שלום, מעוניין לקנות מצלמת DSLR. - עמוד 3 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שלום, מעוניין לקנות מצלמת DSLR.

Fire Storm

Recommended Posts

עזוב, תתעלם ממנו.

אני די בטוח שאין לו בכלל DSLR..

בכל מקרה, אם לE500 לא היתה עינית כזו קטנה הייתי הולך עליה בכיף.. העצמיות שיש לאולימפוס עבור חובבנים כמוני מספיקות מעל ומעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ד"א, מה זה פוקוס ביי וואייר?

פוקוס ידני שבו טבעת הפוקוס לא מזיזה ישירות (מכאנית) את האלמנטים של העדשה, אלא משתמש במנועי האוטופוקוס כדי לבצע את הפעולה. יש פחות פידבק מפוקוס ישיר, אבל במימוש מוצלח כמו של אולימפוס זה ממש לא מפריע. ב-S9000 של פוג'י זה ממומש לא טוב (הסיבוב מאוד איטי), ושם זה בהחלט מעיק.

הדרך הכי זריזה לזהות שפוקוס הוא By Wire הוא לסובב את הטבעת כשהמצלמה כבויה ובמצב MF. אם הוא לא מסתובב אז הוא B.W. ניתן גם לפקס ידנית כשהמצלמה דלוקה ולבדוק האם הטבעת מסתובבת בצורה חופשית לכל כיוון (ללא עצירה). בעדשות עם פוקוס ידני מכאני הטבעת נעצרת באינסוף ובמרחק המיקוד המינימלי.[br]פורסם בתאריך: 7.05.2007 בשעה 19:42:49

בכל מקרה, אם לE500 לא היתה עינית כזו קטנה הייתי הולך עליה בכיף..

העינית שלה קרובה מאוד בגודלה לעיניות של הניקון D50/D70s ושל הקנון 350D. שים לב לעמודה הימנית ביותר בטבלה הבאה:

viewfindersizevj7.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

13% הבדל זה לא ההבדל בין "קטן לפצפון". זה ההבדל בין פצפון לקצת פחות מפצפון ;)

סתם להשוואה ההבדל בין הניקון ל-K100D עומד על 24%. זה כבר הבדל מורגש יותר (אבל עדיין לא משהו שבגללו הייתי קונה או פוסל מצלמה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טוען שבסכום שבו אתה קונה E500 עם עדשות אתה קונה רק גוף של ניקון?

1) ה- D70S עולה כמו ה- E500 (גוף בלבד). ב- 4700 אתה קונה D70S עם עדשת קיט 18-70 מעולה (או לחילופין עדשות צד שלישי שחברות אחרות מציעות, ויש המון כאלה). או לחילופין לקנות D50+ עדשת הקיט של ה- D70S בפחות כסף (התקשרתי לחנויות וכמה מהן מייבאות D50 שבוע הבא).

2) מי אמר שהיבואנים של ניקון הם יבואן אפור? ישנם מספר יבואנים ממש לא אפורים לניקון בארץ.

גילוי נאות, גם אני באותה הסיטואציה כמוך, גם לי יש 5000 למצלמה.

כרגע אני די מתלבט בין ה- D50 ל- D70S שדי קרובות במחיר. ה- D50 נותנת שנראות טוב יותר אבל טיפה פחות מקצועית מכיוון שהיא מאפשרת לך פחות מרחב לעריכה וחסרות בה מספר פונקציות.

אגב, החזקת את כל המצלמות ביד לפני שאתה מחליט? זה אחד הפרמטרים המכריעים בקניית רפלקסית לדעתי (ולדעת רבים אחרים).

מבין כל אלה, ה- D70S הכי נוחה לטעמי, במיוחד אם יש לך ידיים בינוניות עד גדולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

E500 עם שתי עדשות (מקבילות ל-28-300) ושנתיים אחריות (כנראה של "אלודה", אבל דורש בדיקה) עולה 4200 ש"ח. באופן אישי הייתי חוסך 100 ש"ח והולך על הקיט המקביל עם ה-E330. התכונות דומות, אבל היא מצלמה יותר מסיבית ועם Live View מאוד שימושי (הרבה יותר שימושי מכמה אחוזים הבדל בגודל של העינית).

