4200+ או 3800+ (לשדרוג מ-3500+) מי עדיף? [או מעבד אחר עד 1.5K-2K] - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

4200+ או 3800+ (לשדרוג מ-3500+) מי עדיף? [או מעבד אחר עד 1.5K-2K]

bykeking

Recommended Posts

אני לא רוצה לקנות עכשיו מחשב חדש, והמחשב שלי מתחיל להרגיש לי ממש איטי (וגם יש לי בעיות בהצגת HDTV), אז החלטתי על שידרוג רק של המעבד בסוקט הקיים, שיספיק לי עד למחשב חדש שיבוא יותר מאוחר.

ההתלבטות שלי היא בין ה-42+ לבין ה-38+, לשימושים רגילים, , HDTV (לא X264, אבל HDTV) והרבה, קצת משחקים ומולטי טאסקינג.

איזה מהמעבדים עדיפים?

אם יש מעבד אחר עד 1500-2000, שמתאים לסוקט 939 אני גם אשמח להמלצה!

תודה רבה לעוזרים! :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח (ומקוה) שאתה מתכוון לX2 ולא ל 3800/4200 חדי הליבה.

אם כן, ה3800 X2 הוא מעולה. אם יש לך יותר כסף להשקיע, קנה מהיר יותר אבל זה יהיה מיותר אם זה שדרוג אמצע החיים (מה גם שהמחיר יעלה ולא יצדיק את התמורה. אפשר למצוא את ה X2 3800 TRAY די בזול ואם בBOX חפצה נפשך אז ההבדל בין ה X2 3800 ל X2 4200 הוא זניח, קח את ה4200).

בנוסף, עם OC פשוט תוכל לקחת את ה X2 3800 ל2.4GHZ (מ2GHZ במקור)... אבל זה תלוי בשאר מרכיבי המערכת שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבר למעבד כפול במקרה שלך יתן לך רק תוספת ביצועים בריבוי משימות, מה שלא בא לידי ביטוי כל כך בפוטושופ או בשימושים רגילים. אני לא בטוח לגבי הצגת תוכן HD אשמח אם מישהו יבדוק את הנושא.

לדעתי לא שווה להשקיע את הכסף על השיפור שיתקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר כמובן בגרסאות הדואל קור.

ראיתי שיש באמת את ה38 tray (מה זה אומר? זה כזה מעבד בשקית, בלי כלום?) באיזור ה-500. OC אני לא חושב שאני אבצע, אבל לא בטוח.

אם למישהו יש מקורות מידע בקשר להשפעת שתי הליבות על ניגון HDTV, אני אשמח לקבל קצת לינקים.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תכנס לאתר של החנויות תראה שמדובר ב-Socket AM2.

המעבד הזה ל-Socket 939 עולה בסביבות ה-900שח, במחיר כמו שהבאת גם אני הייתי רץ להחליף את המעבד שלי.

עכשיו אתה מבין בטח למה אני חושב שזה לא כל כך משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בא לידי ביטוי יופי בפוטושופ!

וזה כן משתלם לתת זריקת מרץ ב900 ש"ח מאשר להחליף מערכת שלמה! בשביל זה משדרגים, בכדי להאריך את חיי המחשב.

אני עכשיו מחליף במחשב של אישתי את המעבד ל X2 וזה חוסך החלפה של המערכת!

Photoshop will benefit from dual-core 64-bit processors by taking advantage of multi-threading as well as the Windows" XP-64 bit OSs greater ram access"

http://photoshopnews.com/2005/05/31/dual-core-duel-amd-beats-intel/

HD גם משתמש בשתי הליבות במיוחד בi1080 , אבל לכרטיס המסך חשיבות עליונה בנושא (ATI מסדרה 1XXX או nVidia מסדרת 7XXX יעשו עבודה מעולה בנושא!)

"Dual-core processor + 256 MB graphics card

HD content from a Blu-ray or HD-DVD disc requires quite a bit of processing power; Cyberlink recommends using a dual-core processor like the Intel Pentium D, Core 2 Duo or AMD Athlon X2. As a graphics card you should at least use a nVidia GeForce 7600 or ATI Radeon X1600 series with a minimum of 256MB video memory.

