מעוניין להרכיב מחשב שקט -התקציב 10,000 ש"ח - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין להרכיב מחשב שקט -התקציב 10,000 ש"ח

TheSlayer

Recommended Posts

1. האם ספק כוח בלמעלה מאלף שקל זה לא מוגזם? המארז+הספק עולים למעלה מ-2000 שקל. האם יש הצדקה לכך? המארז עצמו שעולה 1000 שקל לא מגיע עם ספק כוח נורמאלי ושקט? הרי גם המארז הוא של .

2. שימושים צפויים למחשב: תפקוד כמעיין מחשב קולנוע ביתי - חיבורו לטלויזית LCD והקלטה מהממיר של HOT + עריכה, הקרנת HDTV, משחקים + משחקי (Battlefield 2 + 2142). אלו השימושים הכבדים שכרגע אני צריך לבצע.

3. אם התקציב בסוף יאפשר לי, לא כדאי לעשות RAID 5?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

1. כמו שכבר אמרנו יש חלופות שקטות, אבל הוא היחיד ששקט לגמרי. גם ה-HX 520W עולה 700-800 ש"ח או ה-NEO HE 430W שעולה ~600. אתה רצית הכי שקט וזה עולה כסף. גם בלעדיו אתה עדיין בחריגה ענקית. ה-P180 לא בא עם ספק. ה-P150 בא עם ספק מצויין ושקט אבל כפי שכבר אמרתי, גם כך אתה בחריגה משמעותית.

2. אם כך, 3 מסקנות:

* אין צורך ברייד 5 - שני HDD שקטים יספיקו לך מעל ומעבר ויותירו לך סיכוי למערכת שקטה (אחד למע' הפעלה ותוכנות והשני לאחסון.)

* אתה חייב גם כרטיס לכידה (TV) שעוד מגדיל לך משמעותית את החריגה.

* כדאי ללכת על מארז אם הוא ישב בסלון. זה עוד כסף אם אתה רוצה אותו שקט.

3. לא יודע מה RAID 5 יתן לך בפועל, ולרוב גם לא מומלץ במיוחד. מי ההגיון שמאחורי הרצון הזה?

I don't recommend using RAID-5 for any sort of write-intensive work at all. RAID-5 performance is notoriously slow for writes, especially small writes, because of the CPU overhead that each write requires

עצתי לך - רד מהשטות הגמורה הזו של ה-STRIKER וה-Q2C ותשקיע כסף בשאר המפרט. לשימושים שלך אין כל צורך בהם והבדל הביצועים יהיה קטן עד לא מורגש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אני צריך כרטיס לכידה TV אם ב- יש לי ו-hdmi?

לגבי החריגה:

אם אני משקיע 1500 שקל במארז+ספק שקט, 1500 שקל בזכרונות, 1500 בדיסקים קשיחים + 1500 בכרטיס המסך + 1000 שקל לאביזרים נלווים (קירור פאסיבי לכרטיס מסך ואביזרים להשקטת המארז + צורב דיוידי אני מגיע ל-7000 שקל.

נוסיף את לוח האם ומעבד E6700 ונגיע ל-11,000 סה"כ וזה בסדר מבחינתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע - זה כבר די מעצבן (אותי לפחות)...

אתה משנה את הדרישות מפוסט לפוסט וכך גם את התקציב.

תשב, תחשוב, תתאפס על עצמך וכשתהיה סגור על עצמך (ותתייחס סוף סוף להערות לגבי המעבד ולוח האם) - תכתוב פוסט ברור ומפורט מה בעצם אתה רוצה ובשביל מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה נראה לי שלקחת מעבד של יפתור לך בעיה, כך את הX2 6000 שהוא שווה ערך לE6700 (חשוב להדגיש, לא בOC ותצטרך להחליף

לוח אם, אין סיבה לקחת מרובע ליבה).

למה אתה חושב שתשמע מאורר של הלוח אם? קשה לי להסכים עם זה, ולכן גם לוח אם ב600 ש"ח יספיק לדעתי.

אפשר לSCYTH יש מה שנתת שהוא פסביבי אבל לא טוב כל כך (אני גם לא בטוח

שהוא תואם לAM2), או לשים משהו סטייל ביג טייפון שתשים על 800 RPM וגם כן לא

תשמע כל כך, אתה לא זקוק לספק בעל קירור פסיבי, נראה לי שיש לקרוסייר ספקים שקטים ממש.

המארז אורורה גם כן שקט והוא עולה 800 (אפשר גם לשים מאוררים שקטים שלא באים יחד עם המארז), למרות שגם הP180 מצוין.

זכרונות, למה שמת זכרונות 667 יקרים כל כך? תוכל לשים משהו ב700-800 ש"ח.

