צריך עזרה בהתקנת לינוקס לראשונה. - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בהתקנת לינוקס לראשונה.

Recommended Posts

שלום, כרגע מותקן אצלי וינדוס אבל חשבתי גם להתנסות בלינוקס. אני לא כל כך מבין בזה אז יש לי כמה שאלות לגבי זה:

1. הבנתי שאפשר להתקין על מחשב אחד גם וינדוס וגם . אז קודם כל- זה כדאי? לא ייווצרו כל מיני בעיות ככה?. ואם כן- אז איך זה בדיוק הולך? יש לי שני ארדיסיקים- אחד עם שמונים ג'יגה עליו מותקן הXP, והשני עם 160 ג'יגה מחולק לשתי מחיצות. אז אני יכול למשל להתקין על אחת המחיצות שלו את לינוקס? ויש אפשרות כזאת לגשת לאותם קבצים משני מערכות ההפעלה ? ואני יוכל להחליט בכל בוט לאיזה אני רוצה להכנס?

2. איזה גרסה של אתם ממליצים?

וחוץ מזה גם בחיים לא ראיתי מערכת - זה באמת רק באמצעות שורת פקודה הכל שם או שיש גם ממשק גרפי?

תודה לעוזרים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כדאי ? אם יש לך 2 מחשבים, תתקין על כל אחד משהו אחר :) בכל מקרה, אתה יכול להתקין את הלינוקס על אחת מהמחיצות הקיימות, או ליצור אחת חדשה. כיום יש בלינוקס תמיכה מלאה ב FAT32 ותמיכה יחסית טובה ל NTFS (ככה שאפשר לגשת למחיצות של חלונות). אפשר גם בדרך השניה אבל זה פחות מפותח. בהתקנה של ההפצות השונות יש אפשרות להתקין boot manager שדורס את זה של ומאפשר לבחור בהפעלת המחשב איזה אתה רוצה להריץ.

2. חחחח, יש ממשק גרפי ? אוכל את הויסטה בלי מלח, חפש ב את המילה beryl.

3. לך על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כדאי ? אם יש לך 2 מחשבים, תתקין על כל אחד משהו אחר :) בכל מקרה, אתה יכול להתקין את הלינוקס על אחת מהמחיצות הקיימות, או ליצור אחת חדשה. כיום יש בלינוקס תמיכה מלאה ב FAT32 ותמיכה יחסית טובה ל NTFS (ככה שאפשר לגשת למחיצות של חלונות). אפשר גם בדרך השניה אבל זה פחות מפותח. בהתקנה של ההפצות השונות יש אפשרות להתקין boot manager שדורס את זה של ומאפשר לבחור בהפעלת המחשב איזה אתה רוצה להריץ.

2. חחחח, יש ממשק גרפי ? אוכל את הויסטה בלי מלח, חפש ב את המילה beryl.

3. לך על .

1. שני מחשבים יש, אבל רק אחד שלי :smile1:. מה הכוונה "ליצור חדשה" ? הרי אני לא יכול ליצור יש מאין. אם הכוונה זה לפרמט את המחיצה ולהתקין על זה את המערכת- אז זה גם ככה מה שהתכוונתי, ברור שלא התכוונתי להתקין את על מחיצה מלאה.... ומה זתומרת תמיכה "יחסית טובה"- אז כשאני מפרמט לא כדאי להגדיר את זה כNTFS ? כי בFAT32 הביצועים פחות טובים וגם אי אפשר לאחסן על זה קבצים הגדולים מ-4 ג'יגה אם אני לא טועה.

2. אתה רוצה להגיד לי שזה:

זה הממשק של לינוקס :o :o :o :o ?? ענק, בחיים לא ראיתי את זה... איך זה שכולם מתלהבים מהממשק של כשיש דבר כזה?

3. אממ... בחיים לא שמעתי על זה :P ראיתי שכולם ממליצים כל כך על red hat , לא עדיף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום, כרגע מותקן אצלי וינדוס אבל חשבתי גם להתנסות בלינוקס. אני לא כל כך מבין בזה אז יש לי כמה שאלות לגבי זה:

1. הבנתי שאפשר להתקין על מחשב אחד גם וינדוס וגם . אז קודם כל- זה כדאי? לא ייווצרו כל מיני בעיות ככה?. ואם כן- אז איך זה בדיוק הולך? יש לי שני ארדיסיקים- אחד עם שמונים ג'יגה עליו מותקן הXP, והשני עם 160 ג'יגה מחולק לשתי מחיצות. אז אני יכול למשל להתקין על אחת המחיצות שלו את לינוקס? ויש אפשרות כזאת לגשת לאותם קבצים משני מערכות ההפעלה ? ואני יוכל להחליט בכל בוט לאיזה אני רוצה להכנס?

2. איזה גרסה של אתם ממליצים?

וחוץ מזה גם בחיים לא ראיתי מערכת - זה באמת רק באמצעות שורת פקודה הכל שם או שיש גם ממשק גרפי?

תודה לעוזרים :xyxthumbs:

1. כדאי? בוודאי, בהתחלה צריך קצת סבלנות כי עובדת אחרת מחלונות וצריך להתרגל. אחרי שתתרגל לא תרצה לחזור :devil:

לא אמורות להיות לך בעיות ההתקנה בערכות לינוקס מודרניות היא קלה ופשוטה. לא צריך דיסק נפרד ללינוקס. פשוט צריך לפנות גודל של דיסק שאתה רוצה להקצות ללינוקס ולהשאיר אותו לא מפורמט בשום מחיצה. למעשה זו הנקודה היחידה שצריך להזהר בה. צריך להבין את מבני הדיסקים שלך ואיפה רוצים להתקין לינוקס.

