התלבטות בין p180 ל p182 - עמוד 5 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין p180 ל p182

TaZeR

Recommended Posts

• תגובות 99
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

או קי, שתי האגורות שלי:

P182 - מארז מדהים. שכחתי לציין שמיועד למחשב חרישי לגמרי. מה שנקרא, איכות ללא פשרות. אהבתי במיוחד את הדופן המבודדת רעש.

ספק - קורסיר HX520 - מיוצר ע"י סיסוניק, שקט יותר מה-M12 כיוון שלא כולל את מאורר ה60 שיש לו. בגלל מיקום ספק הכוח בתחתית המארז - לא שומעים כלום!

מאווררים אוריגינלים שהגיעו עם המארז - מבוטלים כולם. מאוורר אחורי הוחלף ב-S_FLEX D 800RPM על גרומטים מסיליקון- המאורר היחידי במארז.

מעבד דואל X2 4600 - גרסת ה-89W (!!!!) עם נינג'ה, ללא מאוורר - הSFLEX עושה את העבודה.

2 דיסקים קשיחים של מחשבים ניידים, אחד סיגייט 7200 ואחד 4200. עשיתי מוד קטן לסייקונים שבאים עם המארז על מנת שלא יעבירו ויברציות.

המחשב 30 ס"מ ממני על הרצפה - לא שומעים כלום. במצב של דממה מוחלטת (2 לפנות בוקר, איזור כפרי) אפשר לשמוע משהו שאומר שהוא עובד - ולא יותר מזה. אפילו אי אפשר להגדיר את מה ששומעים.

כ. מסך GT6600 עם הקירור השקט של AC - יש לו מאוורר לצערי, והוא גם לא מקרר משהו.

טמפרטורות:

(היום שרבי אז אציין את הטמפ עכשיו וביום רגיל בסוגריים):

לוח אם: 42 (35)

מעבד: 41 (35-38)

דיסקים 29-35 (24-27)

כ. מסך - 52 (אררררר.... 50)

בעומס של משחקים - תוסיפו בין 8-10 מעלות. (INFERNAL, C&C3)

שדרוגים קרובים:

8800GTS עם HR-03+ - פסיבי חלוטין.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קי, שתי האגורות שלי:

P182 - מארז מדהים. שכחתי לציין שמיועד למחשב חרישי לגמרי. מה שנקרא, איכות ללא פשרות. אהבתי במיוחד את הדופן המבודדת רעש.

ספק - קורסיר HX520 - מיוצר ע"י סיסוניק, שקט יותר מה-M12 כיוון שלא כולל את מאורר ה60 שיש לו. בגלל מיקום ספק הכוח בתחתית המארז - לא שומעים כלום!

מאווררים אוריגינלים שהגיעו עם המארז - מבוטלים כולם. מאוורר אחורי הוחלף ב-S_FLEX D 800RPM על גרומטים מסיליקון- המאורר היחידי במארז.

מעבד דואל X2 4600 - גרסת ה-89W (!!!!) עם נינג'ה, ללא מאוורר - הSFLEX עושה את העבודה.

2 דיסקים קשיחים של מחשבים ניידים, אחד סיגייט 7200 ואחד 4200. עשיתי מוד קטן לסייקונים שבאים עם המארז על מנת שלא יעבירו ויברציות.

המחשב 30 ס"מ ממני על הרצפה - לא שומעים כלום. במצב של דממה מוחלטת (2 לפנות בוקר, איזור כפרי) אפשר לשמוע משהו שאומר שהוא עובד - ולא יותר מזה. אפילו אי אפשר להגדיר את מה ששומעים.

כ. מסך GT6600 עם הקירור השקט של AC - יש לו מאוורר לצערי, והוא גם לא מקרר משהו.

טמפרטורות:

(היום שרבי אז אציין את הטמפ עכשיו וביום רגיל בסוגריים):

לוח אם: 42 (35)

מעבד: 41 (35-38)

דיסקים 29-35 (24-27)

כ. מסך - 52 (אררררר.... 50)

בעומס של משחקים - תוסיפו בין 8-10 מעלות. (INFERNAL, C&C3)

שדרוגים קרובים:

8800GTS עם HR-03+ - פסיבי חלוטין.

בהצלחה.

לא בדיוק הבנתי מה עשית עם המאווררים!

ותכל'ס, צריך מאוורר נוסף (שיכניס אוויר לאיזור הלוח אם) או לא (המאוורר הנוסף שליד הספק כוח וה HDD נראה לי מיותר, תקנו אותי אם אני טועה...)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצורך באיוורר נוסף תלוי בלוח האם, המעבד וסוג הקירור שעליו;

מה ה-TDP של E6600? איזה שמת עליו? אם ה-TDP בין 65 ל-89, את יכול לשים עליו נינג'ה ב-230 ש"ח, ואפילו לא תצטרך מאוורר (חוץ מהאחורי, כמו שאני שמתי.