D70s עם שנה אחריות של "הדר" וללא עדשות עולה 3400 ש"ח. איפה אפשר לקנות שתי עדשות מקוריות של ניקון שנותנות טווח כולל שמקביל ל-28 עד 300 מ"מ ב-800 ש"ח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב4000 אני מקבל E330 + עדשות שמכסות 28-300.[br]פורסם בתאריך: 7.05.2007 בשעה 21:17:16

E500 עם שתי עדשות (מקבילות ל-28-300) ושנתיים אחריות (כנראה של "אלודה", אבל דורש בדיקה) עולה 4200 ש"ח. באופן אישי הייתי חוסך 100 ש"ח והולך על הקיט המקביל עם ה-E330. התכונות דומות, אבל היא מצלמה יותר מסיבית ועם Live View מאוד שימושי (הרבה יותר שימושי מכמה אחוזים הבדל בגודל של העינית).

D70s עם שנה אחריות של "הדר" וללא עדשות עולה 3400 ש"ח. איפה אפשר לקנות שתי עדשות מקוריות של ניקון שנותנות טווח כולל שמקביל ל-28 עד 300 מ"מ ב-800 ש"ח?

אחריות של אלודה, ביררתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו מה אתם עושים צחוק? מישהו מכם בכלל החזיק בידיים את ה- E500, ה- D50 וה- D70S? (את ה- E330 לא החזקתי אז אני לא יכול להעיד עליה)

אם כל הכבוד, זאת מצלמה שתשאר איתך המון זמן וכדאי שתהיה נוחה, אפילו אם צריך להוסיף בשבילה כמה שקלים נוספים.

גם אני באותה התלבטות כמו שלך.

החזקתי את ה- D400 וה- D350 של קנון, מצלמות נחמדות, אבל לא מתאימות לי בצורה טובה ליד.

החזקתי את הפנטקסים למיניהם- מצלמות צעצוע מבחינת איכות הבניה. אם כל הכבוד לפנטקס, המצלמות מצלמות מעולה, הן נוחות, כוללות נתונים מרשימים והכל, אבל הן פשוט בנויות מפלסטיק זול. ה- 100 לא תחזיק יותר משנתיים ונפילה קטנה תנפץ את המצלמה לחתיכות קטנות.

בקשר לניקונים- החזקתי את ה- D50 קודם, מצלמה חזקה, בנויה טוב, מצלמת תמונות מעולות. מה שלא טוב בא כיום זה שמצאתי רק 2 חנויות שמוכרות אותה (יותר נכון ימכרו בעוד שבוע וקצת) ושהיא יחסית קטנה ליד שלי.

ה- D70S בעלת הפרדה טיפה פחות טוב מה- D50 ובתמונות שלה יש יותר רעש מה- D50 (מורגש בהדפסות גדולות מאד, וגם את זה אפשר לתקן בעריכה) אבל איכות הבניה, נוחות השימוש (2 גלגלות והמון כפתורים, לא כמו אצל המתחרות שמכניסות הכל לתפריטים וצריך לשחק חצי שעה בשביל לשנות נתון כלשהו בצילום) וההתאמה ליד פשוט מושלמת.

חוץ מזה, לאולימפוסים יש חיישן קטן יותר מהניקונים, מה שאומר שתקבל יותר רעש בצילומים.

עוד משהו, תחשוב טוב טוב איזה טווח אתה צריך. עדיף להשקיע 100% מהכסף בעדשה טובה וספציפית לטווח שאתה צריך מאשר לקנות עדשות פחות איכותיות שיכסו לך טווחים גדולים של אורכי מוקד.

אז אני מציע לך לשחק קצת עם כל לפני שאתה מחליט, יהיה חבל אם תזמין מהאינטרנט זולה יותר או טובה יותר במעט (לא שאני אומר שה- E500 טובה יותר מה- D70S) ואז כשיצא לך להרגיש את המתחרה ביד תתבאס שלא קנית אותה.