במהלך ההתקנה לינוקס מזהה את מערכת החלונות ומתקינה תפריט שעולה עם הבוט ומאפשר לבחור את מערכת ההפעלה.

כמו שכתבו לינוקס קוראת וכותבת גם למערכות קבצים של (FAT, NTFS) אבל היא משתמשת במערכות קבצים שלה (ext3, reiserfs) יש תוספים לחלונות שיכולים לקרוא מהמערכות האלו.

2. זו שאלה של טעם אם אתה אוהב גלידת שוקו לך על , גלידת וניל? קובונטו. פטל? מנדריבה. אננס? סוזה. :)

וברצינות: לרוב ההפצות יש גרסת live שרצה מCD ללא התקנה תוכל להתרשם, שחק שעה שעתיים, מצא חן בעיניך? - להתקנה, לא מצא חן? להפצה הבאה.

אני אישית עובד עם קובונטו.

3. יש הרבה ממשקים גרפיים ובכל אחד מהם אתה יכול לשחק ולשנות את מה שבא לך - זה היתרון הגדול בלינוקס הבחירה היא בידיים שלך ולא במה שמתחשק לאנשי השיווק של MS. יש ממשקים מצועצעים ומרהיבים כמו beryl או compiz אבל יש גם ממשקים יותר שימושיים וגם ממשקים שדומים מאד לחלונות ויכולים להקל את המעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. העניין של "לא מפורמט" לא ברור לי. למה לא לפרמט את המחיצה עליה אני מתקין לינוקס? כי המחיצה הזאת גם ככה קצת מלאה אצלי, ומערכת הקבצים שלה היא NTFS, לא עדיף לפרמט ולהגדיר אותה כאחת מערכות הקבצים שלינוקס משתמש בהן?

2. אממ תאמת אני לא אוהב גלידה :P אני לא מכיר כל כך את ההפצות, ואני יודע שמן הסתם לכל אחת יש יתרונות וחסרונות כך שלא ממש איכפת לי, אני רק רוצה להתקין אחת די פופלרית, שיש לה קהילה יחסית רחבה, שאני יוכל להעזר בה כשיצוצו בעיות בהמשך. עונה על זה?

ואם אפשר איזה לינק להורדה נורמלית של ההפצה. כי הבנתי שיש כל מיני הפצות מצועצעות עם כל מיני הוספות ופיצ'פקס שמיועדות לכאלה שלא מסוגלים להתקין בעצמם מה שהם רוצים. אני די מבין יחסית במחשבים (טוב, פרט ללינוקס...), וצריך משהו בהתאם, ואני כבר יסתדר עם השאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כבר עבר זמן מאז שרצתי על חלונות אבל קודם תפנה את המחיצה מכל הקבצים ואחר כך תמחק אותה ללא צורך בפירמוט. חשוב מאד: תגבה את כל הנתונים של המחשב שלך זו עצה טובה תמיד ואם בכל זאת תעשה שטות תוכל לשחזר מהגיבוי

2. אם התמונות האלה מוצאות חן בעיניך תוריד את קובונטו מכאן ואם לא תוריד מכאן אובונטו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע, למחוק את המחיצה ולהתקין את על מחיצה מחוקה??? או פשוט רק למחוק את כל הקבצים של המחיצה ולהתקין ככה??

וכל הקבצים שלי במחשב כבר מגובים על ארדיסק חיצוני אז אין בעיה עם זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאובנטו יש תמיכה בעברית.?

ועכשיו שאלה.

יש תוכנות כגון פרטישון מג'יק שמאפשרות לחלק את הכוננים מחדש. אם אני ייעשה עוד כוננים זה ייעזור?? כמה כוננים עוד ליצור אם אני רוצה להשאיר את הווינדוס? איזה גודל כל כונן??

בתודה, איתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ,לאובונטו יש תמיכה בעברית .

בעניין הכוננים תשאיר כמה שאתה רוצה (צריך) לכונן SWAP תשאיר משהו כמו ג'יגה , לROOT תשאיר 15 ומעלה ולווינדווס כמה שתרצה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז ככה, אני הכרטיס, ועכשיו הוא מחולק שבשתייהם יש 20 (אני יודע שאני חייב נואשות הארדיסק), אני ייקח את D שכמעט כולו פנוי (כן, אני לא (= ). וייחלק אותו לאחד של 2 ג'יגה (Swap) ואת הD אני יישאיר. זה הגיוני?? (הווינדוס על C)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, קיצר הורדתי וצרבתי את , התקנתי את זה והכל. ובסוף ההתקנה הוא אומר לי להוציא את הדיסק וללחוץ אנטר כדי להמשיך. עשיתי את זה וזה לא זז, אז קיצר עשיתי ריבוט למחשב וכשהוא עולה מחדש הוא לא נותן לי אפשרות להכנס ללינוקס. כלומר הוא עולה רגיל אל וינדוס. אממ... מה לעשות??

ודרך אגב אני גם צריך להתחיל להתקין את כל הדרייברים של החומרה על לינוקס??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...