מעוניין להרכיב מחשב שקט -התקציב 10,000 ש"ח - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין להרכיב מחשב שקט -התקציב 10,000 ש"ח

TheSlayer

Recommended Posts

• תגובות 90
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

tmpusr

זו סתם התלהמות. ?! ???

התקנתי לא מעט כאלה. כולם שקטים לא פחות מה 150

אין לי ניסיון אישי עם ה-P150 אלא עם אחיו הגדול ה-P180 והסקירות שקראתי (SPCR למשל). אני בספק רב אםהקומפיוקייס יכול לשמור על מפרט שקט ברמה שמתקרבת ל-P150 ול-P180 אני בטוח שאין סיכוי - גם ללא מאווררים כלל. ולמה? כי...

מה שעושה רעש בקומפיוקייס זה המאווררים. ברגע שהחלפת אותם הוא חרישי.

אני לא מדבר רק על המאווררים העלובים (שניתן להחליפם בנקל) אלא על כך שמבקום להשקיט את הרעשים של שאר הרכיבים הוא דווקא מגביר אותם ו"עונה" להם בויברציות משלו. לא תשמע את זה בהתקנה אלא לאחר כמה חודשים של שימוש. את זה החלפת מאווררים (או הסרתם כליל) לא תפתור.

הקומפיוקייס הוא היחיד בתקציב שלו שבא עם גומיות להרדדיסקים.

וזה בערך הדבר הטוב היחיד שיש להגיד עליו חוץ מגודלו ונוחות העבודה איתו. הוא מצויין ביחס למחירו אם לא חשוב לך שקט ומתאים מאוד למפרטים תקציביים.

תעשה לי טובה.

בשבילך - עד חצי המלכות ;)

בקיצור - לדעתי במפרט הספציפי הזה זו טעות רצינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגומיות הן למעשה טבעות המקובעות בכלוב של ה-HDD ומבריגים את הדיסק דרכן באמצעות ברגים מיוחדים

img0014.jpg

ב-P150 יש גומיות מסוג אחר ייחודי לאנטק אשר מסייעות בבידוד אולטימטיבי יותר של וויברציות מהדיסק הקשיח ולכן תורמות עוד יותר להשקטה שלו ואפשר אפילו להתקין בהן דיסק קשיח סופר חרישי 2.5" שמיועד למחשב - אבל אליה וקוץ בה: אם בוחרים להתקין בהן דיסק קשיח יש להוריד ולהניח את המארז בלי טלטלות אחרת הדיסק גולש מהן ונחבט בתחתית המארז, לכן יש אופציה להבריגו למסילות שמחליקות לכלוב.

324.jpg

דיסק קשיח השקט ביותר בתעשייה כרגע הוא SpinPoint 120 SP2504C 250GB, לגבי אמינותו אין לי מושג מה צפוי עם MTBF של 600,000 שעות שזה נמוך מהמקובל בשוק ה-HDD (אבל זה לא צריך להיות פרמטר משמעותי היות שיש לו 3 שנים אחריות כמו WD והוא קריר מאוד - אצלי הוא בטמפ' נמוכה ב-10 מעלות לעומת WD).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אני לא מדבר רק על המאווררים העלובים (שניתן להחליפם בנקל) אלא על כך שמבקום להשקיט את הרעשים של שאר הרכיבים הוא דווקא מגביר אותם ו"עונה" להם בויברציות משלו".

SORRY

אני לא יודע על אילו ויברציות אתה מדבר. אני עובד על אחד, אין שום ויברציות ושום אפקט הגברה. גם אחרי הרבה זמן. לא רק בשלי. באף אחד מאילו שהתקנתי. אני מדבר על ה 6A19 וה 6920 וה 6919.

אם תבדוק את הבפנוכו של חלק מהמארזים של אנטק תגלה שהוא זהה לחלוטין לקומפיוקייס.

כמובן, שהאנטק 180 טוב יותר, אבל היי.....המחיר :silly:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע על אילו ויברציות אתה מדבר. אני עובד על אחד, אין שום ויברציות ושום אפקט הגברה. גם אחרי הרבה זמן. לא רק בשלי. באף אחד מאילו שהתקנתי. אני מדבר על ה 6A19 וה 6920.

לי יש ניסיון עם 3 מארזי 6A19 וגם עם 6A21 ו-6919 אחד.

הם טופלו באופן רציף אצלי בעבודה בידי בחור שיודע מה הוא עושה -ללא תועלת. ניסיתי הכל עם זה שהיה אצלי בבית (6A19) ובסוף נאלצתי לפרק פלטת צד אחת ולשים ערימת ספרים כבדה על הפלטה העליונה כדי שהוא יטרטר פחות. מודה ומתוודה שה-P4 שבתוכו לא בדיוק עשה לו חיים קלים, אבל המחשב השני, עם מארז ZEGA עלוב היה שקט בהרבה עם מפרט כמעט זהה.

אם תבדוק את הבפנוכו של חלק מהמארזים של אנטק תגלה שהוא זהה לחלוטין לקומפיוקייס.