בהצלחה בקניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק ניקון :cool2:

סתם.. אני הייתי מתלבט אם כבר בין הK100D (כן, עם הגוף פלסטיק שלה) לD50\70s.

הקנון בנויות לילדים עד גן חובה..

זאת הייתה ההתלבטות שלי עד שיצא לי להחזיק את כל המצלמות בידיים. שלא תבינו אותי לא נכון, ה- 100D היא לא באמת צעצוע, אולי קצת הגזמתי, אבל היא בהחלט מרגישה הרבה פחות איכותית מהניקונים כשמחזיקים אותה ביד. חוץ מזה, שמעתי על הרבה אנשים שהיא נסדקה להם או שחלקים ממנה נשברו ללא התעללות רבה מצידם.

עכשיו ההתלבטות שלי היא בין ה- D50 ל- D70S עם נטייה קלה לכיוון ה- D70S. בכל אופן, רק עוד כחודש אני אוכל לקנות את המצלמה ככה שיש לי זמן להתלבט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו מה אתם עושים צחוק? מישהו מכם בכלל החזיק בידיים את ה- E500, ה- D50 וה- D70S? (את ה- E330 לא החזקתי אז אני לא יכול להעיד עליה)

החזקתי כמעט על מצלמת DSLR שנמצאת בייצור וגם כאלה שכבר לא מיוצרות. הכי הרשימה אותי הייתה ה-E1 של אולימפוס. כן, יותר מהניקון D2X והקנון EOS-1Ds (שתי מצלמות מסורבלות וכבדות שממש לא הייתי רוצה להחזיק באופן ממושך). ה-E500 בנויה בסדר גמור, וה-E330 בנויה לטעמי טוב יותר משתי המצלמות של ניקון שציינת. לא שכל הנושא הזה ראוי למשקל שאתה נותן לו.

אם כל הכבוד, זאת שתשאר איתך המון זמן וכדאי שתהיה נוחה, אפילו אם צריך להוסיף בשבילה כמה שקלים נוספים.

כל DSLR יכולה לעבוד לאל בעיות במשך תקופה ארוכה כל זמן שמתייחסים אליה בצורה סבירה. לשימוש מקצועי כדאי להשקיע יותר. אתה מתכוון להשתמש במצלמה באופן מקצועי? אם כן, אז מוטב שתכפיל את התקציב (או תשלש אותו) ושתשכח מה-D70s המיושנת. לעומת זאת, אם אתה לא מתכוון להתפרנס מצילום אז זאת תהיה החלטה מאוד לא חכמה לשלם יותר על "תחושה ביד" ולקבל פחות ביכולות צילום ובציוד ההיקפי שתוכל לקבל באותו מחיר.

החזקתי את הפנטקסים למיניהם- מצלמות צעצוע מבחינת איכות הבניה. אם כל הכבוד לפנטקס, המצלמות מצלמות מעולה, הן נוחות, כוללות נתונים מרשימים והכל, אבל הן פשוט בנויות מפלסטיק זול.

ה- 100 לא תחזיק יותר משנתיים ונפילה קטנה תנפץ את המצלמה לחתיכות קטנות.

סלח לי, אבל זה קשקוש מוחלט. אין שום סיכוי שהגעת למסקנה הזו מלהחזיק את ה-K100D ביד. אם כבר, אז היא מרגישה טוב יותר מרוב המצלמות בקבוצה שלה. מה שאתה מכניס לכאן זה את המסקנות שלך מדברים שקראת בפורום על כזו שחטפה מכה בצילום אירוע. אתה מוזמן לחפש עוד מקרים כאלה בפורומים. אין לי ספק שיהיה לך קשה למצוא.

בקשר לניקונים- החזקתי את ה- D50 קודם, חזקה, בנויה טוב,

היא לא מרגישה יותר טוב מה-K100D, ואני חושב שיש לי עם מה להשוות (את ה-7D החזקת?). אגב, אתה שוקל לקנות D50 בשביל לצלם ארועים באופן מקצועי? אני בטוח שעם עדשת קיט עם ביונט מפלסטיק (המומחיות של ניקון וקנון) היא תתאים מאוד ;)

מצלמת מעולות.