האם ללוח אם יש פסיבי לגשרים? אם הוא אקטיבי, אין שום בעיה. אם פסיבי - תלוי איפה הגוף נמצא. אצלי הוא בדיוק בין הנינג'ה והמאורר היחידי, כך שהרגתי שתי ציפורים במכה אחת.

מאורר תחתון לספק כוח מיותר לחלוטין אלא אם כן: 1. הספק פסיבי לחלוטין. 2. התקנת דיסקים במגשיות שמאחוריו.

מאורר דוחף למארז מיותר לחלוטין - תסתכל על המלצות החברה בחוברת - הם אפילו טוענים שכדאי לא להוסיף שם איוורור למצב הקיים.

מאוורר עליון בתקרה - שוב, מנסיוני בקונפיגורציה שלי - עם גוף טוב למעבד, אין צורך בו. הוא גם זה שבכל מצב שומעים הכי טוב, לכן עדיף לוותר עליו.

נשארנו רק עם מאוורר אחד יונק החוצה מאחורה למעלה. ואפילו הוא לא חייב להיות עם CFM גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי TT-BT ו E6600 והטמפרטורה שלו היא 22 במנוחה ומקסימום 30 בעבודה (כאשר המאוורר מכובה ויש רק את ה heat-pipe - למרות שהוא רוב הזמן פועל).

לשאלתך יש לי DS4 ואין לי מוסג מה הכוונה צפוני ודרומי אבל אני יודע שהוא מקורר פסיבית...

לגבי ההארד דיסקים, אם אני שם בקייג' למעלה, אני אצטרך שם מאוורר בטוח, לא?! ואם אני אשים שם מאוורר הוא יהיה גם לכל הלוח אם (ולכל מה שבחלק העליון של המארז!) ולמטה יהיה רק הPSU!)

ד"א: הקייג' שלמטה נשלף? שאם אני לא אשים בו HDD אני אוכל לשלוף אותו ואז הקירור יהיה יותר טוב (אני חושב, לא?!)????

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש משהו טיפשי שANTEC עשו הרי שזה לכתוב את הדבר הזה בספר ועוד לא לצרף מאורר קדמי לכלוב העליון שבו בעצם בכל מארז אחר יושבת כל החומרה . . .

יודגע למה זה גורם? לאנשים לרוץ בכל החנויות בסביבה בשאלות "המחשב שלי עושה ריסטרטים מדי פעם ואף מעבדה שהגעתי אליה עד היום לא הצליחה לגלות מה הבעייה . . . אז תזהרו אפילו לחשוב על דבר כזה מי שיש לו חומרה רצינית ולא חבל לו עליה.

מה הטעם להשקיע 900 ש"ח ולהקמצן על עוד מאורר קדמי(לא דיברתי אליך ישירותYADAA).

בכל מקרה חשוב להתחשב בחומרה שיש לכם וכמות החום שפולט כל חלק.

יש לי TT-BT ו E6600 והטמפרטורה שלו היא 22 במנוחה ומקסימום 30 בעבודה (כאשר המאוורר מכובה ויש רק את ה heat-pipe - למרות שהוא רוב הזמן פועל).

לשאלתך יש לי DS4 ואין לי מוסג מה הכוונה צפוני ודרומי אבל אני יודע שהוא מקורר פסיבית...

לגבי ההארד דיסקים, אם אני שם בקייג' למעלה, אני אצטרך שם מאוורר בטוח, לא?! ואם אני אשים שם מאוורר הוא יהיה גם לכל הלוח אם (ולכל מה שבחלק העליון של המארז!) ולמטה יהיה רק הPSU!)

ד"א: הקייג' שלמטה נשלף? שאם אני לא אשים בו HDD אני אוכל לשלוף אותו ואז הקירור יהיה יותר טוב (אני חושב, לא?!)????

למה שאלות מפגרות עם כל הכבוד. תקנה קודם, תשים מאורר וזהו. הכלוב מן הסתם לא מחמם, זה פאקינג מרובע מברזל. זהו. תחשוב לבד קצת אחינו. אתה מבזבז פה זמן, את השאלות האלה תדע מייד ברגע שתקנה אותו, עכשיו לך תקנה כבר ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ...

ללוח יש פסיבי נהדר. הביג טייפון לא ממש בנוי להיות פסיבי. מצד שני, צריך לבדוק היטב עם קירורים פסיביים יעודיים (יש שפע - נינג'ה הוא רק דוגמא) יכנסו.