לאיזה דגם אתה מתכוון למשל? ה-P150 ממש לא קרוב וודאי שה-P180 לא דומה להם כלל. אולי הדגמים הפשוטים והישנים שלהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי הינה מה שהחלטתי בעקבות העזרה שלכם:

מעבד: intel core 2 duo E6700

לוח אם: Asus striker extreme

כרטיס מסך: Asus Geforce 8800GTS 320 MB

מארז: P180

ספק: HX 520W

נשאר לי עוד 4000 שקל בתקציב ואני צריך להחליט על:

1. 2 ג'יגה זכרונות 800 אמינים וטובים.

2. דיסקים קשיחים או שניים של 400 או שלושה, תלוי אם אתם ממליצים RAID 5 למקסימום אבטחת מידע (או אם יש לכם רעיון אחר לאיך כדאי שאני אעבוד אז אני אשמח לשמוע)

3. שני צורבים דיוידי שונים שמשלימים אחד את החסרונות של השני.

4. קירור פאסיבי אמין עבור ה- 8800 שבחרתי.

5. מאווררים השקטים ביותר שיש עבור המארז (ורק כמה שצריך, לא יותר).

6. האם יש צורך גם במאוורר למעבד? לוח האם מציע פאסיבי טוב. אם יש צורך אז אשמח למאוורר שקט מאוד גם כאן.

אודה לכם על עזרה בהשלמת המפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש ניסיון עם 3 מארזי 6A19 וגם עם 6A21 ו-6919 אחד.

הם טופלו באופן רציף אצלי בעבודה בידי בחור שיודע מה הוא עושה -ללא תועלת. ניסיתי הכל עם זה שהיה אצלי בבית (6A19) ובסוף נאלצתי לפרק פלטת צד אחת ולשים ערימת ספרים כבדה על הפלטה העליונה כדי שהוא יטרטר פחות.

שוב, אני לא יודע מה היה משוחרר אצלך במארז. אני הרכבתי הרבה יותר משלושה, ושום בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תן כרטיס ביקור ;)

בפעם הבאה שיקנו כאלה אצלנו - אני מתקשר אליך דבר ראשון :lol:

אהה, לגבי הפרט, בפעם ה-10000: רד כבר מהשטות הזו של E6700 וה-STRIKER... אתה פשוט לא מודע משום מה שאתה זורק כסף סתם

הם מיועדים רק למוטרפי OC וחולי ביצועים ואין מצב שאתה נופל בקטגוריה הזו... אתה לא מתכוון אפילו לעשות OC בסיסי וגם אם תחליט לעשות OC, יקח לך הרבה זמן עד שתתקרב בדרישות לקטגוריה הזו.

חוץ מזה שתוכל לכתוב בכל פורום ולצעוק ברחובות "יש לי E6700 ו-STRIKER" - שום דבר לא יצא לך מזה חוץ מ-2500 ש"ח פחות בכיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת דומים מאוד, אבל זה לא בהכרח מעיד על העמידות ועל איכות החומרים וההרכבה.

בכל מקרה זה לא דגם ממש חדש של ובכל מקרה, לא כל הוא ברמה של ה-P180 - יש להם בכל טווח המחירים והרמות כך שזה לא ממש מפתיע ממילא.

סחתיין על ההשקעה - תודה. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אני הבנתי מתגובות שונות בפורומים ש-E6700 הוא לא הבחירה המועדפת על OC אלא דווקא E6600, וכך גם ה-sriker. דווקא ה-commando טוב יותר ל OC. אני מעוניין ב-striker משום שהוא מגיע עם כרטיס קול מצויין - וזה חשוב לי מאוד, צ'יפ סט של NVIDIA 680i, שאם לא יגיעו בקרוב ה-bearlake של , זה הצ'יפ סט הטוב ביותר...

בדקתי בזאפ ואני יכול לקנות את ה-striker ב-1800 שקל ואת המעבד של אני קונה ישירות מאינטל (חבר שעובד שם) וזה מוזיל לי מאוד את העלות וגם יש ירידת מחיר בדרך.

אבל זה לא מה ששאלתי.

רציתי המלצה לגבי שאר החלקים במחשב. שיהיו שקטים ואמינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת דומים מאוד, אבל זה לא בהכרח מעיד על העמידות ועל איכות החומרים וההרכבה.

בכל מקרה זה לא דגם ממש חדש של ובכל מקרה, לא כל הוא ברמה של ה-P180 - יש להם בכל טווח המחירים והרמות כך שזה לא ממש מפתיע ממילא.

אותו מארז בדיוק :) כן, ברור שזה לא ה 180.

. דווקא ה-commando טוב יותר ל OC. אני מעוניין ב-striker משום שהוא מגיע עם כרטיס קול מצויין - וזה חשוב לי מאוד, צ'יפ סט של NVIDIA 680i, שאם לא יגיעו בקרוב ה-bearlake של , זה הצ'יפ סט הטוב ביותר...