קראת את הביקורת של dpreview על ה-K100D? אם כן, אז אתה בטח זוכר שהיא הפסידה באיכות תמונה ל-K100D, וזה עוד בהתעלמות מנושא המייצב. אם תשווה במהירויות תריס בעייתיות אז יהיו מקרים שעם הפנטקס תקבל שמישות ועם הניקון תקבל לפח.

ה- D70S בעלת הפרדה טיפה פחות טוב מה- D50 ובתמונות שלה יש יותר רעש מה- D50 (מורגש בהדפסות גדולות מאד, וגם את זה אפשר לתקן בעריכה) אבל איכות הבניה, נוחות השימוש (2 גלגלות והמון כפתורים, לא כמו אצל המתחרות שמכניסות הכל לתפריטים וצריך לשחק חצי שעה בשביל לשנות נתון כלשהו בצילום) וההתאמה ליד פשוט מושלמת.

אם איזה שינוי נתונים הסתבכת בדיוק?

חוץ מזה, לאולימפוסים יש חיישן קטן יותר מהניקונים, מה שאומר שתקבל יותר רעש בצילומים.

ב-ISO גבוה תקבל יותר רעש, ב-ISO נמוך תקבל יותר פרטים. אבל מה שאתה שוכח זה שב-5000 ש"ח אפשר להכניס גם חיצוני לעסקה עם האולימפוס (מבלי לוותר על טווח עדשות מלא), ואז זה כבר לא כוחות. בכל צילום בתאורת חדר חלשה, ה-E500 + F36 תהיה עדיפה בהרבה על כל D50/D70s ב-ISO גבוה.

עוד משהו, תחשוב טוב טוב איזה טווח אתה צריך. עדיף להשקיע 100% מהכסף בעדשה טובה וספציפית לטווח שאתה צריך מאשר לקנות עדשות פחות איכותיות שיכסו לך טווחים גדולים של אורכי מוקד.

אתה יכול לקנות מצלמת DSLR ולהגביל את עצמך לעדשה אחת, אבל איפה הכיף בזה? עדיף כבר ללכת על סוני R1 ולקבל עם עדשה עם טווח שמקביל ל-24-120 ואיכויות שלא תקבל בשום עדשה שתוכל להכניס בתקציב שלך.

אז אני מציע לך לשחק קצת עם כל מצלמה לפני שאתה מחליט, יהיה חבל אם תזמין מהאינטרנט מצלמה זולה יותר או טובה יותר במעט (לא שאני אומר שה- E500 טובה יותר מה- D70S) ואז כשיצא לך להרגיש את המתחרה ביד תתבאס שלא קנית אותה.

אתה באמת צריך להחזיק את ה-E330 :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) בקשר לפנקטס- לא הסתמכתי על שום דיון בפורום, הכל מבוסס על מצלמות של חברי, צלמי המועדונים שבדיוק המצלמות בתקציב הזה פופולאריות מאד אצלם.

2) אני לא הולך לעשות מזה שום כסף, אני מצלם בשביך הכיף.

3) אני לא צריך , רב שימוש המצלמה זה לחשיפות ארוכות וצילומי נוף.

4) בקשר לכיף של מספר עדשות- אני לא אומר שהוא יתקע עם איזה 18-70 לכל החיים, אלא שישקיע עכשיו בעדשה אחת מעולה ובעוד כמה חודשים יקנה עוד עדשה טובה.

5) כבר ציינתי שמבין כל המצלמות הנ"ל לא יצא לי להחזיק את ה- E330, אין אותה לאף אחד :\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) בקשר לפנקטס- לא הסתמכתי על שום דיון בפורום, הכל מבוסס על מצלמות של חברי, צלמי המועדונים שבדיוק המצלמות בתקציב הזה פופולאריות מאד אצלם.

אתה מכיר כמה צלמי מועדונים שמשתמשים ב-K100D? אז אולי תוכל לשתף אותנו בזוועות שקרו למצלמות שלהם?

2) אני לא הולך לעשות מזה שום כסף, אני מצלם בשביך הכיף.