If you want to know if your systems is powerfull enough to play HD-DVD and/or Blu-Ray discs Cyberlink has released BD/HD Advisor, a small program that checks your system. The program can be downloaded here."

http://www.hardware.info/en-US/news/ym2cmJqVwpqa/The_word_is_out_BluRay_and_HDDVD_playback_will_be_possible_in_Windows_XP/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Xvertigo - תודה רבה על הלינקים!

3DGod, צודק! הכי זול שמצאתי הוא ב-850...

אני רוצה להחזיק עם המחשב הזה עוד איזה חצי שנה בערך... אפילו קצת יותר. לפחות עד שהDX10 יכנס חזק, והמחירים ירדו (אפילו שהתקציב גבוה, אין טעם לדעתי לקנות היום מחשב חדש תומך DX10, כשעוד אין מבחר ותחרות).

לקנות, או לא לקנות? זאת השאלה.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה זה שעושה את הבחירה, אנחנו מביאים לך את כל נקודות המבט השונות.

לדעתי זה לא שווה, הסברתי כבר שזה לא מביא תוספת ביצועים ששווה למחיר שאתה הולך לשלם.

אבל יכול להיות שהכסף שיש לך הוא כסף מאוד פנוי ואפשרי להשקיע אפילו את תהיה תוספת ביצועים לא משמעותית - אז למה לא?

אבל אני מניח שזהו לא המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Xvertigo - תודה רבה על הלינקים!

3DGod, צודק! הכי זול שמצאתי הוא ב-850...

אני רוצה להחזיק עם המחשב הזה עוד איזה חצי שנה בערך... אפילו קצת יותר. לפחות עד שהDX10 יכנס חזק, והמחירים ירדו (אפילו שהתקציב גבוה, אין טעם לדעתי לקנות היום מחשב חדש תומך DX10, כשעוד אין מבחר ותחרות).

לקנות, או לא לקנות? זאת השאלה.

תודה!

אם רק חצי שנה אז אני כבר מתנדנד :)

אני מניח שאם היה לך את ה X2 אז היית מושך אפילו יותר מחצי שנה... תוכן לDX10 לא ייצא בהמוניו, במיוחד שהדרייברים לויסטה (שרק היא תומכת בDX10) מקרטעים.

בכל אופן, אתה תוכל להחזיק יותר עם כ. מסך חזק יותר וX2 אבל העלות פה עולה.

לשיקולך.

אני בכל אופן כן מחליף את ה3200+ ב X2 3800+ במחשב השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא עד כמה התוספת היא לא משמעותית. עכשיו המחשב מרגיש לי דיי איטי, ולא נעים לי לעבוד איתו. בHD הוא מקרטע מדי פעם, אבל זה מפריע.

אני חושב שאני אלך על ה38 ב-850 מ"גיבור מחשבים" (איך הם?) ונסגור עניין.

תודה! :)

תגובה להודעה מעלי -

יכול להיות שאני אשדרג בעתיד לכרטיס High end עם המפרט הזה (מדברים על צוואר בקבוק... =\ ), והכרטיס יעבוד למחשב שיבוא אח"כ.

בכל מקרה, בקשר למעבד כבר החלטתי ללכת על ה-3800+ X2, ואני מקווה לקנות אותו בקרוב!

שוב תודה רבה! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש! :xyxthumbs:

לדעתי זו בחירה נכונה. אין טעם לסבול אם אפשר לשדרג בלי להוציא אלפים למחשב חדש! צריך פשוט לדעת מתי לשדרג ואיך.

יש לך עם PCIE אז יש לך עוד מרווח נשימה! אם היה לך AGP אז הסיפור היה קצת שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בהתחלה דווקא בחרתי להחליף את הכרטיס ולא את המעבד.. יענו קודם קניתי את ה7900, רק עכשיו(4 חודשים אחרי) אני נראה לי אשדרג גם את המעבד.. הבעיה היא שאין לי כסף ובזול אני לא מוצא :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...