האם הייתם מגדלים את ילדכם בישראל? - עמוד 31 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הייתם מגדלים את ילדכם בישראל?

אמיר יצחקי

Recommended Posts

כן, זה מה שהכלבות האלו עושות! נדפקות= לא יפה בכלל.

נשים תשמעו אותי תכנסו להריון איך שבא לכם +תעבדו על המעסיק חופשי לדעתי זה לא ענייין שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 547
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כמו שאמרת בעצמך עוד אין בטן בחודשיים שלושה הראשונים ככה שזה לא בעיה להסתיר. כן כן ברור שזה אפליה. את בעצמך יודעת שיש אפליות בעולם הזה עם חוק אם בלי חוק. מעסיק לא רוצה לקבל עובדת כשהוא יודע שתוך זמן קצר היא תצא לחופשת לידה ארוכה. הרי המעסיק פרסם מודעת דרושים כי הוא צריך מישהו שיעבוד. אז נכון זה אפליה וזה מגעיל ולא בסדר אבל עסק זה עסק מה לעשות שעסק שלא מרוויח יפשוט רגל ובשביל להרוויח צריך עובדים (לא בכל חברה יש כמות גדולה של עובדים).

במקום עבודתי בלוס אנגלס היתה אחת שב3 שנים נכנסה 3 פעמים להריון ככה שיצא שב3 שנים היא עבדה אולי שנה ולפי החוק שם אחרי כל תינוק הוא גם היה צריך לתת ביטוח לתינוק לתקופה מסוימת. אחרי הילד השלישי היא החליטה לעזוב את העבודה ולהשאר בבית עם הילדים ואז הבוס שלי היה גם צריך לשלם לה פיצויי עזיבה.

אז כן שוב ברור שלנשים יש זכות לילדים והרי גם אנחנו הזכרים נהנים מיכולת זאת אבל לשלם משכורת וביטוח לעובדת במשך 3 שנים כאשר בפועל היא עובדת רק שנה וגם זה בהפסקות הכביד מאוד על העסק וכמובן גרם לזה שהבוס שלי מאז העדיף להעסיק גברים ולא נשים או נשים מבוגרות שכבר לא יביאו ילדים.

ולגבי באיזו זכות למעסיק יש לשאול שאלה כזאת. מעסיק צריך לדעת לתכנן את העסקים ככה שהם לא יפגעו. הרי מישהו שכבר עובדת במקום מסוים תודיע מספיק זמן מראש כדי שהיא והמעסיק יוכלו למצוא סידור מתאים לעבודה שהעובדת תחסיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^מסכים עקרונית.

הבעיה היא שהתשלום על החופשה של עובדות בהריון נופל על המעסיק כאשר בעצם לא מדובר במחלה כלשהי שהיא לא בשליטת העובדת. זאת אומרת שהעובדת נכנסת ביודעין(ואם לא, אפשר לעשות הפלה) להריון תוך כדי שהיא יודעת שהיא הולכת לצאת לחופשה בתשלום על חשבון מקום העבודה. אז אני לא אומר שנשים עובדות לא יכנסו להריון, אבל התשלום על החופשה לא צריך ליפול על העסק כי זו לא מחלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי אוי אוי! מסכן המעסיק! העסק שלו יתמוטט בלי עובדת ועם תשלום של משכורת מינימום במשך חודשיים וחצי! אז שגם יבעט לאישתו בבטן שהבת זונה לא תגנוב לאף אחד אחר כסף כי היא החליטה להשריץ. :s07:

איזו זכות יש למעסיק לתכנן את העסקים שלו על פי השעון הביולוגי שלי? הרי שאם היה מדובר באישתו או בבת שלו, היה רץ לבית המשפט, במיוחד אם הוא אמריקקי שיכול להגיש תביעה נגד מדרכה כי יש עליה קקי של כלב. בוא לא נהיה צבועים. אנחנו מצפים שנשים יפרנסו את עצמן, גם כאשר הן בהריון, אז בבקשה, תנו להן. או שמא אתה מעדיף שיקחו ממך שבעתיים מיסים כדי שכל הנשים האלו ישבו בבית כל תקופת ההריון וההנקה ויקבלו כסף מביטוח לאומי? לא חשבתי כך.