אז על אחת כמה וכמה אתה יכול להמנע מלהטיח את המצלמה ברצפה כדי לבדוק כמה היא עמידה ;)

3) אני לא צריך , רב שימוש המצלמה זה לחשיפות ארוכות וצילומי נוף.

צילומים כאלה מצלמים ב-ISO המינימלי ועל חצובה. בתנאים כאלה ה-E500 תהיה עדיפה על פני ה-D70s ולא תהיה לך שום בעיה לראות את זה בהשוואות של dpreview. גם ה-E330 תהיה עדיפה.

4) בקשר לכיף של מספר עדשות- אני לא אומר שהוא יתקע עם איזה 18-70 לכל החיים, אלא שישקיע עכשיו בעדשה אחת מעולה ובעוד כמה חודשים יקנה עוד עדשה טובה.

עדשה טובה כמו הניקון 70-300 החדשה? זו שכוללת מייצב ועולה מעל 3000 ש"ח? הכל טוב ויפה, אבל כדאי לחשוב על היקף ההוצאה הכולל לפני קניית המצלמה. זה שמבצעים את הקנייה לאחר כמה חודשים לא משנה את העובדה שבסופו של דבר משלמים X כסף על הקיט, ואם מדובר על D70s + 18-70 + 70-300 אז ה-X הזה מתקרב ל-9000 ש"ח (עם אחריות של "הדר"). זה מה שאתה רוצה להוציא תוך כמה חודשים על ציוד צילום?

5) כבר ציינתי שמבין כל המצלמות הנ"ל לא יצא לי להחזיק את ה- E330, אין אותה לאף אחד :\

בארץ נתקלתי בה רק בדיוטי פרי. לא הייתי לאחרונה בחנויות באלנבי אז שווה לך לבדוק אצלם. למטרות שלך הקיט שלה פשוט אדיר. קודם כל יש לה יתרון פיקסלים על ה-D70s וזה מועיל בצילום נופים, ומעבר לכך הרבה יותר כיף לצלם על חצובה עם מסך מסתובב מאשר לשבור את הגב, במיוחד כשמשתמשים בחצובה שולחן בגובה רצפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) אכן מכיר. לאחד הופיע סדק מוזר בתחתית המצלמה ולאחד פשוט נשברה חתיכת פלסטיק ליד ה"נעל" לפלאש. ברור לי שהם השתמשו במצלמה בצורה די אגרסיבית (בכל זאת, צילום במועדון יכול להיות מסוכן למצלמה לפעמים), אבל בחיי לא ראיתי ניקוניסט שקרה לו משהו כזה.

2) שוב, אני מצלם גם במועדונים (אני לא מוכן להשקיע בזה עוד כסף בשביל חיצוני כי אני עושה את זה שם רק בשביל הכיף ולא בשביל איכות התמונות) והמצלמה הולכת לקבל מכות פה ושם. חוץ מזה, לכל אחד יכול לקרות מקרה שהוא עובר ליד הקיר ומגלה שהוא נתן לקיר מכה קלה.

3) יכול להיות, אבל עדיין ה- D70S הרבה יותר נוחה וטעמי (כתבתי עוד מקודם שהיא לא המצלמה שתתן את התמונות הכי טובות).

4) אפשר גם לקנות 18-55 ב-600 ש"ח ועוד עדשת טלה צד שלישי ולסגור את העיסקה בפחות מ- 4700. אתה יכול לקנות עדשות ב20 אלף ואתה יכול לקנות ב-1500, זה תלוי רק בך כמה אתה הולך להשקיע בעדשות.

5) שוב, אין לי שום נסיון איתה... אבל ננסה לראות אותה איזה יום.

לומר לכם את האמת, אני די מקובע על ניקון. מבחר העדשות העצום שלהם, שוק היד שניה העצום (לרב האנשים יש ניקון, וזאת עובדה), בכל מקום יש חלקי חילוף, אפשר להשתמש בעדשה של חבר אם רוצים לעשות איזה צילום מיוחד שהעדשות שברשותי לא מאפשרות, אפשר להתייעץ עם המון צלמים בקשר לדברים שונים במצלמה וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...