שלום, מעוניין לקנות מצלמת DSLR. - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שלום, מעוניין לקנות מצלמת DSLR.

Fire Storm

Recommended Posts

כוונתי היא שאני לא חושב שמישהו עם כוונות להתפתח ולהשתדרג בתחום מבחינת ציוד צריך לבחור באולימפוס -מכיוון שאין להם ממש פתרונות לשוק שאינו שוק המתחילים-ביניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הסתכלתי קצת ובאמת לאולימפוס אין הרבה עדשות זולות. למשל עדשת פורטרייט כמו של הקנוניקוניסטים אין מצב שאני אמצא לאולימפוס באותו מחיר. לפנטקס יש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שמת לב שמה שאמרתי לך קודם, ה- D70S+ KIT יתן לך את התמורה הטובה ביותר לכסף.

מצלמה גדולה, נוחה ומאסיבית (מתאימה לידיים גדולות כמו שלך).

הגוף עצמו חזק מאד ולא שביר (זה למה אני פוסל את הפנטקס, הגופים שלהם שבריריים מדי ומבחר העדשות והתמיכה בהם בארץ קטנה יותר).

עדשת הקיט היא עדשת 18-70 טובה מאד, לדעתי היא אפילו עדשת הקיט הכי טובה של ניקון.

חוץ מזה, המצלמות של ניקון ושל קנון הן הכי נפוצות (80% משוק ה- DSLR בעולם) ולכן יש להן מבחר עדשות גדול מאד, תמיכה טובה בכל העולם, אתה יכול למכור אותן בקלות ויש להן ציוד נלווה כמעט בכל חנות צילום (מכסי עדשה, חלקי חילוף וכו').

לדעתי, כדאי ללכת רק על קנון או על ניקון אם אתה מתכנן להתפתח בתחום בהמשך (אתה תתמכר, בטוח תרצה להתפתח בעתיד, גם אם אתה לא רוצה עכשיו). מבין כל הקנונים והניקונים, לדעתי ה- D70S + kit הכי משתלמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק. היא בנויה יותר טוב מה-E500, יש לה Live View עם מסך מסתובב, והמחיר שלה כרגע ברצפה (כנראה כי הופסק הייצור שלה). 4100 ש"ח כולל שתי עדשות מקוריות של אולימפוס עם טווח כולל שמקביל ל-28-300. שום דבר אחר שתקנה במחיר הזה לא ייתקרב מבחינת תמורה ותועלת.

אם לא קריטי לך צילום ללא באור חלש, אז ה-E330 הקנייה הכי אטרקטיבית שאני רואה כרגע בשוק הנמוך. אם צילום כזה כן קריטי לך, אז ה-K100D של פנטקס היא הבחירה המתבקשת.

האם של חשיפה ארוכה, נגיד צילום ברקים[שאם אני לא טועה זה עם צמצם די סגור] זה מהתמונות שלא ייצאו טוב ב330?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על זה, קראתי גם קצת ביקורות, והביקורת מצד אחד מהללות את הלייב פריוויו, אבל מצד שני מתלוננות על Fly-by-wire focusing ring שאיןו לי מושג מה זה, וגם מתלוננות על משקל לא אחיד של המצלמה[לא מפריע לי אני חושב]. מה זה Fly-by-wire focusing ring?

אולי האחת שיש לה E500 תספר קצת על החוויה בצילום בה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על זה, קראתי גם קצת ביקורות, והביקורת מצד אחד מהללות את הלייב פריוויו, אבל מצד שני מתלוננות על Fly-by-wire focusing ring שאיןו לי מושג מה זה, וגם מתלוננות על משקל לא אחיד של המצלמה[לא מפריע לי אני חושב]. מה זה Fly-by-wire focusing ring?

אולי האחת שיש לה E500 תספר קצת על החוויה בצילום בה?

לי יש את ה- E-500 , מעולה וקלת משקל ,העדשות של אולימפוס הן קלות משקל וקצרות יותר יחסית לעדשות של חברות אחרות (בעלי אותו אורך מוקד) ,מהסיבה שכדי להשוות אורך מוקד של אולימפוס למצלמה 35 מ"מ צריך להכפיל פי שניים את אורך המוקד שרשום ,כלומר אם למשל קנית את העדשה 50-200 בעצם יש לך אורך מוקד של 100-400 ,כמובן לכל דבר יש גם את המגרעות שלו ,אני מציע לך לקרוא לפני הקניה לגבי גודל הסנסור וכדו..

אכן יש את הבעיה שציינו כבר לגבי מגוון מצומצם של עדשות יחסית למתחרים ,חוץ מזה המצלמה מסוגלת לעשות כל מה שהמצלמות האחרות מסוגה מסוגלות לעשות באיכות לא פחותה ,כמובן בידו של צלם עם ידע ויכולת.

לחובבן המתחיל (מנסיון :smile1: ) היא מעולה עם אפשרויות ומעלות רבות.

כל מה שתארתי כמובן זה על קצה המזלג בלבד.