בקייג' העליון-עליון (5.25) אין פילטר. אם אתה מתכוון לקייג 3.5 האמצעי - עדיין לא הייתי מתקין מאוורר.

יש ויכוח שלם סביב עניין הדחיפת-משיכת אויר במארז כאמצעי יעיל מול דחיפה בלבד או יניקה בלבד. מנסיוני, לעולם לא תצליח להגיע לתאום מושלם של סירקולציית אויר בדחיפה משיכה. אפילו עם אותה חומרה. מתוך חוסר מעבר ישיר של אויר, נגרמות מערבולות שמורידות את יעילות הקירור - והטמפ עולות.

גם דחיפה לא יעילה במיוחד - יש כניסת CFM, אבל הרבה בלגן בפנים לגבי ניתוב. ושוב - עליית טמפרטורה.

האמצעי היעיל ביותר - יניקת אוויר - הרי האוויר יכנס ממילא דרך הפילטרים, ואין צורך בדחיפה.

ואין כל קשר להתקמצנות. אני אפילו מאמין שלהוסיף עוד SFLEX D לא היה מפריע לי כ"כ מבחינת רעש - אבל הקירור פחות יעיל.

כמובן, אם אתה מתקין שניים שלושה רפטורים - זה סיפור אחר לגמרי.

בכל מקרה, הייתי מתקין את הדיסק באמצע, עם הקירור כמו שפירטתי. אופציה שניה, אם אתה מתעקש על מאוורר - הייתי מתקין למטה ומפעיל את המאורר שמאחורי הספק - היה לפחות יוצר את המצב הכי פחות מרעיש והחום לא היה משפיע על שאר הפריטים במארז.

אין צורך להוציא את הקייג'. כמו שאלקס אמר, זו היא סתם חתיכת ברזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה רבה על התשובה.

סליחה על הבורות, אבל אני לא יודע מה זה רפטור...

ויש לך כזה מארז? אם כן, לאיזו טמפ' המארז שלך מגיע עם מאוורר אחד? לאיזו המעבד מגיע (איזה דגם הוא)? חשוב לי לדעת כדי להתאים את המאווררים ולדעת אם גם לי כדאי לעשות כמוך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצורך באיוורר נוסף תלוי בלוח האם, המעבד וסוג הקירור שעליו;

מה ה-TDP של E6600? איזה קירור שמת עליו? אם ה-TDP בין 65 ל-89, את יכול לשים עליו נינג'ה ב-230 ש"ח, ואפילו לא תצטרך מאוורר (חוץ מהאחורי, כמו שאני שמתי.

האם ללוח אם יש קירור פסיבי לגשרים? אם הוא אקטיבי, אין שום בעיה. אם פסיבי - תלוי איפה הגוף קירור נמצא. אצלי הוא בדיוק בין הנינג'ה והמאורר היחידי, כך שהרגתי שתי ציפורים במכה אחת.

מאורר תחתון לספק כוח מיותר לחלוטין אלא אם כן: 1. הספק פסיבי לחלוטין. 2. התקנת דיסקים במגשיות שמאחוריו.

מאורר דוחף למארז מיותר לחלוטין - תסתכל על המלצות החברה בחוברת - הם אפילו טוענים שכדאי לא להוסיף שם איוורור למצב הקיים.

מאוורר עליון בתקרה - שוב, מנסיוני בקונפיגורציה שלי - עם גוף קירור טוב למעבד, אין צורך בו. הוא גם זה שבכל מצב שומעים הכי טוב, לכן עדיף לוותר עליו.

נשארנו רק עם מאוורר אחד יונק החוצה מאחורה למעלה. ואפילו הוא לא חייב להיות עם CFM גבוה.

תקשיב (או ליתר דיוק תקרא), חלק מהאנשים בפורום אמרו לי להוסיף ואתה עכשיו בא ואומר לי להוריד. נראה לי שאני פשוט אשאיר את זה איך שזה (הרי אנטק בטוח סידרו את זה שזה יהיה הכי שקט והכי מאוורר שאפשר...

תגידו, יש הבדל בין סידרת ה LIBARTY של ENERMAX לבין ה TRUEPOWER 2 של ANTEC? הכוונה בדגמים:

Enermax libarty 400W, TruePower 2 380W, TruePower 2 430W

מה הכי טוב מביניהם ויחזיק את המפרט שלי (אני בטוח שעכשיו כולם מחזיקים אותו אבל אולי בעתיד יהיה שידרוג כרטיס מסך ל 8800GTS/X...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...