בחיי, אתם מדברים כאילו זה כל מה שהנשים עושות - להכנס להריון כדי לגנוב לכם כסף. כן, זה מה שאמא שלכם עשתה. :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חס וחלילה אני לא טוען שאף אחת עושה את זה, אבל זה יוצא מסריח לגבי העסק - זו האמת, כמה שלא תנסי לסובב את זה המעסיק נדפק. אף אחד לא אמר שעושים את זה בכוונה, אבל זו התוצאה.

וכן, עדיף שיקחו עוד קצת מיסים ושהחופשת לידה תהיה על חשבון ביטוח לאומי במקום שכל הסכום ירד מהעסק. עסק שהוא על סף פשיטת רגל לא יכול לשלם לעובדים על חופשות למשך חודשים וסופו להיסגר/לפטר עובדים שלא בהריון ולהרע בתנאים של מי שכן עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדרוש ממישהו לעשות הפלה נראה לי מוגזם ביותר. וגם אין לי בעיה עם עובדת שנכנסת להריון. אבל עובדת שרוצה להתקבל לעבודה כאשר היא כבר בהריון ולא מספרת על זה בראיון עבודה פשוט בעייתי מבחינת ניהול עסק. כמו גם עובדות שנכסנות להריון פעם אחר פעם כמו שבמקרה שהיה אצלי במקום העבודה. אני חושב שזה גם מראה על חוסר הגינות כלפי העסק המעסיק ושאר העובדים\עובדות במקום.

לא יודע מה את מדברת אבל זה ממש לא שכר מינימום (בקליפורניה לפחות. לא יודע לגבי ישראל) המעסיק גם משלם ביטוח שהוא מאוד יקר לאשה בהריון.

איזה זכות יש לאשה לדפוק עסק בגלל השעון הביולוגי שלה? מה את חושבת שלשלם לעובדת שלא עובדת כסף זה דבר קל? אל תשכחי שצריך להביא עובד במקומה. לעסק קטן זה מכביד מאוד!

ואכזבת אותי שעברת להשמצות כאשר מנסים להעביר פה דיון על נושא חשוב.

אף אחד לא אומר שהן עושות את זה כדי לגנוב כסף או לעשות "כסף קל" אבל אחת שהולכת לראיון עבודה כשהיא כבר בהריון ויודעת שהיא מהיר תצא לחופשת לידה זה זלזול!!! במעסיק.

ורק כדי לסבך אותך עוד יותר קצת בדילמה. המעסיק שלי היתה אשה. אם חד הורית שקרעה את התחת שלה להקים עסק קטן ומכובד שיכלכל אותה ואת ילדיה בכבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חס וחלילה אני לא טוען שאף אחת עושה את זה, אבל זה יוצא מסריח לגבי העסק - זו האמת, כמה שלא תנסי לסובב את זה המעסיק נדפק. אף אחד לא אמר שעושים את זה בכוונה, אבל זו התוצאה.

וכן, עדיף שיקחו עוד קצת מיסים ושהחופשת לידה תהיה על חשבון ביטוח לאומי במקום שכל הסכום ירד מהעסק. עסק שהוא על סף פשיטת רגל לא יכול לשלם לעובדים על חופשות למשך חודשים וסופו להיסגר/לפטר עובדים שלא בהריון ולהרע בתנאים של מי שכן עובד.

אתה מוכן לשלם יותר? סבבה. אלא שחצי מהמדינה, במיוחד העסקים, מעדיפים להלבין כספים ולהתחמק ממס הכנסה גם בלי זה. מה שיקרה זה שלא יהיה מאיפה לשלם.

ו-Tryndent, אישה בהריון, גם היא, צריכה לאכול, לשתות, לחרבן ולהתלבש (בשביל 2). אישה זה לא דובה שנכנסת לשנת חורף לכל תקופת ההריון וזה לא בא בחינם! צרייך לעבוד בשביל זה!. ועל איזה ביטוח אתה מדבר? בארץ אף אחד לא משלם לאף אחד ביטוח . יש ביטוח עסק, למקרה שתחליק בשירותים ותשבור את המפרקת, וגם אז אף אחד לא מבטיח שתוכל להתקיים מזה בכבוד.