בדקתי בזאפ ואני יכול לקנות את ה-striker ב-1800 שקל ואת המעבד של אני קונה ישירות מאינטל (חבר שעובד שם) וזה מוזיל לי מאוד את העלות וגם יש ירידת מחיר בדרך.

במחיר של הסטרייקר אתה קונה מצויין, וכרטיס קול הרבה יותר טוב ממה שיש ב STRIKER.

לגבי שאר החלקים, כמה פעמים אפשר לחזור על אותו דבר?

ספק, רק CORSAIR520 שזה בעצם SEASONIC שנחשבים לספקים הכי שקטים. ה PHANTOM במערכת הזאת יסובב את מאוורר ה 80 המאפן שלו ולא יהיה שקט.

The new PSUs are not only aimed at the power-demanding gamer, but also the growing class of quiet enthusiasts who also want to be able to run some seriously powerful gear. The HX620W and HX520W deliver clean, ultra-stable power under a wide range of demanding conditions. They also happen to be about the quietest fan-cooled PSUs we've tested to date, matching the best of the Seasonic S12s

.

http://www.silentpcreview.com/article692-page5.html

קרור - טוניק יהיה הטוב ביותר.

מארז - בתשלום ניכר, P180. כמו שאמרתי 10 פעמים גם 6A19 ודומיו עם מאווררים שקטים לא תשמע.

מה עוד?

עריכה:

אני מבין שאתה הולך לחבר את הלוח למערכת ביתית, ככה שכרטיס הקול לא ממש יוסיף בכל מקרה. אני טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי הינה מה שהחלטתי בעקבות העזרה שלכם:

מעבד: intel core 2 duo E6700

לוח אם: Asus striker extreme

כרטיס מסך: Asus Geforce 8800GTS 320 MB

מארז: P180

ספק: HX 520W

נשאר לי עוד 4000 שקל בתקציב ואני צריך להחליט על:

1. 2 ג'יגה זכרונות 800 אמינים וטובים.

2. דיסקים קשיחים או שניים של 400 או שלושה, תלוי אם אתם ממליצים RAID 5 למקסימום אבטחת מידע (או אם יש לכם רעיון אחר לאיך כדאי שאני אעבוד אז אני אשמח לשמוע)

3. שני צורבים דיוידי שונים שמשלימים אחד את החסרונות של השני.

4. קירור פאסיבי אמין עבור ה- 8800 שבחרתי.

5. מאווררים השקטים ביותר שיש עבור המארז (ורק כמה שצריך, לא יותר).

6. האם יש צורך גם במאוורר למעבד? לוח האם מציע קירור פאסיבי טוב. אם יש צורך אז אשמח למאוורר שקט מאוד גם כאן.

אודה לכם על עזרה בהשלמת המפרט.

זה מה שאמרתי...

אבל מה עם דיסקים קשיחים (כדאי RAID כלשהו?), , מאווררים (zalman אולי?) וקירור פאסיבי ל-8800 במקום הקירור הרועש שיש עליו

הכרטיס קול חשוב מאוד - ב-striker יש כניסה דיגיטלית ותמיכה ב-DTS שזה חשוב לי מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה מה שנאמר לך:

אהה, לגבי הפרט, בפעם ה-10000: רד כבר מהשטות הזו של E6700 וה-STRIKER... אתה פשוט לא מודע משום מה שאתה זורק כסף סתם

חוץ מזה שתוכל לכתוב בכל פורום ולצעוק ברחובות "יש לי E6700 ו-STRIKER" - שום דבר לא יצא לך מזה חוץ מ-2500 ש"ח פחות בכיס.

במחיר של הסטרייקר אתה קונה לוח אם מצויין, וכרטיס קול הרבה יותר טוב ממה שיש ב STRIKER.

אני מבין שאתה הולך לחבר את הלוח למערכת קולנוע ביתית, ככה שכרטיס הקול לא ממש יוסיף בכל מקרה. אני טועה?

כמו שאמרתי קודם, קרור שקט לסדרה 8800 של עדיין אין.

זכרונות, אם אתה הולך לעשות OC אז 800 טובים, אם לא אז 667 טובים. למשל GSKILL.

אין שום סיבה לרייד. אם תהיה לכידה אז רצוי דיסק נפרד למערכת ההפעלה ותוכנות, והרבה הרבה שטח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני דיסקים קשיחים של 400 גיגה כל אחד, כאשר אחד יהיה למערכת ההפעלה, תוכנות ומשחקים והשני ללכידה והורדות?

אני אשמח גם לדגמים מדוייקים של מאווררים שקטים למארז ולמעבד (כמה שיותר שקט יותר טוב וכמה שפחות מאווררים יותר טוב).

בנוסף, העלתם פה את הנושא של פאנל שליטה על מהירויות המאווררים. האם אני יכול לקנות כזה או שצריך לעשות בעצמי? ואיפה מרכיבים אותו?

ודבר אחרון - אני רוצה תצוגה של טמפרטורה על המארז. איך אני עושה את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...