בסך הכל חסכת פה איזה 3000 ש"ח.

בסך הכל, המעבר לAMD והזכרונות הם אלו שמשפיעים על רוב התקציב.

מכאן שתוכל לשים לוח אם ל עם קירור פסיבי. (אין לי מושג איזה, אבל אני חושב שזה קיים).

אני חושב שאתה זקוק לכרטיס טלויזיה כדי להקליט דברים למחשב, אבל אני לא בטוח.

ותוכל להשאיר את שאר הדברים ולקחת 8600GTS בלי שזה יעלה לך על התקציב.

אל תעשה רייד כי ארד דיסק זה גם דבר ממש רועש.

נראה לי שהיתי לוקח את המפרט הבא ב9000 ש"ח.

מעבד:

ATHLON 64 6000+ X2 DUAL CORE SOCKET AM2 - 3.0GHz 1MB CACHE - ADX6000CZBOX - BOX

מחיר: ¤1315

לוח אם:

ASUS M2N32-SLI PREMIUM EDITION

מחיר: ¤1353

דיסק קשיח:

SAMSUNG 500GB 16MB SATA2 7200 RPM - HD501LJ

מחיר: ¤773

צורב DVD:

LG DVDRW GSA-H12L DOUBLE LAYERED X16 - LIGHT SCRIBE - RETAIL

מחיר: ¤267

זיכרון:

G.SKILL 2048MB (1024MBX2) DDR2 667 CL5-5-5-15 - F2-5400PHU2-2GBNT

מחיר: ¤709

מארז:

P180-S ANODIZED ALUMINIUM SUPER MID TOWER CASE w/o PSU

מחיר: ¤945

ספק כוח:

520W HX SERIES : CMPSU-520HXEU

מחיר: ¤705

ספק כוח:

SCYTHE NINJA PLUS REB.2 - 6 HEAT PIPES CPU COOLER

מחיר: ¤261

קרור למארז:

GLACIALTECH 120mm CASE FAN - DUAL BALL BEARING 19dBA - BLACK - GT12252BDL

מחיר: ¤67 X4.

סך הכל 6515.

תוסיף את ה8600+ כרטיס .

צריך לעלות מסקימום 2000, אם בכל זאת חשוב לך לקחת ספק שהוא פסיבי תיקח אותו.

אני לא בטוח אם הלוח אם הוא פיסיבי, אבל אם לא פסיבי יעלה משהו כמו המחיר שלו אז זה לא ישנה.

שמתי לך ארד דיסק אחד כעדי לחסוך רעש.

4 מאוררים כי משיהו פה אמר שהמאוררים של המארז רועשים מאלו.

זה מה שהיתי לוקח בסך הכל לא צריך לעבור את ה9000.

נ.ב

נא לא לצטט אותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל tmpusr אל תתעצבן. חבל. אתה נתת לי חלקים שאני לא מכיר ושווים בדיקה וזה ממש עזר.

תודה גם DXM על המפרט, אבל אני לא מוכן לקחת . אני מעדיף INTEL - פרי פיתוח ישראלי ואיכותי.

מההתחלה אמרתי שהתקציב הכולל הוא 10,000-12,000 שקל. ברגע שאני מוותר על מעבד מרובע ליבה מתפנה לי יותר כסף להשקיע בהשקטת המחשב.

אם נתעלם לרגע מהתקציב, אני לא בקיא במה שקט ומה לא. אין לי ניסיון אז אני אשמח אם תתנו לי רשימה של חלקים שקטים שאני אוכל לבחון לעומק בהתחשב במחירם.

האם המארז של הוא הטוב והנוח ביותר? ה-P180 עולה הרבה כסף והוא גם לא מגיע עם ספק, לכן מה כל כך מיוחד בו שמייקר את המחיר (וגם המאווררים שלו לא שקטים בעומס כמו שאמרתם מה שמצריך עוד השקעה).

האם הספק שנתת לי tmpusr, שעולה 1000 שקל (גם של ANTEC) הוא עם פאסיבי? לא ידעתי שיש דבר כזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה 6000X2 בחירה גרועה. חם וצורך הרבה אנרגיה. ה 6600 יהי בחירה הרבה יותר טובה.

קירור למעבד - טוניק טאוור. במהירות נמוכה שקט מאוד.

ספק שקט - אל תקח את האנטק. במערכת כמו שלך ובטמפרטורה של מדינת ישראל סביר להניח שמאוורר ה 80 מ"מ שלו יכנס לפעולה. קח CORSAIR 520 המבוסס על SEASONIC. ספק שקט מאוד.

כמו שאמרתי קודם, קרור שקט לסדרה 8800 של NVIDIA עדיין אין.

מאווררי 120 שקטים, נעים לאט. הקומבינציה של ~1000 סל"ד +120 מאפשרת שקט+הזרמת סבירה של אוויר. הם יספיקו לך.