ואיזו זכות יש לגברים להכניס אותנו להריון ואז גם לא לתת לנו להתפרנס? הטיעון שלך מטומטם. אף אישה לא מחפשת לעשות "קופה" על חשבונו של מעסיק מסכן ותמים בכך שהיא נכנסת להריון. והמעסיקה שלך היא צבועה, נקודה. היי, אולי גם היא "דפקה קופה" על חשבון מישהו בגלל ההריון האמריקאי הטיפוסי הלא מתוכנן שלה? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביטוח הכוונה היתה בלוס אנגלס מהדוגמא ממקום עבודתי לשעבר לא מהארץ

וגם אין ספק שלנשים יש זכות לעבוד ולהכנס להריון זה לא מבטל את הבעיות שבנושא הזה. אני בשום מקום לא כתבתי שאשה עושה את זה לעשות קופה! הרבה נשים מחליטות אחרי הלידה להשאר בבית עם התינוק (ואין בזה שום דבר רע אם זה רצונן) אבל אם אשה שהתחילה לעבוד כשהיא בהריון ואז יצאה לחופשת לידה ומשם לא חזרה זוהי סיטואציה שדופקת את העסק! את לא יכולה להתעלם מזה.

"ואיזו זכות יש לגברים להכניס אותנו להריון ואז גם לא לתת לנו להתפרנס?" נו באמת הרי רוב הנשים נכנסות להריון מרצון ואנחנו יודעים גם איך. ככה שאף אחד לא מחייב אשה להכנס להריון.

את גם צבועה שאת לא מוכנה לקבל עמדה של עסק שאמור לשלם לעובדת שמראש ידעה שהיא לא תעבוד. (אני מדגיש שוב שאני לא מדבר על עובדת שעבדה איזה שנה או יותר ונכנסה להריון אלא לעובדת שאחרי חודשיים שלושה של עבודה נכנסה להריון).

את פשוט לא יכולה לצפות ממעסיק לא לחשוב לפני שהוא מקבל לעבודה מישהי כאשר הוא יודע שהיא יוצאת לחופשת לידה בועד כמה חודשים. וזה לא משנה אם יש חוק או לא כי שנינו מבינים פה שאפליה קיימת גם אם יש חוקים נגד אפליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני חושב על זה, פתרון טוב יהיה לקבוע בחוק שעובדת בהריון שמתחילה לעבוד במקום עבודה חדש לא זכאית לחופשת לידה בתשלום/תשלום מופחת ושחופשת לידה בתשלום תינתן רק לעובדת שעבדה במקום העבודה 3 חודשים לפני תחילת ההריון. וכן דריה, עובדת שמתכננת להיכנס בעוד חודשיים להריון או שהיא בהריון ומתחילה מקום עבודה חדש זה מסריח(למרות שאין ספק שיש לה זכות מלאה לעבוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טרינדנט, חשבון פשוט אתה יודע? אם היא עבדה חודש-חודשיים ואז נכנסה להריון, אזי עד חופשת הלידה היא צריכה לעבוד כמעט שנה. :kopfpatsch:

ונו? מה קרה אז? אחרי חופשת הלידה היא תחזור לעבודה ותעבוד עוד כמה שצרייך.

אז יאללה, אתה תפרנס את אישתך לבדך ואת השרץ שלה כי כל המעסיקים הנאורים לא רוצים לשלם לה חופשת לידה. והסיבה שאישה לא חוזרת למקום העבודה אחרי הלידה כלל, זה לא בגלל שהיא "דפקה קופה" (בחיי, איזה מוח מעוות אתם חושבים שיש לנו?) אלא בגלל שהמדינה לא מכירה בהוצאת מטפלת ונשים רבות נאלצות להשאר בבית ולטפל בילד כי פשוט יוצא להן יותר זול מאשר להביא חצי משכורת למטפלת/פעוטון ואת החצי השני למס הכנסה.

כשאני חושב על זה, פתרון טוב יהיה לקבוע בחוק שעובדת בהריון שמתחילה לעבוד במקום עבודה חדש לא זכאית לחופשת לידה בתשלום/תשלום מופחת ושחופשת לידה בתשלום תינתן רק לעובדת שעבדה במקום העבודה 3 חודשים לפני תחילת ההריון. וכן דריה, עובדת שמתכננת להיכנס בעוד חודשיים להריון או שהיא בהריון ומתחילה מקום עבודה חדש זה מסריח(למרות שאין ספק שיש לה זכות מלאה לעבוד).

יש לי רעיון בשבילך. תנהל את הדיון הזה עם אמא שלך או עם אישתך (כשתהיה אם תהיה) ואני מבטיחה לך אקשן.

אישה לא מתחילה לעבוד במקום חדש ככה סתם - זה כי היא איבדה את פרנסתה הקודמת. תוציאו לעצמכם מהראש המעוות שלכם שנשים מנסות לעשות קופה על ההריון שלהן כי זה ממש אבל ממש לא רווחי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...