תקרא בעיון את חוות הדעת של האתר הנחשב הבא ותתרשם לבדך:

http://www.dpreview.com/reviews/olympuse500/

למרות כל מה שאמרתי אם כבר אתה משקיע סכומים כאלה ,כפי שציינתי קודם אני במקומך הייתי ממתין ל- E-510 עם המייצב שזה כבר רמה אחרת לגמרה.

http://www.olympusamerica.com/cpg_section/product.asp?product=1295&fl=4

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני לא מבין מה הבעיה בללכת על ניקון D70s כמו שהוזכר פה קודם?! למה ללכת בדרך הדפוקה וללכת על אולימפוס או פנטקס, הרי ברור לכולם מי שלוט בשוק ועל מי באמת כדי ללכת מבחינת חשיבה על העתיד קצת. יודע מה? לא בא לך על העתיד - תסתכל על ההווה - לניקון יש מבחר עצום של עדשות איכותיות. ועכשיו בא תסתכל על אולימפוס או על פנטקס ותגיד לי אם אפשר להגיד את זה גם עליהם.

קיצר, תעשה לי טובה ולכולם פה, תלך על D70s ואם יש לך עוד טיפה תקציב לך על D80 ותסגור את הסיפור הזה, אה ובקשר לעדשה, Tamron 18-250 אני בטוח שתספק אותך אם יהיה לך תקציב אליה ( והיא באמת לא יקרה יחסית לתמורה שלה)

לילה טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני לא מבין מה הבעיה בללכת על ניקון D70s כמו שהוזכר פה קודם?! למה ללכת בדרך הדפוקה וללכת על אולימפוס או פנטקס, הרי ברור לכולם מי שלוט בשוק ועל מי באמת כדי ללכת מבחינת חשיבה על העתיד קצת. יודע מה? לא בא לך על העתיד - תסתכל על ההווה - לניקון יש מבחר עצום של עדשות איכותיות. ועכשיו בא תסתכל על אולימפוס או על פנטקס ותגיד לי אם אפשר להגיד את זה גם עליהם.

קיצר, תעשה לי טובה ולכולם פה, תלך על D70s ואם יש לך עוד טיפה תקציב לך על D80 ותסגור את הסיפור הזה, אה ובקשר לעדשה, Tamron 18-250 אני בטוח שתספק אותך אם יהיה לך תקציב אליה ( והיא באמת לא יקרה יחסית לתמורה שלה)

לילה טוב

אני קונה לעצמי, והניקון לא מוצאת חן בעיני, זה שיש יותר היצע לא אומר לי הרבה, כי בתאכלס, אני מעדיף לקנות ת'קיט הגדול של ה510 ולקבל עדשות מיוצבות במחירים מצחיקים מאשר לקנות עכשיו ת70S ואחרכך לבכות על עדשות מיוצבות שעולות כמו 3 גופים של אולימפוס ביחד. זה תקף גם לE510 וגם לK10\100D. אז לטובתי ולטובת כולם פה, STFU, כי אני משקיע 5000 שקל, לא אתה, ואם אתה השקעת פעם 5000 שקל בD70'S, אז יופי לך, תהנה, אבל בכל זאת, אני יודע מה אני רוצה, וזה שתנסה לדחוף לי את זה בכוח לא אומר שאני אקבל את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קונה לעצמי, והניקון לא מוצאת חן בעיני, זה שיש יותר היצע לא אומר לי הרבה, כי בתאכלס, אני מעדיף לקנות ת'קיט הגדול של ה510 ולקבל עדשות מיוצבות במחירים מצחיקים מאשר לקנות עכשיו ת70S ואחרכך לבכות על עדשות מיוצבות שעולות כמו 3 גופים של אולימפוס ביחד. זה תקף גם לE510 וגם לK10\100D. אז לטובתי ולטובת כולם פה, STFU, כי אני משקיע 5000 שקל, לא אתה, ואם אתה השקעת פעם 5000 שקל בD70'S, אז יופי לך, תהנה, אבל בכל זאת, אני יודע מה אני רוצה, וזה שתנסה לדחוף לי את זה בכוח לא אומר שאני אקבל את זה.

אתה טיפש, פשוט ככה. אם היה לי את ה 5000 שקל שלך הייתי רץ לניקון!

עזוב, אין לי כח כבר לענות לאנשים כמוך, פשוט התייאשתי מאנשים כמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טיפש, פשוט ככה. אם היה לי את ה 5000 שקל שלך הייתי רץ לניקון!

עזוב, אין לי כח כבר לענות לאנשים כמוך, פשוט התייאשתי מאנשים כמוך.

אין כאן מפקחים שיכולים לתת לך באן? כי השפה שלך לא מוצאת חן בעיני. טיפש? מה עם האלו שהצביעו למפלגה ב' בבחירות האחרונות? גם הם טיפשים? האם אתה עוצר על יד אנשים שקנו מכונית יפנית קומפקטית עם מלא פיצ'פקעס עם המרצדס שלך וקורא להם אידיוטים? בפאקין 5000 שקל שהיית רץ לניקון, היית קונה רק גוף, באולימפוס ופנטקס אתה מקבל קיט די נאה ואחריות של שנתיים מהיבואן, בניקון זה היה של יבואן אפור ולשנה, גם ספק אם היית מקבל מוצר חדש. אני נשבע לך, אתה לא מסוגל להבין כמה אני רותח מהתגובה שלך, אם זה היה שיח אמיתי, אני הייתי פשוט מתנפל עלייך עם אגרופים קמוצים.

ד"א, מה זה פוקוס ביי וואייר?

ד"א2:

לא התייחסתי למה שכתבת קודם כל כך, בקשר לעדשות של ניקון מול העדשות של אולימפוס- העדשות המקצועיות של אולימפוס קיבלו שבחים בלתי רגילים. גם לאולימפוס מתאימות עדשות פנסוניק לייקה, שמתאימות לפורמט ה4\3, נראה אותך אומר את זה על ניקון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...