורמים חיצוניים למדינה שרוצים להרוג אותי.

מה גם שאני יכול להסתכל כדוגמה על שם של "שכונות יהודיות" בעולם לעומת "שכונות מוסלמיות" בעולם כדי להבין שאני מעדיף מדינת הלכה יהודית (ואגב, גם אני ממש ממש לא הייתי רוצה לראות את זה כאן, אבל אני מדבר על העדפה בין שני דברים רעים).

בין מדינת תנכית למדינת שריעה אין הבדל מבחינתי' date=' זה או מדינה 100% דמוקרטית או כלום בשבילי.

[/quote']

דוגמה מצויינת לאמירה של אדם נטול אחיזה במציאות. ראה את מה שהסברתי על אידיליה דמוקרטית.

דברים כמו חוק השבות אני יכול לקבל' date=' אבל זה שאי אפשר לרשום "אתאיזם" בת.ז?

[/quote']

זה משום שאתאיזם אינו לאום. מה שכתוב בתעודת זהות, בניגוד להבנתך, הינו לאום - ולא דת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דברים כמו חוק השבות אני יכול לקבל, אבל זה שאי אפשר לרשום "אתאיזם" בת.ז? אי גיוס של דתיים/חרדים? נישואים אזרחיים וחד מיניים? גירושים רק דרך בית דין דתי? ויש עוד.

דרך אגב, למגילת העצמאות אין תוקף חוקי.

אמרתי, נישואין וגירושין צריך להפריד מהממסד הרבני.

אתאיזם זה לאום? ואללה חדש לי.

נכון שלמגילה אין תוקף חוקי, אבל יש לה תוקף מוסרי וצביוני בנוסף לאידיאולוגי למדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין מדינת תנכית למדינת שריעה אין הבדל מבחינתי' date=' זה או מדינה 100% דמוקרטית או כלום בשבילי.

[/quote']

דברים כמו חוק השבות אני יכול לקבל' date=' אבל זה שאי אפשר לרשום "אתאיזם" בת.ז? אי גיוס של דתיים/חרדים? נישואים אזרחיים וחד מיניים? גירושים רק דרך בית דין דתי? ויש עוד.[/quote']

נו באמת.

עכשיו הוכחת שאתה סתם ילד שקרא כמה מאמרים באינטרנט, ואולי כמה ספרים, וחושב "או אתאיזם, מגניב. let's fuck the system".

אתה בטח מסתובב עם חולצות של אנרכיה ויושב במרתף עם שאר החברים האנרכיסטים-אתאיסטים-מאגניבים שלך ומתכנן איך תהרסו את הממסד, נכון?

למושג "מדינה יהודית" לא חייב להיות שום קשר לדת (beside the obvious...). עשה טובה, תגיע לכיתה יא-יב, תלמד אזרחות, ותחזור.

אה ורועי - מדינת שריעה צריכה להפחיד אותך יותר ממדינת הלכה. קודם כל כי באחת אתה תחיה, ובשניה לא. ויש עוד סיבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינת היא בכלל לא מדינת לאום יהודית דמוקרטית. הלאום אומר שסה"כ יש כאן רוב יהודי, זה לא צריך להשפיע על הדמוקרטיה והממשל בארץ אבל זה כן.

אתה טועה.

מדינה יהודית לא אומרת שסה"כ יש פה רוב יהודי. היא אומרת שזה הבית הלאומי היהודי בעולם, שזו מדינה ששמה לה במטרה להיות מדינה ללאום היהודי ולאפשר לו לחיות. הדמוקרטיה מסתדרת עם זה טוב מאוד, והחוקים אמורים להגיע כדי לאפשר למצב הזה ולמטרות האלו להתקיים.

שוב אני שואל, תעשה תרגיל מחשבתי. האם בעוד 50 שנה כשיהיו יותר לא יהודים מיהודים מהירדן לים, האם אתה תרצה שתהיה כאן מדינה שהיא לא יהודית? כי הם הרוב? כל המטרה של החוקים והסכמי השלום, היא לא להגיע ליום הזה (במסגרת הכללים כמובן, בלי רצח עם וטרנספר). לך זה נראה כאילו זה לא משנה. לדעתי אתה טועה.

וטל, אם זה לאום ולא דת, למה הם לא מאפשרים לי לכתוב "ישראלי"? :'(

ביקרתי בארה"ב ובשאר מקומות. אני מרגיש הרבה יותר שייך לעם הישראלי יחד עם החברים הדרוזים שלי, מאשר לעם היהודי. כמו שאתה אומר, דת זה לא לאום, ובלאום אחד יכולים להיות בני כמה דתות. הקשר הזה הוא בעיקר פוליטי/מעשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם עוד פעם נכנסים לוויכוח אם יהדות זה דת או לאום, וכבר הגענו למסקנה (239872 פעם... בערך...) שזה גם וגם, מה שאומר שרק יהודים (או כאלה עם בני משפחה יהודים) הם חלק מהלאום היהודי.

ופעם לכול לאום הייתה גם דת שונה... היום זה קצת יותר חופשי (אנגלים, לדוגמא... פעם הם כולם היו אנגליקנים, והם נלחמו בלאום האירי- קתולים... היום יש גם אנגלים קתולים, יהודים, מוסלמים...).

דרוזים, לצורך העניין, הם לאום נפרד (זה לא אומר שהם לא יכולים להיות חלק מהמדינה!).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...