מאווררי ה 120 של גלאשיאלטק (HYDRO או DUAL BALL BEARING) או מאווררי 120 של COOLING יהיו טובים.

ה P180 אטום אקוסטית. אבל, אפשר להסתפק ב COMPUCASE 6A19 או 6AR6 ולהחליף את המאווררים ל 120 שקטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם כל מילה - מלבד המשפט האחרון:

ה P180 אטום אקוסטית. אבל, אפשר להסתפק ב COMPUCASE 6A19 או 6AR6 ולהחליף את המאווררים ל 120 שקטים.

המארזים של COMPUCASE הם אולי הבחירה הגרועה ביותר כשבאים לבנות מפרט שקט! אולי חוץ מזבל גנרי באמת.

כמו שכבר אמרתי בכמה וכמה פוסטים - זה לא רק המאווררים. הם מהווים "תיבת תהודה" לרעשים בתוך המארז במקום להשקיט אותם.

אין לי כוח לחזור על כל התיאור עד כמה הם גרועים בתחום הזה - יש לי ניסיון מר עם 5 מ-3 דגמים שונים שלהם.

הם בסדר גמור למפרט תקציבי בסיסי אבל לא ליותר מזה - NO WAY. בתקציב כזה זה כמעט ביזיון לקחת כזה מארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שTMPUSR צודק בתקציב כזה כדאי להביא משו פשוט ומצויין כמו הP180 מראה פשוט ונחמד (כמו מיני בר קטן חחח) ושקט ונוח לשימוש, ראיתי ביקורות עליו וסיקורים הוא באמת מארז נוח מאוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון, הבחירה הכי טובה עבורי זה ה-P180? אני רוצה להיות בטוח כי הוא מאוד יקר ואני צריך לקנות גם ספק נפרד ומאווררים נוספים...

האם ה-P182 וה-P180b פחות טובים?

ומה עם 3D Aurora 570 של gigabyte? האם הוא נותן תמורה טובה יותר לכסף מבחינת שקט?

חשוב לי גם שהמארז יהיה חסר ברגים - שלא צריך להבריג שום דבר אליו.

לפחות שעל המארז אני אהיה סגור.

תודה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-P180 הוא בחירה מעולה!

אם אתה רוצה לחסוך פה, לך על אחיו הקטן ה-P150 שעולה כ-1000 ש"ח וכולל ספק ANTEC NEO HE 430W - שקט ומצויין.

מדובר בפתרון שקט מאוד, איכותי ומאוד משתלם. אמנם ה-P180 + קרוסייר HX 520W יהיו שקטים יותר אבל לא בהרבה ובמחיר כמעט כפול.

לי אישית יש את השילוב השני (P180+HX) וזה שילוב מעולה.

הארורה מצויין אבל ממש לא באותה רמה בכל הנוגע להשקטת המפרט. תפנה לך קצת זמן וגש לקרוא (13 עמודים):

http://www.silentpcreview.com/article255-page1.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. יש עוד כל מיני חלקים שקטים שכדאי לי לרכוש?

2.האם כדאי לי לשים מאוורר למעבד או קירור פאסיבי?

3.כמה מאווררים אני באמת צריך בכל המחשב?

3. איזה מאוורר הוא הכי שקט?

4. האם יעזור לי פאנל שליטה על המאווררים? איזה הכי מומלץ ואיפה מרכיבים אותו?

5. הקירור הפאסיבי שהמלצתם לי של עבור כרטיס המסך מתאים לכל הכרטיסים?

תודה על כל העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם כל מילה - מלבד המשפט האחרון:

המארזים של COMPUCASE הם אולי הבחירה הגרועה ביותר כשבאים לבנות מפרט שקט! אולי חוץ מזבל גנרי באמת.

כמו שכבר אמרתי בכמה וכמה פוסטים - זה לא רק המאווררים. הם מהווים "תיבת תהודה" לרעשים בתוך המארז במקום להשקיט אותם.

אין לי כוח לחזור על כל התיאור עד כמה הם גרועים בתחום הזה - יש לי ניסיון מר עם 5 מ-3 דגמים שונים שלהם.

הם בסדר גמור למפרט תקציבי בסיסי אבל לא ליותר מזה - NO WAY. בתקציב כזה זה כמעט ביזיון לקחת כזה מארז.

tmpusr

זו סתם התלהמות.

התקנתי לא מעט כאלה. כולם שקטים לא פחות מה 150

מה שעושה רעש בקומפיוקייס זה המאווררים. ברגע שהחלפת אותם הוא חרישי.

הקומפיוקייס הוא היחיד בתקציב שלו שבא עם גומיות להרדדיסקים.

תעשה לי טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...