שאלה בנוגע לכרטיס פיזיקה - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנוגע לכרטיס פיזיקה

Winterlord

Recommended Posts

אין שימוש לכרטיס PHYSX כרגע אבל בנתיים מתוכננים לצאת המון משחקים שנבנו במיוחד לPHYSX (ואני רואה את זה גם במשחקים כיום) כך שזה לא ממש בזבוז כסף (למשל בבאנצ'מארק שלהם הוספת כרטיס פיזיקה תשפר את הFPS שלי שמה ב120% (מ1 ל120 xD) עם המפרט בצד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשלם 1600 ש"ח על כרטיס של AGIEA בשביל לשחק משחק כמו CELLFACTOR .. לא נראה לי שזו הוצאה משתלמת..

אני מאמין שרוב האנשים בעולם, כמוני, לא קוטפים את הכסף על העצים..

הם "קצת" הגזימו עם התמכור של הכרטיס פיסיקה הזה.. אם הוא היה נמכר סביב מחיר של כרטיס מסך פשוט (~800 ש"ח) הדברים היו נראים אחרת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שימוש לכרטיס PHYSX כרגע אבל בנתיים מתוכננים לצאת המון משחקים שנבנו במיוחד לPHYSX (ואני רואה את זה גם במשחקים כיום) כך שזה לא ממש בזבוז כסף (למשל בבאנצ'מארק שלהם הוספת כרטיס פיזיקה תשפר את הFPS שלי שמה ב120% (מ1 ל120 xD) עם המפרט בצד)

אז אולי יש טעם לחקות ולא לקפוץ על זה בראש ?

היו שמועות ברשת שחברות יוציאו את הכרטיס ה PHISX הזה גם בגרסת X 1 / X 4 ........לא שמעתם משהו דומה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בהתחלה אמרו שכרטיס מסך זה בולשיט יקר וחסר תועלת..

ולכן אני לא אומר שכרטיס פיזיקה זה חסר תועלת, ולך תדע למה יכול לשמש נתיב PCI-E נוסף על הלוח, גם אם בעוד שנה עדיין לא אשתמש בו.

אבל אני פשוט רוצה לדעת כדי שאוכל לעשות את הבחירה המושכלת ביותר כשאני קונה לוח למחשב חדש, אני לא רוצה לקנות לוח שעוד חצי שנה לא יתמוך במשהו חדש שיכול ממש לעזור לי, אמנם זה כבר נושא לפורום לוחות ומעבדים, אבל אני כרגע שואל על כרטיסי מסך.

ובכלל, המשחקים שמנצלים את הכרטיס הייעודי שיצא הם מאוד מעטים ולא ממש שומעים על פיתוח של עוד משחקים לכרטיס הזה. אבל ממה שהבנתי חושבים על זה שכרטיסי מסך יעבדו על מנועים אחרים ולא דווקא על המנוע המיוחד לכרטיס ההוא.

בכל מקרה נראה מה יהיה עם הכרטיס של -ATI, אולי הפעם גם ישיקו אותו. ואם כבר מדברים על זה, איך הביצועים של כרטיסי -ATI בלוחות מבוססי ערכת שבבים של nVidia?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ב-G80 יכולות עיבוד פיזיקה.. קראת את הביקורת?

למעשה כשכרטיס פיזיקה יהיה נחוץ, יהיה מדובר בכרטיס ייעודי. הסיבה נעוצה בדרך העבודה של כרטיס המסך- למעשה, אם אתה משתמש בכרטיס המסך עצמו להאצת פיזיקה המשחק אולי ייראה אחרת אבל לא תהיה לזה השפעה על המשחקיות. הGPU לא יכול לשנות את העצמים עצמם בסצינה שהוא מרנדר, אז אולי הבד ייראה מאוד מציאותי, אבל מבחינת המשחק זה יהיה חסר השפעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז נגיד שבאמת יהיה כרטיס ייעודי לפיזיקה, הוא כנראה ישתמש בממשק PCI-E ולא PCI שכבר מתחיל להיעלם.

ממה שהבנתי לוחות שאינם מבוססים על ערכת השבבים 680i לא יתמכו בכרטיס נוסף לפיזיקה אלא רק עבור מערכי .

אז כנראה שאצטרך לבדוק על עוד כמה לוחות כדי לדעת מה יותר כדאי לקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ב-G80 יכולות עיבוד פיזיקה.. קראת את הביקורת?

רגע,

הוא יכול לחשב פיזיקה בכל סלוט PCI-E או שהוא צריך לשבת בסלוט "השלישי" ?

אם הוא צריך לשבת בסלוט השלישי זה אומר שרק כרטיסים מסדרה 8xxx ומעלה יכולים להיות בשימוש בסלוט השלישי. :'(

אם הוא לא צריך לשבת בסלוט השלישי (ז"א מתפקד גם לעיבוד גראפי וגם פיזיקאלי באותו הזמן) זה מעלים את הצורך ב-680i ופותר ל-winterlord את כל הבעיות (ואם המצב אכן כזה, זה גם מסבך כמה עניינים בשבילי - האם כרטיס בסלוט השלישי יתנהג אחרת מ-8800 בסלוט רגיל מבחינת היכולות הפיזיקליות שלו?)

אז מה אתה אומר בעצם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא, יש API של שיכול להשתמש בALUים של הכרטיס מסך לחישובי פיסיקה, כרגע אין שום דבר שמשתמש בו, היו שמועות שHavoc ישתמשו בו ובAPI המקביל של ATI בגרסא הבא של המנוע שלהם.

אבל בכל מקרה הדבר הזה דורש קונפיגורציית SLI/CF מסויימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתקרא את הביקורת. 8800 מורידים עומס מהמעבד ולוקחים חלק מהחישובים הפיזיקליים אבל רק חלק, וגם זה לא באופן מלא.

זה לא ענה לי על השאלה, ואני לא יודע על איזו ביקורת אתה מדבר...

אני מניח שיקח עוד קצת זמן עד שנדע בדיוק מה קורה מבחינת היישום של הדברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...